F.A.Q - odpowiedzi na najczęstsze pytania

Również o Resident Evil 3.5
tigerhellmaker
Posty: 5
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: lalala

Post autor: tigerhellmaker »

Tylko taka sprawa że nie mam kompletnie pojęcia w którym miejscu jest ten płot. :smiech5:
Na YT widziałem filmik ale był tak marnej jakości że nadal nie wiem gdzie to jest.
Najfajniej jakby na mapce to było zaznaczone.
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Lokacja farma (przechodzimy do niej zaraz z tej poczatkowej gdzie walczyło się z wieśniakami i Salvadorem). Jeszcze konkretniej ta, gdzie jest notka merchanta z medalionami. Tam właśnie jest ten płot po lewej stronie lokacji.

http://www.youtube.com/watch?v=wlBrOrW_TPo

1:52 widać dokładnie ten płotek, tylko przeskakuje się go od drugiej strony.

http://www.youtube.com/watch?v=5psOvxr4 ... re=related

I tak jak pisałem, robiłem to dopiero jak padał deszcz i było ciemno, za dnia nie udało się.
Ostatnio zmieniony ndz 02 sty, 2011 przez mentos, łącznie zmieniany 2 razy.
tigerhellmaker
Posty: 5
Rejestracja: sob 01 sty, 2011
Lokalizacja: lalala

Post autor: tigerhellmaker »

Ok dzięki.
Sprawdzę jak uda mi się przejść pierwszy QTE z głazem.
Co dziwne wcześniej to przechodziłem bez problemu a na pro nie dam rady.
Klawisz akcji 3 to u mnie enter i lkm rąbie w obydwa a K nie chce szybciej biegnąc i zostaje z niego placuszek.
kin1313
Posty: 9
Rejestracja: ndz 27 mar, 2011
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: kin1313 »

Przepraszam, że odkopuję temat, ale wydaje się odpowiedni na moje pytanie.
Po ukończeniu gry przy napisach końcowych możemy oglądać historię mieszkańców wioski. Zaciekawił mnie motyw z dziećmi, na początku beztrosko hasających po wiosce, a potem przerażonych tym co się stało z dorosłymi.
Jak myślicie co się stało z dzieciakami? W grze nie było zainfekowanych dzieci (to nie czasy Dead Space'a), bo może twórcy uznali, że to za wiele, ale pojawienie się ich w endingu mogło świadczyć, że jednak coś się z nimi stało. Stawiam na masową likwidację, może Plaga nie przyjmowała się w słabszych organizmach i postanowiono usunąć "obcych", a może przyjmowała się aż za dobrze i żaden młody organizm tego nie wytrzymał.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

kin1313 pisze:Stawiam na masową likwidację, może Plaga nie przyjmowała się w słabszych organizmach i postanowiono usunąć "obcych", a może przyjmowała się aż za dobrze i żaden młody organizm tego nie wytrzymał.
Prawdopodobnie tak właśnie było. Młody organizm nie potrafił sobie poradzić z dojrzewającym pasożytem i ginął.

Uniknięto przy tym kontrowersyjnej sytuacji, gdzie strzelano by do dzieci.
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Deus Ex pisze:
kin1313 pisze:Stawiam na masową likwidację, może Plaga nie przyjmowała się w słabszych organizmach i postanowiono usunąć "obcych", a może przyjmowała się aż za dobrze i żaden młody organizm tego nie wytrzymał.
Prawdopodobnie tak właśnie było. Młody organizm nie potrafił sobie poradzić z dojrzewającym pasożytem i ginął.

Uniknięto przy tym kontrowersyjnej sytuacji, gdzie strzelano by do dzieci.
To jest jedyny powód i nie ma się co tutaj zastanawiać. Pamiętacie aferę z RE5, że będziemy strzelać do murzynów? Capcom się ugiął, dodał białych i mało tego, dorzucił nawet czarnoskórą towarzyszkę. To co byłoby z dzieciakami... Pewnie grę od razu zakazaliby w wielu krajach.

