F.A.Q - odpowiedzi na najczęstsze pytania

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

F.A.Q - odpowiedzi na najczęstsze pytania

Post autor: Leon S. Kennedy »

Czy gra ma różne zakończenia ?
Nie, jest tylko jedno.
Czy są jakieś bonusy za przejście RE4?
Tak, tryby: Mercenaries, Assignment Ada, Separate Ways. Dostaje się też bonusowe bronie i stroje dla bohaterów, tryb pro
Jakie bonusowe bronie występują w grze?
Matilda(pistolet z RE2),Infinitive Rocket Launcher(za przejście gry na normalu), Chicago Typewriter(za przejście Separate Ways), P.R.L 412(swoisty railgun za przejście gry na poziomie PRO), Handcannon (za uzyskanie 5 gwiazdek w trybie mercenaries każdą postacią)
Jakie są dodatkowe stroje?
Uniform R.P.D i strój gangstera z lat 30 (ten za przejście separated weays)
Czemu po rozpoczęciu gry 2 raz nie mam bonusowych broni?
Ponieważ musisz wybrać terb new round wtedy możesz je kupić u merchant'a.
Czemu w trybie mercenaries mam tylko jedną postać?
Resztę trzeba odblokować uzyskując dobre wyniki na poszczególnych planszach.
Czemu w jak w wersji pc/ps2 mam bonusowy strój to w filmikach jest ten tradycyjny, a widziałem na youtube(przykładowo) że w filmikach bohaterowie mają też inne stroje?
Ponieważ tylko na gc scenki są na silniku gry, w pc/ ps2 są tylko nagrane z wersji gc.
Jak zwiększyć pasek życia?
Trzeba używać żółtych ziół każde zwiększa trochę życie na stałe.
Czemu w grze brakuje mi kilku pomieszczeń?
Jeśli gra się na easy to jest ich część wycięta np. walka z 2 Garrador'ami w zamku
Przydatne mody
Zmiana koloru i widoczności celownika http://www.flyupload.com/get?fid=1263221
Zmiana podpisów klawiszów pojawiających się w grze z numeryczbych na normalne http://www.mediafire.com/?ceywjytzqyy

Napisałęm te f.a.q. b cały czas padają te same pytania dotyczące gry, jakby czegoś brakowało to pisać pm.
Ostatnio zmieniony pn 08 paź, 2012 przez Leon S. Kennedy, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Dajcie jakies dobre rady :rad11: bo cos mi lekko nie idzie i trace duzo ammo :rad11:
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

U Merchant'a nie kupisz Amunnicji więc na niego w tej kwesti nie można liczyć, najlepsza radą na oszczędzanie ammo jest Combo jeden strzał dobicie nożem. Tak więc na Ganadosów używaj tylko jednego strzała w głowę póniej kop i dobijaj na ziemi nożem
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Jeśli grasz na normal to nie masz się co martwić o ammo. Gra jest dość arcadowa więc będzie to wyglądało raczej jak polowanie na ganado niż szkoła przetrwania.
A jeśli tracisz ammo (właśnie doczytałem) to stosuj się do rad Weskera (to mądry facet jest). I pamietaj - W GŁOWĘ!!! Koniecznie wal w głowę. Staraj się walić z Handguna. Shotguna zostawiaj na większe grupki (jak widzisz, że Cię dopadną nim rozwalisz wszystkich z Handguna.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Dobrze jest jeszcze ulepszać broń wtedy kiedy magazynek jest pusty lub prawie pusty.
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Dokładnie, wtedy amunicje dostajesz gratis :rad11:
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Taa... Ciągle o tym zapominam i po każdej walce przeładowuję... Przezornośc nie zawsze popłaca...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Jeszcze prosze pomozcie jak najlepiej zabic tego goscia z piła??? :rad11: bo tez duzo ammo na niego trace :rad11:
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

No Pain, No Game ;) Ten gość bardzo lubi ołów więc musisz pruć ile wlezie. Chyba, że chcesz bawić się nożem...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

Nie wiem czy dobrze zrobilem: sprzedalem punisher'a tak sie to chyba zwalo i kupilem Cos tam 9 chyba red(???) i kolbe do niego. I co??
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Dobrze zrobiłeś, red9 ma większa siłe ognia od innych klamek, dopakuj w jego firepower'a bo warto :) bullety 9mm będą w mniejszej ilości teraz zużywane. Koniecznie naucz sie mądrze korzystać z granatów, miejscami są baardzo pomocne
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Kuba Pajączek
Posty: 203
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: Kuba Pajączek »

słyszałem o czymś co zwie się "riot gun" co to jest?
http://www.byond.com/games/DarkerEmerald/TLC
Nowa wersja Resident Evil Online 2(zmieniona nazwa, wiadomo: kopyrajt-orajt).

