Sekrety

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Sekrety

Post autor: Tyrantx »

witam, chciałem poruszyć temat sekretów w re4, a więc czy znane są komuś jakieś ciekawostki oprócz tych ogólnie znanych,czyli:

1.2 alternatywne stroje
2.Tryb profesional
3.Dwie minigry z panią Wong
4.Marcenaries
5.Dodatkowe bronie: Matilda,Chicago typewriter,Handcannon,Infinite Launcher oraz specjalna broń po skończeniu profesional (za darmo :rad1: )Mogą to być drobnostki , smaczki np:kościół z dzwonnicą-wystarczy strzelić w dzwon i przybiegnie paru genados (dodatkowa kaska i amunucja,można tak kilka razy)
Może coś się zmienia po kilku rundach,
jak coś znajdę napiszę,pozdrawiam :rad13:
Ostatnio zmieniony pn 08 paź, 2012 przez Tyrantx, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mikhail
Posty: 56
Rejestracja: wt 06 lut, 2007
Lokalizacja: Krobia

Post autor: Mikhail »

Jest jeszcze mini-quest z niebieskimi medalionami. Jeśli zestrzelimy więcej niż dziesięć, dostaniemy od kupca Punishera za darmo. Jeśli zaś zestrzelimy wszystkie piętnaście, pistolet który dostaniemy będzie już miał stuningowany firepower do drugiego poziomu (za darmo).
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

No fakt Mikhail,przeoczyłem.
Nurtuje mnie sprawa new round ,np: w re3 nemesis często zmieniały lokację roślinki ,amunicja,proch......gram 3 rundę (o ile można tak powiedzieć...) i niektóre rzeczy się zmieniaja,ale to chyba jest losowe....
niewybadałem albo nieznam żadnych rozwidleń albo różnych dróg posuwających dalej scenariusz........
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

W RE3 niektóre przedmioty i przeciwnicy mieli dwa/trzy alternatywne rozmieszczenia (plus jeszcze robiąc jeden z dwóch wyborów, gdy jest taka możliwość [nie wiem, jak się ta opcja nazywała, ale chyba wiadomo, o co chodzi ;p] mieliśmy drobne zmiany w grze). RE4 jest pod tym względem jednak 100% liniowy.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: SEKRETY w Resident evil 4

Post autor: WESKER-DL »

Tyrantx pisze:witam, chciałem poruszyć temat sekretów w re4, a więc czy znane są komuś jakieś ciekawostki oprócz tych ogólnie znanych,czyli:

1.2 alternatywne stroje
2.Tryb profesional
3.Dwie minigry z panią Wong
4.Marcenaries
5.Dodatkowe bronie: Matilda,Chicago typewriter,Handcannon,Infinite Launcher oraz specjalna broń po skończeniu profesional (za darmo :rad1: )Mogą to być drobnostki , smaczki np:kościół z dzwonnicą-wystarczy strzelić w dzwon i przybiegnie paru genados (dodatkowa kaska i amunucja,można tak kilka razy)
Może coś się zmienia po kilku rundach,
jak coś znajdę napiszę,pozdrawiam :rad13:
Oczywiście warto dodać jeszcze poruszanie menu po jednokrotnym przejściu gry, gałką C poruszamy w lewo, w prawo i przybliżamy obraz wioski.

Równiez zdobywanie Kapsli na strzelincy jest mini grą więc się wlicza
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
PaLa
Posty: 443
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: PaLa »

no nie wiem czy to nazwać sekretem: jeżeli Ashley będzie stała gdzieś na górze (jak mamy ją łapać, kiedy ona skacze w dół), to weźcie broń lub nóż i spróboujcie zajrzeć pod jej spódniczke - Ashley zacznie wyzywać od zboczeńca :D
"Umowy nie było, forsy też nie będzie"
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Jest jeszcze fajny bug (filmik na revideos) chociaż niektórzy twierdzą, że to jest celowe a jeżeli tak to można to zaliczyć do sekretów. Jak komuś na tym etapie zabraknie amunicji to może z tego skorzystać (nie wiem czy działa na pc).
Awatar użytkownika
PaLa
Posty: 443
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: PaLa »

Finka - zapodaj linka bo kompletnie nie wiem o jaki bug chodzi
"Umowy nie było, forsy też nie będzie"
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

To jest link do tego filmu
Link


Głos z lodówki: skróciłem linka, następnym razem proszę robić to samemu:)
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

hmm , właściwie to można jeszcze dodać skarby do trafienia które niesą zaznaczone na mapie kupowanej od .....no właśnie kim on jest?
......
Ostatnio zmieniony czw 22 lut, 2007 przez Tyrantx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PaLa
Posty: 443
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: PaLa »

to jest Sprzedwca

fajny ten "bug" - musze spróbować na mojej wersji na PS2 ;)
"Umowy nie było, forsy też nie będzie"
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

