Alex Wesker

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)

Kim jest Alex?

Nieznaną nam postacią
11
50%
Kimś znanym kto wkrótce się ujawni
2
9%
Twórcy wprowadzają go nagle na siłę aby był jakiś Wesker
7
32%
HUNK
2
9%
Ada Wong
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 22

Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Alex Wesker

Post autor: Forte »

Nie znalazłem tematu o tej postaci więc pozwoliłem sobie założyć ten :rad11:

Otóż Alex Wesker, Alex Wesker. Kto to jest? Jakie motywy kierują tą postacią i dlaczego twórcy zdecydowali się ją wprowadzić do serii?

Z Alexem mamy do czynienia w dokumencie z RE5
Spencer’s Memoirs 2

Computer Room- Book Case

I have done everything Alex has asked of me.

Alex’s ingenuity far surpasses those of normal people. We wait for the appropriate time, gather the necessary materials, and Alex continues to keep the operation running smoothly.

Most children are held back by the limits of their own intellect, but not so with Alex. I’ve never witnessed anyone so adept at absorbing the talents of others simply by observing them.

I could not be more pleased. Alex displays superior qualities to everyone else.

I’ve provided everything Alex and the other researchers would need to conduct their research: unlimited funding, top-of-the-line equipment, research materials, and an endless supply of test subjects. The only thing wanting is time.

They will conduct their research on an isolated island in the South Seas that is home to an abandoned military installation from a nearby country. Alex has already gone there with a group of research assistants, research materials, and hundreds of test subjects.

I waited in earnest for good tidings of their research. Instead I received only a phone call a month later asking me to send more test subjects. How was it possible that they had gone through hundreds of test subjects in only a month?

As my frustration rose, Alex attempted to reassure me.

“You’ll be pleased to hear that all experiments are running smoothly.”

And so I continue to wait…
Dowiadujemy się, że Alex jest jednym z dzieci Projektu W, potrafi uczyć się wielu rzeczy po prostu obserwując ludzi, oraz pracuje nad Virusem zapewniającym nieśmiertelność.

Przeglądając angielską RE Wikie dowiedzieć się można, że Spencer został zdradzony przez ową postać.

Więc właściwie kim jest "ten" bądź "ta" Alex? (tak, tak! Alex to imię zarówno męskie jak i żeńskie, więc postacią może być kobieta). Jaki wkład może mieć w fabułę RE? Czy pojawi się w RE6? W RE Revelations?

Trocę swoich domysłów opisałem już w temacie kim jest Hunk
http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php? ... c&start=80

jednak chciałbym to trochę rozszerzyć :rad7:
Forte pisze:Wzmianki o Alexie pojawiają się dopiero w piątce, prawda? Po co? Otóż, ludzie kochają Alberta i na pewno są niepocieszeni tym co dzieje się na końcu tej części. Niebiesko - żółci zadecydowali więc, że przywrócą jego małego braciszka (o którym nigdy nie było wzmianki, a przecież musiał tam być już od czasu RE1) aby fani mieli jakieś zastępstwo. Ta postać ma duże szanse pojawić się w następnej części gry.
Więc tak, Alex może być HUNKiem. Dlaczego? Otóż. Hunk zyskał przydomek mr.death.
Jeśli cało wychodził z różnych sytuacji to może miał zaaplikowanego wirusa, jak Albert?

Zgadzałoby się też tło, iż obydwoje pracowali dla Umbrelli jako naukowcy i "wojownicy".
Obydwoje zdradzili też Spencera. Poza tym, powiązanie postaci Alex'a z jakąś już istniejącą dałoby mu więcej wiarygodności.

Dalsza teoria, nieco wyjęta z pudełka z krasnoludkami i tęczą, ale spotkałem się z nia w necie;

Ada Wong.

Jeśli Alex to imię żeńskie, a Ada to chyba kryptonim tej kobiety (poprawcie mnie jeśli się mylę) to możliwe jest, że ona okaże się Weskerówną :rad11:

Wiem co zaraz stwierdzicie; Bzdura, przecież Ada służyła Weskerowi, gdzie kocie oczy, gdzie super szybkość?

No i Ada służyła Albertowi, ale przecież nie musiała wiedzieć o projekcie W. Poza tym, czy kocie oczy to wymóg po zaaplikowaniu Wirusa? Wiemy jak działał tylko na Weskerze, może zależnie od hosta przybierał inną formę. Ada wcale nie jest niezdarna i pokazuje pazurki.

