Przeciwnicy - porady i taktyki

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Krausera to tylko nożem. Trzeba po prostu w dobrym momencie go ciachnąć, wtedy klęka i z wyczuciem zadajemy mu kolejne cięcia, tak by nie mógł odskoczyć. Trochę wprawy i ten sposób zawsze się sprawdza. Od kiedy w ogóle dowiedziałem się, że nóż w starciu z nim jest tak mocny, nie używam na walkę z nim ani jednego pocisku.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Robert pisze:dwa granatniki na U3
Na U3 faktycznie potrzeba dwóch dwóch wyrzutni rakiet (mowa o drugiej fazie walki). Po strzale z jednego będzie animacja, w której boss przejdzie pewną transformację a dopiero drugi zabije potwora :rad12: .
Ostatnio zmieniony pn 25 lip, 2011 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

No nie wiem. Mi zawsze wystarczy jeden strzał z RL, obojętnie na jakim poziomie, a potem dobicie jednym-dwoma strzałami z Magnum, najlepiej Butterfly, bo powinniśmy go mieć po akcji w zamku... Oczywiście nie piszemy o walce w klatce, gdzie wystarczy IMO uciekać i wykonywać QTE...
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Owszem. Chodzi mi po prostu o to, że jedna rakieta na U3 nie wystarczy, w przypadku gdybyśmy nie chcieli walczyć zwykłą bronią, a załatwić sprawę RL.

Też zazwyczaj używam konwencjonalnej broni w II fazie walki z U3 (granaty i magnum).

Posty przeniosłem w tematu "Najwredniejszy boss w RE".
Ostatnio zmieniony pn 25 lip, 2011 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

To Was zaskoczę, wystarczy jedna rakieta, a potem strzał nawet z handguna, a nie wiem, czy i ciachnięcie nożem nie wystarczy i U3 pada, działa na professional. Chociaż szkoda na niego rakiety, wystarczy strzelać w te szczypce z magnum, do tego granaty zapalające i szybko ginie.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Ja jednak wolę poprawić z Magnum, i tak bardzo mało używam tej broni... A z Twoich słów Deusie wynikało, że potrzebujecie dwa strzały z RL na U3, dlatego odpisałem jak odpisałem... :P
ItzCrisis
Posty: 1
Rejestracja: pt 22 lip, 2011
Lokalizacja: Nowa Dęba

Post autor: ItzCrisis »

W pierwszej fazie walki używam red9 full tuning ale raczej nie ma sensu strzelać do niego przy pierwszej walce, uniknąć i oszczędzić naboi.A w drugiej uciekamy za kraty rzucamy granaty zapalające biegniemy do drugiej cały magazynek magnum (broken) i kończymy na placu dobijając pierwszą strzelbą. Nie długo będe walczył z nim ponownie więc podzielę się opinią i nową taktyką.
Mati12321
Posty: 62
Rejestracja: pt 11 maja, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mati12321 »

Oto moje taktyki na poszczególnych wrogów moze nie są to jakieś oryginały.

Normalny ganados, żołnierz, zakonnik - strzał w kolano, głowe, kopniak i dobic nożem.
Salvador - snajperka strzał powala go podchodze i tne nożem gdy wstaje najlepiej użyc shot guna przewala się i tak w kółko.
Garrador - podejśc jak najblizej strzelic i wiac gdy wbije w ściane pazurki plagas będzie na widoku strzał z magnuma i po sprawie.
zakonnik z tarczą - strzał mniej więcej na głowe i przy odrobinie szczęścia po nim.
Verdugo - Zamrozic i rocket luncher
Salazar - jakaś silniejsza broń w oko potem rocket luncher.
JJ - rzucic granat oślepiający i ładowac z magnuma albo z snajperki.
Regenerator, Iron Meiden - jak jesteście bez celownika na podczerwień nie walczcie tylko uciekajcie.
Bitorez mendez - wejśc na drabine i strzelac z snajperki gdy odpadną nogi zejśc na duł i z TMP kilka serii i po nim.
Sadler - walic z magnuma w otwierające się oczy reszta jest łatwa.
El gigante - ja cały magazynek TMP w głowe. Powtarzam aż nie padnie.

Ps przepraszam za błędy ortograficzne postaram się je jutro poprawic.
Ostatnio zmieniony wt 30 paź, 2012 przez Mati12321, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Mati12321 pisze:Regenerator, Iron Meiden - jak jesteście bez celownika na podczerwień nie walczcie tylko uciekajcie.
Tutaj się nie zgodze. Baaardzo dawno grałem w RE4 ale ja go zabijałem nawet bez specjalnej lunety. Wystarczy pamiętać gdzie pasożyty się znajdują i reszta jest prosta. No i potrzebna jest do tego mocna broń, która go przestrzeli, bo potrafią mieć jeden na plecach albo z tyłu na biodrze.

