Chris Redfield

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Chris Redfield

Post autor: Chris93 »

Chris Redfield to dla mnie najlepsza postać w historii serii. Jak wiemy jest to utalentowany strzelec który wygrał już parę zawodów strzeleckich w swoim życiu. Pan Redfield jest świetnie wyszkolony i przetrwa w każdej trudnej sytuacji, nawet Wesker nie jest mu straszny :) . Najpierw służba w Air Force, później w S.T.A.R.S (jak wiadomo nie przyjmowali tam byle kogo), później został agentem BSAA co przekłada się na wielkie doświadczenie. Chris jest oddanym przyjacielem (przez całą serię widać, że bardzo mu zależy na Jill) i kochającym bratem który jest w stanie poświęcić swoje życie za swoją młodszą siostrę Claire ;) . Mam nadzieję, że po Revelations dostanie chociaż jeszcze jedną główną rolę (patrz RE z numerkiem). Co wy sądzicie o tej postaci ?
Ostatnio zmieniony pt 19 lis, 2010 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Chris to jedna z fajniejszych postaci w RE. Lubię go o wiele bardziej od drętwego Leona. Mimo młodego wieku jest doświadczonym komandosem i potrafi poradzić sobie z każdym przeciwnikiem. W RE 5 przesadził jednak nieco z siłownią :rad12: .
Chris93 pisze:jest to utalentowany strzelec który wygrał już parę zawodów strzeleckich w swoim życiu
Powiedziałbym wręcz, że jest doskonałym strzelcem. Najlepszym spośród wszystkich członków STARS. Te wszystkie puchary na posterunku w pokoju STARS chyba coś znaczą.
Chris93 pisze:Chris jest oddanym przyjacielem (przez całą serię widać, że bardzo mu zależy na Jill
Hmm, rzekłbym nawet, że mogą czuć do siebie coś więcej, ale raczej nie wyszli po za ramy zwykłej przyjaźni. Żadne z nich nie zrobiło pierwszego kroku w tym kierunku.
Złe oko moderacji czuwa.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Szakal pisze:Najlepszym spośród wszystkich członków STARS.
Chris rywalizował trochę na tym polu z Forestem.
W RE UC (Mansion Incident) Chris i Jill napotykają na swojej drodze Foresta. Gdy Speyer pada martwy Chris mówi "I'm sorry Forest, I'll miss our target practice session".
Hmm, rzekłbym nawet, że mogą czuć do siebie coś więcej, ale raczej nie wyszli po za ramy zwykłej przyjaźni.
A ja uważam, że ze sobą sypiali : P.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Czyżbyś wiedział coś o czym ja nie wiem ;D .
Złe oko moderacji czuwa.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Szakal pisze:W RE 5 przesadził jednak nieco z siłownią :rad12: .
Przynajmniej nie jest takim wymoczkiem jak Leon :P. Tym razem Chris wygląda jak typowy amerykański bohater ;D. Oczywiście najważniejszym aspektem tej postaci jest charakter. Od pierwszej do piątej części Chris nie przeszedł, aż tak znaczącej przewiany (nie taką jak nasz kolega Leon). Znienawidził tylko Alberta i wszystkiego co z nim związane.
Szakal pisze:Hmm, rzekłbym nawet, że mogą czuć do siebie coś więcej, ale raczej nie wyszli po za ramy zwykłej przyjaźni. Żadne z nich nie zrobiło pierwszego kroku w tym kierunku.


