Która wersja lepsza: GC, PS2, PC czy Wii?

Również o Resident Evil 3.5

Która wersja jest Twoim zdaniem najlepsza?

GC
18
21%
PS2
36
42%
PC
16
19%
Wii
15
18%
 
Liczba głosów: 85

Awatar użytkownika
xBlazex
Posty: 120
Rejestracja: śr 10 gru, 2008
Lokalizacja: Sztum

Post autor: xBlazex »

Osobiście posiadam wersje na ps2 i NGC ale także u kolegi ostatnio widziałem na wii. wersja na NGC nie ma porównania jak dla mnie do wersji na ps2, na wii w sumie gra sie fajnie ale ja pozostaje przy wersji na ps2,dla mnie najlepsza. W ogóle dla mnie porażką jest wersja na PC dlatego nawet o niej nie będę pisał
Ostatnio zmieniony czw 26 mar, 2009 przez xBlazex, łącznie zmieniany 1 raz.
A beautiful way to become infected, alone or with others
Awatar użytkownika
Jakem Gozdek
Posty: 163
Rejestracja: ndz 07 gru, 2008
Lokalizacja: sie wziął Merchant?

Post autor: Jakem Gozdek »

Grałem w wersje na PS2 i PC, PC tragedia, PS2 spoko, nie grałem na GC ale wybieram go ze względu na zmianę ubioru w cut-scenkach.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Recoil pisze:
pinek pisze:w ostatnim pomieszczeniu budynku (ten od złotej maski) jest woda po kostki, na PS2 jej nie ma :rad5:
Oczywiście, że jest.
Jak tylko spotkam tego kolegę to wyzwę go od ślepców...
nie grałem na GC ale wybieram go ze względu na zmianę ubioru w cut-scenkach.
Na Wii, specjal 1 jest na wszystkich filmikach. Specjal 2 jest już tylko na pierwszym filmiku (tym co gana widzi Leosia przez okno), nie wiem czumu tak jest może jakich błąd.

Jest jeszcze coś co zapomniałem dopisać w poprzednim poście, głośniczek w wiilocie. Strasznie się mi to podoba gdy strzelam i dodatkowo słychać odgłos przeładowywania broni z pada.
Ostatnio zmieniony czw 26 mar, 2009 przez pinek, łącznie zmieniany 2 razy.
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Jak tylko spotkam tego kolegę to wyzwę go od ślepców...
Poczekaj, nie wyzywaj go - chyba niedokładnie przeczytałem Twojego posta, przez co miałem na myśli inne pomieszczenie :p
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Jak dla mnie wersje PS2 i Gamecube są najlpesze,nie wiem czemu ale poprostu naj wygodniej mi się w nie gra :smiech6: .
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Billy
Posty: 12
Rejestracja: pn 01 cze, 2009
Lokalizacja: Village City

Post autor: Billy »

Na youtubie można sobie poszukać różne filmiki porównujące GC z PS2,
ale nie sugerował bym się nimi, wiadomo na filmikach z youtube panuje pikseloza.

W sieci ludzie piszą, że GC jest lepsze graficznie od PS2, a w końcu to niby jedna gra.
Zaciekawiło mnie również to, że podobno w filmikach zmieniają się stroje, PS2 nie ma takiej opcji.
W wersji na PS2 przy przejściu Separate Ways w napisach końcowych jedynie widać te filmiki, które występują na GC.
Ciekawi mnie dlaczego nie można było zrobić wersji na PS2 jak należy.

Mam pytanie: wersja na GC posiada tylko Merceneries ?
Są jakieś nowe bronie na GC ? Jest Chicago typewriter ?
Co ma z bonusów wersja na GC ?
RE 0, 1, 2, 3, 4, CV, DS
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Billy pisze:Ciekawi mnie dlaczego nie można było zrobić wersji na PS2 jak należy.
Bo PS2 by nie uciągnęła GCowej wersji. GC jako konsola jest bardziej zaawansowana więc siłą rzeczy wersję na PS2 trzeba było okroić chociażby o takie szczegóły jak właśnie filmy w czasie rzeczywistym, mniej przeciwników na raz, mniej kur, mniej liści na drzewach...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Powiem tak: odkąd mam RE4 w wersji na GC odkrywam tę grę na nowo i ani myślę powrócić do tej nędznie prezentującej się wersji na PC *-*.

Dla mnie najwidoczniejszą różnicą były zmiany w gameplay'u jak chodzi o tryb Mercenaries. Zdobyte w pocie czoła wyniki w wersji na PC, po miesiącach mordęgi, wśród krzyków rozpaczy (gdy żaden ganados nie chciał wyleźć ze swej nory i tzw "row" szlag trafił) rekordy udało mi się pobić już po kilku próbach. Widzę, że wypisano tutaj zasadnicze różnice między innymi wersjami, więc nie ma sensu się powtarzać.