Na razie tyle domysłów :okulary3:
Ostatnio zmieniony śr 07 wrz, 2011 przez Forte, łącznie zmieniany 1 raz.
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dokumentem zainteresowałem się podczas przechodzenia dodatku LiN bo tam się dokładnie pojawiły te notki i również ukazały nowe światło na Wesker'a. Jego historię i projekty, dzięki którym właśnie Albert miał prawo bytu. Dobra jest też Twoja rozkmina bo nawet trafna i prawdopodobna ;).

A co do kocich oczu i szybkości, te umiejętności pojawiły się dopiero po zaaplikowaniu sobie wirusa sporządzonego przez Birkina. Wcześniej posiadał głównie podwyższoną iteligencję,
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

WESKER-DL pisze: A co do kocich oczu i szybkości, te umiejętności pojawiły się dopiero po zaaplikowaniu sobie wirusa sporządzonego przez Birkina. Wcześniej posiadał głównie podwyższoną iteligencję,
Specem od RE i Weskera nie jestem :placz2: , więc myślałem, że ten wirus zaaplikowany przez Birkina był częścią projektu W, a Wesker o niczym nie wiedział. Najwyraźniej mój błąd :pff4:
Ostatnio zmieniony śr 07 wrz, 2011 przez Forte, łącznie zmieniany 1 raz.
They see me Rocket Launching, they hatin'
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

WESKER-DL pisze:się dopiero po zaaplikowaniu sobie wirusa sporządzonego przez Birkina
To nie był wirus sporządzony przez Birkina. Tego wirusa stworzył sam Spencer i jego zaaplikowanie przez Weskera po latach miało być częścią projektu W.

Hasełko "Projekt W" ze Słownika, sporządzone przez Paula :roll: :
Project W.
Jeden z najbardziej tajemniczych projektów korporacji Umbrella, mający na celu stworzenie nowej, ulepszonej rasy ludzkiej. W ramach projektu korporacja porywała nowo narodzone dzieci pochodzące od rodziców z wysokim ilorazem inteligencji (który rzekomo owe dzieci miały odziedziczyć), po czym prowadzono na nich eksperymenty z wirusem Progenitor (wirus przodek). Infekowano ich siłą, za namową przyjaciół, lub w ramach przyjmowania lekarstw. Ich dane personalne kasowano, po czym nadawano im nazwisko Wesker - od wspaniałego badacza Umbrelli, dyrektora projektu. Dzieci początkowo wykazywały ogromny potencjał, jednak z 13 kandydatów, większość nie przeżyła pierwszych faz projektu, a tych, którzy przeżyli, programowano tak, by odszukały ich "ojca i mistrza" - Ozwella E. Spencera. Zanotowano, że do 2006 roku, tylko dwoje "dzieci Weskera" wciąż żyło. Był to Albert Wesker (Project W-013), oraz Alex Wesker (Project W-012), który był wówczas jednym z najbardziej zaufanych współpracowników Specnera, sprawował nawet kierownictwo nad projektem W. 28 sierpnia 1998 roku Alex sporządził raport projektu W. W raporcie tym rokowania sukcesu projektu przed upozorowaniem śmierci Alberta Weskera wynosił 94%, lecz po jej potwierdzeniu rokowania spadły do 18%.
Po upozorowaniu swojej śmierci, Albert zaczął podążać własną drogą - doprowadzenia do spełnienia własnej wizji nowego świata. Chciał spotkać się ze Spencerem, aby przedstawić mu ową wizję. Najwyraźniej Spencer nie przewidział, że jedno z jego "dzieci" może go zabić, przez co zgodził się na spotkanie z Albertem, wyjawiając mu tajemnicę jego pochodzenia - przypłacił to śmiercią z rąk Weskera. W 2009 roku ostatecznie potwierdzono śmierć Alberta Weskera, losy Alexa Weskera są wciąż nieznane. Alex był ponoć dzieckiem niesamowicie zdolnym i inteligentnym, które nabywało umiejętności podpatrując innych. Ze wspomnień Spencera wynika, że prowadził on różne badania w kilku placówkach Umbrelli, pracował nawet nad sekretem nieśmiertelności dla niego. Istnieją pogłoski, że Alex Wesker to tajemniczy blondwłosy mężczyzna, który odleciał z Sergiejem z Raccoon City, HUNK, lub... Kobieta (Alex to także żeńskie imię, a nigdzie nie potwierdzono, by miał on płeć męską). Możliwe, że przejmie on rolę antagonisty serii.
Kandydaci projektu W. (alfabetycznie):
* Albert Wesker (nie żyje)
* Alex Wesker (los nieznany)
* Derek Wesker
* Felicia Wesker
* Hans Wesker
* Hiro Wesker
* Irma Wesker
* Jonah Wesker
* Ken Wesker
* Laura Wesker
* Marco Wesker
* Miles Wesker
* William Wesker
Ciekawostką może być pewna zbieżność imion "dzieci Weskera" z innymi postaciami serii (William Wesker - William Birkin, Derek Wesker - Derek z odziału U.S.S HUNK'a, widziany w RE Outbreak)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

