Wrażenia z wydania High Definition

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Wrażenia z wydania High Definition

Post autor: WESKER-DL »

11zł wyparowało z portfela na nową wersję RE4, czy warto?

Już wystarczająco tą wersję ograłem aby podzielić się wrażeniami na łamach forum. Po pierwsze i najważniejsze czyli temat jakości HD. Faktycznie jest to obecnie najładniej wyglądająca wersja RE4 jaka do tej pory się ukazała na konsole. Wszystko jest wyraziste na dużym TV a napisy są bardziej czytelne.

Dodano nową ciekawą opcje i o ile kilka lat temu bym był z niej zadowolony tak teraz już nie mam ochoty bić rekordów świata w speedrun'ach (wystarczą miłe wspomnienia z pierwszych miejsc po dniu premiery na GC;)). A o czym mowa? o rankingu online, zarówno trybów Normal / Professional jak i Seperate Ways. Speedruny mogę polecić wszystkim bo sam na tym punkcie miałem szajbę i większośc REsów po wymasterowaniu ich z sekretów zaliczałem na czas.

Kolejny punkt to trofea i tutaj Capcom powinien za to zapłacić bo karygodnym krokiem jest wydawanie tego typu gry z zestawem zaledwie 12 pucharków i bez platyny (budżetówki z PSN'a tyle mają). Poziom ich również nie jest wymagający zwłaszcza dla weteranów tej odsłony. Głównie zalicza fabułe choć zdarzają się i ciekawszy trofki to jednak jest ich za mało, a szkoda, bo powrót w takim stylu na przypomnienie mógłby owocować ponownym sprawdzeniem się na najwyższym poziomie. Jeżeli chodzi o udźwiękowienie to raczej nie również się od tej na Wii.

Podsumowując warto sobie odświeżyć w takiej jakości jedną z najlepszych gier poprzedniej generacji a części, która zatrzęsła serią Resident Evil i podzieliła fanów a jednocześnie zdobyła ogromna popularność stając sie liderem jeżeli chodzi o zaintersowanie działem na forum :okulary3:
Ostatnio zmieniony pn 08 paź, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 3 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Na Xboxach także zagościła "czwóreczka", niby wszystko pięknie ładnie tylko 69.99 zł i brak polskiej wersji językowej ...i mam dziwne wrażenie że chyba zapomnieli wpakować to "HD" :rad11:
Ostatnio zmieniony pt 23 wrz, 2011 przez Barry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Czemu nie kupiłeś za punkty? 1360 to koszt mniejszy niż 70zł.
Obrazek
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Bzdursky pisze:Czemu nie kupiłeś za punkty? 1360 to koszt mniejszy niż 70zł.
Jeszcze nie kupiłem, i wiem że za punkty wychodzi znacznie taniej (20 zł za 2000MSP na nowych kontach silver), ale i tak widać że M$ znów wydymał graczy :rad11:
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Na PSN gra kosztowała 55zł przed wczoraj, natomiast wczoraj podnieśli cenę do 69zł ;P na szczęście ja straciłem tylko 11zł w teamie ;). Barry polska wersja? kpisz? :smiech3:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

WESKER-DL pisze: Barry polska wersja? kpisz? :smiech3:
Źle zrozumiałem
WESKER-DL pisze:Wszystko jest wyraziste na dużym TV a napisy są bardziej czytelne.
i myślałem że mówisz o polskich napisach... :rad11:
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

WESKER-DL pisze:a PSN gra kosztowała 55zł przed wczoraj, natomiast wczoraj podnieśli cenę do 69zł ;P na szczęście ja straciłem tylko 11zł w teamie . Barry polska wersja? kpisz?
Aaaa, kupowaliście na spółkę? A ja już uwierzyłem, że RE4 kosztuje 11 PLNów na PSN :D
Obrazek
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Hehe no nie, braliśmy na spółkę, mamy swój team od kilku lat i bierzemy hurtowo ;P ciekawe czy Veronica będzie w takiej samej cenie co byłoby zodziejstwem według mnie ;/
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Z tego co wiem to pewnie tak - na X360 ma być taka sama cena jak za RE4, podejrzewam, że Capcom strzeli sobie w stopę i na PS3... chociaż cholera ich tam wie.
Obrazek
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

Przyznam się szczerze , pierwszy raz grałem dziś w re4 ( i będę miał chyba co robić w sobotę ) choć może randka może re4 .