Dobrze to ująłeś :rad2: . Jednak to dalej tylko przyjaciele i to do tego bardzo sobie bliscy (razem przeżyli incydent w posiadłości Spencera czy misję w Rosji). Chris na stwierdzenie Shevy odpowiada, że byli tylko "kumplami z drużyny" i nic więcej. Jednak po uratowaniu Jill widać, że nie chce jej zostawić (Jill nie jest mu obojętna). Po piątce ich więź się jeszcze bardziej zacieśniła ;).
Awatar użytkownika
JackHammer
Posty: 295
Rejestracja: sob 24 paź, 2009
Lokalizacja: Pyrkenstadt

Post autor: JackHammer »

Ja zawsze lubiłem Chrisa za gameplay jego osobą. W jedyneczce było to wieksze wyzwanie niż nasza kochana Jill wiec Chris został dla mnie "HARDOKREM" :smiech1: a potem CV w którym też dostał miłą rólkę. A potem dopakował nieźle ^ ^ (sterydy, białka...wiec nie mógł sypiać z Jill, od tego maleją jąderka ^ ^
Ostatnio zmieniony sob 20 lis, 2010 przez JackHammer, łącznie zmieniany 3 razy.
OMG I'TS SONIC RAINBOOM!!!!!!
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Tak dla sprostowania to Chris Redfield nigdy nie brał sterydów. JackHammer, twoje domysły są chybione. W "The Art of Resident Evil 5" została zawarta informacja, że Chris ciężko trenował, by móc pokonać Weskera podczas kolejnej konfrontacji. Także bajeczki ze sterydami można schować między bajki ;).
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Z muskulaturą Chrisa przesadzono znacząco. Patrząc na Chrisa ze starszych części, okresliłbym go jaki mężczyznę szczupłej raczej budowy. Lepiej wyglądał na tym pierwszym trailerze z RE5. Widać było, że "przypakował" ale nie aż tak... Zresztą, i tak mu te "ćwiczenia" nic nie dały, bo Wesker w każdej walce zamiatał nim podłogę :).
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Deus Ex pisze:resztą, i tak mu te "ćwiczenia" nic nie dały, bo Wesker w każdej walce zamiatał nim podłogę :) .

Czy ja wiem, utrzymaj super-człowieka tak aby druga osoba wbiła mu "strzykawkę" :p. Jednak na coś te ćwiczenia się przydały :D. Zresztą Chris to główny protagonista serii i to wszyscy z nim zazwyczaj kojarzą serię RE (z pań to raczej Jill).
Ostatnio zmieniony wt 18 sty, 2011 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Dla mnie wyjaśnienie jest proste. Krzysiek dostał w RE:CV X baty od Wieśka, więc chłopina wziął się za siebie i zaczął pakować na siłowni, żeby się odegrać. Codziennie po paręnaście godzin na siłce pod okiem Pudzianowskiego i Szwancenegera robi swoje :P.
Złe oko moderacji czuwa.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Szakal pisze:Dla mnie wyjaśnienie jest proste. Krzysiek dostał w RE:CV X baty od Wieśka, więc chłopina wziął się za siebie i zaczął pakować na siłowni, żeby się odegrać.
I to jest najbardziej realne wyjaśnienie ;). Doskonały strzelec, świetnie wyszkolony w walce wręcz, odważny, oddany przyjaciel - najlepsza postać w serii. Chris wystąpił w większości Resident'ów (przez co znamy dokładniej jego historię). Ja tam się cieszę, że wystąpi w Revelations (i oby w RE6).
Awatar użytkownika
Ari
Posty: 45
Rejestracja: pn 10 sty, 2011
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: Ari »

Grając na początku w RE5 nie mogłem przyzwyczaić się do tych jego biców...kto to widział żeby mieć takie muły...wolałem Chrisa z wcześniejszych RE chodź w końcu trzeba się przyzwyczaić ;D (chciałbym numer jego trenera i adres siłowni na której pakował xD)
Ostatnio zmieniony wt 18 sty, 2011 przez Ari, łącznie zmieniany 1 raz.
Computer Graphic
RE Fan
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Chris93 pisze:Czy ja wiem, utrzymaj super-człowieka tak aby druga osoba wbiła mu "strzykawkę"
Wesker oberwał wcześniej kilka razy z granatnika, więc mógł być osłabiony.

Dla mnie Chris w RE5 jest mocno przesadzony (w sensie muskulatury), gram w RE, czy w jakieś Gears of War?
Ale patrząc na 5 (tak ogólnie) to Chris może mieć nawet dwie głowy i tak nic na to nie poradzimy, że jest, jaka jest.

