[Pomoc] Bronie

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

hmm no w sumie. Istotnie striker jakoś celuje z dołu tak jak handcannon z góry. Nigdy po prostu o tym w ten sposób nie myślałam. Kierując się cyferkami to wyrażnie striker ma przewagę. Nie pozostaje mi nic jak stuningować sobie na max riota i spróbować w praktyce :) dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
SnakeMajor
Posty: 32
Rejestracja: ndz 29 lip, 2007
Lokalizacja: Opole

Post autor: SnakeMajor »

A jednak ta podstawowa strzelba sprawdza mi się najlepiej. Heady z dużej odległości wapadają co też bardzo pomaga :). Choć teraz staram się ograniczyć używanie pompki i zastąpić ją wyrzutnią min :)
Ostatnio zmieniony śr 01 sie, 2007 przez SnakeMajor, łącznie zmieniany 1 raz.
Pueblos
Posty: 56
Rejestracja: czw 03 maja, 2007
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: Pueblos »

mówię ci - wypróbuj riota - to tylko ulepszona wersja shotguna
AYE
Awatar użytkownika
SnakeMajor
Posty: 32
Rejestracja: ndz 29 lip, 2007
Lokalizacja: Opole

Post autor: SnakeMajor »

Riota używałem dawno temu :D ,ale tą słabszą wersją gra mi się lepiej.
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

To wszystko zależy od gustu, ogólnie mówiąc wszelkie śrutówki są niezawodne na bliskie odległości, choć czasem twórcy gier nie potrafią tego ukazać. POMPKA GÓRĄ. :rad11:
Awatar użytkownika
SnakeMajor
Posty: 32
Rejestracja: ndz 29 lip, 2007
Lokalizacja: Opole

Post autor: SnakeMajor »

Baaa... Grając w cs'a słynąłem z tego,że grałem pompką :)
Awatar użytkownika
=Rzeźnik=
Posty: 99
Rejestracja: wt 15 maja, 2007
Lokalizacja: wakacje/Afryka

Post autor: =Rzeźnik= »

Polecam ci TMP max tuning i rączka. Osiąga aż 10.0 powera!Gorąco polecam tą broń.
"Gdy usłyszysz ryk piły spalinowej ,jest już za późno."
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

hmm wszystko super ale od kiedy TMP ma moc 10.0? z tego co wiem to chicago typewriter ma 10.0 a TMP po exclusive ma 1.8. a rączka swoją drogą świetna sprawa - co jak co ale nic mnie tak nie denerwuje w RE4 jak to że celownik mi lata po całym ekranie :/ szkoda że tak mało broni ją ma
Awatar użytkownika
SnakeMajor
Posty: 32
Rejestracja: ndz 29 lip, 2007
Lokalizacja: Opole

Post autor: SnakeMajor »

Teraz przechodzę drugi raz na tym samym savie i gram bez handguna. Tmp jest świetne,ale 10 nie ma :D .
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

A jeszcze jak dostaniesz do niego 250 bullet'ów za free to dopiero jest frajda :smiech7:
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
SnakeMajor
Posty: 32
Rejestracja: ndz 29 lip, 2007
Lokalizacja: Opole

Post autor: SnakeMajor »

Potem będę grał bez magnum. Zwykle używałem ja na Krausera,ale skoro jest nóż to magnum nie będzie mi potrzebne.
Awatar użytkownika
=Rzeźnik=
Posty: 99
Rejestracja: wt 15 maja, 2007
Lokalizacja: wakacje/Afryka

Post autor: =Rzeźnik= »

Chyba mi się pomyliło :rad10: .Tujtaj masz bronie które ci polecam na poszczególne etapy.

WIOCHA

-Punisher (lekko podtuningowany)
-Shotgun (podtuningowany do 5.0 powera)
-Kampera (alternatywa)

ZAMEK

-TMP (dobrze podtunigowany)
-Strike (także podtuningowany)
-Rifle Semi-Auto (Lekko podtuningowwana ,przyda ci się bardzo :rad12: )
-Rocket Launcher (tego się niestety nie da tuningować)
-Riot Gun (dobrze podtuningowany, na większe grupy Zealotów).

WYSPA

-Snajperka termowizyjna (ta kampera z celownikiem bardzo ci się przyda na Iron Maideny i Regenatory)
-TMP (Bardzo dobrze stuningowany)
-Strike (Bardzo dobrze podtuningowany)
-Riot Gun (Bardzo dobrze podtuningowany)
-Rocket Launcher (na minibossów)
-Granaty wybuchające i oślepiające (na żołnierzy i minibossów)
-Special Rocket Launcher (Na Saddlera, ale wcześniej niż w trakcie ostatecznej walki to jej nie dostaniesz).
"Gdy usłyszysz ryk piły spalinowej ,jest już za późno."
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Do tej pory przeszłam grę tylko raz w dodatku można powiedzieć że cheatersko bo z Chicago Typewriter (świetna broń ale drugi raz chyba z nia nie chcę przechodzić :P za łatwo było) i teraz gram na normalu. Po moich doświadczeniach (tak wiem - może niewiele ich było ale styka) stwierdzam że najlepszy zestaw (jeszcze nie wiem jak to wyjdzie z miejscem w walizce ale nie powinno być strasznych problemów) to RED9 (grałam blacktailem ale nie musze tak szybko strzelać - wybieram stabilność i szybkostrzelność RED'a - jakoś taki bardziej naturalny jest dla mnie), mine thrower stuningowany na max (świetny na kuszników i innych co trzeba ich szybko zastrzelić no i na grupki wrogów) - wtedy można sobie darować granaty oprócz oślepiających - jak odkryłam że one wykańczają las plagas to się teraz tak bawie :D (ciekawe czy uda mi się tak rycerzy pokonać - będzie ciężko ale jest to na pewno wykonalne), Riot Gun, TMP i pierwsza snajperka - wolę semi-auto szczerze mówiąc, ale ta ma większą siłę ognia i mniej zajmuje, a jak chcę mieć RED'a to krucho jest z miejscem. A magnum sprzedam skoro tylko na Krausera go używałam a nóż okazuje się lepszy :P. wszystko stuningowane na max i wymiatam ;) nic poza tym w trakcie gry nie tuninguję żeby nie tracić kasy. a no i granatnik na niektórych bossów jest nieodzowny.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

