[Pomoc] Problem z uruchomieniem gry - wersja PC

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

Po tym jak się dowiedziałem że Degeneracja dzisiaj w TV, zachciało mi się jeszcze raz przejść RE 4.
Wszystko by było fajnie, gdyby nie irytujące lagowanie podczas grania. Najgorzej jest gdy w terenie jest jakiś dym, lub gdy jest kilku ganadosów na ekranie. Nie wiem czemu tak się dzieje, tym bardziej że nie mam starego sprzętu.

Tak sobie myślałem, ze ma to coś wspólnego z procesorem, to jest, bo mam kilkurdzeniowy (chyba dwu) procek i może RE 4 jest przystosowany do korzystania tylko z jednego i dlatego laguje... Czy jest jakiś sposób aby RE korzystało z obu?

No chyba że problem nie tkwi w procku, może ktoś z Was wie jak temu zaradzić?
Ostatnio zmieniony pt 06 maja, 2011 przez Slayer, łącznie zmieniany 1 raz.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Nie sadzę żeby to była wina procesora. RE4 chodzi na wielordzeniowych prockach jak i na nowszych systemach, chociaż można też spróbować ustawić koligację. Takie ścinanie może też być związane z grafiką. Może być problem ze sterownikami albo w panelu karty graficznej w ustawieniach 3D spróbować zmienić z jakości na wydajność. Czasami to pomaga. Piszesz, że nie masz starego kompa, ale dobrze by było, gdyby jednak podać jakie są to podzespoły.
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

Z grafiką? Trochę to dziwne, bo RE 5 chodzi mi sprawnie na wysokich parametrach, ale skoro to nie procek to wtedy już nie wiem.
Podzespoły?
Karta G: Ati Radeon 5650 HD (1gb)
Ram: 4gb
Procek: Core i5 430M 2,26

Dodam jeszcze że gram w rozdzielczości 1366x768 (normalnie nie mogłem jej wybrać, ale gdy zmieniłem coś tam w jakimś pliku tekstowym, to mogłem).
Ostatnio zmieniony sob 07 maja, 2011 przez Slayer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Ech, mam ten sam problem co Slayer - gra z CD-A, zachciało mi się odświeżyć, ale w pewnych miejscach po prostu mam pokaz slajdów (nawet podczas rozmów z Hunningam mam jakieś 5FPS, tak na oko). Za skarby świata nie mogę znaleźć rozwiązania problemu... Dla formalności:

OS: Windows 7 Ultimate x86
Core2Duo E6300@2GHz
2GB RAM
Radeon HD4650 1GB

Anyone? :(
Obrazek
panda_bear
Posty: 2
Rejestracja: ndz 18 mar, 2012
Lokalizacja: wschód

Post autor: panda_bear »

Witam,

i z miejsca przepraszam, że mój pierwszy post na forum, to zawracanie gitary technicznymi sprawami. ;p

Być może ktoś natknął się na coś podobnego i wie jak temu zaradzić: otóż przechodzę RE4 na PC (1.10) i jestem grubo za połową gry (tak myślę), bo w czwartym rozdziale. Po walce z Salazarem idę przez kilka ekranów i trafiam do pomieszczenia z maszyną do pisania i z kupcem. Kiedy do niego zagaduję - zawiecha. Nie żaden błąd, wyjście z gry, czy coś w tym stylu - RE4 "siada" bez możliwości wyjścia, zminimalizowania lub włączenia menadżera zadań, choć muzyka gra dalej i nie jest zapętlona, więc raczej problemy sprzętowe odpadają. Posiadam oryginalną grę, Windowsa XP i wiekowego kompa (Athlon 2400+/1GB RAM/GF 6600LE), ale RE4 nie sprawiał problemów i śmigał jak należy.

Pozdrawiam serdecznie!
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Niestety chyba nic się nie da na to poradzić na stałe, można ewentualnie próbować coś chwilowo zaradzić. Miałem podobny problem, ale bez muzyki. Zdarzało mi się to jak długo grałem, zazwyczaj jak miała się wgrać nowa lokacja lub właśnie też podczas próby handlu z Merchantem gra się zawieszała i czarny ekran. Nic się nie dało zrobić. Pomagał tylko reset komputera i znowu na kilka godzin był spokój ;) . Po kolejnym dłuższym graniu znowu to występowało. Szukałem kiedyś jak to rozwiązać, ale nie znalazłem nic. Po prostu co jakiś czas wyłączałem grę i znowu włączałem. Mi to w każdym razie pomagało ;) .
panda_bear
Posty: 2
Rejestracja: ndz 18 mar, 2012
Lokalizacja: wschód

Post autor: panda_bear »

Coś w tym musi być, bo za którymś razem zawieszki już nie było. Dzięki. ;)
Volto12
Posty: 2
Rejestracja: pn 22 kwie, 2013
Lokalizacja: NS

Nietypowy problem techniczny

Post autor: Volto12 »

Witam, mam pewien problem z Resident Evil 4 ( wersja PC). Otóż kiedy zabiję Salazara w drugim rozdziale i udam się do miejsca ewakuacji wyświetla się filmik z Adą, po tym filmiku wyświetla się możliwość zapisu. Następnie powinien załadować się kolejny filmik z dotarcia na wyspę ( taki przynajmniej leciał w wersji na playstation) lecz wyświetla się tylko czarny ekran z napisem wczytuję. Można czekać godzinę i nic się nie dzieje. Gra jest oryginalna, od Cenegi. Reinstalacja gry nie pomogła, cofanie się o kilka save'ów też. Pogrzebałem po folderach i zauważyłem że w folderze "Movies" nie ma cutscenki z dotarcia na wyspę i to chyba jest problem. Mógłby ktoś zajrzeć deo tego folderu i podać mi nazwę tej cutscenki? Może to by pomogło. Z góry dzięki :)
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Ten plik ma nazwę - r300s00
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

