RE4 Ultimate-ultra-hyper HD Edition

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Z tego co widzę, to jest jakaś opcja, że za 20 oiro dostaje się soundtracka + atrbooka jakiegoś (plus gra oczywiście).

Dla mnie - żenua, pod każdym względem....
Ostatnio zmieniony śr 22 sty, 2014 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

19.99 za odgrzewanego kotleta bo HD?

O ile się nie myle, fani sami robili patche wprowadzające HD. Na chwilę obecną nie ma sensu tego kupować, chyba, że kogoś jara wrzucenie sobie paru achievmentów.

IMO można rozważyć w czasie jakiejś wyprzedaży.
They see me Rocket Launching, they hatin'
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Jakby to wyszło na iPad'a - to bym jeszcze zainwestował. Ale dla 60 fps to tylko po cenie Żubra... i tylko nawet nie za dyche....
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

No tak cenę to ja nie wiem skąd taką ustalili.

A ty Krauser trolluj dalej, to się trollem w końcu obudzisz ;) .
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Salvin pisze:A ty Krauser trolluj dalej, to się trollem w końcu obudzisz
Spoiler!
Mówicie że ja narzekam a sami narzekacie na ceny. ; )
One man forced to seek REVENGE
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Capcom zrobił bardzo dobrą grę, nic dziwnego, że chce jeszcze coś na niej zarobić. Jeżeli ktoś ma z tym problem, niech nie kupuje :roll: . A nuż ktoś, kto nie grał (są jeszcze pewnie tacy) zapozna się z poprawionym wydaniem...
Są przecież fanatycy RE4, którzy mają zastawione całe półki przeróżnymi wydaniami i kupią każde jakiego jeszcze nie mają. Dla nich RE4 to prawie jak religia ;). A to przecież tylko jedna gra, choć wyjątkowa :).
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Deus Ex pisze:Capcom zrobił bardzo dobrą grę, nic dziwnego, że chce jeszcze coś na niej zarobić. Jeżeli ktoś ma z tym problem, niech nie kupuje :roll: . A nuż ktoś, kto nie grał (są jeszcze pewnie tacy) zapozna się z poprawionym wydaniem...
Są przecież fanatycy RE4, którzy mają zastawione całe półki przeróżnymi wydaniami i kupią każde jakiego jeszcze nie mają. Dla nich RE4 to prawie jak religia ;). A to przecież tylko jedna gra, choć wyjątkowa :).
Grozisz mi? :smiech1:

To że mam 4 wersje RE4 w domu to nie znaczy aby mnie piętnować :D

Ja bym raczej rzuciłem okiem na wymagania gry. W porównaniu do 'pierwszej' PC wersji gry skok straszny a przecież to ta sama gra :zlosc3:

Wiem, wiem, ale silnik inny :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Te wymagania proponuję z przymrożeniem oka traktować. Zobacz na wymagania RE5. Też były duże a okazały się nieprawdą. Nie przesadzaj też, nawet jak będą takie jak podają. Komp na takich podzespołach kosztuje niecały 1000 zł teraz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

[RONIN] pisze:To że mam 4 wersje RE4 w domu to nie znaczy aby mnie piętnować
Finka ma 6, jeżeli dobrze pamiętam - a i taka ilość to i tak nic w porównaniu do tego: http://kotaku.com/5785224/one-dude-all- ... il-4-games

Nikogo nie piętnuję, RE4 to gra zasługująca na ołtarzyk w domu :)
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

A to czy zasługuje to kwestia gustu. To dobra gra, ale nie uważam, żeby jakąś nowość wprowadziła, z wyjątkiem tej kamery ;) .
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Salvin pisze:Te wymagania proponuję z przymrożeniem oka traktować. Zobacz na wymagania RE5. Też były duże a okazały się nieprawdą. Nie przesadzaj też, nawet jak będą takie jak podają. Komp na takich podzespołach kosztuje niecały 1000 zł teraz.
Jeżeli chodzi o wymagania to do mnie nic już nie mówią. Nie jestem PCowy. Nie mniej jednak uważam że, to i tak troszkę nie tędy droga ze strony Capcomu. Może jeszcze wydarzą wersję 4K bo przecież już sprzęt się pojawia.
Swoją drogą, dlaczego jeszcze się pokazała informacja, że RE: CV zostanie wydana na PC. To dopiero było by coś. Ah, no tak... statyczne kamery.... zero dynamiki..... nikt tego nie kupi...

