[Pomoc] Problem z uruchomieniem gry - wersja PC

Również o Resident Evil 3.5
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Miałem podobnie, a to dlatego że kodeki filmowe się gryzły z grą. Wywaliłem kodeki i gra ruszyła. Spróbuj może coś pomoże. Ewentualnie doinstaluj kodeki bo też tak może być, że nie masz i filmiki z gry nie ruszą.
Ostatnio zmieniony czw 17 gru, 2009 przez Salvin, łącznie zmieniany 1 raz.
zidol19
Posty: 2
Rejestracja: czw 17 gru, 2009
Lokalizacja: Kietrz

Post autor: zidol19 »

Dzięki Salvin. W życiu bym na to nie wpadł że to mogą być kodeki.
wonskji
Posty: 3
Rejestracja: pt 25 gru, 2009
Lokalizacja: Polska

Problem z grafiką

Post autor: wonskji »

Witam.Mam problem dotyczący grafiki.Otóż wszystko gra i w ogóle,jednak w inventory nie wyświetlają mi się napisy użyj,połącz itp,ogólnie brakuje mi ramek na napisy w grze,oraz migających przycisków podczas uniku itp.Posiadam polską wersję 1.0 gry.Może jakiś Patch?Komputer to laptop toshiba satellite l-300 1 am .Dual core 2.00GhZ,3 gb ram,karta intel 1 gb,dysk 250 Gb.Proszę o pomoc!!!:(
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez wonskji, łącznie zmieniany 2 razy.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Sprawdź dokładnie jaką masz kartę graficzną i zobacz w pliku Readme gry czy ją obsługuje. Wiem, że w przypadku grafik Intela zdarzają się właśnie różne takie problemy. Poszukaj nowszych sterowników a jak nic nie da, to można popróbować starszych sterów, bo komputer masz w miarę nowy, a ta gra już nowa nie jest.
wonskji
Posty: 3
Rejestracja: pt 25 gru, 2009
Lokalizacja: Polska

Post autor: wonskji »

Karta to mobile Intel GMA 4500.W readme niestety nie mam informacji o obsługiwanych kartach,albo po prostu nie widzę:/
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

W readme jest napisane, że gra może nie działać na zintegrowanych grafikach. Zresztą Twoja nie jest najwyższych lotów, do nowszych gier trochę się nie nadaje. Jeżeli RE4 normalnie chodzi bez zacinek, a są tylko problemy z ramkami to spróbuj ze sterami coś. Może też być wina starego service packa, ale raczej wątpię, choć w readme jest wzmianka aby mieć najnowszego.
Ostatnio zmieniony pt 25 gru, 2009 przez Salvin, łącznie zmieniany 1 raz.
wonskji
Posty: 3
Rejestracja: pt 25 gru, 2009
Lokalizacja: Polska

Post autor: wonskji »

Service Packa mam trzeciego już,ale pokombinuje ze sterownikami.Gra chodzi płynnie,bez ani jednego zacięcia.Jeszcze jedno pytanie,wie ktoś gdzie mogę ściągnąć patcha do polskiej wersji?Bo szukałem w Google ale nie mogę znaleźć.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Polska wersja ma już patcha. Tu jest temat poświęcony patchowi do RE4, ewentualne pytania zadawaj we wskazanym temacie :):

===> http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=436
Awatar użytkownika
Rebecca95
Posty: 46
Rejestracja: pn 23 lis, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Rebecca95 »

Mam laptopa i zainstalowałam RE4, jak chce ja otworzyć to wyskakuje mi komunikat:
Urochomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono d3dx9_30.dll. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem.
No i zainstalowałam ponownie ale było nadal tak samo. Co mam zrobić doradźcie proszę.
(mam Windowsa XP)
My first mission and I've already disobeyed orders. So much for my great law enforcement career.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Zainstaluj nowy DirectX.
Awatar użytkownika
KaMoL
Posty: 184
Rejestracja: wt 24 lis, 2009
Lokalizacja: Katowice - Melbourne

Post autor: KaMoL »

Salvin pisze:Zainstaluj nowy DirectX.
DirectX 9.0c dokładnie a jeśli nie będzie działał to sciągnij
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f ... l?d3dx9_30 to
i zainstaluj C>Windows>System32.
I powinno śmigać :)
Awatar użytkownika
Rebecca95
Posty: 46
Rejestracja: pn 23 lis, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Rebecca95 »

Dziękuje bardzo!!!
Już wszystko działa jak należy :)

Bzdursky: ale podziękowania składamy przez PM...
Ostatnio zmieniony śr 03 lut, 2010 przez Rebecca95, łącznie zmieniany 1 raz.
My first mission and I've already disobeyed orders. So much for my great law enforcement career.
Awatar użytkownika
Chris_BSAA
Posty: 214
Rejestracja: śr 25 mar, 2009
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Chris_BSAA »

Witam mam problem właśnie chciałem zainstalować sobie grę RE4 ale nie mogę gdyż instalator wiesza się na luncherze wiecie co może być powodem ?
Awatar użytkownika
KaMoL
Posty: 184
Rejestracja: wt 24 lis, 2009
Lokalizacja: Katowice - Melbourne

Post autor: KaMoL »

Instalujesz z płyty czy z obrazu ?, bo także ma znaczenie.
Może być uszkodzona płyta , porysowana w danym sektorze w którym są dane.
Najprawdopodobniej to jest przyczyną bo nic innego narazie nie wpada mi do głowy.

