Wrażenia z wydania High Definition

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Też posiadam wszystkie wydania RE4 ale argument, że Capcom wydaje reedycje aby ludzie wiedzieli co to za gra to kpina. Capcom? To, że jestem fanem tego bronić nie będę bo akurat z RE4 to chyba wycisnęli każdego dolara. Na GC mam i góry napisane Exclusive for :D. Osobiście do remaków i remasterów za wiele nie mam No chyba że jak w przypadku RE4,RE5 i RE6 bo za wiele zwyczajnie się nie wysilili. To już nawet ten wspomniany Crash jest całkowicie pod względem choćby grafiki zmieniony. Lubię sobie i tak przypmnieć bo Np taki Remake i zero wyglada konkretnie.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Remastery gier z PS2 na PS3/PS4 to dobra rzecz. Ten kto grał na LCDku w gry z PS2 ten wie, że to ból. A kineskopa już bardzo trudno znaleźć :(
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Dla mnie to spore ułatwienie życia. Sam wydaje na remastery maksymalnie kilkanaście złotych(teraz...młody jestem, głupi byłem, nie przeliczałem tego).
Po raz kolejny powiem że mogę kupić sobie ulepszoną wersję tej samej gry która mi już nie działa, nie mówiąc już o tym że nie mam PS2.
To jest największym plusem, bo nie musisz specjalnie dla jakiejś gry załatwiać konsoli (chyba zaczynam się powtarzać).
Dobrym przykładem dobrze zrobionego dupnego remastera jest nadchodzący Final Fantasy XII. Wiele pozmieniali, wiele dodali, dają wersję dostępną tylko na zachodzie, i znowu, ja nie muszę do tej gry kupować PS2.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Największa różnica na plus widoczna to właśnie jak Ronin wspomniał z kineskopu na LCD a najlepiej w 4K z HDR takie to ja lubię :)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

A już szczytem burżujstwa jest taka opcja: Na przykładzie Metal Gear Solid ;)

Mieć:
Metal Gear Solid 2 Substance (PS2) (nie gram, bo na LCD kaszana)
Metal Gear Solid 3 Subsistence (PS2) (nie gram, bo na LCD kaszana)
Metal Gear Solid Peace Walker (PSP) (to akurat żywe bo na PSP zawsze są OK :])

Kupić pudełkowego Metal Gear Solid HD Collection (na półeczkę + dwie części MGS z MSX2 ;))
Kupić cyfrowego Metal Gear Solid HD Collection (do grania co by napędu nie męczyć ;))
Kupić Metal Gear Solid: The Legacy Collection by mieć... nie wiem po co ale aby stało :rad12:

Ja tak 'prawie' nie mam, ale taka opcja ponoć jest mocno niezdrowa :)

A tak na serio. Niestety, czasem jednak remastery to straszne kartofle są i koronnym przykładem jest tutaj Silent Hill...
Ostatnio zmieniony sob 25 lut, 2017 przez RON!N, łącznie zmieniany 4 razy.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Mam pudełkowe RE4 na PS2, Remake i 0 na GC, MGS 2 i 3 na PS2. Mimo to kupiłem residenty bo bo nie chce mi się za każdym razem wyciągać z szafy PS2 żeby pograć w te tytuły, a MGSy z powodów wymienionych przez Ronina - Gry z PS2 na LCD czy plaźmie wyglądają koszmarnie. Poza tym w kolekcji HD sterowanie w MGS3 jest o niebo lepsze (w pełni sterowalna kamera). Z każdym tego typu zakupem wyznawałem zasadę "tylko w dobrej cenie". Tym sposobem za wszystkie te tytuły nie dałem więcej niż 100zł.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Przeglądałem sobie trochę materiały, jak wygląda to HD na PS4 i X1... czy mi się wydaje, czy gra rzeczywiście wygląda lepiej na konsolach niż w wydaniu HD na PC?
https://www.youtube.com/watch?v=HFvlvq3TIBo
Nie narzekam, bo to wydanie PC ma swoje plusy: odpala bez problemu na nowszych systemach, są osiągnięcia, chyba najwygodniejsze sterowanie z tych niewygodnych. Wielka szkoda, że Capcom tak podszedł do tego tytułu w wersji komputerowej. W dalszym ciągu (mimo posiadania sprzętu, który spełnia wymagania na stronie Steama) np. przy wyjściu z ekwipunku kiedy mamy przed sobą przeciwników, zdarzają się spore spadki klatek. No, ale przeżyję, to moja jedyna dostępna opcja dla tej części, ale nawet to mi frajdy z ponownego grania nie odbierze :smiech5:
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 96
Rejestracja: czw 15 gru, 2011
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Mikey »

FurryPiter pisze:są osiągnięcia,
Niestety jest ich tylko 12 gdzie samo Resident Evil 0 ma ich dużo więcej nie wspominając o Remake.