Eh, będzie trzeba się przełamać i zainstalować ten cały stim.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

To nie tyle od samego Capcomu do końca zależy. Nie wiem czy nie mają umów z producentami podzespołów. Intel, AMD, Nvidia, muszą sprzedawać podzespoły. Podnoszenie wymagań jest normą i to się widzi u wszystkich wydawców.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Nie przeszkadza mi, że Capcom ponownie wydaje RE4. Prawdopodobnie wersja HD przyniosła im jakieś zyski więc próbują ponownie.
Wersja PC nie kręci mnie za bardzo, ostatecznie grałam w nią najkrócej, ale nie wiem co jest przyczyną, że nie dorzucają jakiegoś bonusu np. w postaci dodatkowej mapy mercenaries albo postaci albo scenariusza np. z Luisem. Kupiliby wówczas tę grę również ci, którzy znają ją już na pammięć.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Finka pisze:Nie przeszkadza mi, że Capcom ponownie wydaje RE4. Prawdopodobnie wersja HD przyniosła im jakieś zyski więc próbują ponownie.
Wersja PC nie kręci mnie za bardzo, ostatecznie grałam w nią najkrócej, ale nie wiem co jest przyczyną, że nie dorzucają jakiegoś bonusu np. w postaci dodatkowej mapy mercenaries albo postaci albo scenariusza np. z Luisem. Kupiliby wówczas tę grę również ci, którzy znają ją już na pammięć.
Pewnie raczej na pewno nie dodadzą takiej rzeczy.
Jakby to miało być w planach to na 100% byśmy o tym już wiedzieli gdyż jest to właśnie łakomy kąsek na to aby tę wersję kupić.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

J.Krauser pisze:"Bitch, please" - ja nie rozumiem że ktoś widzi sens w takich poczynaniach. Bo skoro wszystko wg ciebie jest ok, to może od teraz Capcom będzie wydawać tylko i wyłącznie nowe wersje RE4. Teraz mają w planach Ultimate HD na PC, po roku przeniosą to na PS4 i XONE, bo gracze będą się domagać i narzekać czemu tylko PC ma mieć 60 fpsów. Później może być osobna wersja do streamowania z PS Now, oczywiście w 3 wersjach (Bravia, Vita i PS4). Na kolejny rok niech poprawią port z iPhona. A co, jak szaleć to szaleć, niech się chłopaki wykażą. Dajmy im szanse aby dopracowali swój produkt do perfekcji.
A teraz wdech... i wydech.
Naprawdę nie rozumiem, skąd u Ciebie ta złość.

Są ludzie, którzy prosili Capcom o tą grę. Zainteresowanie jest duże. Capcom odpowiedział na to zainteresowanie. Naprawdę tak bardzo przeszkadza Ci, że Capcom zatrudnił jakąś firmę (bo na pewno nie jest to robione in-house) do zrobienia (tym razem już porządnej) konwersji gry na PC? Szczególnie, że przez wielu RE4 uznawane jest za jeden z najlepszych TPS'ów ostatnich lat, który pod względem designu rozgrywki, długości i oferowanej różnorodności bije na głowę nie jeden wysokobudżetowy hit z ostatniej generacji konsol. Fajnie więc będzie mieć na kompie wersję gry, której a) nie trzeba odpalać w emulatorze (bo RE4 chodzi już bardzo dobrze na Dolphinie), b) w która nie trzeba rzucać toną modów, by wyglądała i chodziła dobrze (pomimo iż wciąż wyglądała gorzej, niż oryginalne wydanie na GameCube).

Jak pisałem wyżej, nikt nikogo nie zmusza do kupna tego. Jeżeli nie jesteś zainteresowany, po prostu zapomnij, że gra w ogóle wychodzi. W żaden sposób nie wpływa to na Twoją egzystencję ani też na powstawanie nowych gier w Capcom.
[RONIN] pisze:Ja bym raczej rzuciłem okiem na wymagania gry. W porównaniu do 'pierwszej' PC wersji gry skok straszny a przecież to ta sama gra :zlosc3:

