RE4 Ultimate-ultra-hyper HD Edition

Również o Resident Evil 3.5
MrAtrion
Posty: 9
Rejestracja: pt 28 lut, 2014
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: MrAtrion »

A poprawili te marnej jakości przerywniki? Pamiętam, ze z neta ściągałem je w wersji HD czy coś. Bo te oryginalne to była masakra.
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

Tak poprawili przerywniki. Nie wiem czy są w HD skopiowane, albo w czasie rzeczywistym,ale są dobrej jakości.
molte volte
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Prawie wszystkie cut-scenki są teraz w czasie rzeczywistym (tak jak w wersji na GC i Wii), więc naturalnie są w HD ;) Wyjątkiem są dwie cut-scenki z głównego scenariusza (obracanie się mostu w zamku oraz widok z pierwszej osoby, gdy śledzi Cię Verdugo), oraz wszystkie cut-scenki z Separate Ways (one nigdy nie były generowane w czasie rzeczywistym, więc pozostało tylko to, co było w wersji na PS2).
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Jakby kogoś interesowała wersja pudełkowa, to okazuje się, że jednak się w Polsce pojawi... I tu największa niespodzianka - bo w biedronce. Od 2 maja, cena taka sama jak "bazowa" na wersję cyfrową w Muve (czyli 4 dyszki). Info zapewne zainteresuje głównie osoby pragnące nabyć takową wersję ze względów "kolekcjonerskich" (choć tutaj od razu wypadałoby dodać, że gry w promocjach "biedronkowych" to w ostatnich latach głównie zwykłe opakowania na CD/DVD (nie wiem jak to się nazywa, DVD-Case? Bo slim to chyba takie małe, wielkości płyty), bez żadnych bajerków i jeno z płytą i kluczem, to już nie te czasy kiedy można było za dyszkę dorwać eleganckie wydanie kolekcjonerskie Jade Empire - niektórzy podobno byli tak cięci, że ważyli pudła w dziale warzyw i owoców, bo rózne edycje wrzucali do tych "dużych" kartonowych pudeł).

Swoją drogą - nie zdziwiłbym się, gdyby powtórzyła się sytuacja z którymś wydaniem Deus Ex: HR, którego pudełkowa wersja pojawiła się tylko podczas analogicznej promocji w biedronce.

Edit:ha, zapomniałem o najważniejszym info dla potencjalnych zainteresowanych - gra ma być dostępna (razem z innymi tytułami) od 2 maja. Od razu dodam, że jakichś zabójczych pozycji w ofercie nie będzie - 2 progi cenowe (2 i 4 dyszki) no i tytuły, które po wielokroć można było dorwać taniej.
Ostatnio zmieniony sob 26 kwie, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 2 razy.
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
Bolek
Posty: 34
Rejestracja: ndz 01 maja, 2011
Lokalizacja: Glogow

Post autor: Bolek »

Thank You God! :cooler: 4 dyszki, ha - biorę :smiech5: A stara płytko która niechcący przesmarowałem takim paskiem co jest w konsoli - wypchaj się :smiech2: :cooler:
Awatar użytkownika
PaLa
Posty: 443
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: PaLa »

Wygląda o wiele lepiej ta wersja niż pierwotna ;)
"Umowy nie było, forsy też nie będzie"
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Mam pytanie do graczy, którzy przeszli wersję UHD. Na trailerze CAPCOM obiecywał " killer bonus content ", czy ktoś może napisać na czym polega ta zawartość ?
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Hmm... faktycznie jest takie coś w trailerze. Żadnego bonusowego kontentu poza tym, co było w wersji na Wii/X360/PS3 nie ma. No dobra, są jeszcze filtry graficzne oraz możliwość zmiany koloru lasera, ale to raczej taki dodatkowy smaczek a nie "killer bonus content".
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Dzięki za odpowiedź.
Zastanawiałam się nad kupnem tej wersji ale po obejrzeniu kilku filmów na YT niczego nowego nie zauważyłam. Gdyby dodali co obiecali to byłaby inna sprawa.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Jeżeli masz już wersję na Wii/X360/PS3, to nie warto - bo to ta sama gra, tylko że w 1080p@60fps.
Jeżeli masz tylko starą wersję na PC, to naprawdę warto, bo różnica w grafice jest znaczna (Water Room czy Lava Room <3) + dochodzi możliwość sterowania myszką i klawiaturą.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Jak ktoś zainteresowany to w Biedronce od 31 lipca będzie RE4 HD i przy okazji pierdylion innych gierek na różne platformy.
Ostatnio zmieniony pt 25 lip, 2014 przez Salvin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: D4rk_Roxas »