Gra bardzo mi się podoba odpychałem się od niej nogami i rękoma ( wieśniacy w hiszpańskiej wiosce ?? to chyba było to co mnie odtrącało . Kupiłem tylko i wyłącznie dla tego że nie smakowałem tego resa . Bardzo ładnie graficznie wygląda i cie wieśniacy nie tac źli intro piękne ;) . Jak stuknę całego pewnie coś dopisze :) . HD RULES . i wydałem cale 34.90 albo 34.50 warto mieć członkostwo ps plus. a code veronika też taniej będzie . teraz re 1 można gratis pobrać( choć kupiłem niedawno też. :)
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

W pierwszy dzień - 55zł, a na drugi dzień już 69zł. Ilość pucharków do zdobycia, to czysta kpina. Zobaczymy ile będzie kosztował zestaw RE4 HD + RE CVX.
Awatar użytkownika
Jaro7
Posty: 26
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jaro7 »

Po skończeniu RE4 HD na PS3 również chciałbym podzielić się swoimi opiniami co do portu, bo samej gry chyba nie ma sensu, jak dla mnie po prostu ,,The best game ever made", tym razem w HD. No, powiedzmy... Gra wygląda dobrze na pierwszy rzut oka, widać podniesioną rozdzielczość całej gry, ostrość obrazu była pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy. Bardzo dobrze wykonany HUD na ekranie, naprawdę tu postarali się jak trzeba. Poprawione nieco modele postaci, czcionka w grze (niestety nie wszędzie, przy komendzie np. ,,Take", niestety widać piksele). Jedną z największych wad tego portu jest audio. Gra nie obsługuje Dolby Digital, o DTS'ie nawet nie wspominając, audio w menu pauzy, czy podnoszeniu roślinki jest strasznie nie czyste, dżwięki Ganado również nie są najwyższej jakości, choć to już są mniejsze niuanse. Choć co ciekawe, dialogi postaci w cut-scenkach są już w porządku. Wszystkie przerywniki zostały lekko zremasterowane, lecz większość tekstur niestety już nie. To samo tyczy się w samej grze gdzie tekstury są niestety bardzo słabe. Jednak nie uważam tego za niedopuszczalne aż tak, jak sam framerate w grze. Inni deweloperzy w swoich remakach HD podnoszą płynność animacji do 60 klatek na sekundę, tutaj 30 nie jest nawet zamknięte, a spadki zdarzają się częściej niż w wersji na PlayStation 2! Walcząc z U3, czy przy jakimś wybuchu w gromadzie przeciwników animacja po prostu chrupie, i to są tylko przyklady, bo takich momentów jest nieco więcej. Podczas filmików również sporadycznie można dostrzec nie równą płynność animacji, w jednej z ostatnich cut-scenek animacja lekko zwolniła i musiała przewinąć obraz by zachować prawidłową synchronizację z audio. Jest to niedopuszczalne, wręcz żałosne. Biorąc pod uwagę iż jest to port z Wii, kolejnym minusem dla Capcom'u jest brak zaimplementowania obsługi PlayStation Move w wersji PS3. Jednak uważam, że 55zł, które zapłaciłem zaraz po pojawieniu się RE4 HD na PlayStation Store (teraz kosztuje 69 zł...) to praktycznie nic, za tak wielki tytuł, jakim niewątpliwie jest RE4. Na obecnych telewizorach wersje PS2, GC czy nawet Wii tracą sporo ze swojej wizualnej strony, zadaniem wersji HD było właśnie dostosować jakość obrazu do dzisiejszych standardów. Wiem, że trochę napsioczyłem, potocznie mówiąc, na ten port, ale uważam, że taki tytuł powinien być dopieszczony przynajmniej tak dobrze, jak nadchodzące Team Ico Collection czy też kolekcja MGS w HD. Szkoda, że Capcom to już nie ta sama firma, co choćby jeszcze za czasów Shinji Mikami'ego...

Moja osobista ocena RE4 HD - 8+
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

No i RE4 wylądował na mojej konsoli, i powiem szczerze jakiegoś wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił. Dużo lepiej według mnie wyglądała wersja na Gacława podłączonego do zwykłego telewizora...
WESKER-DL pisze:Hehe no nie, braliśmy na spółkę, mamy swój team od kilku lat i bierzemy hurtowo ;P
Muszę sobie skombinować taką grupę... ktoś chętny? :rad11:
kim_dzong_il
Posty: 1
Rejestracja: śr 28 wrz, 2011
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kim_dzong_il »