Wiem, wiem, ale silnik inny :)
Wymagania są pewnie zawyżone, albo po prostu "bezpieczne". Tak było z RE:R i RE6. Obie gry chodziły dobrze na niższych wymaganiach niż te rekomendowane.
[RONIN] pisze:jednak uważam że, to i tak troszkę nie tędy droga ze strony Capcomu. Może jeszcze wydarzą wersję 4K bo przecież już sprzęt się pojawia.
Plusem (dobrze wykonanych) wersji PC-towych gier jest to, że nie ma górnej granicy w rozdzielczości, bo gra nie jest przystosowywana na sztywno do sprzętu, jak na konsoli :P Jedynym ograniczeniem jest Twój sprzęt. Wiele osób już teraz odpala gry w rozdzielczości przekraczającej rozdzielczość natywną ich monitorów (downsampling). Ba, wiele klasyków, które wyszły X lat temu mogę sobie nawet odpalić w rozdzielczościach, o których wtedy nikt nawet nie myślał (ostatnio np. grałem w Fallout 1 w full HD :D).
Finka pisze:Wersja PC nie kręci mnie za bardzo, ostatecznie grałam w nią najkrócej, ale nie wiem co jest przyczyną, że nie dorzucają jakiegoś bonusu np. w postaci dodatkowej mapy mercenaries albo postaci albo scenariusza np. z Luisem. Kupiliby wówczas tę grę również ci, którzy znają ją już na pammięć.
Wątpię, by dorzucili do gry jakiś nowy content. Z informacji, które na razie się pojawiły, to z nowości jest tylko 60fps + poprawione tekstury (z możliwością przełączania się pomiędzy oryginalnymi teksturami a poprawionymi).

Na forum Steam pojawił się taki opis opcji graficznych:
Graphics Option - Game allows you to select whatever resolution your Windows OS supports. That said, the game is optimized for 1920x1080 (16:9) format running at 60fps and has been tested as such, but it seems to work in higher resolutions as well. Anything beyond 1080p has not been formally tested and therefore not 'officially' supported by Capcom, but I've had it run fine on 2560x1600, 2560x1440, and 1920x1200 settings. Your mileage may vary. In-menu, the game will also have anti-aliasing options up to 8X, three shadow quality settings, aforementioned texture quality toggle, full screen on/off toggle, motion blur on/off toggle, and one other 'fun' graphics option that I just won't mention at this time so as not to ruin the surprise. There are other graphics options not surfaced via the in-game menu, but I'm sure many of you tinkerers will find it without problem. Standard disclaimer: any tweaks you make outside of the game menu aren't officially supported by Capcom ;-)
Będzie jakiś "bonus" graficzny, ale wątpię, by było to coś wielkiego i wartego uwagi.
Ostatnio zmieniony czw 23 sty, 2014 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 4 razy.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Zapowiada się solidna konwersja, szkoda że dopiero teraz. Takie rzeczy powinny być parę lat temu, tak jak to było z PC wersją Silent Hill 3, Konami potrafiło. Ale jak to się mówi, lepiej późno niż wcale.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Szkoda że takich zabiegów nie robią z innymi częściami swoich tytułów.


Kojarzy ktoś, czy wyjdzie pudełkowa wersja tej gry? Nie chcę mieć ze stimem jednak nic wspólnego :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Mr_Zombie pisze:Wątpię, by dorzucili do gry jakiś nowy content. Z informacji, które na razie się pojawiły, to z nowości jest tylko 60fps + poprawione tekstury (z możliwością przełączania się pomiędzy oryginalnymi teksturami a poprawionymi).
Niby coś tam zapowiedzieli "ponad" graficzne zmiany pod koniec filmiku promocyjnego, ale skoro się tym za bardzo nie chwalą (poza wspomnieniem, "że będzie"), to pewnie zarzucą coś symbolicznego.
[RONIN] pisze:Pewnie raczej na pewno nie dodadzą takiej rzeczy.
To w końcu "pewnie", "raczej" czy "na pewno"? :) A do meritum wracając - sam też się jakiejś rewelacji nie spodziewam. A szkoda, bo choćby dorzucenie 1-2 postaci do "najemniczego" trybu byłoby miłym akcentem, niewymagającym przecież zbytniego nakładu sił (do szóstki fani stworzyli moda"dodającego" HUNKa w trybie Mercenaries, co prawda zastąpił on po prostu postać agenta (a sama "skórka" zapewne została zapożyczona z innego tytułu), ale i tak pokazuje to, że można coś takiego zrobić bez kolosalnego nakładu środków, sił i czasu).
[RONIN] pisze:Kojarzy ktoś, czy wyjdzie pudełkowa wersja tej gry?

