Jaki Pad polecacie ?

Również o Resident Evil 3.5
Bolo190
Posty: 1
Rejestracja: pn 20 sty, 2014
Lokalizacja: Białystok

Jaki Pad polecacie ?

Post autor: Bolo190 »

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Mam problem:D. Otóż zacząłem grać w Resident Evil 4 przez klawiaturkę. Ale gra przez pada jest 100 razy lepsza . Pytanie do was jaki pad byście mogli polecić na gry Resident evil 4,5,6 ?
Czy pad Xbox 360 nada się i czy wogule będzie można grac przez tego pada na tych grach?
Liczę na szybką odpowiedź.:D
Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Skoro wymienione gry zostały docelowo wydane na X360 to raczej pad da radę.

Ogólnie każdy da radę. To tylko kwestia ustawienia klawiszy.
Ostatnio zmieniony wt 21 sty, 2014 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Nada się i będzie działać.

RE5 zostało wydane w ramach GfWL, więc wszystkie ikonki przycisków domyślnie są ikonkami właśnie z pada do X360. W RE6 chyba również są zastosowane ikony z pada od Xboxa (nie sprawdzałem tego, ale ze screenów/filmików innych PC-towych graczy na to wygląda). Jak będzie z RE4, tego nie wiadomo.

Dodatkowo w RE5 (nie wiem, jak w RE6) masz szybkie przełączanie się pomiędzy padem a klawiaturą/myszą, tzn. jeżeli podczas gry podłączysz pada bądź wciśniesz jakikolwiek przycisk na padzie, gra automatycznie przejdzie na sterowanie padem. Jeżeli wciśniesz jakiś przycisk na klawiaturze bądź odłączysz pada, gra automatycznie przeskoczy na sterowanie klawiaturą (włącznie ze zmianą ikonek przycisków i trybu celowania).

Jedyny minus tego pada to krzyżak, który potrafi być trochę nieprecyzyjny. W RE5, gdzie masz szybki wybór broni/przedmiotów pod krzyżakiem kilkakrotnie zdarzyło mi się, że nacisnąłem np. prawo lekko schodząc w dół, i zamiast przedmiotu ustawionego pod prawym przyciskiem postać wyjmowała przedmiot ustawiony pod dolnym przyciskiem. Nie są to częste przypadki, ale występują.
Wacek1988
Posty: 53
Rejestracja: ndz 01 sty, 2017
Lokalizacja: Nowa Ruda - Słupiec

Post autor: Wacek1988 »

Ja tam polecam pada od ps3 ,nie ma tyle pierniczenia z instalacją ,a i gra się przyjemniej :)
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Wacek1988 pisze:Ja tam polecam pada od ps3 ,nie ma tyle pierniczenia z instalacją ,a i gra się przyjemniej :)
To już lepiej od PS4 :) Jak ktoś raz zasmakuje trzymania DS4 to do poprzednich generacji ciężko się przyzwyczaić :) A z tego co wiem, DS4 chodzi pod Win10 bez problemu, tyle że po kablu.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”