W Raporcie Wesker'a stwierdza, że przyjął od Birkina wirus aby "Advance" i przy okazji upozorować swoją śmierć (6:35 min). Późniejsze wzmianki również sugerowały jego dodatkowe umiejętności dzięki tej modyfikacji. W Projekcie W. dostawał inny wirus a jeszcze jedna wzmianka o tym pojawiła się w Gun Survivor bodajże w pomieszczeniach socjalnych dla przetrzymywanych dzieci, które wcześniej do projektu zostały porywane.
Ostatnio zmieniony czw 08 wrz, 2011 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

WESKER-DL pisze:W Raporcie Wesker'a stwierdza, że przyjął od Birkina wirus aby "Advance" i przy okazji upozorować swoją śmierć (6:35 min). Późniejsze wzmianki również sugerowały jego dodatkowe umiejętności dzięki tej modyfikacji. W Projekcie W. dostawał inny wirus a jeszcze jedna wzmianka o tym pojawiła się w Gun Survivor bodajże w pomieszczeniach socjalnych dla przetrzymywanych dzieci, które wcześniej do projektu zostały porywane.
RE Wiki pisze:Spencer then gave all the Wesker children an experimental virus, Albert's being received through Birkin. However, all but one of Albert Wesker's "siblings" were killed due to the virus. Albert was the only one who was confirmed alive at that point in time, as the location of Alex Wesker was unknown, as he had betrayed Spencer.
Wychodzi jednak na to, ze ten Virus był od Spencera, ale dał go mu Birkin.
Przy okazji jest trochę wyjaśnione, dlaczego o Alexie nie jest wspomniane nic wcześniej.
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1855
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Albert Wesker nie żyje, więc twórcy w sprytny sposób wymyślili, że w roli głównego złego serii zastąpi go jego brat/siostra Alex. I tym samym dadzą fanom sporo do myślenia...

Kimkolwiek jest Alex to NIE jest HUNK. Dowody? Alex zajmował się badaniami, a nie bezpośrednią akcją. Z kolei HUNK był specem od "brudnej" roboty dla korporacji, o badaniach laboratoryjnych nie wiedział nic. Kolejny dowód: HUNK jest z pewnością inteligentnym gościem, ale NIE jest geniuszem jak Alex. Trzy: Spencer nie wysłałby swego najbardziej zaufanego "syna" by odzyskał wirus G od Birkina, albo przewoził tyranty dla Ashforda. Do tego miał zwykłych najemników.

EDIT:

Tak się zastanawiam nad tym i coraz bardziej jestem skłonny powiedzieć, że naszym tajemniczym Alexem może być Ada Wong.

Po pierwsze Ada Wong to pseudonim, a nie prawdziwe nazwisko.

Po drugie tak na dobrą sprawę bardzo mało wiemy o tej postaci, jej pracodawcach i motywach. Jedyne co można o niej powiedzieć na pewno to to, że nie jest zła, a raczej neutralna.

Po trzecie identyczne inicjały. Ada Wong, Alex Wesker.

Po czwarte wiemy, że Alex pracowała dla Spencera, ale go potem zdradziła. Może później połączyła siły ze swoim bratem, a kiedy przekonała się, że jego zamiary różnią się od jej własnych zdradziła również i jego.
Ostatnio zmieniony sob 06 lip, 2013 przez Szakal, łącznie zmieniany 2 razy.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

Pozwolę sobie odkopać trochę temat - czy pojawiło się jakiekolwiek nowe info odnośnie tej postaci?

W RE: Damnation z tego co mi się wydaje, żadnych wzmianek nie było. W RE6 także chyba nie.

W RE Revelations nie wiem, gdyż jeszcze swojej kopii na PS3 nie mam.

