[Pomoc] Problem z przejściem gry

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Tak? O kurcze, sorry za wprowadzenie w błąd. Wydawało mi sie że ten dziadyga dawał nam Blacktaila. :rad2:
One man forced to seek REVENGE
Krychu
Posty: 3
Rejestracja: pn 06 maja, 2013
Lokalizacja: RE

Post autor: Krychu »

Dzisiaj zacząłem przechodzić RE4 i pewna sprawa nie daje mi spokoju. Sytuacja ma miejsce w chapterze 1-1 po wejściu do budynku gdzie można wywalić dziurę w drzwiach i przez nią zabijać nożem. Otóż wytrwale zabijając nożem wszystkich wsiurów którzy podejdą do drzwi, po wybiciu ich włącza się sekwencja filmowa w której lokacja pustoszeje i reszta idzie do kościoła. Po tym mogę iść do bramy nie spotykając psychola z piłą mechaniczną. Myślałem że to może błąd gry i sprawdziłem to jeszcze raz - znowu wybiłem wszystkich którzy podeszli do drzwi i od razu po tym filmik. Czy tak powinno być?! To spore ułatwienie, bo gdy nie wybije się wszystkich przez dziurę w drzwiach to wychodząc z budynku później trzeba będzie walczyć z gościem od piły co także sprawdziłem. Wersja na PS2, poziom normal.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Wszystko jest ok, po prostu po pokonaniu określonej grupy przeciwników załącza się filmik. Tam jest dwóch panów z golarkami. Ale pokonać obu na nowej grze jest trudno, bo mało amunicji się ma na początku. Żeby z żadnym nie walczyć to nie można wchodzić do domku i omijać wyjście główne aż do czasu filmiku. Potem wszyscy przeciwnicy znikają.
Krychu
Posty: 3
Rejestracja: pn 06 maja, 2013
Lokalizacja: RE

Post autor: Krychu »

Dzięki za odpowiedź :rad13:
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: [Pomoc] Problem z przejściem gry

Post autor: Patriota_1988 »

Kurede nie mogę przejść na pro , a mianowicie chodzi o część gdzie strzelają z minigunów , oraz gdzie pomaga nam helikopter :) pomocy
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: [Pomoc] Problem z przejściem gry

Post autor: Arc »

Spróbuj strategii i pomysłów użytkownika z tego filmu:
https://youtu.be/Wx3GfmPWS5s?t=1
Film nie jest dla speedrunnerów więc spokojnie, jest na pro tak jak chcesz ale "no damage" i "100% kills" :rad5: ale możesz dopasować do siebie jak Ciebie coś zainspiruje w sprawiającej Ci kłopoty sekcji. Życzę Ci udanej gry.

Już na samym początku w wiosce mnie zaskoczył, ja prawie zawsze robię tam speedrunnersko (właściwie to mniej więcej do 4 rozdziału gry, w którym już zaczynam odpadać) czyli do chatki na lewo, granat przez małe okienko, później z góry granat i/lub chatka na przeciwko ale pomysł z drzwiami dobry wymyślił, trzeba to sprawdzić :rad13:
Obejrzałem na razie połowę materiału przez jakieś parę dni ale widać, że wie co robi chociaż te 100% kills bym sobie odpuścił na jego miejscu.

Ostatnio w zamku udały mi się trzy headshoty pod rząd "czarnym zealotom" :) wykonanych Red9 z rodzaju tych zabijających od razu rozwalając łeb (bo czasem to złapią się tylko za głowę) ale to na normalu było.


EDIT: a jednak Krychu sam używał tej metody z dziurą w drzwiach :rad7: nawet nie pomyślałem, że tak łatwo można wioskę przejść bez draśnięcia. Inny sposób z blokowaniem metalowymi drzwiami jest w filmiku, który wkleiłem na samej górze (ale przydatny w sumie jak się chce 100% kills, aha i on jeszcze w tym filmie wszystkie skarby zbierał, zapomniałem wspomnieć) w chapterze gdzie na początku pierwszy raz poznajemy naszego handlarza (taki typ sprzedałby wszystko a jeszcze bym przepraszał, że chce wziąć od niego kupione przedmioty i, że za mało mu płacę ;) i zaraz są drzwi. Jedna z moich ulubionych sekcji, może z minutka niecała, jedna ofiara i następna sekcja :D Dobre miejsce do trenowania, naprawdę. No i przyjemne. Sam sobie spróbuję zmierzyć tam czas i zgrać materiał bo mam możliwości w końcu.
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Pomoc] Problem z przejściem gry

Post autor: RVRE »

Hmm, z tego co mi się wydaje to pierwsze starcie z Ganado jest po prostu "eventem czasowym" i wystarczy biegać dookoła przez kilka minut aby wlączyła się scenka.

Swego czasu jak przechodziłem ponownie na PS4 i potem PC, to gra wydała mi się zdecydowanie łatwiejsza niż wtedy gdy ogrywałem ją na PS2. Jedyne co kupowałem to większe walizki i RL na każdego bossa (ciekawostka: U-3 na pro zeżre pocisk z RL i jeden nabój z dowolnej broni).

A patent z drzwiami jest stary jak samo RE4 tylko nie zawsze skuteczny. Jak zbierze się większa grupka, to któryś może się zamachnąć i zniszczyć drzwi.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: [Pomoc] Problem z przejściem gry

Post autor: Arc »

Widocznie wprawy nabrałeś RVRE z biegiem lat.

Ta opcja z czasem na początku może nie tyczyć się ustawień na pro, być może trzeba tak jak np. w cabin ubijamy te 28-30 przeciwników by reszta odpuściła tak tutaj też może istnieć jakieś minimum posłanych do diabła by Leoś zaBINGOwał ;)

U-3 to zawsze wrzut wiadomo na czym (w klatce bo tam to jest nieśmiertelny i niestety musimy się przemęczyć)
Obrazek
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: [Pomoc] Problem z przejściem gry

Post autor: Patriota_1988 »

Witam pomimo, że mam 4 remake to postanowiłem sobie przypomnieć oryginalną 4 , dodam , że gram na xbox series inne trofea wskakiwały normalnie , a po walce z Mendezem mi trofeum nie weszło , może mi ktoś powiedzieć co jest grane i czemu tak się stało ogrywam to dzisiaj po raz pierwszy od kilku lat ??
Uprzejmie proszę o pomoc .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”