Która wersja lepsza: GC, PS2, PC czy Wii?

Również o Resident Evil 3.5

Która wersja jest Twoim zdaniem najlepsza?

GC
18
21%
PS2
36
42%
PC
16
19%
Wii
15
18%
 
Liczba głosów: 85

Kit-Ket
Posty: 9
Rejestracja: ndz 27 gru, 2009
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kit-Ket »

Ja grałem w wersje na PS2, NGC oraz na PC.Pod względem gradficznym zwycięża oczywiście Gamecube, a PC na szarym końcu.Jednak gdybym miał wybierać konsolę na stałe (pod względem gry w RE4) wybrałbym PS2 bo grafika też daje rade i do tego jest trym seperate ways czego mi bardzo brakuje na NGC, gdyż jeszcze nie grałem w to. :smiech6:
Awatar użytkownika
TaiiKun
Posty: 9
Rejestracja: czw 09 kwie, 2009
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: TaiiKun »

Ja sie przymierzam do kupna Wii i wersji na Wii (pelna wersja z najlepsza grafika, pozatym sa tez inne residenty z GC), a jak komus nie podoba sie Wiilot (chyba tak sie pisze) to moze kupic Classic Controller, ew. mozna tez podlaczyc pada od GC.
Mój sprzęt: Toshiba Tecra M10-11U, Mobile Intel Core 2 Duo P8400, 2233 MHz, 3051 MB RAM DDR2, NVIDIA Quadro NVS 150M (512 MB), Realtek ALC268 @ Intel 82801IB ICH9, Microsoft Windows XP Professional SP3, Logitech Dual Action Pad
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

Moim skromnym zdaniem najlepsza jest gra na Game Cube. Może grafika gorsza niż na PS2 lecz widać jakoś taką mroczność, nie wiem może to po prostu moje złudzenie ale grając wcześniej na PS2 nie miałem takiego uczucia. ;)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Moim skromnym zdaniem najlepsza jest gra na Game Cube. Może grafika gorsza niż na PS2
??? Ale to na GC jest lepsza grafika.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

Recoil pisze:??? Ale to na GC jest lepsza grafika.
Nie jest ale mi bardziej wersja na Game Cuba pasowała niż na PS2.
Awatar użytkownika
TaiiKun
Posty: 9
Rejestracja: czw 09 kwie, 2009
Lokalizacja: Wasilków

Post autor: TaiiKun »

Heh, spokojnie bo sie poklocimy. Najlepsze textury sa na GC bo to wlasnie na GC byl domyslnie przygotowany RE4, reszta platform to tylko porty. A patrzac po tym co sie stalo przy portowaniu na PC nie mow, ze przy portowaniu z GC na PS2 jakims cudem polepszyly sie textury (pozatym PS2 przerobi mniej polygonow niz GC).
Mój sprzęt: Toshiba Tecra M10-11U, Mobile Intel Core 2 Duo P8400, 2233 MHz, 3051 MB RAM DDR2, NVIDIA Quadro NVS 150M (512 MB), Realtek ALC268 @ Intel 82801IB ICH9, Microsoft Windows XP Professional SP3, Logitech Dual Action Pad
mcbialy1
Posty: 125
Rejestracja: czw 26 lis, 2009

Post autor: mcbialy1 »

Moim zdaniem zwycieza gamecube mimo braku kilku dodatkow (separate ways i stroj dla Leona). Jest najlepiej skodowana i smiga elegancko. No i graficznie prezentuje sie najlepiej (pomijajac port na wii).
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Mam pytanie odnośnie wersji RE4. Która wersja pokazuje na cut-scenkach inny strój niż ten defaultowy?
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Chodzi Ci o to, na której wersji Leon na filmikach nosi inny strój niż domyślny np. mundur RPD? W takim razie na pewno w wersji na GC.
Złe oko moderacji czuwa.
mcbialy1
Posty: 125
Rejestracja: czw 26 lis, 2009

Post autor: mcbialy1 »

Powinno tez tak byc w wersji na Wii ale nie jestem pewien...
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

W wersji na Wii też tak jest.
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Mam wersje na Wii do tego EDTV i po prostu nie ma nic lepszego. Celowanie, grafika, wszystkie bonusy. Idealna wersja.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