Ktokolwiek ma jakieś info? :rad7:
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Nie. Temat na razie pozostaje otwarty. Capcom pewnie wróci do tego, jak będą mieli jakiś sensowny pomysł, jak to wykorzystać w fabule.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Tak się zastanawiam nad tym i coraz bardziej jestem skłonny powiedzieć, że naszym tajemniczym Alexem może być Ada Wong.

Po pierwsze Ada Wong to pseudonim, a nie prawdziwe nazwisko.

Po drugie tak na dobrą sprawę bardzo mało wiemy o tej postaci, jej pracodawcach i motywach. Jedyne co można o niej powiedzieć na pewno to to, że nie jest zła, a raczej neutralna.

Po trzecie identyczne inicjały. Ada Wong, Alex Wesker.

Po czwarte wiemy, że Alex pracowała dla Spencera, ale go potem zdradziła. Może później połączyła siły ze swoim bratem, a kiedy przekonała się, że jego zamiary różnią się od jej własnych zdradziła również i jego.
Teoria interesująca, ale czy Ada (etnicznie pochodzenia chińskiego, o ile wierzyć "residentowej wiki", zresztą ewidentnie widać po niej "dalekowschodnie" korzenie) może być siostrą Alberta Weskera? Biologiczną na pewno nie :) "Przybraną" (adopcja przez ojca Alberta Weskera)? Być może.

Swoją drogą może i to zabrzmi jak herezja - ale ja nie czuję nieodpartej potrzeby, aby arcywrogiem w kolejnej części (częściach?) RE był "jakiś Wesker". Albert W. jakoś mocno "klimatu" (w moim odczuciu) nie budował, a taka Umbrella (przynajmniej w mojej optyce) bardziej robiła(by?*) wrażenie jako "korporacyjny moloch", poznawalny "osobowo" jedynie od strony wykonawców i "mózgów", czyli postaci takich jak HUNK czy Birkin.

*Po tylu latach od ukończenia już nie pamiętam dokładnie, jak to było prezentowane w starszych częściach RE.
Ostatnio zmieniony sob 08 lut, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1855
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Mogę dodać jeszcze jeden piąty punkt :). Simmons. Jeśli Ada to Alex W. to stworzenie jej klona ma więcej sensu. No i nazwa Neo Umbrella też nabiera głębszego wyrazu.

A co do samej Ady to zawsze mi się wydawało, że ma mieszane amerykańsko-chińskie pochodzenie. Ale to tylko takie moje wrażenie :).
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

kal3jdoskop pisze:Teoria interesująca, ale czy Ada (etnicznie pochodzenia chińskiego, o ile wierzyć "residentowej wiki", zresztą ewidentnie widać po niej "dalekowschodnie" korzenie) może być siostrą Alberta Weskera? Biologiczną na pewno nie :) "Przybraną" (adopcja przez ojca Alberta Weskera)? Być może.
Domyślam się, że chodziło raczej o stwierdzenie "siostra" w ramach projektu "Wesker Children", a nie w znaczeniu siostry biologicznej/adoptowanej. Dzieciaki biorące udział w projekcie były w końcu brane ze wszystkich krajów.

Tak czy inaczej, byłoby to zbyt naciągane. Ada niech zostanie szpiegiem, który pracuje, dla kogo chce. Jeżeli zrobią z niej kolejnego Weskera, to RE faktycznie zniży się fabularnie do poziomu telenoweli brazylijskiej.

Swoją drogą może i to zabrzmi jak herezja - ale ja nie czuję nieodpartej potrzeby, aby arcywrogiem w kolejnej części (częściach?) RE był "jakiś Wesker". Albert W. jakoś mocno "klimatu" (w moim odczuciu) nie budował, a taka Umbrella (przynajmniej w mojej optyce) bardziej robiła(by?*) wrażenie jako "korporacyjny moloch", poznawalny "osobowo" jedynie od strony wykonawców i "mózgów", czyli postaci takich jak HUNK czy Birkin.
Tu się z Tobą zgodzę. Bezosobowa Umbrella - korporacja - będąca głównym złym była czymś bardzo fajnym w pierwszych RE, szczególnie, że dawało to sporo możliwości. Jasne, każda część miała jakiegoś złego, naukowca bądź jakąś szychę z Umbrelli, ale to była tylko jednostka stanowiąca drobną część całości.
Szakal pisze:Mogę dodać jeszcze jeden piąty punkt :). Simmons. Jeśli Ada to Alex W. to stworzenie jej klona ma więcej sensu. No i nazwa Neo Umbrella też nabiera głębszego wyrazu.
Simmons zrobił klona Ady, bo miał na jej punkcie świra (w sumie, nie dziwię się mu ;)), a Ada niestety nie odwzajemniała jego uczuć. Nie potrzebował innego powodu, by zrobić sobie jej klona na własny użytek.
Spoiler!
Szakal pisze:Po pierwsze Ada Wong to pseudonim, a nie prawdziwe nazwisko.
Zawsze mnie dziwiło to, że pomimo iż "Ada Wong" to pseudonim szpiegowski Ady, ona nigdy go nie zmieniła. Szczególnie zabawnie wyglądało to w RE: Damnation, gdzie Ada podszywa się za przedstawiciela BSAA... używając swojego pseudonimu, którego używała we wszystkich innych misjach, co oczywiście pozwoliło łatwo ją zidentyfikować. o_O