Szczerze nie wiem co mnie podkusiło kupić wersję HD na steam, i od momentu odpalenia gry rozczarowałem się kompletnie. Jeśli oni nazywają to HD to gratulacje...
Ostatnio zmieniony czw 27 gru, 2018 przez Mikey, łącznie zmieniany 1 raz.
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Mikey pisze:
FurryPiter pisze:są osiągnięcia,
Niestety jest ich tylko 12 gdzie samo Resident Evil 0 ma ich dużo więcej nie wspominając o Remake.
Jest coś za normalne przechodzenie, za odblokowanie bonusów, za ukończenie gry na najwyższym poziomie - i styka ;) Nie wiem czy chciałbym żeby było ich z 50-60, które polegałyby na "Zabij 500 przeciwników bronią ABC..." i takie tam. No, tak może do 16 dobiłbym dając jakieś osiągnięcia związane z trybem Mercenaries, ale nic więcej :) Ja osobiście mam większą frajdę kiedy walczę o każde osiągnięcie spośród małej liczby, niż co chwila miałoby mi wyskakiwać okienko.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Trofea są tu potraktowane po macoszemu. Większość jest za pokonanie bossa, a więc tak naprawdę za przejście gry. Najsensowniejsze jest trofeum za przejście na PRO. Ale aż się prosi o trofeum za zdobycie jakiejś broni, np. Hand Cannon. Mercenaries też jest wdzięczne na wymyślanie trofeów. Ot, pierwsze lepsze - utrzymaj combo na poziomie jakimś tam. Szkoda. Trofea w RE4 miał naprawdę wielki potencjał.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Spokojnie, może wydanie kolejne na PS5 będzie miało pełen komplet z platyną ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

WESKER-DL pisze:Spokojnie, może wydanie kolejne na PS5 będzie miało pełen komplet z platyną ;)
Daliby już odejść w chwale temu tytułowi ;)
Jeszcze port na Switch'a i wystarczy... Naprawdę :]
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

RON!N pisze:
Daliby już odejść w chwale temu tytułowi ;)
Jeszcze port na Switch'a i wystarczy... Naprawdę :]
Nie tak szybko :rad13: , za około 10-15 lat spodziewam się wydania Resident Evil 4 Remake. Capcom nie odpuści temu tytułowi :rad12: I prawdę mówiąc ciekawa jestem jakich zmian by dokonali gdyby rzeczywiście taki projekt zaistniał.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Finka pisze:
RON!N pisze:
Daliby już odejść w chwale temu tytułowi ;)
Jeszcze port na Switch'a i wystarczy... Naprawdę :]
Nie tak szybko :rad13: , za około 10-15 lat spodziewam się wydania Resident Evil 4 Remake. Capcom nie odpuści temu tytułowi :rad12: I prawdę mówiąc ciekawa jestem jakich zmian by dokonali gdyby rzeczywiście taki projekt zaistniał.
Sądzę że kolejnym jakimś krokiem jest remake. Zwykłe porty kiedyś przestaną się im opłacać. Ale to raczej bardzo odległe jeszcze czasy. Zobaczymy co przyniesie RE2. Jeżeli rozbiją bank to mamy nową ścieżkę którą będą podążać :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Finka pisze:

Capcom nie odpuści temu tytułowi :rad12:
Jest coś co skłoniłoby Cię do kupna jeszcze jednej wersji RE4 :)?
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Deus Ex pisze:
Finka pisze:

Capcom nie odpuści temu tytułowi :rad12:
Jest coś co skłoniłoby Cię do kupna jeszcze jednej wersji RE4 :)?
Ja mam już tyle że mi bez różnicy. GC, PS2, PC, Wii, PS3, PS4, X0 teraz czekam na Switcha i prawdopodobnie będzie to moją ulubiona wersja bo mobilno/stacjonarna. Pytanie, czy to będzie ta wersja Ultra Hiper HD :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Nie zapominajmy że RE4 wyszedł też na komórki. ;)
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Deus Ex pisze:
Jest coś co skłoniłoby Cię do kupna jeszcze jednej wersji RE4 :)?
Właśnie remake jest dobrym powodem aby ponownie kupić grę. Kiedy porównuję RE do RE Remake to przecież remake jest w dużej części zupełnie nową grą: nowe lokacje, nowe wyzwania. Myślę, że z RE4 Remake byłoby podobnie a w każdym innym przypadku remake nie miałoby sensu .
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ja nawet przedwczoraj kupiłem kolejną wersję ;) tym razem japońską na PS2 :rad5:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
damiank94
Posty: 38
Rejestracja: sob 13 lut, 2016
Lokalizacja: Pueblo

Re: Wrażenia z wydania High Definition

Post autor: damiank94 »

Recoil pisze: sob 25 lut, 2017 Gry z PS2 na LCD czy plaźmie wyglądają koszmarnie.
Kwestia dyskusyjna - wielkość TV, kable, tryb wyświetlania obrazu itp. Mam TV 32'', PS2 podłączone przez Component i Open PS2 Loader. Grałem sobie w MGSa 2 w 480p i gra wyglądała bardzo przyzwoicie. Tak samo wiele gier z PS2 wygląda całkiem dobrze jak uruchomi się je w Progressive Scanie.

Wracając do tematu:

Mam wersję na PS3 i PC. PS3 kupiłem pod wpływem impulsu i... w sumie żałuję (tyle że zapłaciłem 21zł więc nie ma tragedii za pełną kwotę). Gra wygląda jakby działała w 16 bitach (banding na tej koszuli czy co tam Leon ma na sobie pod kurtką), do tego dźwięki w menu sprawiają wrażenie mocno skompresowanych. PC na szczęście tych błędów nie ma. Do tego zirytowało mnie sterowanie i paradoksalnie uważam, że najlepsze jest na PS2 (bo przypomina stare z klasycznej trylogii).
Would you like to combine the Lighter with the Green Herb ?

> Yes No
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”