Moje ogólne zdanie o krzyśku to: dobry chłopak z pistolem w dłoni.
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
daaaamin
Posty: 134
Rejestracja: pn 01 lis, 2010
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: daaaamin »

Chris to spoko gość, ale nie wyobrażam go sobie w RE6. Ile można grać Redfieldem... Popieram także wasze zdanie, o przesadnej muskulaturze pana Redfielda. Wcześniej wyglądał naturalnie - teraz to typowy przepakowany bohater filmów klasy B. Nic nie mam do jego charakteru - w końcu to ten sam Chris :smiech3: Ale te muły zupełnie do niego nie pasują. Jak już wcześniej powiedziano - bice w walce z Weskerem niewiele pomagają :P Gdyby mu dano pomniejszoną wersję Paracelsus Sword... :smiech1:
Peace Through Power, Kids!
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

daaaamin pisze:Ile można grać Redfieldem...
Oj można, można :smiech3:

Przestańmy się czepiać wyglądu i powiedzcie mi który waszym zdaniem voice-aktor był najlepszym Redfieldem. Jeśli mam wybrać to Roger Craig Smith (czyli Resident Evil 5, Darkisde Chronicles, Revelation). Zresztą każdy voice aktor był dobry (nawet ten z oryginalnego RE :P). Jednak Smith robi to najbardziej przekonująco (patrz najbardziej się wczuł w rolę ---> Scena po walce z Jill i nie tylko).
Ostatnio zmieniony śr 19 sty, 2011 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Chris Redfield powinien być głównym bohaterem każdej części. Jest najbardziej charakterystyczny, ma charyzme i wygląda jak typowy najemnik/komandos. Co do jego wyglądu w RE5. Mnie tam się podoba, zastrzeżeń nie mam. Jako że RE5 jest już typową grą akcji, co mi absolutnie nie przeszkadza, muskularny Redfield jest tam bardziej zrozumiały aniżeli mieliby dać znowu takiego chudego chłystka. Czas i doświadczenie robi swoje... Ze wszystkich głównych bohaterów jakimi było mi dane biegać w REsach których grałem Chris najbardziej zapadł mi w pamięci (plus jeszcze jego siostra i Jill).
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
daaaamin
Posty: 134
Rejestracja: pn 01 lis, 2010
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: daaaamin »

J.Krauser pisze:ma charyzme i wygląda jak typowy najemnik/komandos
Charyzma owszem. Kto byłby w stanie stanąć oko w oko z człowiekiem, który podaje się za boga, i wydaje nim się być :D No ale z tym wyglądem to przesada. Nie trzeba mieć 50cm w bicepsach aby być DOBRYM komandosem. Liczy się wyszkolenie, a Chrisowi tego nie brakuje. No ale dosyć o wyglądzie, powiedziano już wiele.
Co do voice-actingu, to tak samo jak Chris93, Roger Craig Smith (zobaczcie jaki skrót wychodzi: RCS :D)
Peace Through Power, Kids!
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Chris Redfield

Post autor: Szakal »

RVRE pisze: ndz 09 maja, 2021 Chyba że ten z RE7 to nieudana próba redesignu i tyle.
Wydaje mi się, że właśnie tak jest :) . Chcieli zmienić wygląd Chrisa, ale się nie przyjął. Zatem wrócili z powrotem do starego.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Chris Redfield

Post autor: Leon. KennedY »

Ja uwielbiam tego Chrisa z 5 odsłony. Świetny głos.Co do wyglądu, to krytyka na nich bankowo spłynęła i myślę, że tylko to wpłynęła na powrót do starego wizerunku Chrisa i bardzo dobrze!!!!
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Chris Redfield

Post autor: PSKING »

Zmiana wyglądu Chrisa była idiotyczna, ale tak samo jest teraz dla mnie niekonsekwencja.Zmienili wygląd, od teraz to jest Chris w nowej oprawie, na nowym silniku, na nowych generacjach. Ok.
.
.
.
A teraz macie poprzedniego Chrisa z powrotem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”