Wii Edition

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Resident Evil 4 Wii Edition

Post autor: WESKER-DL »

Czyli wrażenia, wykorzystanie Wiilota i smaczki zawarte w Wii Edition 8)

A więc lecimy, przed chwilą skończyłem RE4 Wii Edition, który przyszedł do mnie 3 dni temu, juz niebyło takiego oczekiwania jak 18 marca 2005 roku kiedy przyszedłem do domu odpalić poraz pierwszy RE4 niemniej jednak emocje zaczynały się podnosić kiedy otwierałem pudełko, przejżałem książeczkę która wygląda poprostu konkretnie, jest dopracowana, urozmaicona zdjęciami bohaterów i miejscówek, ogólnie desing jest na 10. Jako że RE4 na Wii obsługuje 480p (HD), musiałem pogrzebać w opcjach i ustawić stosowną jakość. Ok teraz do rzeczy:

Po pierwsze grafika, prezentuje się wyśmienice, jest bardziej wyrazista niż wersja na GC (480p robi jednak różnicę ;), napisy są znaczniej wyraźne choć nie mam się czym podniecać zbytnio bo kiedy odpaliłem później PS3 uśmiech powoli zszedł mi z ust no ale nie wymagam cudów po rozdziałce 480p oraz Wii a i tak nie mam się doczego doczepić, Anty Alliasing jest widoczny co również cieszy oczy. Od strony Muzyki i dźwięków wszystko zostało w nienaruszonym stanie, no oprócz tego że kiedyś grałem w RE4 na 21 calowym TV bez dobrych głośniczków no ale to już osobistego podejścia do sprzetu.

Wszystkie dodatki są z PS2 czy też PC także mamy pełną wersję RE4 (grafika polepszona z GaCka oraz dodatki z pozostałych platform) czyli, 2 nowe stroje, P(Plagas). R(Remove). L(Laser). , Movie Browser oraz Seperate Way's (którego dopiero jutro w całości rozgryzę. Oprócz tego kiedy wybierzemy opcję Credit's naszym oczom pokaże się nowy filmik z twórcami odnośnie edycji Wii.

Dobra przechodze do sedna sprawy czyli najważniejszej rzeczy w tej edycji RE4 mianowice sterowanie a raczej STEROWANIE, Wiilotem celuje się idealnie i intucyjnie dosłownie w kazdej pozycji jaką przybieżemy na Sofie/Fotelu/podłodze czy innym "legowisku" a napomne że już wszystkie przetestowałem. Z początku oczywiście stałem jak wryty i testowałem Handgun'a i Nóż, odnośnie tego drugiego napominałem w Evil TV odcinku z numerkiem 3 iż może sprawiać problemy namierzanie gdyż Leon Automatycznie po machnięciu Wiilotem namierza skrzynkę/beczkę nic podobnego nie sprawia to problemu a raczej jest miłym dodatkiem, wystarczy że staniemy niedaleko skrzynki/beczki czy też jakiegoś elementu do rozwalenia (oprócz drzwi) i machniemy Wiilotem w danym kierunku a Leon namierzy i rozwali cel, do przeciwników się to nie zalicza. Naprawde wygląda to świetnie kiedy sobie gramy i nagle machamy Wiilotem jakby naprawde był nożem trzymanym w rękach gracza.
Strzelanie jak wcześniej napisałem nie przyprawia trudności, kiedy biegniemy z bronią możemy sobie poruszać celownikiem po całym ekranie (tak samo jak Fair'y w Zeldzie:TP), kiedy podniesiemy broń celownik robi się zielony a kiedy nakierujemy na jakiś obiekt do zniszczenia bądź przeciwnika zmienia kolor na czerowny. Z początku myślałem że bedzie trudno i nawet do Mercenaries nie podejdę machając Wiilotem nic podobnego już teraz wiem ze da się krecić niezłe rekordy gdyż sterowanie jest naprawde przyjemne.

Dalej, jak twórcy dali nam jeszcze wykorzystac to ustrojstwo, mianowicie QTE są teraz 2, albo wyskoczy ikonka Wilota którym musimy machać na lewo lub prawo albo kombinacja przycisków A+b, kiedy kręcimy korbą to dopiero jest jazda, musimy kręcić naprawdę ;) w danym kierunku, w rzeczywistości wygląda to konkretnie, także takich smaczków jest dość sporo. Na głównym Menu kiedy naciśniemy przycisk "B" odpalamu Trailery, kolejno 2 z Gacka i jeden z PS2/PC miło.

