W które bronie inwestować?

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

Ja zawsze pakuję kasę w następujace pukawki:
-RED9
-Striker
-Semi-Auto Rifle
-Broken Butterfly
-TMP
-Mine Thrower

Z takim zestawem żaden wróg mi nie straszny, pozostałe bronie takie jak Handgun, Blacktail, Punisher, Killer7, Sniper Rifle, Shotgun i Riot gun kupuję/znajduję/olewam, pod żadnym pozorem jednak ich nie ulepszam--- szkoda kasy.
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Awatar użytkownika
Szczur17
Posty: 20
Rejestracja: pn 05 maja, 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Szczur17 »

Rilot gun'a
punisher
Mine Thrower
Semi-Auto Rifle
i moge załatwić każdego :)
Bo szczurzo jest umieć śmiać się z siebie! :D
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Ja zawsze inwestowałem w :

TMP
Riot Gun
Semi-auto Rifle
Punisher (tylko na pro, na łatwiejszych wywalałem tę broń, podobnie jak handguna)
Broken Butterfly.
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

Ja inwestuję w każdą broń jaką posiadam w magazynku. Ale tak szczerze, to lubię dopakowanego Striker'a (ostatnio przypadła mi do gustu) :smiech6:
Resident Evil rządzi!!!
Wesker88
Posty: 1
Rejestracja: wt 11 mar, 2008
Lokalizacja: ze fsi :)

Post autor: Wesker88 »

Hehe dokladnie, dopakowany Striker nieraz mi pomogl na hardzie podczas walki z Krauserem (duza pojemnosc magazynku) ;)
< THE DEATH CANNOT DIE >
Awatar użytkownika
Jill_1995
Posty: 158
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jill_1995 »

Ja zazwyczaj(choć nie zawsze)inwestuję kasę w:
-Matilde
-Riotguna
-TMP
-Blacktaila
-Killera 7

Lubię te bronie i uważam,że są skuteczne,choć nie zawsze je mam;) Musi być jakaś odmiana :p
Ostatnio zmieniony pt 09 maja, 2008 przez Jill_1995, łącznie zmieniany 1 raz.
"From yesterday, it&#8217;s coming!
From yesterday, the fear!
From yesterday, it calls him
But he doesn't want to read the message here"
David77
Posty: 128
Rejestracja: pn 05 maja, 2008

Post autor: David77 »

Według mnie jeśli chodzi o pukawki to tylko RED 9 . I oczywiście Handcannon . A na temat śrutówek to tylko Riot gun. Ale każdemu podoba się inna broń i to od niego zależy na co wyda kapuchę. SZACUN. :okulary3:

by FurryPiter: Staraj się następnym razem napisać posta BEZ błędów ortograficznych, k ?
Ostatnio zmieniony śr 21 maja, 2008 przez David77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

Ja wydaje kase na:
-Stricker bo ma 100 naboi w magazynku!!!!!(na ex. oczywiście) i szubko strzela.
-Semi-auto rifle bo szybko strzela :snipe:
-Blacktaila bo lubię tę broń :enforcer:
-TMP bo to najlepsza broń w grze :minigun:
-Broken Butterfly bo jest to ręczna armata na bossów :rock:
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

Wow, ja osobiście nie sprawdzałem która broń jest lepsza po exclusive, albo bez niego albo po upgrade jak to wszystko się ma. Po prostu kupywałem co droższe ^^. Dziękować.
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

Ja inwestowałem w :
- TMP (najlepsza i najwygodniejsza broń)
- Riot Gun'a (jakiś shotgun musi być napakowany)
- Semi Auto Rifle (jest dużo wygodniejsza od zwykłej, jak zresztą kazdy to zauważył)
- Mine Thrower (w moim przypadku broń bardzo przydatna, gdy nie mogłem dosięgnąć jakiegoś "gostka" to minethrower szło w ruch i po kłopocie)

To bronie w które zazwyczaj inwestuje ja :)
Moje Umbrellowe oko na ciebie patrzy (O_O)
Awatar użytkownika
Farrell
Posty: 71
Rejestracja: śr 15 paź, 2008
Lokalizacja: Bielsko Biala/UK

Post autor: Farrell »

Ja tuninguję :
TMP ( w drugiej fazie walki z U3 zabiłem go 1 magazynkiem w jakieś 10 sek.)
Strikera (Potężne bydle ,kiedy ulepszone )
Blackatail ( ulepszony naprawdę bosski ;] )

Z tym Eq ulepszonym na full żaden przeciwnik nie straszny , o ile ammo nie zbraknie :smiech7:
6 lat.
Awatar użytkownika
TaiiKun
Posty: 9
Rejestracja: czw 09 kwie, 2009
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: TaiiKun »

