Wesker...

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)

Głos którego aktora najbardziej pasuje do Weskera?

Richard Waugh (RE Zero, RE 4, RE CV)
16
33%
Peter Jessop (RE Remake)
1
2%
DC Douglas (RE UC, RE 5)
32
65%
 
Liczba głosów: 49

Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Czytałem kiedyś na jakiejś anglojęzycznej stronie, że wirus u Weskera nie spowodował negatywnych skutków ubocznych poza "abnormal eyes". No właśnie, co sie stało dokładnie z jego oczami, dlatego nosi cały czas okulary :rad11: ?

Diadem: Pytanie przeniesione do odpowiedniego tematu
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

O wirusie Weskera poczytasz w tym temacie we wcześniejszych postach.
Co się tyczy jego okularów, to nosił je już przed infekcją. Powiedziałbym nawet, że są one jego cechą rozpoznawczą, miał je już w intro do RE1 ;)
Ale faktycznie te jego kolorowe tęczówki mogą okazać się jego słabym punktem, bo nie wierzę, że jest w 100% doskonały.
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Wesker zna swoich przeciwnikow i sojusznikow. Wiedza to potega a Wesker juz ma. Do normalnego szkolenia (jako policjanta i czlonka S.T.A.R.S.) doszlo zapewne cos wiecej (Umbrella - pewnie zna slabe punkty B.O.W.-ow) i sam jest dopakowany wirusem.

Wiele razy w grach przyszlo nam dokonywac niemozliwego i rozwalac bossow, z ktorymi nie mozna bylo wygrac (szybkosc + spryt). I na Weskera moze przyjsc pora.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Żeby zabic Weskera to wystarczy najechac na niego z piłą mechaniczną :smiech2: . Ale do rzeczy, koleś musi miec "piętę Achillesową", tylko jeszcze nam jest nie znana.
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Trzeba by go jeszcze ta pila trafic, a biorac pod uwage jego predkosc (moze po scianach biegac... prawie) ciezko by z tym bylo. Poza tym obciecie reki chyba by go tylko wkurzylo, a karku by chetnie nie nadstawil...
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Veronica pisze:Żeby zabic Weskera to wystarczy najechac na niego z piłą mechaniczną :smiech2: . Ale do rzeczy, koleś musi miec "piętę Achillesową", tylko jeszcze nam jest nie znana.
A czy ktoś powiedział, że Wesker jest nieśmiertelny :rad11: ? Jest znacznie szybszy, silniejszy od przeciętnego człowieka ale o żadnej nieśmiertelności nie ma mowy :rad12: . Pisano o tym zresztą wcześniej.
Tak jak pisał Saladyn zabicie go byłoby trudne ale nie niemożliwe.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Zacznijmy od tego, że Wesker... nie żyje :)

Nie pamiętacie, jak go tyrant rozwalił?? Obecny Wesker to coś w rodzaju zombie, tyle tylko, że bardzo wyrafinowany model ;)
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Semantyka. W kazdym badz razie zabicie to tylko jedna z opcji. Mysle, ze mozna by go jeszcze uwiezic, choc latwe by to nie bylo. Gdzie? W lodzie, betonie. Ogolnie ekstremalnie. A zabic to go na pewno dalyby rade masywne obrazenia otrzymywane bez konca, jak kadz z kwasem albo lawa. Niestety zadna z tych rzeczy nie zmiesci sie w plecaku albo walizce ;)
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Diadem pisze:Zacznijmy od tego, że Wesker... nie żyje :)

Nie pamiętacie, jak go tyrant rozwalił?? Obecny Wesker to coś w rodzaju zombie, tyle tylko, że bardzo wyrafinowany model ;)
Heh, fakt, ale skoro nie nadano mu nowego imienia niech narazie pozostanie Weskerem :rad11: .
Pamiętam jak na jednym z filmów zdjął i nadepnął na swoje okulary. Można by to uznać za wymowny symbol jego końca i narodziny kogoś nowego.
Pawlak92
Posty: 44
Rejestracja: sob 04 paź, 2008
Lokalizacja: Sierpc

Wesker zmutuje się?