Po epilogu w RE3, w którym padają słowa:
She used to be called Ada Wong. But this morning she will say good-bye to the name. "I'm not Ada Wong anymore..."
miałem nadzieję, że w następnej części, w której Ada się pojawi, będzie używała innego imienia i nazwiska. Ale nie... po tylu latach wciąż przedstawia się jako "Ada... Ada Wong" nie zważając nawet na to, że w Damnation wystosowano za nią list gończy.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1855
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Simmons zrobił klona Ady, bo miał na jej punkcie świra (w sumie, nie dziwię się mu ;) ), a Ada niestety nie odwzajemniała jego uczuć. Nie potrzebował innego powodu, by zrobić sobie jej klona na własny użytek.
To wiem. Ale nie sądzisz, że to trochę dziwne. Wydać miliony dolarów po to aby stworzyć klona jakiejś kobiety :pff2: ? Gdyby Ada była Alexem to miałoby to odrobinę więcej sensu.

Po za tym nic nie wskazuje na to aby Simmons był maniakiem seksualnym :smiech6: . W każdym razie nie spotkałem się z wzmianką aby odbywał stosunki seksualne z Carlą :smiech6: .

Ps. Nie twierdzę, że Ada to faktycznie Alex W. tylko, że jest to możliwe.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Mr_Zombie pisze: Domyślam się, że chodziło raczej o stwierdzenie "siostra" w ramach projektu "Wesker Children", a nie w znaczeniu siostry biologicznej/adoptowanej. Dzieciaki biorące udział w projekcie były w końcu brane ze wszystkich krajów.
Teraz dopiero poczytałem wcześniejsze posty w tym wątku, chyba będę musiał sobie odświeżyć piątkę, bo za nic nie potrafię sobie przypomnieć, żebym coś czytał o tym projekcie w trakcie gry :P
Mr_Zombie pisze:Simmons zrobił klona Ady, bo miał na jej punkcie świra (w sumie, nie dziwię się mu ;) ), a Ada niestety nie odwzajemniała jego uczuć. Nie potrzebował innego powodu, by zrobić sobie jej klona na własny użytek.
Szakal pisze:To wiem. Ale nie sądzisz, że to trochę dziwne. Wydać miliony dolarów po to aby stworzyć klona jakiejś kobiety :pff2: ?
Simmons w notkach ujawnianych przy ustrzeleniu tych niebieskich emblematów był opisywany jako członek tajemniczej "Rodziny", który za wszelką cenę dążył do utrzymania istniejącego ładu społeczno-politycznego, nawet za cenę użycia dość drastycznych środków (vide bombardowanie całych miast). Można więc z tego wywnioskować, że w połączeniu z piastowanym stanowiskiem był człowiekiem, który był wręcz psychicznie "przysposobiony" do tego, że wszystko ma się odbywać w ustalony sposób, z nim samym jako głównym "dyrygentem". Można przypuszczać, że odmowa Ady wręcz zdruzgotała "wizję życia" Simmonsa (bo okazało się, że jednak nie wszystko może ułożyć tak jak chce, a cios był wyjątkowo dotkliwy ze względu na fakt, że dotyczyło to jego życia prywatnego). No to pan S. w panice, aby jego prywatna wizja świata nie legła w gruzach, zaczął obsesyjnie dążyć do tego, aby jednak tę "swoją Adę" mieć. No i pewnie dodatkowego "impulsu" do obsesji dał fakt właśnie tego niepokornego charakterku Ady, który stał w opozycji do władczej osobowości Simmonsa, a w końcu przeciwieństwa się przyciągają :)

