Rady podczas Speedrunów

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
Deus Ex
Zarząd

Post autor: Deus Ex » pn 21 mar, 2011

Maestro pisze:Aha, czyli jesli sobie to dobrze przetłumaczyłem, wystarczy wziąć Strikera, a chwilę później wyekwipowac się w inną broń, i Leoś będzie pomykał jak rącza sarenka, tak? Przydatne w sumie podczas speedrunu :P
Dokładnie. Tyle że wchodzenie do ekwipunku i zmiana broni też zajmuję chwilę czasu, można więcej stracić niż zyskać robiąc te nieumiejętnie :/.

Za chwilę odpalam RE4 i muszę to sprawdzić czy Leon faktycznie tak sunie jak torpeda.

BTW - cześć Maciek, już myślałem, że się nie przywitasz :).

Maestro

Post autor: Maestro » pn 21 mar, 2011

Na czym będziesz grał? Bo z tego co widziałem, to koles pocianał na GC, ciekawe czy na Sonii też to zadziała...

Awatar użytkownika
Deus Ex
Zarząd

Post autor: Deus Ex » pn 21 mar, 2011

Ja gram na wersji GC.

Niestety nie udaje mi się tego zrobić :(. Może jest jeszcze jakiś warunek o którym nie wiem.

Awatar użytkownika
Finka

Post autor: Finka » pn 21 mar, 2011

Kiedyś próbowałam nauczyć się tej sztuczki ale nie miałam już zacięcia do speedruna i dałam sobie spokój.
Z tego co sobie przypominam to trzeba mieć w ręku strikera, przygotować go i niemalże równocześnie nacisnąć meni. Z meni wybrać inną broń. Nie wiem czy czegoś nie poplątałam a nie mam czasu na sprawdzanie.
Ogólnie trudny manewr i bez idealnego wykonania można stracić na czasie.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.

Awatar użytkownika
Deus Ex
Zarząd

Post autor: Deus Ex » wt 22 mar, 2011

Hahahaha :D.

Trochę poćwiczyłem i udało mi się to zrobić :).

Oto dowód, jeszcze gorący filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=S2BHRfSopu8

Jakość fatalna - nagrywałem telefonem, ale widać że trik działa.
Jednak fakt faktem, czasem trzeba spróbować kilka razy, bo poskutkowało :).

Finka - dzięki za to słowo
Finka pisze:przygotować go
Nie ma to jak nasza szkoła RE4 :okulary3: :rad12: .

Awatar użytkownika
Finka

Post autor: Finka » wt 22 mar, 2011

Powinieneś teraz doprowadzić ten trick do perfekcji i spróbować speedruna. Wersja na GC idealnie nadaje się do speeda ;)

PS
Ten trick można potraktować jako uzupełnienie poradnika w tym temacie.
Ostatnio zmieniony wt 22 mar, 2011 przez Finka, łącznie zmieniany 1 raz.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.

Maestro

Post autor: Maestro » sob 16 lip, 2011

Przyznam sie, dzisiaj opanowałem ten trik do perfekcji. Wystarczy tylko na ułamek sekundy nacisnąć "namierzanie" Strikerem (nie może pokazać sie wiązka lasera), a najlepiej wejść do Inventory, jak tylko Leon wykona najmniejszy ruch przy namierzaniu. Wtedy zmieniamy na inną, i powinno zadziałać. Z wykrzystaniem tego triku ukończyłem pierwszy chapter w 6:45, nie wiem czy to dobrze czy źle, bo dwano nie grałem w RE4. No i nie miałem żednych specjalnych broni, więc jak tylko je zdobęde, to pokuszę się o przejście całej gry. :)

Awatar użytkownika
Deus Ex
Zarząd

Post autor: Deus Ex » sob 16 lip, 2011

Maestro pisze: Z wykrzystaniem tego triku ukończyłem pierwszy chapter w 6:45
Finka przeszła pierwszy chapter w 3:55, więc sam sobie odpowiedz na pytanie ale klas Was jeszcze dzieli :).

Trick da nam w końcowym rozliczeniu, nawet jeżeli mamy go opanowanego do perfekcji, poprawę wyniku rzędu kilku minut. Trzeba dokładnie wiedzieć, w której lokacji warto go używać. Leon biegnie faktycznie szybko, ale wchodzenie do ekwipunku też zabiera cenne sekundy. To są niuanse, które wykorzystują najlepsi gracze na świecie.

Maestro

Post autor: Maestro » ndz 17 lip, 2011

Jak sie domyślam, w pierwszym chapterze najwięcej czasu trzeba poświęcić na walkę w wiosce, prawda? :P

Andrzej80

Post autor: Andrzej80 » ndz 17 lip, 2011

Witaj

Nie koniecznie, ja walczę wtedy kiedy już nie mam wyjścia. Przeważnie uciekam przed nimi tak długo az dzwony zabiją. Taka taktyka jest dobra gdyż oszczędza się trochę amunicji a potem można spokojnie przeszukać wioskę.

