Ogólne dyskusje

Awatar użytkownika
RVRE

Post autor: RVRE » czw 21 cze, 2018

Zastanawia mnie ten nóż w dłoni Weskera. Jak wypadali przez okno w Lost in Nightmares, to nikt go nie miał, a po upadku z takiej wysokości nikt z nich nie byłby w stanie walczyć.

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Redaktor

Post autor: WESKER-DL » czw 21 cze, 2018

To jest nóż Jill, a to że znalazł się tam, czysta interpretacja autora (być może w locie po niego sięgała)
Oglądaj na YouTube - BIOHAZARD 3 LAST ESCAPE!!! | KULISY | EVIL TV odc. 19
PSN - WESKER-DL / społeczność - Resident Evil PL
Resident Evil 2 Kolekcjonerka Unboxing https://youtu.be/T4UkdTNiSkA

FurryPiter

Re: Ogólne dyskusje

Post autor: FurryPiter » śr 06 mar, 2019

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale wczoraj minęło 10 lat odkąd Resident Evil 5 ukazał się w Japonii, a w przyszłym tygodniu (13 marca) i u nas stuknie 10 lat :rad11:

PSKING

Post autor: PSKING » śr 06 mar, 2019

Jezu. Pomyśleć że ograłem go ledwie niecały rok po premierze (nie zdawałem sobie z tego jakoś sprawy). To chyba jedyny Resident w którego grałem tak szybko. Jedyny po za Re 6 które było pre orderem...
Właśnie Re 6 sprawiło że przestałem czekać na nowe części i po nim grałem już tylko w ORC i ReV. Mam co nadrabiać.
Wracając do tematu, to chyba mój drugi ulubiony Resident, tak po czwórce chyba jednak stawiam go nad trójką. W żadnego nie grałem tak dużo, tak wiele razy. W Re 3 zagrałem kilka miesięcy temu i...odpadłem. Pamiętam je aż za dobrze. W Re5 też wszystko pamiętam, ale gameplay z ulepszonej czwórki jest dla mnie tak potwornie dobry! Oręż był świetny, każdą broń było czuć, ubóstwiałem pseudo system walki gdzie jednego przeciwnika można było uderzyć na wiele sposobów, i większość przeciwników dało się zaatakować na unikalny sposób. Wiele osób z jakiegoś powodu jest uczulonych na QTE w grach, ale dla mnie Re5 robiło to najlepiej, nawet lepiej od GoW ponieważ animacje były naprawdę krótkie. Samo zróżnicowanie przeciwników było najlepsze w całym Re, każdy z kilkudziesięciu rozdziałów miał sub bossa, a poszczególne bossa. To sprawiało że nie dało się nudzić, w mało której grze istniało tak wielkie zróżnicowanie. Mogę zaryzykować że do dziś Re5 się wybija.
Na plus też było zaliczenie wątku Weskera i świetna walka z nim.
Tak, to gra kopiująca wiele elementów czwórki.
ALE!
Jest to też gra która ulepszyła je dobrze i dodała wiele od siebie.
To świetny tytuł, w który muszę znowu zagrać tym razem w lepszej wersji.
Minusy? Przychodzi mi do głowy jeden, dość zabawny. Cała sprawa z edycją Gold. Dodano po premierze trochę zawartości(w tamtych czasach to była jedna z pierwszych takich zagrywek, dziś każda prawie gra na tego pięć razy więcej) która była zupełnie niepotrzebna.
Rocznica przypomina też dość zabawny fakt. To były czasy gdy ortodoksyjni ,,fani" skreślili serię cały czas wyjąc że to już nie to, że seria umiera, że straciła tożsamość, że to strzelanka(Re6 pozdrawia), że, że, że...
Dla mnie dziś wydaje się komiczne to jak mówiono o tak świetnej grze.
Pomyśleć że następcą tak genialnego tytułu było Re6 które prawie wszystko zepsuło....

Awatar użytkownika
Leon. KennedY

Post autor: Leon. KennedY » pt 02 sie, 2019

RE5 jak i ogólnie Residenty przodują w zestawieniu https://www.ppe.pl/news/135530/resident ... light.html

OS: Można przenieść jakby co w odpowiedniejsze miejsce.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”