W które bronie inwestować?

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Hmm, czy ktoś bardziej doświadczony może powiedzieć o co chodzi z tym "exclusivem"? Bo przeszedłem całą grę na normalnym poziomie trudności, niektóre bronie dopakowując do maksimum jeśli chodzi o siłę ognia, ale czegoś takiego nie spotkałem, a z tego co widzę to radykalnie ten cały "exclusive" podnosi siłę ognia. No dobra, mówiąc w skrócie-co to za cudeńko i gdzie to można znaleźć/dostać ?
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

kal3jdoskop pisze:"exclusive" podnosi siłę ognia.
Nie tylko. Np. Mine Thrower z wykupionym Exclusive pozwala na automatyczne namierzanie celu (nie jest konieczne dokładne celowanie). Zaś striker (jeden z shotgunów) dopakowany exclusive'm mieści 100 naboi w magazynku.

Exclusive kupujesz u Merchanta, podobnie jak inne ulepszenia. Jeżeli już dopakujesz broń na maksa (siła ognia, pojemność magazynka, szybkość przeładowywania) pojawia się te najdroższy do kupienia bajer.
Ostatnio zmieniony śr 16 gru, 2009 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

O kurczaki, to trzeba podnieść wszystko do maksimum? Teraz już rozumiem, dlaczego się z tym wcześniej nie zetknąłem (chyba nie ulepszałem w prawie żadnej broni szybkości przeładowania, więc to stąd ten feler...) :pff5:
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

kal3jdoskop pisze:O kurczaki, to trzeba podnieść wszystko do maksimum? Teraz już rozumiem, dlaczego się z tym wcześniej nie zetknąłem (chyba nie ulepszałem w prawie żadnej broni szybkości przeładowania, więc to stąd ten feler...) :pff5:
Dokładnie tak.

Warianty exclusive są bardzo różnorodne, oto ich spis dla poszczególnych broni:

http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php? ... ght=#24880

Jeżeli będziesz miał jakieś jeszcze pytania odnośnie exclusive dla różnych broni to pytaj we wskazanym przeze mnie temacie :rad12:
Ostatnio zmieniony śr 16 gru, 2009 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
CHRIS!LEON
Posty: 6
Rejestracja: ndz 07 lut, 2010
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: CHRIS!LEON »

Myślę, że grając w RE4 należy zawsze mieć w ekwipunku Rocket Launcher'a, ponieważ można bardzo uprościć sobie tym grę, jeden strzał w słaby punkt bossa i po nim :rad2: .
Ostatnio zmieniony pn 08 lut, 2010 przez CHRIS!LEON, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Master Miller
Posty: 74
Rejestracja: wt 02 lut, 2010
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Master Miller »

CHRIS!LEON: w calym re z rocket launchera korzystalem... 2 razy. Z tego, ktorego znajdujemy w zamku (na Salazara) i tego, ktorego zrzuca nam Ada ;) Jest to droga i zajmujaca miejsce bron. Stanowczo lepiej dopakowac pukawki.
Awatar użytkownika
Bogus
Posty: 30
Rejestracja: wt 10 lis, 2009
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bogus »

Z pewnoscia oplaca sie doladowac Riota, gdyz robi niezle spustoszenie, gdy mamy doczynienia z wieksza iloscia przeciwnikow. Poza tym TMP, poniewaz jest szybka i gdy doladujemy na maksa moze pomiescic ogromna ilosc amunicji. Z pistoletow z tego co pamietam to ulepszalem blactaila z powodu na duza sile jak na bron krotka.
Awatar użytkownika
Kelchesse beta
Posty: 72
Rejestracja: sob 04 lip, 2009
Lokalizacja: We mnie ta potęga?

Post autor: Kelchesse beta »

No to jedziemy. Za to co tu napisze [herezje według niektórych :smiech1: ] mnie zjedziecie ale cóż ja mam taki gust.
Pistolety: Spróbujcie zgadnąć... Dobra Handgun. Tak tak zwykły pistolet od początku gry. Dosyć szybko można kupić exclusive a wtedy robi spustoszenie pomiędzy ganados. Po za tym lubię REDa 9 za siłę ognia funkcjonalność i możliwość dokupienia kolby.
Shotguny: Ja mam jakiś sentyment do zwykłego shotguna. Może to dzięki temu że robi odrzut z większej odległości do celu? Ewentualnie Riot gun. Nie znoszę Strikera. Nie wiem czemu ale mam do niego jakiś wstręt.
Rifle: Pierwsza podstawowa snajperka jest najlepsza. Nie drogie upgrade a końcowy fire power jest prawie równy maksymalnie dopakowanemu killerowi 7. Co z tego że trzeba odrywać wzrok od celownika jak jedna kula załatwi wszystko?
TMP... Mimo wszystko dosyć rzadko z niego korzystam ale przydaje się w walce z ciasno ściśniętą hordą ganados lub zealotów [albo soldiers].
Mine thrower... Nie wiem co w nim widzicie... Ja nic. Nie kupuje.
A co do dyskusji o rocket luncherach... W całej grze korzystam z nich w takich miejscach: Drugi El Gigante [zawsze biore obie drogi i nie narzekam później na braki amunicji czy pieniędzy], Dos gigantes [jednego topie w lawie drugi otrzymuje rakietę prosto w gębę.], Salazar [no bez tego się nie obejdzie :smiech3: ], i specjalna rakieta zarezerwowana dla Saddlera. Łącznie? 4 RL w czasie gry. No i dyskusja schodzi na plan które bronie są dobre... Ale przy okazji podałem które według mnie są dobre do upgradea.
Avatar i sygnatura.
Made by Nemesis destro.
Ps.Łatwiej się mówi Kel nie trzeba pisać całego nicku,mi nie przeszkadza krótsza forma.
Awatar użytkownika
KotNaKacu
Posty: 37
Rejestracja: pn 10 maja, 2010
Lokalizacja: Białystok