Ja biorę na warsztat:
-Red 9 - Łatwo się celuje i firepower całkiem niezły
-TMP - Czasem trzeba szybko paru przyjemnych inaczej skosić w miarę szybko
-Semi Auto Rifle - Tego chyba nikomu tłumaczyć nie trzeba
-Striker - Często biorę na panów z tarczami

Innych opcji w moim przypadku nie przewiduję :rad12:
Ostatnio zmieniony sob 11 kwie, 2009 przez TaiiKun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

W sumie najlepiej upgrade'ować na max podstawowego handgun'a dostępnego od początku gry. W sumie sprawdza się najlepiej ze wszystkich broni "krótkiego" kalibru.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Ja jednak z handgunów bym proponował upgrade'ować punishera - podobnie jak handguna, z którym zaczynamy, można go zdobyć w początkowej części gry, ma podobne gabaryty jak zwykły handgun, w podobny sposób się nim steruje. Bardzo podobne bronie, naturalnie z uwzględnieniem wariantów exclusive. Co jeszcze dodatkowo ważne - punishera można dostać za darmo wykonując misję z medalionami i sprzedać z czystym sumieniem zwykłego handguna :rad12: .
Awatar użytkownika
Rick
Posty: 6
Rejestracja: śr 06 maja, 2009
Lokalizacja: ten pomysł?

Post autor: Rick »

No cóż, w jakie inwestować? To w dużej mierze zależy od tego, co lubisz...

Shotguny:

Jeśli lubisz wygląd i dobre celowanie (wygodne w dodatku), oraz niezłą siłę strzału, to inwestuj w Riot gun.

Jeśli lubisz broń dającą słabsze celowanie, ale super moc strzału i masę naboi w magazynku (100 max.), w dodatku zajmującą mało miejsca to Striker.

Zwykły shotgun jest mało przydatny, więc inwestycja w niego to strata kasy... Ale to moje zdanie

Handguny:

Standardowy handgun - jest dość słaby (max power zdaje się 2.0), ale po max. ulepszeniu szansa na headshota rośnie 5 krotnie! Ja zawsze w niego inwestuję i nie żałuję.

Punisher - przebije się przez wszystko, po max. upgradzie nawet przez 5 Ganadosów jednocześnie, ale jego słaba moc sprawia, że często będzie ci brakowało amunicji...

Blacktail - poręczny, szybkie strzały, mocny, świetne celowanie, dużo naboi w magazynku - bardzo dobry gnat, ale bez żadnych cech specjalnych - mimo to warto w niego inwestować.

Red 9 - no cóż, wygląd okropny (chyba, że lubisz II wojnę światową), celowanie słabe, ale można je znacznie poprawić kupując kolbę. Jego moc strzału po max. upgradzie jest ogromna - aż 8.0! Kolejnym plusem jest jego niska cena.

Matilda - pistolet rodem z RE2, po max. uprgadzie może strzelać seryjkami po 3 naboje, w dodatku jej magazynek pozwala trzymać aż 100 naboi. Swietnie wygląda wraz z mundurem R.P.D. Pistolet choć silny, bardzo szybko "zjada" amunicję.


Maszynówki:

Chicago typewriter - świetna zabawka, droga, ale warta swej ceny, amunicja nieograniczona, siła strzału 10.0. Wraz z Leosia gangsterem jej wygląd jest zabójczy. Dostępna do zakupu po przejściu gry za 1000 000 (u Ady za 100.000). Nie trzeba jej ulepszać !

TMP - hmm.... Można dokupić kolbę, dużo naboi w magazynku (jak wypada na maszynówkę), po max. upgrade nawet 200. Jej siła strzału jest slaba (max 2.5), ale moim zdaniem, to bardzo pożyteczna broń, szczególnie do obrony przed stadem
przeciwników.

Magnum:

Broken Buterfly - Wild West! Po max. upgradzie siła strzału to aż 50.0. W dodatku można znalezć za darmo. Minusem jest jego kosztowny upgrade.

Killer 7 - dobry, max. siła strzału to zdaje się 35, ale nie trzeba dawać w niego tyle kasy, co w BB.

Handcannon - armata w ręku, po max. upgradzie siła strzału to 99.9 i nieograniczona amunicja. Powala każdego bossa. Jednak jest to broń bonusowa - by ją zdobyć, trzeba najpierw osiągnąć znakomite wyniki w Mercenaries. Jej upgrade pochlania duzo kasy, ale warto

Strzelby:


No tutaj bez wahania kup semi-auto rifle. Jej zalety dają jej prym w swej kategorii. Ta druga strzelba strasznie się kołysze podczas celowania, ale po upgradzie jej moc jest większa od semi-auto. Jednak czym jest siła, którą trudno ukierunkować? Semi-auto w dodatku szybciej strzela, ale to już jest oczywiste z nazwy. Pojemność magazynka także cię mile zaskoczy. Po max. upgrade to miodna broń.