Post autor: Pawlak92 »

Cześć! Jestem nowy i swą działalność na tym forum rozpoczynam od tego właśnie tematu , w którym chce wam zadać nurtujące mnie pytanie dotyczące właściwości wirusa , którego to sam Wesker jest nosicielem. Jak myślicie czy może on tak jak Marcus swym działaniem doprowadzić do jakiś skutków ubocznych? Czy Wesker może także wbrew swojej woli zmienić się w coś dziwnego , bo Birkin mu o czymś specjalnie nie powiedział lub jego testy nie były kompletne? W Re:UC ponoć się zastanawia , czy i on nie pójdzie śladem Marcusa i Birkina i straci nad sobą kontrole , stając się ofiarą swego pragnienia potęgi. Teraz wirus w organizmie Weskera uchodzi za najlepszy ,bo daje niesamowite zdolności przy zachowaniu pełnej świadomości i inteligencji. Ale co będzie gdy w finałowym starciu Weskera z Chrisem (bo takie na pewno będzie , o ile Chris dożyje) Wesker zmieni się w kreaturę taką jakiej oczy fanów RE nigdy nie widzieli? Czy będzie to fajne , czy też smutne , że główny antagonista tej gry skończy w tak głupi sposób? Proszę o wasze opinie na ten temat. Ja mam nadzieję , że nie ale te jego oczy... Budzą taki niepokój i strach , wyglądają jakby chciały powiedzieć : '' w przyszłości będziesz musiał rozwalić mnie z rocket launchera! HA HA HA!!! ''
Dla jednych seria RE to rzez zombiech czy innego mięsa. Ale tylko ci , którzy interesują się jej historią i fabułą są prawdziwymi jej fanami...
Awatar użytkownika
Zombi
Posty: 132
Rejestracja: sob 27 paź, 2007
Lokalizacja: Tibioland

Post autor: Zombi »

Jak dla mnie takowy motyw byłby nawet ciekawy :smiech6:
Myśle, że jeśli chodzi o mutacje Weskera to otrzymamy coś w rodzaju Alexi z Code: Veronica, czyli Wesker naipierw będzie walczył jako nadczłowiek ( czyli w jego obecnym, "normalnym" stanie ), potem na końcu na potrzeby efektownej koncowej walki zmutuje sie w coś ciekawego ( coś a la RE:4 )
Big Daddy jest zły...
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Hmm, myślę, że nie było potrzeby zakładania nowego tematu - o Weskerze taki już mamy:
http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=466
a jeśli już, to na pewno nie w dziale o "Kronikach".

Co do samego zaś posta, wiele rzeczy poruszanych było właśnie w powyższym temacie, więc ciężko mi się odnieść do czegokolwiek co napisałeś, bo musiałbym powtarzać po innych ;). Poczytaj wspomniany temat.
Ostatnio zmieniony czw 09 paź, 2008 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Pawlak92
Posty: 44
Rejestracja: sob 04 paź, 2008
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: Pawlak92 »

Temat odnosi się do zdolności jakie posiadł Wesker po zainfekowaniu , a my tu mówimy o tym czy ma szanse zmutować się poprzez jakieś skutki uboczne , które pózno występują. Chciałbyś tego ? Bo ja nie. Zresztą Wesker jak rozwalał Siergeia raczej nie był pod wrażeniem jego transformacji , on uważał , że ''ma więcej mocy'' od tamtych syberyjskich wynalazków , więc raczej takiej transformacji (może i bez utracenia intelektu/świadomości) by nie chciał - podoba mu się jego nowy wizerunek i moc jaką wraz z nim nabył - Choć jego walka z Alexią troche słabo wypadła , bo wszakże mając taką szybkość i siłę mógł to lepiej rozegrać ale to pewnie dlatego , że nie wiedział wiele o jej zdolnościach po transformacji , którą sądząc po jego minie , bardzo go zadziwiła (Wesker rzadko robi miny , które oznaczają co innego niż pychę i wyższość). Ale patrząc z drugiej strony było więcej dla Krzyśka.
A do tego dlaczego temat jest w kronikach - czy Wesker nie jest ich głównym bohaterem , którego czyny doprowadzają do końca korporacji ? Czy nie boi się on o swoją przyszłość , która może oznaczać koniec jego tworzenia nowej Umbreli ? Myślę ,że tak i dlatego postanowiłem dodać ten temat właśnie tu.