Z tego co do tej pory wyczytałem po sieci - nie ma o tym żadnej informacji. Z tego co spekuluję - nie pojawi się :P

Aczkolwiek w przypadku gier steamowych (a tutaj mamy ewidentnie do czynienia z grą "tylkosteamową") posiadanie wersji pudełkowej... No to raczej ma wartość dla osób zbierających takie rzeczy, bo niby można zainstalować z niej grę, ale i tak będzie ona działać pod auspicjami steama (czyli kiedy instalujesz ją pierwszy raz, i tak musisz to zrobić przez steama w trybie online, a że potem lubi ona dociągać różne łatki i inne takie (dwa razy zdarzyło mi się instalować gry steamowe z płyt, za każdym razem wiązało się to z dociąganiem masy łatek/poprawek). Więc tak naprawdę w tego typu sytuacjach wygodniej jest po prostu wklepać klucz steamowy i pobrać grę. Do samego steama mam mocno ambiwalentne nastawienie... Ale na tym kończę, bo już mocno odbiegłem od meritum. :rad7:
Mr_Zombie pisze:Wymagania są pewnie zawyżone, albo po prostu "bezpieczne". Tak było z RE:R i RE6. Obie gry chodziły dobrze na niższych wymaganiach niż te rekomendowane.
O, to to. W ogóle ostatnio miałem ciekawe doświadczenie z RE6. Przeszedłem całą grę, pograłem trochę w innych trybach, i szczerze mówiąc poza najbardziej "gorącymi" momentami w trybie Bez Litości nie uświadczyłem przycinek (a teoretycznie mój komp nie spełnia do końca minimalnych wymagań, zdaje się że w zakresie procesora - taktowanie jest ok, ale "gatunkowo" jest zbyt słaby). Z ciekawości puściłem tę "testową" aplikację - okazało się, że w detalach, w jakich cały czas grałem, wychodziło najpierw jakieś 20 klatek na sekundę, a pod koniec - już kilka. Czyli wychodziłoby na to, że właściwie nie powinienem nawet móc zagrać w RE6 w miarę komfortowo. A cała sprawa (prawdopodobnie) rozbija się o dość prozaiczną sprawę - na 'tech demie' mamy do czynienia z ruchem (zgraja przeciwników wyświetlana na raz itd), którego normalnie nie uświadczylibyśmy w grze (podczas której napotkanie więcej niż 7-9 przeciwników na raz należy do rzadkości).
Ostatnio zmieniony pt 24 sty, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 2 razy.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

I tu się trochę mylisz, jeżeli chodzi o pudełkową wersję. Istnieje sposób na ominięcie tego podczas instalacji, a potem to już crack. Nie będę pisać jak to zrobić z wiadomych przyczyn. Odsyłam do google jak ktoś zainteresowany ;) . Sam tak robię, bo nie będę przypisywał gier do tego zakichanego steama na stałe, pozbawiając się tym samym możliwości odsprzedaży. Kij z tym jak za grę dam dychę czy dwie. Ale jak już wchodzi kwota rzędu stówki bo zdarza się to crackuję taką grę. I mam gdzieś, że to nielegalne. Grę kupiłem więc czuję się moralnie usprawiedliwiony.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Salvin pisze:I tu się trochę mylisz, jeżeli chodzi o pudełkową wersję. Istnieje sposób na ominięcie tego podczas instalacji, a potem to już crack. Nie będę pisać jak to zrobić z wiadomych przyczyn. Odsyłam do google jak ktoś zainteresowany ;) . Sam tak robię, bo nie będę przypisywał gier do tego zakichanego steama na stałe, pozbawiając się tym samym możliwości odsprzedaży. Kij z tym jak za grę dam dychę czy dwie. Ale jak już wchodzi kwota rzędu stówki bo zdarza się to crackuję taką grę. I mam gdzieś, że to nielegalne. Grę kupiłem więc czuję się moralnie usprawiedliwiony.
A nie wiem, możliwe, gry pudełkowe podpinalne pod steama, które do tej pory nabyłem mógłbym policzyć na palcach jednej (w porywach dwóch :)) dłoni, więc jakoś mocno tą kwestią sie nie interesowałem. Ostatnio i tak w większości nawet jeśli coś kupuję, to raczej w digitalu (jest po prostu dużo taniej, tęskno człowiekowi do tych pudełek, no ale raz że ceny są jakie są, a dwa że ta forma zaczyna już powoli "zmierzchać", szczęście w nieszczęściu że mamy takiego GOGa i różne Humble Store, gdzie da radę nabyć niejedną solidną grę w wersji DRM-free, co uniezależnia całkowicie od kaprysów róznego rodzaju licencji czy klientów steamowych, originowych itd)
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”