Post autor: KotNaKacu »

http://www.gamefaqs.com/gamecube/535840 ... faqs/35441

Analizy, opisy, porównania, wnioski porady. Praktyczne, porządne, schludne i konkretne.
Prawdziwe komendium wiedzy.

Co do RL... używam tylko 1 "normalnego". Tego znajdywanego używam na Left Hand Salazara. Poza tym nie używam go nigdzie.
Ostatnio zmieniony pn 10 maja, 2010 przez KotNaKacu, łącznie zmieniany 1 raz.
dominikonx
Posty: 9
Rejestracja: wt 01 lut, 2011
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: dominikonx »

Witam wszystkich użytkowników;]
Teraz przyszedł czas na mnie jeśli chodzi o bronie;]

Handguns: oczywiście że RED9(FP6.5 swoje robi a mała pojemność maksymalna nie przeszkadza)
Shotguns: osobiście wg. mnie dobrym wyborem jest RiotGun...całkiem duża siła ognia(nie taka jak u strikera ale jednak) i tym jest ponad Strikerem że po1. bardziej go lubię;p a po 2. sposób celowania(w strkierze mnie to zrazilo strasznie a jak grałem pierwszy raz to na czyimś savie wiec potem mykałem w zamku ze strkierem na exclusive i jak dla mnie to trochę badziew ale kwestia gustu)
Sniper Rifles-ludzie...oczywiście że PIERWSZA!!! nie dość że wygląda genialnie to na exclusive FP 30!(na pro salazarowi 10 strzałów w głowę styknie żeby zabic;])...ja ją po prostu uwielbiam;]]
TMP: kwestia gustu...jedyny moment w którym mi go brakowało jak przechodzilem gre na podstawowych broniach(handun,shotgun.rifle) to w walce z Big Cheeze...nienawidzę gnoja;p
a tak to do TMP bardziej kolekcjonowałem amunicje(po to żeby ją zużyć na kolejce w wiosce górników...
Mine Thrower: szczerze? przeszedłem grę 9 razy i ani razu go nie wypróbowałem...jakoś mnie do niego nie ciągnie ale kiedyś spróbuje bo gra jak na razie w żadnym stopniu mi się nie nudzi(mógłbym w nią grać co 2 tygodnie)
O specjalnych nie będę mówił bo nie o tym temat;]
Mathu
Posty: 17
Rejestracja: wt 11 sty, 2011
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Mathu »

Wg. mnie najlepiej inwestować w bronie :
Handgun- Blacktail lub Red9: Blacktail ma dużą szybkość strzelania i zajmuje mało miejsca. Red9 jest wolniejszy i więcej miejsca zajmuje + kolba ale za to ma FP na exclusivie aż 6,5FP
Shotgun- Kwestia wygody sam osobiście polecam stricera za dużą ilość naboi i FP tylko może wam celowanie nie pasic, ale przy takim FP nie trza celować w głowę.
Snajperka - Semi-Auto jest najlepsza pod względem wydajności i szybkości, tylko Semi-Auto można przyczepić lunetę na Regeneratory. Zwykła snajpa jest beznadziejna przez te wolne strzelanie i oderwanie oka od lunety.
TMP - Dobre do kasowania dużych grupek mięsa i bossów np. U3 w klatkach, Mendez, El Gigante itp.
Mine Thrower- Dobry bajer na mięso i bossów np. do zmuszenia żeby Krauser wyszedł za ściany lub Salazarowi w macke.
Magnum - Broken Butterfly polecam ze wzgl. na duże FP, oszczędność Pb do magnum.
Ostatnio zmieniony wt 01 lut, 2011 przez Mathu, łącznie zmieniany 2 razy.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Mathu pisze: tylko Semi-Auto można przyczepić lunetę na Regeneratory
Do zwykłej snajperki też można przymocować lunetę na podczerwień ;).
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Mathu pisze:Zwykła snajpa jest beznadziejna przez te wolne strzelanie i oderwanie oka od lunety.