U mnie ten filmik to r300s00, ale nie wiem czy to coś pomoże. Sama ostatnio miałam problemy z grą - na XP działała świetnie, a na Win7 się cięła i wyłączała, jak grałam dłużej. Najgorsze jednak było w Separate Ways - tuż po walce z Krauserem gra się zwiesza w trakcie scenki i nie da rady ruszyć dalej :( Próbowałam kilka razy, z wyłączonym antywirem, na różne sposoby i nic. Niemniej życzę powodzenia :)

EDIT: No tak, odświeżyłam jeszcze przed napisaniem posta, a i tak Finka szybsza :D
Ostatnio zmieniony pn 22 kwie, 2013 przez Necraria, łącznie zmieniany 1 raz.
Volto12
Posty: 2
Rejestracja: pn 22 kwie, 2013
Lokalizacja: NS

Post autor: Volto12 »

Znalazłem filmik, nie pomogło. Może to wina windowsa 7, gra ma już kilka lat, była tworzona pod inny system...
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

To wina Cenegi. Też dałem się nabrać i kupiłem od nich grę. Efekt był taki że RE4 instalował mi się przez 2h po czym nie chciał się odpalić pomimo że spełniam wymogi ponad dwukrotnie. Zgłaszałem reklamacje ale usłyszałem tylko że gra jest odfoliowana i mogłem ją skopiować i nie mogą tego przyjąć z powrotem.
One man forced to seek REVENGE
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

A co niby ma do tego Cenega? Przecież to tylko wydawca, a kod pozostaje bez zmian. Coś nie mogę uwierzyć w Wasze historie, w sensie tym że są kłopoty z instalacją albo nie ma filmików po instalacji. NIGDY nie miałem tego drugiego przypadku w żadnej grze. W RE4 grałem na trzech konfiguracjach w wersję od Cenegi właśnie i gra chodziła płynnie. Chwilowo nie mam dostępu do stacjonarki i korzystam z lapka a tam jest XP, ale w przyszłym tygodniu może już będę miał stacjonarny z 7 i zobaczę jak to wygląda.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Pomoc] Problem z uruchomieniem gry - wersja PC

Post autor: RVRE »

Taka ciekawostka do wersji HD wydanej na PC. Gry nie uruchomimy jeśli mamy monitor z odświeżaniem powyżej 60Hz. Nie pomogą żadne patche, fixy itd. Sam szukałem rozwiązania ponad godzinę i jedyne wyjście to podpiąć monitor 60Hz.
Awatar użytkownika
damian2412
Posty: 25
Rejestracja: pn 17 paź, 2011
Lokalizacja: Radlin

Re: [Pomoc] Problem z uruchomieniem gry - wersja PC

Post autor: damian2412 »

RVRE pisze: czw 09 kwie, 2020 Taka ciekawostka do wersji HD wydanej na PC. Gry nie uruchomimy jeśli mamy monitor z odświeżaniem powyżej 60Hz. Nie pomogą żadne patche, fixy itd. Sam szukałem rozwiązania ponad godzinę i jedyne wyjście to podpiąć monitor 60Hz.
Musiałem to sprawdzić u siebie na 144hz i... działa bez problemu.

Foto z włączonym konfigiem monitora:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Pomoc] Problem z uruchomieniem gry - wersja PC

Post autor: RVRE »

Ciekawe. Ja mam 120Hz i nie chciało odpalić. Jak wyjąłem drugi monitor 60Hz i przeciągnąłem grę na niego to normalnie ruszyła. Masz na pewno wersję Ultimate HD?
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: [Pomoc] Problem z uruchomieniem gry - wersja PC

Post autor: Salvin »

Mi też działa Ultimate HD na 144Hz normalnie, aczkolwiek sterowanie przy pomocy myszy jest okrutne. Zdecydowanie za wolno reaguje, nawet po zwiększeniu czułości na max. Nie działa to jak w RE5.
Awatar użytkownika
damian2412
Posty: 25
Rejestracja: pn 17 paź, 2011
Lokalizacja: Radlin

Re: [Pomoc] Problem z uruchomieniem gry - wersja PC

Post autor: damian2412 »

RVRE pisze: pt 10 kwie, 2020 Ciekawe. Ja mam 120Hz i nie chciało odpalić. Jak wyjąłem drugi monitor 60Hz i przeciągnąłem grę na niego to normalnie ruszyła. Masz na pewno wersję Ultimate HD?
Tak, to jest wersja Ultimate HD na Steam.
Obrazek
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [Pomoc] Problem z uruchomieniem gry - wersja PC

Post autor: RVRE »

No to dziwne, na internecie jest wiele wątków o niedziałającej grze i o tym ze nic nie pomaga. Dopiero wzmianka ze to może być problem częstotliwości pomógł. A pokazalibyscie mi jak wyglada wasz plik .config?
Awatar użytkownika
damian2412
Posty: 25
Rejestracja: pn 17 paź, 2011
Lokalizacja: Radlin

Re: [Pomoc] Problem z uruchomieniem gry - wersja PC

Post autor: damian2412 »

Chodzi o ten z folderu debug?
Spoiler!
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”