"You can't spell "slaughter" without "laughter"!! Hahahahahaha!!!"
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Coś takiego: http://users.frii.com/meldroc/mossberg500a.jpg Pompka drugiej generajcji
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Osobiście bardziej polecam Striker'a, przy maksymalnym podrasowaniu pojemnośc amunicji przeznaczona dla tej broni wynosi 100, i efekt strzału jest też skuteczny.
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Jak nie chcesz tracić amunicji to też czasem można po prostu niektóre etapy przebiec. Ja zawsze przebiegam pierwszego Salvadora, i wiochę za nim. także dobrze jest przebrykać po chiefie, jak już idziesz do zamku. Psy przed odzyskaniem Ashley tez jest banalnie przebiec i wiocha w nocy (tylko tu jest niezły slalom z sidłami - jak Ci za cięzko to jeden oślepiający i możesz to na spokojnie zrobić) i masa innych. Są to takie etapy na których nic/prawie nic byś nie dostał oprócz tego co zostanie z trupów (jeśli zostanie), więc lepiej właśnie przebiec.

Zawsze inwestuj w firepower broni (oczywiście tylko docelowej, pistoletu i strzelby nie ma co doładowywać skoro na zamku je sprzedasz a w wiosce nie trzeba ich dopakowywać) - mniejszą ilością ammo wyrządzisz większe szkody.

Na bossów kup granatnik - ammo nie zejdzie, a i nerwów nie będziesz strzępił ;)

Zawsze przeszukuj dokładnie okolicę - zdzwisz się gdzie można znaleźć kase i ukryte beczki.

I taki tip na początek (przyuważyłam na jednym filmiku z walkthrough) co by nie marnować ammo. W wiosce od razu leć do tego domku jednopiętrowego po prawej (tego co ma kłódkę na drzwiach w środku) strzel w drzwi, żeby zrobić w nich dziurę (ale bez szaleństw) podejdź do nich, wyciągnij nóż i wal. Wieśniaki nie wyważa drzwi, Ty ich trochę pozabijasz więc co nieco Ci zostawią i żadnych obrażeń.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Jaki znowu granatnik? :/ Kolejny mod na pc...?:/
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

nie ;) tłumaczenie :P mam wersję PL niestety no i się przyzwyczaiłam mówić tak jak pisze.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Chodzi o Rocket Launcher.

Też jestem za używaniem go na większość bossów, ale z drugiej strony omija nas wtedy cała masa zabawy (i nerwów) ;) Taki El Gigante leci jednym strzałem.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

1.Po przejscu gry na p2, na normalu, zaglądając w każdy koncik, okazuje się z w miejscu gdzie moge oglądac wszystkie filmiki z gry, kilka mi brakuje...analizuąć mniej wiecej gdzie i czego nie odkrywałem drugi raz grajac zobaczyłem wszystko co się da i nic. Czy poprostu na trybie profesional(jeszcze nie miałem czasu przejsc) są jakies dodatkowe sekwencje tak jak na normalu w porownaniu do easy?
2. Dla pewności bo sam do końca nie wiem. W Polsce re4 na pc wyszedł bez patcha. Gdzie sciagnac oficjalnie i najlepsza wersje wie ktos?
Stay Punk
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

ad.1 w sumie dobre pytanie - sama w przegladarce filmów mam tylko kilka z końca rozdziału 1, końca 5 i końca separate ways. Ostatnio jak gram na normalu właśnie próbowałam oglądać wszystkie filmiki od początku 1 rozdziału, ale nic się nie uzupełniło :/

ad.2 Ja już nie wiem. Kupiłam RE4 PC PL w dniu premiery (może wtedy była jakaś inna edycja? bo ja się już gubię) i grafikę mam dokładnie jak ze screenów z patchem a nic nie instalowałam dodatkowo. Co więcej jak ostatnio ściągnęlam sobie patcha no-cd to grafika się pogorszyła niesamowicie (do tej wersji bez patcha), więc wgrałam oryginalny plik i znów jest pięknie. Generalnie muszę przyznać, że mam wrazenie że moja wersja RE4 jest jakby....trudniejsza? jak widzę na filmikach innych (wersja PS2 a podobno PC jest dokładnie z PS2) to ludzie i mniejszą ilością ammo zabijają przeciwników, i dłużej ganados są oślepieni/klęczą (jak jestem dalej niż tuż obok to nie ma bata żebym dobiegła na czas, a inni jakoś to robią. Poza tym w mercenaries jestem prawie pewna, że dużo szybciej zaczyna mi migać liczba in row. Może mam jakąś dziwną wersję?

A co do patcha tu masz cały temat:

link
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”