[Pomoc] Bronie

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

[Pomoc] Bronie

Post autor: Necraria »

Witam. Możecie mi powiedzieć które bronie warto ulepszać, kupować i w jakiej kolejności i co dostajemy w grze? Bo już się kilka razy przejechałam, np. kupiłam broken butterfly a zaraz potem taki sam znalazlam (w opisie nie bylo napisane, że akurat to znajde tylko, że znajdę nową broń - co mnie wprowadziło w błąd). Chciałabym więc uniknąć takich błędów. Czy będzie jakiś zamiennik do TMP? albo coś lepszego od semi auto rifle?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Necraria, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

co do TMP to nie ma nic lepszego :)(polecam dokupić rączkę do Tmp wygodniej i celniej) oraz semi Auto snajperka wiec spokojnie możesz te bronie upgrade'ować. W czasie gry warto ulepszać podstawowe bronie kiedy gramy za pierwszym razem, jest duża szansa na szybki upgrade, jakbyś kupowała cały czas nowe pukawki to wszystkich nie podniesiesz do max'a. co najwyżej polecam zdobyć 10 medalionów i u kupca zabrać Punishera za darmo i go dopakować, Shotgun'a starego też możesz sprzedać jeżeli ci się nie podoba bo później bedzie lepszy Assault Shotgun oraz Striker (świetna broń). Snajperkę spokojnie zamień na semi auto, czas przeładowania i pojemność jest nie porównywalna. Zaopatrz się też w późniejszych planszach w Rocket Launchera (przyda się jeden pocisk na Salazara:)
Ostatnio zmieniony wt 12 cze, 2007 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Misiuk -_^
Posty: 12
Rejestracja: sob 23 cze, 2007
Lokalizacja: Z polski :)

Post autor: Misiuk -_^ »

Ja bym ci polecil killera 7, mine thrower itp :)
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Post autor: Leon S. Kennedy »

Ja bardziej polece BB bo mimo iż jest wolniejszy to znacznie większego kopa. Mine thrower jest dobry tylko na początek zamku potem z niego w zasadzie nie kożysta się poza tym zajmuje dużo miejsca. Ale jak chcesz go kupić to nie ulepszaj i stosuj na grupki wrogów.
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

a do mine thrower gdzieś można znaleźć amunicję? bo jeszcze się z nią nie spotkałam. tzn. oprócz sprawdzonego sposobu na ulepszenie magazynka u merchanta po wystrzelaniu wszystkiego ;) i jeszcze jedno - który hand gun według Was jest najlepszy? bo coś niektórzy psioczą na RED9 a przecież ma podpórkę, dzięki której jest stabilny no i całkiem niezłą moc ognia po ulepszeniu...wobec tego co uważacie, że jest lepsze i dlaczego?
Awatar użytkownika
papa50
Posty: 186
Rejestracja: sob 10 mar, 2007
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: papa50 »

Moim zdaniem najlepszym pistoletem jest blacktail poniewaz po maksymalnym ulepszeniu z dodatkiem ma on siłe ognia 4.5 a całkiem niezła szybkoszczelnosc
Welcome to Survival horror
Pueblos
Posty: 56
Rejestracja: czw 03 maja, 2007
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: Pueblos »

Spór pomiędzy zwolennikami Red9 i BlackTaila był zawsze i nikt tego nie rozwiąże.

Wg mnie

Red9 - jak nic Red9 - im celniejszy (dzięki łożysku kolbowemu) i im silniejszy (firepower 6.5 :D) tym więcej zaoszczędzisz ammo do handguna.

No i też jestem ciekaw jak z tą amunicją do Mine Throwera.
AYE
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Post autor: Leon S. Kennedy »

A co do ammo to spotkasz ją dopiero po kupnie broni, jeśli ejej nie masz to sienie pojawia.
Awatar użytkownika
barton
Posty: 4
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: barton »

zgadzam sie z papa50 co do Blacktaila po maksymalnym upgrade jest niesamowity
TMP jest genialne na El Giganto ->walka trwa ulamki sekund / przy innych bosach tez wymiata
snajperka wystarczy taka jaka jest -> ew po upgrade dobra na garradorow - ci slepi ze szponami oraz tych czarnuchów na wyspie z minigunem 4 strzaly w lep
Killer jest genialny w kazdej sytuacji ale problemem jest to ze ilosc amunicji do niego jest znikoma proponuje ci sie pobawic nim jak skonczysz gre odpal sobie w nowym stroju i przenies bronie wtedy rozwijaj killera :rad12:
nie chwal dnia przed zachodem słońca...XD
Pueblos
Posty: 56
Rejestracja: czw 03 maja, 2007
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: Pueblos »

barton pisze:tych czarnuchów na wyspie z minigunem
nazywa się J.J.
AYE
Awatar użytkownika
barton
Posty: 4
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: barton »

szczegóły szczegóły :rad5:
nie chwal dnia przed zachodem słońca...XD
Awatar użytkownika
SnakeMajor
Posty: 32
Rejestracja: ndz 29 lip, 2007
Lokalizacja: Opole

