Wrażenia z wydania High Definition

Również o Resident Evil 3.5
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

Ja ze względu na brak czasu męczę powoli na razie cały czas re 4 , ale cv stygnie :D na razie w oczekiwaniu :) jeszcze resistnace 3 do przejścia jest .


a ja praca treningi i gdzie tu czas :P ?? .

Szczerze może i capcom kasę zbija na odnawianiu starych resów w lekko podrasowanej grafice . Ale spójrzmy na to z tej strony mając ps3 mógłbym zagrać tylko w re z ps 1 . a tak zagram i w CV i w 4 , co jest wygodne mając tylko jedna konsole no i płyt nie zniszczę ani nic :P
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

[RONIN] pisze:Grupowe zakupy nie są oficjalnie dopuszczone. Naruszają umowę usera PSN z Sony. Znajdź w umowie zdanie że wolno tak robić.
A Ty znajdź w umowie licencyjnej punkt mówiący o tym, że tak robić nie wolno. Czy Ty w ogóle znasz definicję piractwa? Piractwo wiąże się w dużym skrócie z udostępnianiem nie-legalnej kopii, w tym przypadku gry. Sony dając możliwość pięciokrotnego pobrania gry z PlayStation Store z konta użytkownika kupującego grę po prostu nie przewidziało tego, że w przyszłości wspólne zakupy PSS będą dzięki temu możliwe. Sama gra zostaje kupiona w pełni zgodnie z obowiązującym prawem, a fakt iż ktoś udostępnia grę czterem innym osobom dając im dostęp do tego konta jest sprawą indywidualną. Sony jest tego świadome, lecz nie powstrzymuje tego procederu gdyż nie jest on w żaden sposób powiązany z piractwem. W dodatku ktoś i tak zakupił cyfrowy egzemplarz gry i kilka innych osób jeszcze w nią zagra co daje dodatkową reklamę. Zysk może jest mniejszy niż można obliczyć ale tak naprawdę dzięki takiemu rozwiązaniu tytuł zyskuje większe grono odbiorców co może przełożyć się na wyniki sprzedaży sequela lub tej samej gry po obniżce ceny w ramach promocji PS Store.

Podczas Games Developers Conference 2010, szef SCE, Kaz Hirai poruszył tą kwestię i wspomniał, że firma w żaden sposób nie ma zamiaru przeszkadzać graczom kupującym w kilku grę na jednym koncie, ponieważ moderatorzy PSN nie mogą tego za bardzo udowodnić a tytuł mimo wszystko zostaje kupiony legalnie i karanie użytkowników banem za takie coś byłoby niezbyt uczciwym krokiem ze strony wydawcy i mogłoby się to skończyć na licznych skargach ze strony user'ów. Poza tym składki działają raczej na rynkach europejskich takich jak Polska, Czechy i inne kraje Unii, ponieważ w USA powszechnie już płaci się kartami kredytowymi i więcej graczy kupuje gry z e-dystrybucji na własną rękę.

Ronin, więc się nawet nie ośmieszaj bo tym samym udowodniłeś, że nie masz absolutnie zielonego pojęcia o modelach biznesowych branży gier. Najpierw przeanalizuj dokładnie sytuację a potem kapuj na innych.

Recoil: Nemesis, nie wszczynaj kłótni, podobnie WDL i Ronin. I wróćcie do tematu RE4. Jak chcecie pogadać o piractwie (to nie piractwo przyp. WES) to załóżcie sobie odpowiedni temat.
Ostatnio zmieniony wt 04 paź, 2011 przez Nemesis US, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
Todd
Posty: 49
Rejestracja: czw 06 paź, 2011
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Todd »

Zakupiłem (sam, nie co jak niektórzy) na PSN i muszę przyznać, że tytuł niezły, fajna grafa i zajebiaszcze potwory. MUST HAVE dla tych co posiadają PS3
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Must have to był na GCN podczas premiery :rad2: a, że tak się zapytam skończyłeś już grę?
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Todd
Posty: 49
Rejestracja: czw 06 paź, 2011
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Todd »

Jeszcze nie, ale dzisiaj to zrobię :P.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Todd pisze:Zakupiłem (sam, nie co jak niektórzy) na PSN i muszę przyznać, że tytuł niezły, fajna grafa i zajebiaszcze potwory. MUST HAVE dla tych co posiadają PS3
Must have na PS3 to raczej faktycznie nie, ale dla osób które jako pierwszą grę serii polizali RE5 tytuł godny polecenia.

PS. Czy ktoś widział wstawki filmowe w Separate Ways? Czy tych japońców już naprawdę napromieniowało tak że nie odróżniają HD od obrazu z PS2 na 21 calowym TV :pff6:
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

[RONIN] pisze:PS. Czy ktoś widział wstawki filmowe w Separate Ways? Czy tych japońców już naprawdę napromieniowało tak że nie odróżniają HD od obrazu z PS2 na 21 calowym TV :pff6:
Chcesz powiedzieć, że SW nie jest w HD? :3
Ostatnio zmieniony wt 11 paź, 2011 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Tylko wstawki nie są w HD, widocznie komuś się już nie chciało ich przerabiać.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

WESKER-DL pisze:Tylko wstawki nie są w HD, widocznie komuś się już nie chciało ich przerabiać.
C znowu daje czadu, osobiście gdybym zakupił, to czuł bym się oszukany.
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

To tak samo jak kupić (dosłownie), 'odgrzanego kotleta w restauracji, zimnego w środku' :mg: Nie ładnie Panowie postąpili.
Awatar użytkownika
Todd
Posty: 49
Rejestracja: czw 06 paź, 2011
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Todd »