necraria, zauważyłaś pare istotnych szczegółów, ale niektóre bronie zaczniesz doceniać dopiero grajac na hardzie bez żadnych ułatwień :smiech6:
Widze że niektórzy uzywają czesto bazooki, tak jak napisał Rzeznik, zawsze jak pykam w re4 to używam tylko tej za szybką na Salazara i oczywiście tego prezenty od Ady pod koniec gry :rad12:
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Hard się boję :P mój luby, który grał w RE dużo dłużej niż ja i w ogóle grał dłużej w różne rzeczy ledwo sobie radzi. Aczkolwiek widziałam video solucję jak koleś przeszedł professional - głównie biegał :/ ja tak nie lubię - za to lubię RE że nie muszę się ciągle gdzieś spieszyć - najbardziej nie lubię etapów na czas :/ na normalu mogę przebiec, mogę porozwalać wszystkich - gram jak lubię ;) a pro to zupełnie inna bajka. A żeby nie było zbytniego offtopa - walka z el gigante na pro nożem jakoś mnie nie kręci - jest co prawda łatwa ale trwa ok. 10 minut - rozbolałyby mnie łapy i tyle. A nawet na normalu zabijam el gigante granatnikiem ;) z lenistwa :P nawet znalazłam sposób na tego drugiego (co mamy 2 drogi jedna bella a druga gigante) żeby go załatwić granatnikiem nie załatwiając Ashley. koszty granatnika w połowie się zwracają więc stratna nie jestem. na chiefa też się przydaje - nienawidzę tego jak skacze po belkach.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Nie trzeba na pro biegac, ja razwalałem każdego potworka oprócz tego pomieszczenia gdzie kulą sie rozwala drzwi bo mi sie nie chciało poprostu dobijac resztek. A tak to kulka w kolano, łeb, but i nozykiem... Trzeba na poczatku wciul przyoszczedzić, wtedy poźniej już lajt. Na serio to wiecej ammo miałem na hardzie niż na easy grajac pierwszy raz. A co do giverek to Red9 ze stock'iem wymiata, a broken buterfly to sentyment z wczesniejszych wersji, taki symbol :rad1: używałem go tylko na ''prawdziwych przyjaciół'' hehe
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Pueblos
Posty: 56
Rejestracja: czw 03 maja, 2007
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: Pueblos »

=Rzeźnik= pisze:-Kampera (alternatywa)
? kampera?
necraria pisze:wybieram stabilność i szybkostrzelność RED'a
raczej stabilność i siłę ognia ;\
necraria pisze:a no i granatnik na niektórych bossów jest nieodzowny.
czyli bazooka?
AYE
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

raczej stabilność i siłę ognia ;\
siłę ognia też. Ale miałam tu na myśli 2 dla mnie najważniejsze rzeczy - stabilność i taką konkretnie szybkostrzelność jaką ma RED - ja w takim tempie strzelam i jest dla mnie idealna - nie chodziło mi o to że jest szybkostrzelny, bo jest chyba najwolniejszy ;) źle się wyraziłam.
czyli bazooka?
nazwa jak nazwa - mój luby mówi na mine thrower granatnik o co zawsze sie sprzeczamy ;) ale owszem - chodzi mi o bazookę. u merchanta nazywa się granatnik [przynajmniej w mojej wersji (PC PL)] stąd tak to nazywam.


Czy ktoś wie czy to oślepienie z PRL działa tak jak granat oślepiający na mutantów? bo zaczął mi chodzić po głowie pomysł na inne zestawienie broni, a mianowicie PRL i RED9 - PRL do oślepiania i na bossów a na resztę RED i nóż. Po prostu jakoś nie mogłam sie przekonać do PRL (długo się "nagrzewa" i zajmuje dużo miejsca) i chcę mu dać szansę.

Nemesis - jeśli jest tak jak mówisz, że można też tak spokojnie przejść pro to może się przekonam ;) ale najpierw kilka razy normal. na pro przeciwnicy szybsi a ja ciągle strasznie celuję - jak już wyceluję to dobrze ale strasznie wolno mi to idzie,a na pro pewnie trzeba mieć wprawę w tym. a butterfly to świetna broń (przeładowanie :D) ale zajmuje dużo - a jak chcę mieć Riota a nie strikera to miejsce się liczy ;)
Ostatnio zmieniony czw 02 sie, 2007 przez Necraria, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

PRL działa jak granat oślepiający czyli likwiduje plagasy, oślepia a dodatkowo...zabija.
Poza tym jednym strzałem zabija Salvadora, Verdugo, Garradorów, Krausera i być może Mendeza ale co do niego to nie pamiętam.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

A nie wiesz może jak uzyskać kilka wiązek zabijających z PRL? na jakimś filmiku widziałam jak gościu PRL'em jednym strzałem zabił wszystkich w tym pokoju z 2 Garradorami i 2 mnichami. a jak sama coś nim próbowałam robić to albo oślepiał albo jedną wiązkę wystrzeliwał obojętnie ilu wrogów było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”