RE4 Ultimate-ultra-hyper HD Edition

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

RE4 Ultimate-ultra-hyper HD Edition

Post autor: J.Krauser »

Tytuł to tak pół żartem ale Capcom po raz setny ma w planach wydać RE4. Tym razem w wersji ultimate HD w 60 FPSach.

LINK

Pytanie tylko po co?
One man forced to seek REVENGE
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

J.Krauser pisze:Tytuł to tak pół żartem ale Capcom po raz setny ma w planach wydać RE4.
Polityka C.
J.Krauser pisze:Tym razem w wersji ultimate HD w 60 FPSach
Zawsze coś.
J.Krauser pisze:Pytanie tylko po co?
Rozumiem, że to pytanie retoryczne. Bo odpowiedź jest wszystkim znana.

:P

A tak serio, to jak za 10 zł będzie to może sprawię sobie. Trochę lepiej wygląda.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Dali by patch'a i byłoby po temacie. Ale przecież trzeba jeszcze troszkę kasy wyrwać od graczy puki gra jeszcze jest godna uwagi dla nowego pokolenia :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Ale 60 fps to jakoś zwiększa przyjemność. Tego patcha to pewnie właśnie już wgrali i kit wciskają, że odnowiona grafika. Będę miał prezent od C na urodziny :smiech3: .

Wow cena zawrotna 19,99€, chyba na głowę upadli. Dziękuję za taki prezent.
Awatar użytkownika
AmOn
Posty: 92
Rejestracja: ndz 13 paź, 2013
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: AmOn »

To tak na serio ? Zamiast się skupić na zrobieniem nowego RE, ale jakiegoś z przytupem, to poprawiają grafikę w 4, żenada z ich strony.
Awatar użytkownika
Naleśnik
Posty: 128
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: Craccoon City

Post autor: Naleśnik »

Capcom zaskoczył. Wydawało się że dali sobie spokój z czwóreczką. Szkoda że taka wypas edycja tylko na PC. Chętnie bym to kupił na PS4.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Odświeżona grafika specjalnie mnie nie grzeje (60 fps też, jestem upośledzony, nie nadążam za taką ilością :smiech6: ), za to możliwość normalnego celowania myszką (grałem na klawiaturze, grałem na padzie, w żadnym przypadku nie ma mowy o komfortowej rozgrywce) już bardziej... Tyle że wolałbym to otrzymać w formie patcha, a nie nowego tytułu za mało zachęcającą cenę (oczywiście na rosyjskim steamie cena jest dużo normalniejsza (w kontekście polskich realiów), bo 500 rubli, po obniżce rzędu 75% byłoby to jak najbardziej zjadliwe, no ale pomarzyć możemy o własnej walucie na steamie, której to już niedługo doczeka się Ukraina, urra...).

No, ale może trafi to do oferty Nuuvem ew. GMG, wtedy się pomyśli o nabyciu przy okazji jakiejś większej obniżki.

Swoją drogę- patrzyłem sobie na zrzuty ekranu i widzę, że kawał czasu upłynął od kiedy to ukończyłem, bo mało co sobie przypominam patrząc po screenshotach :P
Ostatnio zmieniony wt 21 sty, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: RE4 Ultimate-ultra-hyper HD Edition

Post autor: Mr_Zombie »

J.Krauser pisze:Pytanie tylko po co?
Bo RE4 w wersji na PC to gniot jakich mało i na forum Capcom Unity co rusz pojawiały się prośby (szczególnie w okolicach zapowiedzi i wydania RE4 HD na PS3/X360) o wersję na PC?

Nie rozumiem tych narzekań. Jak ktoś chce (a sporo osób chciało) to kupi. Nikt przecież nikogo nie zmusza, nikt nie przystawia pistoletu do skroni albo odbiera uprzednio kupioną wersję gry.
[RONIN] pisze:Dali by patch'a i byłoby po temacie. Ale przecież trzeba jeszcze troszkę kasy wyrwać od graczy puki gra jeszcze jest godna uwagi dla nowego pokolenia :D
Bitch, please. RE4 PC to była konwersja wersji na PS2 (a i tak zwalona jak ta lala). RE4 HD PC to konwersja wersji na GC/Wii z dodanymi dodatkami z PS2, działająca w wyższej rozdzielczości, z większą liczbą klatek na sekunde (o ile się nie mylę, pierwotna wersja miała limit 30fps) i z GUI dostosowanym do rozdzielczości. To nie jest rzecz, którą można załatwić łatką. To tak, jakby ktoś Cię prosił o przepisanie całego serwisu od zera, na kompletnie nowy framework, z nowym layoutem itp., i wymagał, byś robił to w ramach utrzymania serwisu/poprawek po wdrożeniu.
AmOn pisze:To tak na serio ? Zamiast się skupić na zrobieniem nowego RE, ale jakiegoś z przytupem, to poprawiają grafikę w 4, żenada z ich strony.
Funfact: tym projektem zajmuje się pewnie jakaś mała grupka ludzi, ewentualnie firma zewnętrzna (np. konwersją RE6 na PC zajmowała się polska firma QLOC) i nie ma to kompletnie żadnego wpływu na ewentualny przebieg prac nad innymi większymi tytułami.
Ostatnio zmieniony wt 21 sty, 2014 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 2 razy.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Ja tam na to gwiżdżę, ale sorry nie za taką cenę. Gdyby jeszcze dodali normalną możliwość gry myszką, ale nie. Przy 60 fps gra będzie trudniejsza, na co i tak już wiele osób narzekało na Pro w zwykłym RE4.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Salvin pisze:Ja tam na to gwiżdżę, ale sorry nie za taką cenę.
Fakt, zgodzę się z Tobą, że cena jest z kosmosu, o ile przeliczy się euro na nasze (~80zł). Ale znając życie, pewnie polskim dystrybutorem gry będzie Cenega, i tak jak w przypadku RE6 czy RE:R polska cena będzie bardziej sensowna. Nie mówiąc już o tym, że to Steam - najpóźniej na lato będzie wyprzedaż (chociaż na Wielkanoc pewnie też coś się pojawi).
Najpóźniej Gdyby jeszcze dodali normalną możliwość gry myszką, ale nie.
Biorąc pod uwagę, że 3 ostatnie gry z serii (w tym RE5, które miało sterowanie niemalże identyczne, jak RE4) spokojnie obsługują grę myszką i klawiaturą (włącznie z dynamicznym przełączaniem się pomiędzy k+m a padem), to zdziwiłbym się gdyby NIE dali możliwości gry myszką.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Zobaczymy, jak będzie można normalnie grać myszką i będzie znośna cena to wtedy może pomyślę. Na tę chwilę jedyną zachętą jest szybkość gry, ale kwota nie jest adekwatna. Bo grafikę mogę sobie patchem 2.0 polepszyć albo modami. A samo 60 fps to mało trochę.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Oficjalnie potwierdzone, że m+k jest obsługiwane (drugi post od góry)
http://steamcommunity.com/app/254700/di ... 336625695/
Yes, KB+M is supported.
Control options wise, it will have the following:
1. Custom key binding for both keyboard and game pad
2. Inverted aim ON/OFF
3. Mouse acceleration ON/OFF
4. Mouse sensitivity 1 ~ 30
5. game pad vibration ON/OFF
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