Wcale nie jest beznadziejna. Maksymalna moc zabija podstawowych piechurów od razu. Po prostu trzeba nauczyć się nią strzelać i mieć wprawę nie pudłując. Jest to znacznie ciekawsze od strzelania seriami. Trening na strzelnicy robi swoje ;) .
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

No i? Semi -Auto też zabija podstawowych przeciwników jednym strzałem, to żaden argument. Moim zdaniem jest o wiele lepsza od zwykłej i to pod każdym względem.

Ps. Po za tym on nie strzela seriami, tylko nie trzeba go przeładowywać po każdym strzale a to różnica, to tak w kwestii wyjaśnienia :rad12: .
Złe oko moderacji czuwa.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Nie zgadzam się. Dopakowana na maxa zwykła snajperka ma większą siłę ognia od pół-automatycznej. Moim faworytem z tego właśnie względu do upgrade'u jest pierwsza snajerka.

Zresztą, snajperki wcale nie muszą strzelać seriami. Strzał ma być dobrze wymierzony, precyzyjny a nie "strzelam na pałę, może trafię".

"One shot - one kill".
Ostatnio zmieniony wt 01 lut, 2011 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Chyba już wyjaśniłem, że Semi-Auto nie strzela seriami...Gdyby strzelał seriami to za jednym pociągnięciem spustu wywalałby kilka, kilkanaście pocisków a tak nie jest.
Deus Ex pisze:Strzał ma być dobrze wymierzony, precyzyjny a nie "strzelam na pałę, może trafię"
No i? Piszesz tak jakby w Semi to było niemożliwe :rad10: .


Semi jest lepszy od "zwykłej" ponieważ:
- nie trzeba go przeładowywać po każdym strzale, co sprawia, że jest bardziej szybkostrzelny,
- ma bardziej pojemny magazynek,
- lepiej wygląda,

EDIT: Nie jestem pewny, ale chyba to Semi ma też mocniejszy FP.
Ostatnio zmieniony wt 01 lut, 2011 przez Szakal, łącznie zmieniany 1 raz.
Złe oko moderacji czuwa.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Oj Szakal nie ciągnij za słówka :rad10: . Wiesz o co chodzi. Oczywiście, że Semi-Auto jest bardziej wydajny i łatwiejszy w obsłudze, ale dzięki temu gra jest łatwa. Na początku lubiłem Semi, ale z czasem przerzuciłem się na Sniper Rifle. Po prostu lubię tę wojenna snajperkę, sposób jak i dźwięk przeładowywania.
Deus Ex pisze:"One shot - one kill".
Dokładnie, czułem się jak Wasilij Zajcew z "Wroga u bram" zaczajony gdzieś w oddali :)

Nie, Semi nie jest mocniejszy, ma max 15 FP, a Rifle 30 po ulepszeniu.
Mathu
Posty: 17
Rejestracja: wt 11 sty, 2011
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: Mathu »

2.73 sec (zwykła) 0.80 (Semi-Auto) to w ciągu 2.73 z Semi-Auto wystrzelimy 3 pociski (ogółem 45FP). To wiadomo że SA jest lepsza bo nadrabia szybkostrzelnością.
Awatar użytkownika
deepack99
Posty: 4
Rejestracja: pn 31 sty, 2011
Lokalizacja: Raccon City :D

Post autor: deepack99 »

Bardzo dobrze zrobiłeś dodając ten poradnik jestem ci wdzięczny :).
"Resident Evil :)"
Awatar użytkownika
geniusz012345
Posty: 23
Rejestracja: czw 23 cze, 2011
Lokalizacja: Top Sikret

Ja lubie nastepujace bronie:

Post autor: geniusz012345 »

1.Red9: Nie idę nigdzie, dopóki nie kupię tej broni. Poza tym jak sie wykupi exclusive to jest ciekawie. A przeciwnicy wyglądają po nim tak; :skoczek1: .

2.Stryker:Pakuję najwięcej forsy na tą spluwe. Poza tym jest BAAARDZO silnaa i zanim poszłem do Verdugo, to kupiłem tą spluwę.

3.Broken Butterfly: "motylek". Moja najulubieńsza broń. Też inwestuję w ulepszenie, ponieważ wtedy zastrzelę takiego delikwenta jak m.in. El Gigante. 2 strzały w łeb i wyskakują te macki.

4.Semi-Auto Rifle: Szukam ciągle amunicji do tej spluwy. Jest droga, choć efektowna po ulepszeniu. Polecam! :okulary3:

5.TMP: Spluwa fajna :). Dużo amunicji, szybkostrzelność, siła rażenia, to wszystko mówiło mi, żebym kupił tę broń.Po ulepszeniu jest tak efektowna; :chain: .
Ostatnio zmieniony pt 24 cze, 2011 przez geniusz012345, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”