Awatar użytkownika
Deus Ex
Zarząd

Post autor: Deus Ex » ndz 17 lip, 2011

Tutaj nie chodzi o zwykłą walkę tylko o jak najszybsze rozwalenie ganados (temat dotyczy przechodzenia na czas).

Najlepszym wystarcza 4-5 strzałów z wyrzutni rakiet do załączenia się scenki z dzwonem. Najpierw w grupkę przy ognisku, potem w nadbiegających z naprzeciwka. Niektórzy potem celują "na ślepo" w punkt po lewej stronie, narożnik chaty (naprzeciwko jej okna jest w mercach bonus time). Można obejrzeć na YT.

Awatar użytkownika
J.Krauser

Post autor: J.Krauser » ndz 25 wrz, 2011

http://img52.imageshack.us/img52/2775/image00045x.jpg

O to mój wynik. Zbytnio się nie starałem nad wynikiem, po prostu "przeszłem" od tak. Nic nadzwyczajnego. Zrobione zimą, potem sprzedałem RE4 i skasowałem sejwa :(

Ale Krauser powróci, by znów sie stać hard gamerem. ;D
One man forced to seek REVENGE

profesor291

Post autor: profesor291 » wt 22 lip, 2014

Dzieki przyda się.

Awatar użytkownika
Arc

Re: Rady podczas Speedrunów

Post autor: Arc » czw 05 gru, 2019

1. Przy pierwszym spotkaniu z Ashley tuż po rozwiązaniu zagadki z trzema kolorowymi witrażami obok cmentarza gdy wyjdziemy z pomieszczenia każemy Ashley czekać po czym zeskakujemy ze schodów [nie tracimy czasu na łapanie jej] biegnąc dalej i po chwili załącza się animacja jak razem wybiegacie z tego zaułka. Ashley opanowała moc teleportacji :)

2. Jeśli chodzi o QTE - zawsze mamy "X"+"[]" lub "L1"+"R1" na konsolach Sony, Odpowiednikami z Xbox'owego pada to będzie odpowiednio "A"+"X" lub "Left Trigger"+"Right Trigger".
I teraz dalej. Wciskanie czterech klawiszy na raz jak głupi nic nie daje no chyba, że coś zaskoczy ale posługując się przykładowo padem Sony trzymajcie przed QTE "X" oraz "R1" wciśnięte i mashujcie "kwadrat", "L1", "kwadrat", "L1", "kwadrat", "L1" oczywiście cały czas mając wciśnięte "X" i "R1", wole dwa razy powtórzyć :) Powinno zadziałać za każdym razem. Ale PODOBNO tylko na wersji ze steama w 60 fps'ach.

3. Linki połączone do ładunków wybuchowych.
Nie należy włączać celowania i ustawiać celownik na lince.
Robimy tak: Stojąc w odpowiedniej odległości (by nie stracić energii) na wprost linki wciskamy celowanie i od razu w tym momencie oddajemy strzał.
Linka robi bum i np. w miejscu na bagnach po pierwszej za kilkanaście metrów jest kolejna, naciskamy celowanie i od razu strzał.
Działa zawsze. Sprawdzałem :)

4. Bieganie z granatem, RL, jajkiem lub bez niczego daje oszczędność 4 klatek na sekundę.

5. Wracając do teleportacji ;) To przed wioską gdy pojawia się opcja użycia lornetki włączamy ją i natychmiast wyłączamy - po wyłączeniu jej jesteśmy parę metrów dalej.

6. Wersja ze steama na pewno gdy wciśniemy przycisk z menu (NIE pauzę) zatrzymuje licznik w grze. Reszta może też?

W filmach youtubera poniżej macie wyjaśnione wszystko jeszcze dokładniej niż w filmiku, który zamieściłem niedawno w innym temacie. Opisałem tylko kilka rzeczy by nie psuć Wam zabawy bo ogląda się przyjemnie a i sam oglądałem pierwszą część. Są tutaj opisane rzeczy, że można się za głowe złapać. Podałem tylko te kilka porad na zachęte z filmów obu autorów.

https://youtu.be/Eol-ZxgA8VQ
Part 1 (4h:07m:02s) samo opisywanie i prezentacja walki z Del Lago na różne sposoby trwała jakieś 30 minut. Przewinęłem bo tutaj trochę nużące dla mnie było. Przeszedłem po swojemu :)

https://youtu.be/2EkkJn8N9yo
Part 2 (5h:16m:30s)

https://www.youtube.com/watch?v=5wj2QTLZGUQ
Part 3 (3h:10m:38s)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”