[ Dodano: 05 Lut 2010 21:34 ]
Jeśli instalujesz z obrazu to mógł on zostać źle zgrany.
Zaznaczając oczywiście że jest to kopia oryginału bo Nie wspieramy piractwa, ani nie chwalimy się tym zbytnio na forum. Gdyż jest to niezgodne z regulaminem ;D
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Chris_BSAA pisze:Witam mam problem właśnie chciałem zainstalować sobie grę RE4 ale nie mogę gdyż instalator wiesza się na luncherze wiecie co może być powodem ?
Jak kolega dalej ma problem, kliknij kilka razy na instal, za którymś razem powinno ruszyć. U mnie ten problem za każdym razem występował, gdy instalowałem grę. Ewentualnie, jak to jest oryginał otwórz ppm płytę i znajdź autorun/setup, już nie pamiętam jak się to nazywa.

Bzdursky: porady odnośnie piratów zachowajmy dla siebie, mkay?
Ostatnio zmieniony pt 12 lut, 2010 przez Salvin, łącznie zmieniany 2 razy.
sinner
Posty: 4
Rejestracja: czw 03 maja, 2007
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: sinner »

Witam
Mam dość dziwny problem. Mianowicie chodzi o to, że mam oryginalną polską wersję RE4 z wydania SuperSeller, ale zgubiłem papierkową instrukcję (tą książeczkę) i nie mam numeru seryjnego do gry. Przeszukałem całe pudełko itd i nigdzie seriala nie ma już napisanego :pff3: czyżby był tylko w tej książeczce?? Może ktoś wie czy gdzieś jeszcze jest napisany nr seryjny?
Awatar użytkownika
TaiiKun
Posty: 9
Rejestracja: czw 09 kwie, 2009
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: TaiiKun »

Zglos sie do sprzedawcy (napisz do nich maila). Powiedz/napisz ze posiadasz oryginalna plyte z wydania SS ale zgubiles ksiazeczke. Powinni poprosic o wyslanie plyty w pudelku na ich adres. Odesla Ci nowa kopie. Chyba, ze zgubienie CD-Key'a nie wchodzi w gre... Wtedy zostaje Ci albo kupienie nowej gry, albo szukanie seriala na necie.
Mój sprzęt: Toshiba Tecra M10-11U, Mobile Intel Core 2 Duo P8400, 2233 MHz, 3051 MB RAM DDR2, NVIDIA Quadro NVS 150M (512 MB), Realtek ALC268 @ Intel 82801IB ICH9, Microsoft Windows XP Professional SP3, Logitech Dual Action Pad
xTorres17
Posty: 18
Rejestracja: pt 09 kwie, 2010
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: xTorres17 »

Witam wszystkich mam problem z re 4 a mianowicie chodzi o to ze po zainstalowaniu windows 7 i uruchomieniu re 4 niby wszystko wydaje sie na poczatku ok ale gdy tylko wczytalem gre to postacie widac, przedmioty, wode a cala reszta tak jakby zostala wymazana z gry czyli nie ma podloza, scian, drzew itp. prosze o pomoc.

Bzdursky: polskie znaki w postach są mile widziane.
Ostatnio zmieniony pt 09 kwie, 2010 przez xTorres17, łącznie zmieniany 1 raz.
Angle
Posty: 4
Rejestracja: pt 23 kwie, 2010
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Angle »

Witam. Zainstalowałem RE4 na laptopie i całość normalnie śmiga, ale zasadniczy problem tkwi w tym, że nie gra się na pełnym ekranie, tylko na tak jakby 3/4. To jest, gra nie jest rozciągnięta na cały ekran i po bokach zostają dość grube czarne paski. Wie ktoś jak to rozciągnąć ?

Poza tym. Ma ktoś gdzieś "przetłumaczone" sterowanie z konsol na pc ? tak, aby rozszyfrować te znaki, typu "1", "2", czy szczególnie "5 + 6" ?

Pozdro.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Angle pisze:Witam. Zainstalowałem RE4 na laptopie i całość normalnie śmiga, ale zasadniczy problem tkwi w tym, że nie gra się na pełnym ekranie, tylko na tak jakby 3/4. To jest, gra nie jest rozciągnięta na cały ekran i po bokach zostają dość grube czarne paski. Wie ktoś jak to rozciągnąć ?
Powinno się to dać zmieniać w ustawieniach, pryz uruchamianiu gry:
http://img534.imageshack.us/img534/3897/re4.png
Angle pisze:Poza tym. Ma ktoś gdzieś "przetłumaczone" sterowanie z konsol na pc ? tak, aby rozszyfrować te znaki, typu "1", "2", czy szczególnie "5 + 6" ?
Grasz na klawie czy padzie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”