Post autor: SnakeMajor »

Jeżeli chodzi o broń to używam pierwszej snajpery,bo jest najlepsza jeżeli chodzi o moc. Szybkość nie odgrywa tu wielkiego znaczenia :) . Shotgun pierwszy,bo jego ostatni upgrade daję przebitkę nad pozostałymi . Nawet striker z ilością 100 naboi w magazynku się chowa(tak naprawdę ta broń śmierdzi). TMP to podstawa. Broken butterfly okazuję się o wiele lepszy o killera. Killer to lanserska broń,która po upach jest słabsza :D . Handgun to już inna sprawa. Bawiłem się każdym,ale zdecydowanie najlepiej grało się redem9. Jest najmocniejszy. Blaktail okazuję się najszybszy i ma duża moc,ale wypadł u mnie równie słabo co Matylda. Punisher jest czym odjechanym. Upowany na maksa przebija 5 osób. Nie jest najmocniejszy,ale gra się przyjemnie. Podstawowy handgun ma duża szansę na head'a,ale jakoś nie ma żadnej rewelacji :) .
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

A macie jakieś wskazówki do rzucania granatami? próbuję znaleźć jakiś sposób na trafne wycelowanie granatem , wiem jak rzucić bliżej lub dalej ale najczęściej nie udaje mi się to perfekcyjnie :/ macie jakiś sposób czy też rzucacie mniej - więcej?
Pueblos
Posty: 56
Rejestracja: czw 03 maja, 2007
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: Pueblos »

mniej - więcej
AYE
Awatar użytkownika
SnakeMajor
Posty: 32
Rejestracja: ndz 29 lip, 2007
Lokalizacja: Opole

Post autor: SnakeMajor »

Na wyczucie :) .
kindred
Posty: 250
Rejestracja: ndz 18 mar, 2007
Lokalizacja: Głogów

Post autor: kindred »

co do podstawowego guna RED9 w exlusvie ma takiego powera ze o mamo kolesi z tarczami kladzie 2 strzalami,a zwykly gando pada po 1 strzale...
Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
SnakeMajor
Posty: 32
Rejestracja: ndz 29 lip, 2007
Lokalizacja: Opole

Post autor: SnakeMajor »

Ze stock'iem mam 99% celności :) .
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Sorry za trochę spóźnioną reakcję, ale dopiero teraz zaczęłam się nad tym zastanawiać. SnakeMajor - czemu uważasz że pierwsza strzelba jest najlepsza a striker śmierdzi? bo co do snajperki to się zgadzam - mocą wygrywa a jak ktoś umie dobrze celować to i szybkostrzelność nie przeszkadza. A z tego co wiem pierwszy shotgun w exclusive ma tylko zwiększenie skuteczności na większe odległości. a zasadniczo strzelby używam jak ktoś jest blisko mnie żeby go odepchnąć. więc nie wiem w czym strzelba, która ma mniejszą siłę ognia, mniejszy magazynek i mniejszą szybkostrzelność jest lepsza od strikera?
Awatar użytkownika
SnakeMajor
Posty: 32
Rejestracja: ndz 29 lip, 2007
Lokalizacja: Opole

Post autor: SnakeMajor »

Sprawa jest bardzo prosta. Gdy jestem w ogniu walki i muszę się szybko przełączyć na shotguna to striker wypada najgorzej. Za wolno trwa wycelowanie w górę i ma bardzo mały zasięg. Czasem używam riotguna,ale zwykły shotgun sprawdza się najlepiej na większą grupę :)
Pueblos
Posty: 56
Rejestracja: czw 03 maja, 2007
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: Pueblos »

Dlatego najlepszy jest RiotGun.
Stryker ma niedościgniętą pojemność magazynka [100].
I on jest najbardziej szybkostrzelny.
I ma największy firepower na bliski dystans ale na daleki najlepszy RiotGun.

Dlatego RiotGun jest tuningowaną formą Shotguna a Stryker to inna liga - lepsza ale w ogóle inna.
Ja polecam RiotGuna bo inaczej się go trzyma i chyba to decyduje o tym.
AYE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”