Także podsumowując (choc temat dopiero bedzie aktualizowany) RE4 poraz kolejny skopał po tyłkach, wyrywając kolejne godziny z życiorysów graczy na całym świecie, Capcom się spisał trzeba przyznać i mimo tego ze już dwa lata temu rzeźbiłem w tą grę odkrywając dosłownie wszystko, przechodząc 30 razy i uzyskując najlepsze Spedrun'y tak dalej bedę grał jak widać bo grywalność do tej pory RE4 posiada szczególnie z wykorzystaniem dobrodziejstw konsoli Nintendo Wii.

Ocena Wersji Wii:

Grafika 10/10
Muzyka 9-/10
Grywalność 10/10

Ogólnie 9.8/10

W czwartym odcinku Evil TV spodziewajcie się dokładnej recki oraz pokazu RE4 ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

oki Wesker - Dark Life,ale nie opisałeś najważniejszej sprawy,jak a raczej w jaki sposób poruszasz się leonem (przecież to nie pad) ?
STARSSss.......
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Myślałem że sie domyślicie, naturalnie gałka czyli Nunchakiem
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
KaMoL
Posty: 184
Rejestracja: wt 24 lis, 2009
Lokalizacja: Katowice - Melbourne

Post autor: KaMoL »

Wybaczcie, że odkopuje... Ale muszę się pochwalić swoimi wrażeniami z zabawy na Wii :)


Osobiście myślałem, że bd jak w przypadku PS Move i RE 5, gdzie przy pierwszych 20 min grania wydalałem z siebie więcej mięsa na minute niż Fokus w powierzchniach tnących słów...

I tutaj duże zaskoczenie... naprawdę udane i dopracowane od samego początku zaskoczyło mnie pozytywnie... Grę nabyłem na randomowym angielskim targowisku biegając właściwie za rowerem...
U *ciach* Hindusa zakupiłem Residentowy smaczek, który leżał i krzyczał "Przygarnij mnie !"

No i się opłacało, a nawet bardzo. Jestem dość zadowolony z wersji na Wii sterowania, grywalności... BO co do grafiki to troszku razi, no ale nie oczekujmy cudów od starszych generacji konsol :) zwłaszcza na szerokim ekranie...
Sama frajda i przyjemność i przynajmniej mam od 2 dni spokój z kobieta. Sama wzięła się za granie w RE i to z całkiem przyzwoitymi wynikami :o co mnie bardzo zdziwiło... :smiech2:

Szakal: Na przyszłość powstrzymaj się od takich rasistowskich określeń.
Ostatnio zmieniony wt 25 mar, 2014 przez KaMoL, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

IMO, sterowanie świetne ale jak to z Wii - potrafi nieźle wymęczyć po jakimś czasie. Obecnie po przygodach z PS3 nie wyobrażam sobie powrotu do Wiimote na dłuższy czas
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
KaMoL
Posty: 184
Rejestracja: wt 24 lis, 2009
Lokalizacja: Katowice - Melbourne

Post autor: KaMoL »

Forte pisze:Obecnie po przygodach z PS3 nie wyobrażam sobie powrotu do Wiimote na dłuższy czas
Powiem ci, że na dłuższa metr człowiek, który na co dzień nie uprawia jakiś tam sportów czy nie trenuje kondycji fizycznej. Ma max 50 min grania ;).
Ale przyznam, że o wiele większa frajda z grania jest niż w RE 5 na PS move. Wiadome 32 '' to min i odległość dobry metr. Ale z czasem wyrobiłem sobie celowanie lepsze niż na PC gdzie super mi się biegało na myszce.
Ostatnio zmieniony czw 03 kwie, 2014 przez KaMoL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Gra wyjdzie jeszcze na e-shop na wiiu

http://m.ppe.pl/news/39538/resident-evi ... -wiiu.html
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Hmm, a to ma być wersja HD czy tylko port z konsoli N. :roll: ?
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Deus Ex pisze: Hmm, a to ma być wersja HD czy tylko port z konsoli N. ?
WII Edition w nazwie coś Ci mówi? ;)
Ostatnio zmieniony pn 26 paź, 2015 przez Chris93, łącznie zmieniany 1 raz.
Morricorne
Posty: 19
Rejestracja: śr 17 kwie, 2019
Lokalizacja: Łódź

Re: Wii Edition

Post autor: Morricorne »

Z ciekawości. Ktoś mi powie czy wersja na wii i ta z gamecube to jest jedna i ta sama wersja. I różnią się tylko sterowaniem czy może w którejś jest więcej zawartości?
Pytam bo obecnie gram w wersję na gacka i nie wiem czy kupować wersję na wii. Wersję na wii za parę złotych mogę nabyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”