Sekrety

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

DonEsteban96 pisze:Kamień w kopalni, który blokuje drogę do dwóch El Gigante można rozwalić za pomocą Rakietnicy
Nie przypominam sobie aby w RE4 była rakietnica (z angielskiego: Flare Gun) Co innego granatnik RPG-7 aka Rocket Launcher.
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Chodziło mu o twoją wyrzutnie rakiet. Lekka pomyłka.
Awatar użytkownika
Kraus3r
Posty: 44
Rejestracja: pn 28 sty, 2019

Re: Sekrety

Post autor: Kraus3r »

Mogę dodać od siebie jeszcze jeden mały sekrecik, albo raczej ciekawostkę. Na samym początku gry spotykamy pieska, którego możemy uwolnić, a ten potem pomoże nam przy walce z El Gigante. Psa możemy uwolnić podchodząc do sideł i naciskając odpowiedni klawisz, albo po prostu strzelić w sidła, tyle że jak w nie strzelimy, to mimo uwolnienia pieska nie przyjdzie nam potem z pomocą. Nie wiem, czy się na nas obraził, bo do niego strzeliliśmy, czy co. :)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Sekrety

Post autor: WESKER-DL »

O kurde, o tym to chyba wszyscy wiedzą :D
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Sekrety

Post autor: PSKING »

Ktoś wie czy coś więcej wiadomo o tym easter eggu znalezionym po latach? Człowiek w zielonej kurtce.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Sekrety

Post autor: Arc »

https://www.youtube.com/watch?v=mmHoz2YW-JQ

Fajny filmik. Nie wiem jakich on używa narzędzi na swoim kanale ale pokazuje nam co się dzieje podczas gry poza wzokiem gracza, za kamerą.

Na tym filmie mamy pokazane jak można przejść pół gry z Ashley :D

Akurat tutaj widać w pewnym momencie jak się wykrzacza gra, że używa emulatora do Gamecube'a i pewnie jakiś kodów. Ale jak myślicie, jak on to
robi w innych grach na kanale? np. RE2?


Tutaj jeszcze jeden film z RE 4 tego autora, z całej gry różne ciekawostki:

https://www.youtube.com/watch?v=OVZrMD2drks

Mamy policjanta na stosie ale jak wrócić do początku to dwóch gliniarzy dalej siedzi w aucie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Sekrety

Post autor: Recoil »

Na poprzedniej stronie jest już ten link... :pff1:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re:

Post autor: Arc »

Deus Ex pisze: pn 16 kwie, 2018
DonEsteban96 pisze: Jednak w grze znajdują się dwa przedmioty fabularne, których nie musimy używać i możemy z nimi zakończyć grę:
Dokładnie jest ich trzy.

Dynamite (rozdział 4-2)
Camp Key (pozostawiony przez zabitą Bella Sister) (rozdział 2-3)
Old Key (chatka w lokacji z El Gigante) (rozdział 2-3)

Fajnie, że tak rozkminiłeś RE4 :) Jak się okazuje, te kilkanaście lat po premierze nadal można jeszcze coś nowego tutaj napisać ;)
Jeszcze w treasures i keys można zachować tę wieżyczkę z kapslami :rad10: Piszę wieżyczkę bo wygląda dla moich oczu w menu jak wieża Babel :rad5:
Obrazek
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Sekrety

Post autor: Arc »

Tożsamość Dr. Salvadora ujawniona

https://www.youtube.com/watch?v=-PGCZuXI_gM

Rozczarowanie? ;) Chociaż było do przewidzenia i ma sens.
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Sekrety

Post autor: PSKING »

Nie i nie? To nie ma nic do jego tożsamości, jego tożsamość w tej grze nie istnieje, co najwyżej poznamy ją w remake'u. Mówiąc że to jego tożsamość, to tak jak mówić że w Gears of War 2 Carmine to Minh, ponieważ ma jego twarz pod hełmem. Pozdro dla wtajemniczonych.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Sekrety

Post autor: Arc »

Przecież wiem, nie załapałeś :P wiadomo, że nie było nikogo takiego ale czyjś model musiał być użyty right ? Myślałem, że to oczywiste ;)
Ma sens, że użyli akurat model wieśniaka bo tam tylko widzimy Salvadora gdzie i wieśniacy są.
A, że "tożsamość ujawniona" to nawiązanie do clickbaitowych linków :P to dla śmiechu, rozumiesz?

EDIT:
O! Podobnie pilot helikoptera ma pomarańczowe tęczówki (gdzieś był filmik jak ktoś kamerą się do kabiny dostał podobnie jak wyżej, sam podałem na forum linka) a wiadomo kto takie ma oczy ...co nie znaczy, że tak jest, bo nie jest.
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Sekrety

Post autor: PSKING »

To z pilotem nie było nigdy jasne, bo nie ma w sumie powodu by miał te oczy.

Mogę dodać od siebie iż podczas ogrywania Castlevanii Symphony of the Night po spotkaniu że sklepikarzem(bibliotekarzem) poczułem jakby do niego nawiązywał ten z Re4. Ma identyczne odzywki. Chciałem to nawet ostatnio pokazać...jednak sprawa się komplikuje. Castlevania Symphony of the Night wyszła na pierwsze PlayStation w 1997 roku, jednak później miała nagrane dialogi od nowa, aby jakoś one brzmiały. Gdy szukałem jakiegoś filmu na którym mógłbym go pokazać, znajdowałem tylko oryginał. Oryginał w którym za nic nie brzmiał jak sklepikarz z Re4. Wychodziło by więc na to, że być może to gra w1997 roku, która dostała reedycję nie tylko w 2018 na PS4, ale już w 2008 roku(czyli po Re4) mogła nawiązywać do gry z 2005 roku.
Czy jest ktokolwiek kto mógłby jakoś poprzeć moja teorię??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”