Kupiłem to, i jestem zły. Na teksturach Original, wszystkim na minimum i Fixed 30 FPS ta gra jest u mnie niegrywalna. Muszę grać w 800x600 by mieć 30 klatek, mój PC: AMD Phenom II X4 840 3.2 GHz, Nvidia GeForce GT 430, 4 GB RAM. Wiem, że mój PC jest słaby, ale serio. Gra ma naprawdę słaba optymalizację, już Assassin's Creed Black Flag lepiej mi chodzi, jeez. :|
Obrazek
Juri
Posty: 4
Rejestracja: ndz 27 sty, 2013
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Juri »

W sumie słabe to jest że po tylu latach ogarniają jakieś wersje hd jak w 2007 roku już były texture packi i wszystko ważące po 2gb :D
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Texture pack != wersja HD. Paczka tekstur nie załatwi Ci filmików w czasie rzeczywistym, wyższej liczby polygonów na obiektach i w otoczeniu, efektów graficznych, wyższej jakości dźwięku, większej liczby przeciwników (pamiętam, że kiedyś czytałem, że ze względu na ograniczenia sprzętowe np. podczas walki w wiosce w wersji na PS2 możliwa jest mniejsza liczba przeciwników występująca jednocześnie, niż w wersji na Gacka) itp itd.

A swoją drogą, jak już mowa o texture packach, to zainteresowanym takowymi radzę śledzić ten projekt: http://www.re4hd.com/ (pewnie już o tym pisałem, ale nie zaszkodzi przypomnieć ;))

Autorzy szczegółowo podmieniają i przerabiają każdą teksturę w grze. Nie robią tego w taki sposób, jak zazwyczaj są robione paczki tekstu HD (czyli albo pacnięcie masy filtrów wyostrzających, albo wrzucenie randomowych tekstur znalezionych w necie), ale z uwagą obrabiają tekstury tak, by jak najlepiej oddać oryginalny klimat i by jak najlepiej wpasowały się one w otoczenie. Rezultat jest oszałamiający.

Kilka przykładów:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 25 wrz, 2014 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 2 razy.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Mnie tam bawią raczej wymagania tego "cudownego" HD. Jak zobaczyłem, że taka gra jak RE4 ludziom na kompach za 3 tysiące haczyła to o mało się nie osmarkałem :)
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: D4rk_Roxas »

Te wymagania to na serio żart jest. Capcom dał ciała przy optymalizacji tego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Mam pytanie, właśnie wgrałem RE4 HD bla bla bla odpalam i strasznie mi muli... co jest powodem ? P.S. mam kompa rakietę...
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: D4rk_Roxas »

Szczerzę? Ciężko powiedzieć. U mnie nawet w 800x600 i wszystko na off nie da się dobrze grać. TA gra ma tak skopaną optymalkę. Ale chyba pomoże ci zmienie FPSów na 30. Nie 60. Serio.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Zmieniłem i nic... nadal lipa... pomoc, idzie umrzeć
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: D4rk_Roxas »

Strasznie do du*y optymalizacja. Nie wart moich 40 zł. Nie wiem jak można to było tak zrobić, ale ten RE4 to klapa na całości.
Ostatnio zmieniony śr 15 paź, 2014 przez D4rk_Roxas, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”