[Pomoc] Problem z uruchomieniem gry - wersja PC

Również o Resident Evil 3.5
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

[Pomoc] Problem z uruchomieniem gry - wersja PC

Post autor: FurryPiter »

Dzisiaj po kilku dniach oczekiwania mam RE4. Zainstalowałem wszystko pięknie ładnie ale coś pisze o directX ale to nie w tym rzecz (wszystko już naprawiłem). Uruchamiam grę, biorę start game. Oglądam sekwencję filmową do końca, ciemny ekran. Czekam, czekam bo myślę że się gra ładuje. Nic, resetuje kompa. Dobra jeszcze raz tylko że w okienku windows. Znowu to samo. Okazuje się że komp hmmm jakby się zaciął. Jakieś porady:/?

a i btw. po tym resecie znowu pojawia mi się problem z savedump.exe :/

Z góry dzięki za pomoc
Jill Valentine
Posty: 156
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Chicago/Illinois/USA

Post autor: Jill Valentine »

niech zgadne system XP??
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Mój kumpel miał taki problem ale u niego to bylo spowodowane slabym sprzętem
Jill Valentine
Posty: 156
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Chicago/Illinois/USA

Post autor: Jill Valentine »

a jaki masz komp w takim razie??
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Tak mam XPeka

A mój komp to 2.40ghz, 768mb ramu, radeon 9200+ (nie pamietam jaki dokladnie ;s a teraz czasu nie mam zeby szukac)... gra spokojnie powinna dzialac chyba :/
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Tak powinna działać bez większych problemów ,ja mam procesor 2.4GHz , 768 Ram, GF FX5200 126 MB i gra mi śmiga bez problemowo. :rad10:
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

hmmm no to motyla noga w czym problem :<?
Awatar użytkownika
Barry
Posty: 888
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Barry »

Błąd podczas instalacji? stare sterowniki karty graficznej? nie mam pojęcia :rad11:
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

hmmm instalacja raczej się udała gdyż nie było żadnych problemów. A co do sterowników hmmm no będę musiał zobaczyć ale podejrzewam że to nie w tym problem:/
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Z tego, co widziałem na stronie ATI, Radeon 9200 obsługuje jedynie DirectX 8.1 - to może być przyczną. Bo, pomimo iż tego nie widać w samej grze, ona wymaga do uruchomienia DX 9.0c i shader'ów 2 (a potem i tak z nich nie korzysta >_>),

Spróbuj może pobawić się 3D Analyzer'em (to to samo, co pomaga w uruchamianiu SH3 na niektórych komputerach). Z tego, co czytałem na forum GameFAQs, niektórym to pomogło.
Jill Valentine pisze:niech zgadne system XP??
A co to miałoby do rzeczy? Gra przecież jest nowa i w przeciwieństwie do starych RE jest pisana pod nowe systemy Windows -_-"
Jill Valentine
Posty: 156
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Chicago/Illinois/USA

Post autor: Jill Valentine »

sorki Mr_Zombie popaćkało mi sie :(
FurryPiter
Posty: 860
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Internet :)

Post autor: FurryPiter »

Mr_Zombie pisze:Z tego, co widziałem na stronie ATI, Radeon 9200 obsługuje jedynie DirectX 8.1 - to może być przyczną. Bo, pomimo iż tego nie widać w samej grze, ona wymaga do uruchomienia DX 9.0c i shader'ów 2 (a potem i tak z nich nie korzysta >_>),

Spróbuj może pobawić się 3D Analyzer'em (to to samo, co pomaga w uruchamianiu SH3 na niektórych komputerach). Z tego, co czytałem na forum GameFAQs, niektórym to pomogło.
Chyba będę musiał to zrobić. Mam radeona 9200 SE :< No nic dzięki za pomoc, mam nadzieję że pomoże :rad10:
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Swoją drogą dziwne, bo na stronie UbiSoft US jest napisane:
*Supported Video Cards at Time of Release
NVIDIA&#174; GeForce&#8482; FX/6/7 families
ATI&#174; Radeon&#174; 9200-9800/X families.
Więc teoretycznie nie powinno być problemu.
Inna sprawa, że to info jest tam już od roku, a przez ten rok pewnie się mogło coś zmienić. ^^.


EDIT

Na forum GameFAQs ktoś podał nawet ustawienia, które powinny zadziałać:
http://www.tommti-systems.com/main-Dateien/files.html

emulate HW TnL caps
force SW TnL
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Post autor: Leon S. Kennedy »

Niby to jest rozwiązanie. Ale na innym forum przeczytałem o problemie z shaderami na GF4mx i był dołączony scree(wszystko czarne ale idać licznik amunicji i słychać dźwięk.
Sadzio
Posty: 13
Rejestracja: śr 07 lut, 2007
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Sadzio »

Tak samo było przy devil may cry 3. Czarny ekran dźwięk i widac tylko smugi podczas śmigania mieczem. Wymiana grafiki i wszystko hula jak marzenie :)
Awatar użytkownika
wikus85
Posty: 4
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wikus85 »

Leon S. Kennedy pisze:Niby to jest rozwiązanie. Ale na innym forum przeczytałem o problemie z shaderami na GF4mx i był dołączony scree(wszystko czarne ale idać licznik amunicji i słychać dźwięk.
Mam identyczny problem. Wszystko mam czarne, widze licznik amunicji, ten laserowy celownik i okna w domkach :zmiesz1: . Tylko że ja mam GeForce'a 4ti i mam tam jakieś pixel shader'y.
Próbowałem odpalić gre tym 3d analyzerem, ale za bardzo się nie mogę połapać jak to ustawić... :zmiesz6:
sic!
Posty: 7
Rejestracja: ndz 18 lut, 2007

Post autor: sic! »

3D Analyzer 2.36, tego potrzebujesz.

Ustawienia: zaznacz SKIP PIXEL SHADER 1.1.,1.4,2.0 I WSZYSTKIE OPCJE w zakładce HARDWARE LIMITS.

Załatwione.
Awatar użytkownika
wikus85
Posty: 4
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wikus85 »

wow! dzięki! teraz wygląda już normalnie! :rad6:
adax666
Posty: 4
Rejestracja: ndz 18 lut, 2007

Post autor: adax666 »

Powiem tak nie wiem jak u innych spisał się 3d analyzer ale u mnie dobrze przynajmniej tak mi się wydawało na początku wszystko okej a sprzęt mam nie kiepski jak do tej gry 3,4GHz p4HT 1,5Gb Ram i tu wydaje mi się że jest pies pogrzebany gdyż niestety karta graficzna to Radeon 9200 SE, problem pojawia się przy intrach czasami sie poprostu pecet wiesza wiec przyspieszam je escape przyciskiem wszystko cacy mimo tych interek az dochodze do momentu gdzie musze przejsc Leonem przez dżwi w zamku jadąc do nich po jakiejś dziwacznej kładce na gigantycznych kołach zębatych, nastepuje load i nagle bach gra sie zwija do paska i zamyka i tak za kazdym razem co bym nie zmienił w ustawieniach analyzera i tak wyjdzie z gry.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Co do filmików - jeżeli chodzi o typowe cut-scenki (te prerenderowane), to zobacz najpierw, czy możesz je odtworzyć poza grą (są w katalogu Movies), możliwe bowiem, że masz coś skopanego z codecami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”