Necraria: Jednak, pomimo Twoich dywagacji, scaliłam Twój temat z tematem wskazanym przez Deus Ex, bo takiej teorii jak Twoja nie da się wysnuć tylko na podstawie UC i nie ma sensu powielać tematów. Zaś Twój post Deus Ex nie zostanie usunięty, bo wtedy ten straci całkowicie sens :P
Ostatnio zmieniony sob 04 paź, 2008 przez Pawlak92, łącznie zmieniany 2 razy.
Dla jednych seria RE to rzez zombiech czy innego mięsa. Ale tylko ci , którzy interesują się jej historią i fabułą są prawdziwymi jej fanami...
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

Cóż, Wesker to faworyzowana przeze mnie postać serii, jednak o jego planach wiemy tyle co eskimosi o koszulce z krótkim rękawkiem. Myślę że ogólnie w serii twórcy gry wskrzesili go na siłę, jednak nie o to chodzi w tym temacie. Uważam że wirus który Wesker sobie wstrzyknął musiał być przypadkiem uzyskany przez Birkina kiedy pracował nad Wirusem G albo stanowił fundamenty wirusa G, nazwałbym to Wirus G beta który nie powoduje wybitnie szybkich mutacji i zachowuje inteligencje.

A teraz taki mały offtopic: W Resident Evil 5
na trailerze Wesker powiada do Chrisa "Ostatnio spotkaliśmy się w posiadłości Spencer'a..."
Czyżby wydarzenia z RE:CVX nie były brane pod uwagę ?
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

2n01z pisze:A teraz taki mały offtopic: W Resident Evil 5
na trailerze Wesker powiada do Chrisa "Ostatnio spotkaliśmy się w posiadłości Spencer'a..."
Czyżby wydarzenia z RE:CVX nie były brane pod uwagę ?
Hmm osobiście nie wydaje mi się, wcześniej pokazana jest sekwencja jak schodzi po schodach i po prawej stronie widać czyjąś chyba kobiecą twarz, chyba mówi do tej laski, która jest szefową oddziału Tricell w Afryce ( nie pamiętam imienia) z resztą jest to tak zmiksowane że równie dobrze może mówić do kogokolwiek...Aha, a wracając do trailerów to czy ktoś zauważył że są tam dwie sekwencje na którcyh Wesker mówi: "Time to die Chris" jedna to taka gdzie trzyma go na muszce, zaś druga pokazuje jak Wes trzyma Chrisa za gardło, co ciekawe ta kwestia nagrana jest na dwa różne sposoby...czyżby tylko na potrzeby trailerów czy może gra zapowiada się na trochę nieliniową ;)...Co do samej postaci Weskera to nie da się ukryć że ta postać stanowi ważny, nierozerwalny element dla serii, tak samo jak sama Umbrella, STARS, Raccoon city...Cóż według mnie jeśli seria ma kiedyś umrzeć śmiercią naturalną to jedynie z blond jegomościem w przeciwsłonecznych okularach ;) a nigdzie nie jest powiedziane że szybko to nastąpi ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
Vocap
Posty: 162
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: ROndom

Post autor: Vocap »

W jednej z tych scen o których mówisz Chris ma inny strój i ma muskulaturę jak w RE1/UC, co świadczy o tym,że najprawdopodobniej ta scena to flashback. Wydaje mi się,że to najbardziej prawdobodobna wersja, a jeśli chodzi o samego Weskera, mam nadzieję,że wykończą go w RE5, bo odnoszę wrażenie,że ciągną go trochę za długo. :zmiesz7:
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Za długo? Daj spokój to jedna z najlepiej prowadzonych postaci ze świata gier komputerowych!!
Awatar użytkownika
Vocap
Posty: 162
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: ROndom

Post autor: Vocap »

Wiesz, nic do niego nie mam, ale moim zdaniem jeżeli przeżyje jakimś cudem RE5 i walke z Chrisem, albo zaserwują nam powtórkę z Code Veronica, postać Weskera zostanie wydojona do sucha i ciężko będzie Capcomowi rozwiązać jego bytność w RE w jakiś ciekawy sposób. Boję się, że zrobią z niego taką maskotkę dla serii i będą sztucznie go wsadzać do każdej gry. Już wolę aby w jakiś ciekawy sposób zakończyć jego wątek.

Oczywiście jeżeli się okaże,że Chrisowi nie uda się go powstrzymać, jego żywotność w moich oczach automatycznie się przedłuży :smiech6: , ale jakoś wątpię w taki scenariusz.
Ostatnio zmieniony czw 15 sty, 2009 przez Vocap, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Jak znam serię to pewnie na końcu Chris zabije Weskera, a po napisach pojawi się scenka, w której Albercik poskłada się do kupy za pomocą mocy regeneracji, by wystąpić w innych częściach ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Coś jak TU ? ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”