No to ok, na steamie nie było nic na ten temat. Ale i tak za późno się obudzili według mnie. Osoby, które już przeszły tę grę tyle razy w pierwotnej wersji wydaje mi się, że raczej dla ciekawości sprawdzą. Poza tym ja przede wszystkim uznaję wersje pudełkowe. Nie zapłacę kwoty większej niż 20 zł przy wydaniu cyfrowym. Ale to takie moje osobiste ogólne podejście już.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Mr_Zombie pisze:Bo RE4 w wersji na PC to gniot jakich mało i na forum Capcom Unity co rusz pojawiały się prośby (szczególnie w okolicach zapowiedzi i wydania RE4 HD na PS3/X360) o wersję na PC?

Nie rozumiem tych narzekań. Jak ktoś chce (a sporo osób chciało) to kupi. Nikt przecież nikogo nie zmusza, nikt nie przystawia pistoletu do skroni albo odbiera uprzednio kupioną wersję gry.
"Bitch, please" - ja nie rozumiem że ktoś widzi sens w takich poczynaniach. Bo skoro wszystko wg ciebie jest ok, to może od teraz Capcom będzie wydawać tylko i wyłącznie nowe wersje RE4. Teraz mają w planach Ultimate HD na PC, po roku przeniosą to na PS4 i XONE, bo gracze będą się domagać i narzekać czemu tylko PC ma mieć 60 fpsów. Później może być osobna wersja do streamowania z PS Now, oczywiście w 3 wersjach (Bravia, Vita i PS4). Na kolejny rok niech poprawią port z iPhona. A co, jak szaleć to szaleć, niech się chłopaki wykażą. Dajmy im szanse aby dopracowali swój produkt do perfekcji.

Byłbym zapomniał o wersji na WiiU i rozwijania projektu przez kolejne lata aby mogli dopracować sterowanie. Później Google Glass, lodówki, piekarniki, muszle klozetowe itp. itd.. Niech przyszłe pokolenia wiedzą co to RE4.
One man forced to seek REVENGE
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Nie Krauser, znowu się ciskasz o byle co, jak zwykle zresztą. Chodzi o to, że na PC nie było nigdy dobrego RE4. Zawsze coś było nie tak. Ja jestem neutralnie do tego nastawiony, bo RE4 już mnie nie ciekawi. Ale na miejscu osób, które zaczynają dopiero przygodę z tą grą, cieszyłbym się że wreszcie dopracowano. Fakt późno i nawet trochę za późno. Zrozumiałbym bunt, gdyby była to tylko wersja odświeżona, bez kompletnie żadnych dodatków.
Ostatnio zmieniony wt 21 sty, 2014 przez Salvin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Tak, tak, tak, tak, tak, tak, tak, od kiedy głos na nie, to od razu bunt i ciskanie się o byle co? Ale OK, mniejsza o to.
Salvin pisze:Ale na miejscu osób, które zaczynają dopiero przygodę z tą grą, cieszyłbym się że wreszcie dopracowano.
Hm.. W takim razie trzeba będzie przygotować port dla ludzi, którzy zaczynają przygodę z serią, a mają tylko PS4/XONE.

Zobaczcie sobie ile wersji i re-edycji ma RE4 (nie zważając na platformę) i powiedzcie mi czy ma to sens w kółko wydawanie tego samego aby ratować swój tyłek.
One man forced to seek REVENGE
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Ale tak cie to boli, że wydają sobie te reedycje? A niech sobie wydają, mnie konsolowe wydania nie interesują. Interesuje mnie ta na której ja gram. Połowy z tych konsol nie masz nawet. Widocznie jak C ma z tego kasę to im się opłaca.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Boli mnie to tak samo jak ciebie to że Dead Space żeruje na System Shocku.
One man forced to seek REVENGE
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Ale ja nie ciskam się z tym co chwilę jak ty :P .
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Ta, a przy okazji premiery DS3 to co było? ; )
One man forced to seek REVENGE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”