PaLa pisze:to jest Sprzedwca
he he,jasne że sprzedawca,ale kim jest ta osoba,kumpel tych wszystkich popaprańców....jak on lawiruje między nimi (może na paralotni :smiech1: ) Nic o nim niewiem albo się niedoczytałem jak capcom wyjaśnia jego obecność w re4............
Awatar użytkownika
Mikhail
Posty: 56
Rejestracja: wt 06 lut, 2007
Lokalizacja: Krobia

Post autor: Mikhail »

PaLa pisze:to jest Sprzedwca
Nie wiem, skąd się ten "sprzedawca" wziął. Merchant oznacza Kupiec, a nie sprzedawca (salesman). Ale to tylko taka mała uwaga filologa ;)

Co do samego merchanta to na pewno jest ganadosem, gdyż w nocy jego oczy świecą na czerwono, podobnie jak wrogim ganado. Byc może kupców jest więcej niż jeden, dlatego są zamaskowani, żebyśmy nie mogli ich od siebie odróżniać.
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

Co do samego merchanta to na pewno jest ganadosem, gdyż w nocy jego oczy świecą na czerwono, podobnie jak wrogim ganado. Byc może kupców jest więcej niż jeden, dlatego są zamaskowani, żebyśmy nie
mogli ich od siebie odróżniać.
Tak...też myśle że musi ich być więcej,bo pewnie jak zauważyliście można go zabić.
Wychodząc z lokacji a potem wracając do miejsca gdzie facio stał,....już go niema(po zabiciu),a więc każdy z nich jest chyba kolejna inną osobą,genadosem czy capcom go wie czym........
Tak czy siak jest to dziwna sprawa , albo popierdułka którą capcom się nieprzejął,poprostu narzędzie.............
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Na strzelnicy nie zabijesz Merchanta choć byś niewiem jak się starał :rad2: aha i jeszcze jedno jak zabijecie Merchanta na Easy lub Normal to po powrocie bedzie znów, a jeżeli zrobicie to na trybie Professional już sie w tej lokacji nie pojawi, oczywiście potwierdzam ze Kupiec posiada w sobie Las Plagasa (wystarczy zoomować jego oczy)

Do smaczków zaliczyć jeszcze można salta motorówką na końcu gry, jeżeli przytrzymamy tylne trigery przed skokiem Leon wykręci Salto, jeżeli przytrzymamy któregoś z Triggerów Leon obróci się motórówką zgodnie z kierunkiem (efekt Fajny ;))
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
LCU
Posty: 3
Rejestracja: śr 14 lut, 2007

Post autor: LCU »

a zapomnieliście o drugich specjalnych strojach :rad5: gangsta lat 20 i zbroja :rad11: jeżeli leon ma stój gangstera i tommy guna to broń będzie miała okrągły magazynek i jak będziesz próbował przeładować to bawi sie kapeluszem a w zbroji Ashley jest nie śmiertelna i Gandos nie moga ja wynieść z pomieszczenia na tomiast jak będzięsz próbował ją złapać przy drabinie to zwali leona z nóg i jak będzie sie podnosił to złapie się za bolący krzyż :smiech3:
Awatar użytkownika
HanPL
Posty: 103
Rejestracja: ndz 25 lut, 2007
Lokalizacja: Ja się tu wziołem ?

Post autor: HanPL »

Sekrety ?
Sprobujcie kiedys szybko zminimalizowac grę...
Jesli gracie Leonem zobaczycie że zamienia sie on w ..Chrisa z RE1..
taki maly ciekawy bug..
II rzeczą ktora mnie zaciekawiła było krzesło prezesa zaraz za laserami xD
http://img181.imageshack.us/img181/7997 ... 876wh8.jpg





III W zamian za pomoc Pieu/Wilkowi na poczatku gry w walce z EL Gigante pomaga on tam odwracając uwage giganta od naszej osoby xD


Głos z tostera: po raz drugi zwracam uwagę na to byś nie wklejał fot.

Sorry nie wiedziałem ;(
Ostatnio zmieniony ndz 25 lut, 2007 przez HanPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Capcom
Posty: 84
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Antwerpia (Belgia)

Post autor: Capcom »

O żesz w mordę,wioska jeszcze jako tako wygląda,ale tutaj przecież było praktycznie zupełnie ciemno,czerowno i klimatycznie,rzeczywiście mozna się zniechęcić :pff1: ...
-----------------------------------------------------
http://pl.youtube.com/user/Dawidmwrc
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Właśnie rozśmieszyło mnie to, jak wszedłem do tego pomieszczenia - na filmiku Saddler-Krauser było tu baardzo ciemno i czerwono, wchodzę Leonem i takie tylko wtf? To jest na pewno to samo pomieszczenie? ;]
Ale naprawdę, jeżeli wcześniej nie widziało się dobrze wersji z konsol, to to nie robi aż tak wielkiej różnicy.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No właśnie póki nie widziano, później pęka świat niczym bańka mydlana
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”