Taka tam moja interpretacja.
Ostatnio zmieniony ndz 09 lut, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Mr_Zombie pisze:Zawsze mnie dziwiło to, że pomimo iż "Ada Wong" to pseudonim szpiegowski Ady, ona nigdy go nie zmieniła.
To dużo wyjaśnia:
https://www.youtube.com/watch?v=r6wDhat6qYQ
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Diadem pisze:
Mr_Zombie pisze:Zawsze mnie dziwiło to, że pomimo iż "Ada Wong" to pseudonim szpiegowski Ady, ona nigdy go nie zmieniła.
To dużo wyjaśnia:
https://www.youtube.com/watch?v=r6wDhat6qYQ
Ha, jeszcze przed kliknięciem spodziewałem się, że to będzie ten filmik. Chciałem go nawet wczoraj umieścić w poście, ale ostatecznie z tego zrezygnowałem :D
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1855
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

kal3jdoskop pisze:Można przypuszczać, że odmowa Ady wręcz zdruzgotała "wizję życia" Simmonsa (bo okazało się, że jednak nie wszystko może ułożyć tak jak chce, a cios był wyjątkowo dotkliwy ze względu na fakt, że dotyczyło to jego życia prywatnego). No to pan S. w panice, aby jego prywatna wizja świata nie legła w gruzach, zaczął obsesyjnie dążyć do tego, aby jednak tę "swoją Adę" mieć.
Wydaje Ci się, że organizacja dla której pracował Simmons, ta cała Rodzina, pozwoliła by mu na wykorzystanie ich zasobów, pieniędzy i ludzi dla prywatnej zachcianki :rad10: .
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Raczej chodziło mi o to, że Simmons (ze względu na piastowane stanowisko) wykorzystywał środki, którymi dysponował "sam z siebie" (zakładam że sama możliwość przynależności do Rodziny wynikała z tego, że był człowiekiem wpływowym, a nie że stał się takowym dzięki Rodzinie), żeby tę swoją osobistą obsesję na punkcie Ady zaspokoić :)

Co prawda nie wiem za bardzo, czym jest w ogóle ta cała Rodzina. Po dość enigmatycznych słowach Ady można wywnioskować, że jest to jakieś tajne stowarzyszenie na wzór wolnomularstwa, do którego przynależą najbardziej wpływowe osobistości i "najgrubsze" szychy ze Stanów Zjednoczonych, i zapewne któremu są w jakiś sposób winni lojalność i pilnowanie, żeby nikt nie wchodził im w paradę.
Ostatnio zmieniony ndz 09 lut, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 1 raz.
ChrisDL
Posty: 56
Rejestracja: wt 14 kwie, 2009
Lokalizacja: Cię zajde?

Post autor: ChrisDL »

Alex Wesker jest na 100% mężczyzną. Świadczy o tym użyty w japońskiej wersji Spencer Memoirs 2 znak 奴(mężczyzna).

Co do samej postaci- raczej nie ma szans teraz zgadnąć czy mieliśmy z nim już do czynienia.
Ważniejsze pytanie czy Wesker wiedział o istnieniu(a raczej przeżyciu)brata.Poza tym gość ma na karku już ponad 55 lat,o ile obaj byli w podobnym wieku.

Nierealne też że Hunk to Alex,bo ten pierwszy wykonywał niemożliwe do przeżycie misje w momencie gdy ten pierwszy pracował nad nieśmiertelnością.

Jeśli mam być szczery- wątpię że się dowiemy.W serii jest już i tak full niewiadomych,takich jak los Nikholaia, Billiego, Rebecci, organizacja Ady, White Queen itp.
Ostatnio zmieniony śr 26 lis, 2014 przez ChrisDL, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

ChrisDL pisze:Alex Wesker jest na 100% mężczyzną. Świadczy o tym użyty w japońskiej wersji Spencer Memoirs 2 znak 奴(mężczyzna).
Mężczyzna hehe :P ;). Moim zdaniem postać Alex Wesker została wprowadzona i potraktowana troszkę po macoszemu pojawia się nagle i szybko ginie. Sama postać do złudzenia przypomina mi Alexię... liczyłem na jakiś większy tragizm, ale się zawiodłem. Powrót Claire i Barry'ego udany, ale Capcom źle rozwinął Alex. Zakończenie REvelations 2 sugeruje nam powrót tej postaci i być może usłyszymy jeszcze o pani Wesker :P.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”