[Pomoc] Problem z przejściem gry

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
Seba_Kraków
Posty: 48
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Seba_Kraków »

Ja zacytuje poradnik: "
Opcjonalnie: Pamiętasz może miejsce na zewnętrznych murach przy fontannie, tam, gdzie trafiłeś na zamknięte drzwi? Mając już Ashley przy boku, możesz cofnąć się i podsadzić ją do okna. W środku oprócz standardowych dupereli znajdziesz przepotężną giwerę – Broken Butterfly. Można ją co prawda nabyć u kupca, ale słono sobie za nią życzy.

Skieruj się do drzwi na samym końcu korytarza. Punkt zapisu. Wejdź na przedziwną platformę z charakterystycznymi ogromnymi kołami zębatymi. Przejedź na drugą stronę. Ashley zostanie z tyłu, chwilowo nie musisz się o nią martwić. Wejdź do pomieszczenia wypełnionego lawą. By przedostać się bezpiecznie na drugą stronę, musisz rozwalić gości, którzy siedzą przy kamiennych smokach. Do tego zadania przyda ci się snajperka. Pozbycie się pajaca siedzącego przy trzecim smoku może być nieco trudniejsze, ale jest to niezbędne, by dorwać trzecią część płaskorzeźby (Lion Ornament). Mając już upragnioną zdobycz, wracaj do Ashley.

Wejdź do bocznej sali, tam wsiądź do wagonika, który ekspresowo zawiezie was do dobrze już znanej części zamku. Umieść wszystkie fragmenty płaskorzeźby we właściwych miejscach, a otworzy się dalsze przejście"
[źródło:CD - Action]
Ostatnio zmieniony pt 07 sty, 2011 przez Seba_Kraków, łącznie zmieniany 1 raz.
Straight Edge Means: I'm Better than You
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

To jest rozdział 4-1, tuż po zakończeniu gry Ashley wchodzicie razem w brązowe drzwi, potem Leon musi wsiąść na taki dwukołowy pojazd, nad lawą przejedzie do lokacji z kamiennymi smokami :).
Ten przedmiot (Lion Ornament) znajduje się w tej właśnie lokacji - jak pokonasz ostatniego smoka wyłoni się podest, na szczycie którego będzie skrzynia.

A jeszcze odnosząc się do treści z cytowanego poradnika - po wejściu do tej komnaty z lawą najlepiej od razu zlikwidować te smoki zanim jeszcze ruszą z miejsca, strzelając w przęsła (odróżniają się od reszty łańcucha, tym, że są jaśniejsze). Trzeciego też najlepiej rozwalić tak samo.
Ostatnio zmieniony pt 07 sty, 2011 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Dokładnie i wcale nie trzeba do tego snajperki, zwykłym handgunem da radę to zestrzelić.
Awatar użytkownika
ania23830
Posty: 2
Rejestracja: ndz 03 kwie, 2011
Lokalizacja: Polska

Post autor: ania23830 »

Witam.Szukalam odpowiedzi na moj problem i nie moge znalezc.....Mianowicie:Przechodze przez cmentarz i wychodze obok kosciola,potem ide za kosciol i tam jest taki zegar z ikonami.I tu jest moj problem ile i jak krecic zeby to przejsc??????Pomocy......rozgryzam to juz troche czasu i cos mnie zaczyna trafiac.......



Dziekuje,dziekuje bardzo!!!!!!
Ostatnio zmieniony ndz 03 kwie, 2011 przez ania23830, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

To nie jest konieczne do ukończenia gry. Jedna z możliwych kombinacji: 3, 4, 4, 4, 3, 4, 4, 4, 3

Dostajesz Green Catseye, skarb do sprzedania osobno lub połączenia z Beerstein.
Awatar użytkownika
ania23830
Posty: 2
Rejestracja: ndz 03 kwie, 2011
Lokalizacja: Polska

Post autor: ania23830 »

Dziekuje bardzo.Juz dziala!!!!!
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Widać po nagrobkach, które znaki trzeba podświetlić. ;]
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

mentos pisze:Widać po nagrobkach, które znaki trzeba podświetlić. ;]
Mały hint: Tylko podwójne nagrobki ;)
One man forced to seek REVENGE
Ricardos
Posty: 77
Rejestracja: czw 28 kwie, 2011
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Ricardos »