Dobra ukonczylem RE4 i musze przyznac, ze gierka jest świetna. Grafika 10/10, muzyka 10/10, fabuła 10/10 WSZYSTKO 10/10.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Todd pisze:fabuła 10/10
No z tym to troche przegięcie, bo ledwo co fabułe można dostrzec w RE4 ale z resztą można sie zgodzić. :)
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

J.Krauser pisze:No z tym to troche przegięcie, bo ledwo co fabułe można dostrzec w RE4 ale z resztą można sie zgodzić. :)
No rzeczywiście,fabuła taka sobie,tyle,że tam rzecz jasna wiąże się z RE :).
Czyli z tego co jest mi dane tu wyczytać to ogólnie wszystko wygląda jako tako :).I teraz nasuwa się pytanie.Z tego co looknąłem to ten bajerek kosztuje 69 zł,czy tak naprawdę warto ?
Ps3Centerbloog.pl
Siege
Posty: 6
Rejestracja: sob 27 gru, 2008
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Siege »


Skonczylem kiedys RE4 na gacku 2xtryb easy i 4x tryb normal -czas ponizej 4h - musialbym odpalic gacka albo wii i sprawdzic dokladnie czas mojego speedruna :) Teraz gralem na xboxie 360 skonczylem gre na normalu i odkrylo sie separate,Skonczylem separate i odkryly sie filmiki i nowe stroje.Nie odkrylem mercow i assigment ada - o co chodzi ?
Awatar użytkownika
Naleśnik
Posty: 128
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: Craccoon City

Post autor: Naleśnik »

Kocham tą grę. Właśnie ukończyłem wersję na PS3 - normal, 26 godzin zabawy. Teraz pora na Separate i Pro. Moim zdaniem RE4 świetnie przeszedł próbę czasu i dla mnie jest to już tytuł kultowy. Przechodząc go teraz n-ty raz mówiłem z pamięci kwestie bohaterów. Wiadomo że fabuła nie jest tu wybitna, ale dla mnie cała ta historia, dialogi i przerywniki to coś wspaniałego. Level designerzy odwalili kawał dobrej roboty, uwielbiam wszystkie części gry, a zwłaszcza wyspę. Sama goła gra (bez wnikania w technikalia) dostaje ode mnie tyle co 6 lat temu czyli 10/10.

Wersja Revival Selection nie jest spełnieniem marzeń fana i tutaj ocena będzie dużo niższa. Po pierwsze brak edycji pudełkowej dla naszego regionu i US. Nie mam pojęcia dlaczego tak postanowiono. Przecież w tych rejonach fanów serii nie brakuje. Kupiłem grę w pełnej cenie i będę ją miał na zawsze na dysku, ale wolałbym zapłacić więcej i mieć klasyczne pudełko. Można sobie sprowadzić grę z Azji, ale napisy nie są tam po angielsku. Poważny minus. Drugi negatyw to trofea, co by szkodziło dać pełny komplet jak w nowych tytułach. Fani mieliby frajdę. No i brak platyny, myślę że to akurat naprawią patchem. I ostatni minus czyli tekstury. Nie liczyłem na cuda i przeniesienie na silnik RE5, liczyłem tylko na porządne tekstury HD. Niestety, podniesiono tylko rozdzielczość (dobre i to) i na dużym LCD zaczęły wyłazić ciekawostki których 6 lat temu nie widziałem przechodząc grę na PS2 CRT. Nie jestem na szczęście maniakiem grafiki, więc brzydkie tekstury nie są mi w stanie popsuć przyjemności z gry. Mam jednak żal do Capcomu że nie dopieścił swojego flagowego tytułu. Code Veronica X nie sprawdzałem więc oceniam tylko RE4. Ocena za konwersję 5/10.

Tak czy siak strasznie się cieszę że jednak wydali czwórkę na obecne konsole. Nie żałuję zakupu z PSN. Będę sobie od czasu do czasu wracał do przygód Leona.
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Dla mnie to wygląda niewiele lepiej niż poprawiona wersja na PC, no ale może nie założyłem okularów...
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

Eh na ps2 przeszedłem tą grę z 12 razy, na początku bawiła, ale z każdym przejściem czułem się jakbym wcale nie grał w resa.
Obecnie na psn kupiłem tylko starego Re:Director's cut na ps1, czaje się na RE:CV w hd, natomiast RE4 w hd jakoś nie wydaje mi się atrakcyjne.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

2n01z pisze:natomiast RE4 w hd jakoś nie wydaje mi się atrakcyjne.
Bo nic tak na prawdę nie oferuje. Jedyne co to poprawiona grafika + pucharki :pff1:

Dlatego dziwie się że wydali to ponownie bez jakiegokolwiek nowego contentu. Cały świat widział już wszystko w RE4 więc po co kupować coś starego jak nowe ale mieć stare?
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
2n01z
Posty: 102
Rejestracja: czw 03 sty, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: 2n01z »

No tak, ale nawet wśród nas są ludzie którzy widzieli swój początek akurat z tą częścią więc nie pożałują na nią kasy tak jak ja nie pożałowałem na re:Director's Cut. Największą barierą jak dla mnie jest cena, bądź co bądź re5 masz za 69zł o ile się nie myle, i dosłownie za taką samą cenę masz Re:CV i re4 w hd. Rozumiem jakby chcieli 69zł za obie naraz, ale sprzedają je osobno.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Jako ciekawostkę podam, że Resident Evil 4 HD zostało jednogłośnie wybrane grą roku 2011 dostępną na PlayStation Network. Jak widać, kultowa czwórka nawet po latach potrafi zebrać jeszcze wyróżnienia.

http://www.relyonhorror.com/latest-news ... this-week/

Dzięki temu grę można teraz kupić o 30% taniej, natomiast abonenci PlayStation Plus mogą wyrwać RE4 o 50% taniej. :okulary3:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”