Swoją drogą - fajnie, że na filmikach widać bohaterów w dodatkowych strojach; przypomina mi się scenka z początku gry, gdy Leon zmierza w stronę chaty gdzie jeden ganados pali w kominku - jeśli weźmiemy do ręki wyrzutnię rakiet to na filmiku widać nawet jak Leon idzie w stronę domu z granatnikiem w dłoni ;).
Ostatnio zmieniony pn 17 sie, 2009 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leon.S.K
Posty: 11
Rejestracja: pt 06 lis, 2009
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Leon.S.K »

Najlepsze jest na PS2 bardzo rozwinięte efekty i łatwe sterowanie.
Jest tylko jedna wada - dźwięk.
Mógłby być lepszy pod względem straszności jak i pod względem sytuacji.
Dobra grafa,efekty,sterowanie nic dodać nic ując. :rad5:

Barry Norris - popracuj trochę nad interpunkcją, bo aż w oczy razi ten brak przecinków.
Ostatnio zmieniony sob 07 lis, 2009 przez Leon.S.K, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kimiko
Posty: 52
Rejestracja: ndz 01 lis, 2009
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kimiko »

Ja się nie wypowiem, bo przecież każdemu może się podobać co innego :). Jak dla mnie, to na PC jest lepsze. Ładniejsza grafika, po polsku :D, lepsza rozdzielczość i w ogóle...
" Żadna część państwa nie korzysta z przedłużającej się wojny. W wojnie niech twoim celem będzie zwycięstwo a nie długa kampania" - Sztuka wojny, Sun Zi
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Przecież RE4 na PC jakościowo nie podchodzi pod port z PS2..., chyba, że tylko port na PC widziałeś. :rad12:
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Nie ma sensu wypowiadać się w tym temacie, jeżeli widziało się tylko jedną z wersji. Ja widziałem i miałem okazję pograć na trzech - PC, GC i Wii (to ostatnie dzięki uczestnictwu w zlocie :rad12: ).

Wersja na PC w żadnym elemencie nie przewyższa wersji na którąkolwiek z konsol :rad12: .
Awatar użytkownika
Kimiko
Posty: 52
Rejestracja: ndz 01 lis, 2009
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kimiko »

Nemesis US pisze:Przecież RE4 na PC jakościowo nie podchodzi pod port z PS2..., chyba, że tylko port na PC widziałeś. :rad12:
Widziałam na PS2, PC i Wii, no, ale o gustach się nie dyskutuje :D. Każdemu podoba się co innego.
" Żadna część państwa nie korzysta z przedłużającej się wojny. W wojnie niech twoim celem będzie zwycięstwo a nie długa kampania" - Sztuka wojny, Sun Zi
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Rozumiem Twoje podejście, ale mam wrażenie, że gusta nie mają tutaj zasadniczo nic do rzeczy, ponieważ różnicę w jakości pomiędzy wersją PC-ową a konsolowymi widać gołym okiem. :rad12:
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Cóż o ile się nie mylę, oczywiście, wersję pc-ową można zpatchować tak że grafika będzie prezentować się ładnie, czy to również "dograć" możliwość obsługi myszki, czego gra w oryginale nie posiada, ale to raczej już powinno być wliczone w koszta zakupu (tzn. tak powinno być już od początku) i nie powinna występować sytuacja gdzie kupujesz grę i jeszcze musisz gorączkowo szukać dodatków by dało się w to to grać ;)
krótko mówiąc:
Deus Ex pisze:Wersja na PC w żadnym elemencie nie przewyższa wersji na którąkolwiek z konsol :rad12: .
Ostatnio zmieniony ndz 15 lis, 2009 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
REsident23
Posty: 4
Rejestracja: sob 14 lis, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: REsident23 »

Ja mam pytanie, w RE4 na PC jaką można maksymalną rozdzielczość ustawić ?
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Wyszukaj w folderze z grą plik SetupTools.ini i wpisz sobie sam, jaką chcesz ;) Ja tym sposobem ostatnio wrzuciłem sobie 1440x900 (panoramiczny) i wyglądało to ładnie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
REsident23
Posty: 4
Rejestracja: sob 14 lis, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: REsident23 »

Pytam bo mój monitor obsługuje max 1920 x 1080
Awatar użytkownika
QuadraxiS
Posty: 192
Rejestracja: śr 09 gru, 2009
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: QuadraxiS »

Na temat wersji PC się nie wypowiadam gdyż nie widziałem.Mam amerykańską wersję na GC i jest ślicznie.Ta z PS2 jest wyblakła i rozmyta,płomienie tak piękne w oryginale na konsoli Sony są...żenujące.Ogólna ilość detali na GC niszczy wersję z PS2.Na Wii jest nawet odrobinę lepiej.Wii wykorzystuje funkcję "progressive scan"(480p),ale widać to tylko na LCD.Polecam Wii ew.GC
P.S Wersja na Wii jest trochę łatwiejsza a to ze względu na sterowanie wiilotem.Leon jest po prostu szybszy.
Never get into argument with an idiot,because they'll bring you down to their level and then beat you with experience.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

quadraxis pisze:Wersja na Wii jest trochę łatwiejsza a to ze względu na sterowanie wiilotem
Dodatkowo łatwiej "nacelowuje" się bronią na przeciwników, zwłaszcza na większe odległości :rad12:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”