Inne:

Granatnik (Mine thrower) - Można kupić specjalny celownik, po max. upgradzie masz automatyczne namierzanie celu. Dobra broń, ale tylko na bossów lub zbiorowych przeciwników. Nigdy nie kupowałem na dłużej niż 1 chapter...

RPG 7 - cena duża, jednorazówka, ale jeśli masz problem z bossem, to nigdzie nie znajdziesz lepszej pomocy, niż w tej wyrzutni rakiet... Innymi słowy - 1 strzał i po problemie...Mozna kupić tez nieograniczona amunicje, ale wtedy gra moim zdaniem traci smak. Bo co to za gra, w której wszystko leci na jedną rakietę?

Granaty odłamkowe - Dobre do zabawy, a także dla rozważnych. Jeśli umiesz je wykorzystać, to może uda ci się wyjść z imprezy w jednym kawałku. Swietne na grupy przeciwników.

Granaty błyskowe - dobre do oślepiania przeciwnika i zabijania plagasów, wrażliwych na światło.


I to chyba wszystko. Jest co prawda dział poświęcony broniom, ale chciałem, byś wiedział co się lepiej sprawdza w rzeczywistej walce.
Ostatnio zmieniony śr 06 maja, 2009 przez Rick, łącznie zmieniany 10 razy.
Cuando menos se piensa, salta la liebre...
Awatar użytkownika
Dinool
Posty: 90
Rejestracja: ndz 11 paź, 2009
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Dinool »

Zawsze pakuję Punishera (po zdobyciu 15 medalionów) na maxa, Semi-auto rifle na max capability, znalezionego broken buterfly na max firepower i capability.
To mój prosty klucz do sukcesu :smiech6:
Let's split up.
Awatar użytkownika
QuadraxiS
Posty: 192
Rejestracja: śr 09 gru, 2009
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: QuadraxiS »

Warto zainwestować w maksymalny tunning TMT.Na końcu dostaniesz cacko z magazynkiem na 250 naboi.Osobiście olewam shootgun i zaczynam dopiero kiedy dostępny jest Riotgun.Pistolety, tylko Red9(właściwie to Mauser model 1912).Ma większą siłę rażenia,no i wygląda zawodowo z kolbą.W Broken butterfly tylko reload speed.Przy Sniper rifle(semi-auto) warto nauczyć Leona szybkiego przeładowywania i zwiększyć pojemność magazynka-z kalibrem dałem sobie spokój,bo i tak prawie każdy strzał idzie w główkę prawda? :smiech3: Warto zakupić Killer7 i zwiększyć kaliber do 50-szybko kończy niepotrzebne przepychanki.
Never get into argument with an idiot,because they'll bring you down to their level and then beat you with experience.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

quadraxis pisze:Warto zakupić Killer7 i zwiększyć kaliber do 50-szybko kończy niepotrzebne przepychanki.
Gwoli scisłości - Killera można ulepszyć maksymalnie do 35.0. Siłę ognia 50.0 posiada podrasowany na maxa Broken Butterfly :).
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Ja tam zazwyczaj na płotki mam dopakowanego Blacktaila - jeden strzał w głowę wieśniaka kończy zabawę mięsnym konfetti z jego mózgu ;) Jak bossowie to tylko Broken Butterfly, TMP i Striker - taki zestaw, odpowiednio przypakowany (tzn. upgrade każdej możliwej statystyki + ewentualnie exclusive) daje powody do mruczenia... nam - przeciwnicy raczej zbyt długo sobie nie pomiauczą w starciu z takim arsenałem :D
Obrazek
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

A ja nie znoszę TMP w tej grze. Pstyka to pestkami, nie lubię tak grać bo to w ogóle już za łatwo. Ja to w całej grze kupuje trzy bronie Red9, Riot Gun i Semi Auto Rifle. W Red9, siła po upgradzie 6.5, więc ładnie headshoty padają no i w miarę konkretny dźwięk jest przy strzale, nie jak z kapiszona. Riot Gun jak to strzelba fajna zabawka na grupki wrogów, a sajperka to chyba wiadomo. Broken Butterfly też zabierałem, ale zawsze oszczędzałem amunicję i jak już trochę jej nazbierałem to okazało się, że nie ma jej już gdzie wykorzystać bo koniec gry.
Ostatnio zmieniony pt 11 gru, 2009 przez Salvin, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”