Na JJ'a niepotrzebnie marnujesz granat. Oni zazwyczaj łykają 2-3 naboje z czegoś ciężkiego (Snajperka albo Magnumy), zaczynają łapać się za twarz i płaczą że są niedojdami. Jak się utrzyma takie combo, to nawet nie uruchomią Miniguna.
A Salvadorovi można strzelić w twarz z Shot-guna i poprawić kopniakiem. Wtedy zaoszczędzisz nabój do snajperki. Ewentualnie rzucić mu granat, to i przy okazji pozbędziemy się innych Ganado jeśli idziemy na starcie z pierwszym Salvadorem (delikatnie otwierasz drzwi i rzucasz niespodziankę). :)
Ostatnio zmieniony wt 30 paź, 2012 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 2 razy.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Do Regeneratorów nie używam mocnej broni. zasypuję go gradem ołowiu z TMP od góry do dołu. Gdy odrywa mu nogi i pada na ziemię powtarzam procedurę na jego plecach. Nigdy mnie ta taktyka nie zawiodła ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Recoil pisze:Do Regeneratorów nie używam mocnej broni. zasypuję go gradem ołowiu z TMP od góry do dołu. Gdy odrywa mu nogi i pada na ziemię powtarzam procedurę na jego plecach. Nigdy mnie ta taktyka nie zawiodła ;)
Oh, you :) Ja tam obstawiam jednak lunetę - najprecyzyjniej, najmniejsza strata amunicji, no i wizjer termiczny to dla mnie swoisty "lep na Bzdurasa" ^^ To środek prosty skuteczny i powszechnie stosowany. Zawsze można też narzucać się granatów - czasami aż za dużo ich miałem i trza było się pozbyć... ta kreatura nadaję się do tego najlepiej :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Bzdursky pisze:Ja tam obstawiam jednak lunetę - najprecyzyjniej, najmniejsza strata amunicji, no i wizjer termiczny to dla mnie swoisty "lep na Bzdurasa" ^^ To środek prosty skuteczny i powszechnie stosowany.
Teoretycznie tak, i taki też był zamysł autorów. Niemniej zauważ, że z tymi kreaturami mamy do czynienia najczęściej w małych pomieszczeniach, więc używanie snajperki jest po prostu niewygodne. Przybliżenie jest tak duże, że steruje się paskudnie. Właściwie jedynym miejscem, w którym możemy wygodnie wykorzystać tę metodę jest długi korytarz z opuszczonymi roletami - ten, który kończy się bramą otwieraną w duecie.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Recoil pisze:Teoretycznie tak, i taki też był zamysł autorów. Niemniej zauważ, że z tymi kreaturami mamy do czynienia najczęściej w małych pomieszczeniach, więc używanie snajperki jest po prostu niewygodne. Przybliżenie jest tak duże, że steruje się paskudnie.
Ja używam snajperki zamiast handguna gdzie tylko się da, także ten argument do mnie nie przemawia :D
Obrazek
Mati12321
Posty: 62
Rejestracja: pt 11 maja, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mati12321 »

J.Krauser pisze:Tutaj się nie zgodze. Baaardzo dawno grałem w RE4 ale ja go zabijałem nawet bez specjalnej lunety.
Może i tak, ale ja wole zostawic sobie amunicje np. do TMP. A na PRO i tak i tak bez lunety się nie obejdzie.
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Na Regeneratora dobry sposób to strzał w nogi żeby padł i granaty zapalające, które są na niego bardzo mocne.

Z Garradorem podobnie, rzucenie pod nogi granatu zapalającego, który zawsze odwróci go do nas plecami. Potem wystarczy wyjąć jakąś mocniejszą bron i dobić pasożyta na plecach.
Mati12321
Posty: 62
Rejestracja: pt 11 maja, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mati12321 »

Nie wiem czemu, ale jak ja rozwale nogi regeneratorowi to mam wrażenie że szybciej do nas dojdzie niż z nogami. Czy tak jest czy mi się to wydaje?

A tak wogóle grałem przed chwilą i postanowiłem strzelac tam gdzie zazwyczaj ma plagasy. No i seria z TMP mniej więcej 20 strzałów i padł.
Ostatnio zmieniony wt 30 paź, 2012 przez Mati12321, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Wydaje mi się, choć mogę się mylić, że nie da się trafić dokładnie w pasożyta bez lunety termowizyjnej. Za każdym razem, gdy korzystając z takiej lunety w niego trafiamy, regenerator wykonuje charakterystyczny ruch i wydaje przeraźliwy dźwięk. Jeżeli strzelamy z innej broni, regenerator tak się nie zachowuje. Jeżeli strzelamy więc ze zwykłej broni (bez lunety), efekt będzie podobny bez względu na to gdzie celujemy, zejdzie nam wiadro amunicji :).
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

mentos pisze:Z Garradorem podobnie, rzucenie pod nogi granatu zapalającego, który zawsze odwróci go do nas plecami. Potem wystarczy wyjąć jakąś mocniejszą bron i dobić pasożyta na plecach.
Ze zwykłym granatem też mamy taki efekt.
Deus Ex pisze:Jeżeli strzelamy więc ze zwykłej broni (bez lunety), efekt będzie podobny bez względu na to gdzie celujemy, zejdzie nam wiadro amunicji :) .
Już tam wiadro od razu. TMP upgradeowany na maxa ma 250 pestek jeśli mnie pamięć nie myli a na regeneratora zużywam z tego 50, max 70. :smiech3:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Carak
Posty: 12
Rejestracja: pt 18 mar, 2016
Lokalizacja: Raccon City
Kontakt:

Sposoby na bossy

Post autor: Carak »

był ten temat ale parę lat temu :c

Recoil: Nadal jest. Przeniosę Cię do niego.→

Podawajcie sposoby na tych lemingów

mój sposób jest na u3

Więc tak: Przed walka kupujcie RL i wybierzcie Blacktail, TMP no coś szybkiego.
W labiryncie nie zwracajcie na niego uwagi i strzelajcie w światełka biegając cały czas.
Gdy dacie rade przed przejściem dalej wybierzcie LR i idźcie do przodu.
Gdy będzie punkt walki CELNIE strzelcie PROSTO w niego, jego druga paszcza już się podnosi szybko biegniecie do niego i gdy jego druga morda warczy ciachnijcie go z noża, to go uciszy. Nom tak to poszło :P

Dawno tu nic nie było więc proszę :C
Ostatnio zmieniony pt 18 mar, 2016 przez Carak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Oj ten sposób znany od 2004 roku :D szybki i niezawodny, tak samo jak z Salazarem i Verdugo, krótka piłka bez zbędnej walki
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”