Ogólnie przemoc w grach już nie robi takiego wrażenia, ale gdyby dali mordowanie dzieciaków, czy seks to afera na 100% pewna.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Na zakończenie off-top'u dodam, że w RE2 też miały być dzieci-zombie, ale też z nich zrezygnowano. C raczej rezygnuje z takich kontrowersji.
---->www.pajacyk.pl<----
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Poniżej artykuł, który opisuje losy dzieci z Pueblo:

http://projectumbrella.net/articles/bio ... K-Incubate

W 13 linijce jest stwierdzenie, że wszystkie dzieci z wioski zginęły.
fanre3
Posty: 7
Rejestracja: ndz 30 sty, 2011
Lokalizacja: Polska

naboje

Post autor: fanre3 »

Cześć mam pytanie. Czy można u kupca kupić amunicje do broni?Czasem przydała by mi się bo mam nieraz takie sytuacje.
A i jeszcze coś gram na ps2.


Z góry dzięki

fanre3
Ostatnio zmieniony pn 02 maja, 2011 przez fanre3, łącznie zmieniany 1 raz.
re3 czy re4 pytanie
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Nie można.
Ricardos
Posty: 77
Rejestracja: czw 28 kwie, 2011
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Ricardos »

W zasadzie można .. sprzedając niestuningowaną broń z 0 ammo w niej i kupując tą samą broń gdzie już masz w niej ammo :D
Gwiazdy świecą i migocą ale tylko późną nocą.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Ricardos pisze:W zasadzie można .. sprzedając niestuningowaną broń z 0 ammo w niej i kupując tą samą broń gdzie już masz w niej ammo :D
Po co sprzedawać niestuningowaną broń jak można zainwestować w pojemność i efekt będzie ten sam ?
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

To już lepiej zrobić upgrade. Oszczędzi się sporo kasy i od razu więcej capacity będzie.

Edit: Finka mnie wyprzedzila ... :)
Btw. Sprawa z kupowaniem amunicji jest na samym początku tematu ;)
Ostatnio zmieniony wt 03 maja, 2011 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 2 razy.
One man forced to seek REVENGE
Ricardos
Posty: 77
Rejestracja: czw 28 kwie, 2011
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Ricardos »

Finka pisze:Po co sprzedawać niestuningowaną broń jak można zainwestować w pojemność i efekt będzie ten sam ?
Finka w mojej wypowiedzi chodzi mnie o to, że część graczy gra dla zdobycia jak największej kasy na początku, po to by przy kolejnych przejściach gry było już stać na tą "mega wypasioną broń" z niekończącą się ilością amunicji.

Anyway Krauser ma rację, że to już było powiedziane na początku tego działu.
Gwiazdy świecą i migocą ale tylko późną nocą.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Możemy się z tego śmiać, ale zdarzyło mi się kiedyś być out of ammo, jeżeli chodzi o naboje do snajperki, a wiedziałem, że bez niej mogę sobie na danym etapie nie poradzić, więc sprzedałem pustą snajperkę i kupiłem ją z nabojami. Interes życia to jednak nie był :smiech3: ...
Awatar użytkownika
Forte
Posty: 171
Rejestracja: śr 03 sie, 2011
Lokalizacja: z Domu

Post autor: Forte »

Mam jedno pytanie, czy jeśli zabijemy kupca na easy, to odrodzi się on, czy w tym miejscu już nie będziemy mogli nic nabyć?
Zabiłem jednego za kościołem -.-'
They see me Rocket Launching, they hatin'
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Jeżeli zabiłeś go na poziomie PRO, po powrocie do danego miejsca już go nie spotkasz . Na niższych poziomach Kupiec się "odradza".
miloszja
Posty: 9
Rejestracja: pt 23 mar, 2012
Lokalizacja: Olszyn

New Round

Post autor: miloszja »

Witam, mam jedno konkretne pytanie a mianowicie:

Czy mam zapisywać save z normalnej gry na new round i potem na tym samym 2 new round?
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Możesz zapisać ale ten zapis skasuje poprzedni.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 146
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: Patriota_1988 »

Witam wszystkich chciał bym kogoś prosić o pomoc,a mianowicie chcę zdobyć hand cannon i w mercenaries na każdej z 4 mapek otrzymałem po 5 gwiazdek,ale pukawki jak nie było tak nie ma,czy ktoś wie co jest nie tak ??? :rad1:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”