Okey może to komuś pomoże. Każdy chyba miał do czynienia z kamieniem w chapter 1-1 na poziomie Pro grając na PC. Każdy chyba tutaj pamięta ile czasu i klawiatur zmarnował na wciskanie tego jednego klawisza by za chwilę zginąć. Dzisiaj po wielu testach (wczoraj jakieś niewypały były) na 20 prób z 10 razy udawało mi się dochodzić do QTE.
Chodzi o to aby "idealnie" wymierzyć moment naciskania (np. ja gram na standardowym ustawieniu) entera (czyli tutaj moment 1/2sec wcześniej zanim pojawia się moment QTE z biegiem).
Ja do tego celu używałem entera koło klawiszy numerycznych i wcale nie musiałem go wciskać w klawę. Po prostu opuszkami palców naciskałem na sam dół tegoż klawisza i bez wysiłku otrzymywałem odpowiednie APM (actions per minute) by dojść do momentu QTE z unikiem. Nie wiem czy to także komuś pomoże ale tą scenkę zawsze zaczynałem będąc jak najbliżej prawej "bandy" tejże drogi (wcześniej próbowałem będąc pośrodku i po lewej stronie ale zawsze z mizernym skutkiem)
Jak ktoś ma zamiar się pobawić i ocenić moje testy to proszę bardzo.
Gwiazdy świecą i migocą ale tylko późną nocą.
Awatar użytkownika
JJ220
Posty: 23
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Konin

Leon i helikopter

Post autor: JJ220 »

Mam takie pytanie :Czy pomoc z helikoptera jest przypadkowa?Tzn co zrobić aby helikopter ostrzelał daną wieżyczkę?

Szakal: Przeniosłem. Nie musisz zakładać nowego tematu dla podobnych pytań.
Ostatnio zmieniony ndz 30 paź, 2011 przez JJ220, łącznie zmieniany 1 raz.
PC+DOLPHIN=ALL RE IN HD :)
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Biegaj, biegaj, a wieżyczki będą znikać po kolei.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Czas otrzymania pomocy z helikoptera jest uzależniony od poziomu trudności. Na easy Mike będzie atakował wieżyczki bardzo szybko, na wyższych musi upłynąć trochę czasu.
Można się po prostu ukrywać i odczekiwać trochę czasu do momentu aż Mike zacznie rozwalać kolejne stanowiska.
Pieciq
Posty: 1
Rejestracja: czw 23 lut, 2012
Lokalizacja: Sczebrzeszyn

Post autor: Pieciq »

Ajajaj witam, w 5.2 mam problema z tymi drzwami przed wejsciem do marchanta (te z 2 dzwigniami) przelaczam je i przelaczam wraz z ashly i nic, dupa

czytalem solucje ale wszedziepisze, blabla - otworz drzwi razem z ashly - blabla >.<

wiec co mam zrobic?

@down dzieki wam, kombinowalem z ta srodkowa ale nie wiedzialem ze musi sie zapalic w momencie kiedy przesowam dzwignie

ps. :O literowka i blad! dziekuje za wskazanie bledu i przepraszam :)
Ostatnio zmieniony czw 23 lut, 2012 przez Pieciq, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Pieciq pisze:otworz trzwi razem z ashly
Słowo klucz - RAZEM

Każ jej czekać przy jednej dźwigni, sam podejdź do drugiej. Klikasz raz - zapalają się lampki nad drzwiami. Klikasz ponownie w momencie gdy zapali się środkowa.

PS. Popracuj nad pisownią.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Przy drzwiach znajdują się dwie dźwignie. Przy jednej z nich każ stanąć Ashley, drugi naciśnij ty - trzeba to zrobić chwilę po tym jak zapali się trzecia czerwona lampka.
http://www.survivalhorror.pl/resident_evil/re4_w.html

Trzeba tylko wykonać akcję w odpowiednim momencie.


Jeżeli dalej nie możesz sobie poradzić luknij na jakiś gameplay na YT.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

W którym momencie jest dostępny do kupienia Blacktail?
Złe oko moderacji czuwa.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Na samym początku Zamku, wraz z Riot Gunem :)
Ostatnio zmieniony pn 14 sty, 2013 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Czyli niedaleko. Bałem się, że będę zmuszony do używania nieulepszonego Punishera przez dłuższy czas. Dzięki :).
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Blacktail dostawałeś też za darmo, jak ustrzeliłeś 15 medalionów. Wtedy był dostępny jeszcze wcześniej (jeszcze przed walką z Del Lago chyba).
One man forced to seek REVENGE
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Eee. Za zestrzelenie 15 medalionów dostawałeś Punishera zupgrade'owanego do I poziomu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”