witajcie Panowie,
nie będę się przedstawiał bo ufam, że część z Was mnie jeszcze pamięta. Swego czasu toczyłem ciężkie speedrunowe boje o czasy w RE4. Miałem tutaj nawet niezłe osiągnięcia :) wczoraj ściągnąłem wersję HD, gram sobie spokojnie bez grzania na czas (narazie) zabijam wszystko co się rusza.
Pyknąłem wczoraj tylko dwa pierwsze chaptery i muszę przyznać, że sprawiły mi naprawdę dużo przyjemności. Gra wygląda mocno przyzwoicie. Nie grałem w czwórką co najmniej 3 lata i bardzo mi się podoba. Jest lepszy klimat niż w 5, lepsza muza. Dzisiaj z radością gram dalej.
pozdrawiam, zarejestrowany po raz trzeci
Kim_Dzong_Il
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Haha no jasne, że cię pamiętam ziom ;) taktyki w RE4 i gonitwy na czas rankingowe. Pamiętam, że biliśmy niedługo po premierze a to ładne 5-6 lat temu było ;). Również odniosłem tego typu wrażenie grając ponownie w RE4. Teraz plus, że jest oficjalny ranking online tylko, że już mi się nie chce znów siedzieć po kilkanaście godzin przy RE4, wszak tą część ogrywało się na kilku sprzętach i masterowało więc teraz zaliczę tylko trofea i starczy ;)
Ostatnio zmieniony śr 28 wrz, 2011 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Jest to kolejny tytuł w stylu Classics HD i nie wymagajcie od tego tytułu czegoś wielkiego. Grafika jest typowo HD ale wykonana w technologii mocy obliczeniowej GC. Tekstyry są bardzo szczegółowe ale oryginalne. Trophy to dodatek a po waszych komentarzach mam wrażenie że to tytuł do ich nabijania.

Kupowanie gier na spółkę jest zgodnie z regulaminem Sony PIRACTWEM więc zgłaszam post do moderatora.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Radzę zapoznać się dobrze z systemem kupowania gier bo prawisz herezje ;P Już nie jednokrtonie poruszano ten temat, również przez Sony. Czy to uważasz, że oni o tym by nie wiedzieli dając taką możliwość? Jak idziesz do sklepu po oryginalną grę i kupujesz z kolegą na spółkę to też to jest piractwo? Przemyśl dobrze co piszesz albo zajrzyj na forum gdzie prowadzi się składki na oryginalne gry w grupach vide PsxExtreme. Ja osobiście i gro moich znajomych graczy od kilku lat mamy swoje zaufane team'y i podkreślam to nie jest piractwo jak składasz się na ORYGINALNĄ grę. Wiadomo, że Sony chciałoby aby każdy płacił osobno bo wtedy generuja większe zyski ale jeżeli dali taką opcję i o niej wiedzą (oraz składkach) to nie widzę w tym również problemu żeby korzystać. A może piractwem byłoby kupowanie używanych gier na allegro? Rynek wtórny anyone? :pff1:

A co do wersji RE4 i nabijania trofów -----> TU nie chodzi o podniesienie swojego rankingu tylko o zrobieniu z ludzi frajerów, bo nieskobudżetówki dostają zestawy 12 pucharków. Więc płacisz za grę jako pełnoprawny produkt w tym przypadku HD (Trylogia Prince'a czy tez Splinter Cell'a zawiera ponad 90 pucharków w tym 3 platyny) a dostajesz ochłap i to wywołało nie tylko w naszym temacie oburzenie ale i na oficjalnym forum Capcom (polecam temat i zapoznanie sie z problemem).

Co do tytułów Classic HD to również cię zdziwie ale można wymagać "czegoś" więcej, wiele gier z Klasyków ma nie tylko obraz ostry jak żyleta ale i modele wykonane od nowa lub ulepszone (oświetlenie, anty A, dźwięk, 3D itd.). Oczywiście można wymagać kiedy to jawnie ktoś na nas zarabia, bo jeżeli daje grę za cenę znośną to nikt nie będzie robił burd.
Ostatnio zmieniony pt 30 wrz, 2011 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 3 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Grupowe zakupy nie są oficjalnie dopuszczone. Naruszają umowę usera PSN z Sony. Znajdź w umowie zdanie że wolno tak robić.

Jeżeli 12 pucharków to mało to nie kupuj. Ile masz wersji RE4? Ja 4 na różne konsole. I mnie te pucharki w ogólne nie interesują. I ogólnie cieszę się że wyszła wersja do ściągnięcia bo na drugiej konsoli mam walnięty laser. Capcom zawsze na nas zarabiał. Jeszcze się do tego nie przyzwyczaiłeś. Mogli się bardziej poświęcić, fakt, 3D dodać, jakiś unikatowe materiały dodać ale wydali co wydali.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

Moje kolejne odczucia co do hd re 4 ( wcześniej nie grałem dopiero kupiłem przez ps store i moim zdaniem bardzo przyjemnie się gra , za te cenę którą wydałem , czyli 34,90 re4 i tak samo za RE:CV bardzo mnie to cieszy ze na moim chlebaku mogę spokojnie popykać już w 4 residenty ( re:directors cut , CV , 4 , 5 )

tylko czekać aż odrestaurują w jakości hd remake'a to by było dopiero coś...


Mnie się podoba :D
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Co do Remake'a i Zero to z licencji Nintendo raczej nie zbiją a bardziej mogą wydać te wersje na WiiU w nowej jakości ;) Ja już skończyłem RE4 i wszystkie tryby ;) miły powrót bo ostatnio grałem na Wii ponad rok temu :rad10: . Teraz kończe CV i jak na razie jest miodnie :rad1:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”