A czy wersja na Wii to czasem nie jest to samo co na GC :P?
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
r123x
Posty: 128
Rejestracja: czw 28 maja, 2009
Lokalizacja: Żory

Post autor: r123x »

Nie, to nie to samo. Wersja GC, to taka wersja wykastrowana, wersja na Wii posiada wszystko to, co wersja GC i PS2 razem wzięte. Co pisałem ? ''wszystkie bonusy''.
Ostatnio zmieniony ndz 02 sty, 2011 przez r123x, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

r123x pisze:Wersja GC, to taka wersja wykastrowana
A wiesz że wersja na GC była pierwsza i miała być exclusivem? Dlatego nie ma większości dodatków które to są na PS2/Wii. By sprzedać ponownie produkt który już jest na rynku trzeba czymś zachęcić. A Capcom bardzo dobrze o tym wie.

Co do pytania w temacie. Grałem tylko na PS2 i ją wybieram jako najlepszą. O pozostałych platformach się nie wypowiem bo nie grałem na nich ale myślę że chyba niczym się nie różnią oprócz bonusów.
Ostatnio zmieniony pn 03 sty, 2011 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 1 raz.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

J.Krauser pisze:chyba niczym się nie różnią oprócz bonusów.
GC, jak konsola o lepszej mocy obliczeniowej jest bogatsza w detale (jak chociażby duuużo więcej liści na drzewach) czy większą miejscami liczbę przeciwników.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Recoil pisze:GC, jak konsola o lepszej mocy obliczeniowej jest bogatsza w detale (jak chociażby duuużo więcej liści na drzewach) czy większą miejscami liczbę przeciwników.
Ale to taki najmniejszy aspekt. Detale? Na PS2 było ich całkiem dużo. Narzekać nie można. Co do liści- kto by je policzył :rad10:
One man forced to seek REVENGE
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Recoil pisze: GC, jak konsola o lepszej mocy obliczeniowej jest bogatsza w detale (jak chociażby duuużo więcej liści na drzewach) czy większą miejscami liczbę przeciwników.
Zgodzę się. Na GC RE4 wygląda idealnie. Jednak na PS2 mam Separate Ways ;D.

http://www.youtube.com/watch?v=5qz0LbKpZtI - oto porównanie wersji GC vs. PS2.

Osobiście nie wiem na którą wersje zagłosować.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

J.Krauser pisze: Detale?
Takie detale jak pluskająca pod nogami Leona woda czy właśnie liście cieszą oko i dowodzą o mocy drzemiącej w poczciwym GameCubie.

Sądzę, że opinia nie ma tutaj nic do rzeczy, obiektywnie każdy powinien przyznać, że wersja na GC wygląda graficznie lepiej. Ale może jak kiedyś zetkniesz się z wersją GaCkową to się przekonasz ;).
pzm
Posty: 9
Rejestracja: sob 10 mar, 2012
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pzm »

dzięki modom najlepiej wygląda wersja na PC,wersja na GC jest ładniejsza niz na PS2,jest też bardziej mroczna jeśli chodzi o oświetlenie lokacji w porównaniu do wer. PC,wersja na GC posiada genialne efekty oświetleniowe np. w czasie burzy,świetny efekt wody,przeciwnicy posiadają również 'lśniącą otoczkę' fajnie błyszczą np. Regenerator'y,Nowistador'y itp. Gackowi brakuje bardzo trybu Separate Ways,bo ten trzeci strój Leona w kapeluszu to porażka...
p.s no i oczywiście w stroju RPD wstawki filmowe w czasie rzeczywistym,a także laser wygląda bardzo fajnie ,realnie ,nie to co w wersji na PC pogrubiona czerwona krecha,beznadzieja ...

Recoil: A dzięki interpunkcji i dużym literom tam gdzie trzeba lepiej będą wyglądać Twoje posty.

nie czepiaj się pierdół,co Ty nauczyciel języka polskiego jesteś :rad5:

[ Dodano: 17 Cze 2012 10:03 ]
mam pytanie,czy filmiki w wersji na Wii sa tak samo liczone w czasie rzeczywistym jak na Game Cube?
Ostatnio zmieniony czw 05 kwie, 2012 przez pzm, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”