Ogólne dyskusje

Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Czemu bezsens? Na pewno ułatwienie co zrobisz. Ale formuła jest lepsza i bardziej realistyczna. Bierzesz ekwipunek przed wykonaniem zadania co nie. Natomiast starzec stojący ot tak sobie jest bardziej bez sensu.

Na PRO jak Cię uratuje bot to szczęście. Nie jest taka tragedia, ale są momenty gdzie można się zdenerwować trochę.

BTW. to chyba do ogólnych dyskusji wypada bardziej ;) .
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Szakal pisze:
Aż tak źle? Na normalu zginęła mi może z trzy razy, a sama niekiedy uratowała mi tyłek :).
Moim zdaniem dwa krytyczne momenty "współpracy" z botem na Professionalu to walka z Jill/Weskerem i Ndesu.
Tyle ile ja się podczas tych starć nakląłem to na MWRC można by mnie za to zbanować do 5-go pokolenia ;D. Ale się udało więc PRO z botem jest do przejścia :).
Ostatnio zmieniony pn 21 sty, 2013 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Właśnie realniej to było w czwórce, robiłeś zakupy u gościa i szedłeś dalej. Jak przypomniało Ci się, że czegoś ci brakuje to musiałeś się wrócić. Tutaj jak podczas starcia z bossem braknie ci ammo czy leków, to tylko wczytujesz ostatni zapis i kupujesz czego Ci potrzeba. To głupie. Optymalnym rozwiązaniem byłoby gdyby wprowadzono coś ala sklep z Dead Space, tylko ciężko byłoby im to dopasować do realiów gry.
Salvin pisze:BTW. to chyba do ogólnych dyskusji wypada bardziej ;) .
Już jest :).

EDIT: Czyli jednak się da na pro z botem :).
Ostatnio zmieniony pn 21 sty, 2013 przez Szakal, łącznie zmieniany 1 raz.
Złe oko moderacji czuwa.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Raczej nie głupie a wymagające planowania i wyprzedzania faktów. Zabrakło albo źle rozporządzałeś to masz pecha. Trzeba sobie radzić, w końcu by była namiastka survivalu. Poza tym i tak nigdy nic nie kupowałem u Merchanta z wyjątkiem broni bo wszystko było dostępne podczas rozgrywki. Na brak ammo i ziółek nigdy nie narzekałem. Dlatego też pisałem, że niedopracowany jest. Skoro taki koncept powstał to powinno się robić zakupy raz przed mapą. Ale to też ma wady.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Salvin pisze:wymagające planowania i wyprzedzania faktów.
Jakiego planowania? Właśnie więcej trzeba było planować w czwórce. Tutaj wczytałem zapis przed walkę z bossem i kupowałem co chciałem, gdzie tu planowanie?
Salvin pisze:i tak nigdy nic nie kupowałem u Merchanta z wyjątkiem broni
Ja tam kilka razy kupiłem u niego spreye (na pro), a w piętce jeszcze granaty na Alberta podczas walki w wulkanie. No i właśnie dlatego uważam sposób z czwórki za lepszy. Skąd Chris niby wytrzasnął te granaty, kiedy stał naprzeciw Weskera na skale? Z powierza? A może jest magiem? Czary mary hokus granatus i już :P.
Złe oko moderacji czuwa.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Ech nie rozumiesz mnie :) .
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Dobra, ukończyłem poziom weteran i odblokowałem zawodowca. Chciałem sprawdzić jak to wygląda i oczywiście nadpisałem zapis..., a ja NIE CHCĘ teraz grać (po dwóch razach mam na razie dość). Może za jakiś czas. Jest jakiś sposób, żeby to zresetować i wrócić do opcji wyboru poziomu trudności?
Zależy mi na tym ponieważ jak gram to lubię oglądać wszystkie filmiki itp, wtedy lepiej się wczuwam w grę :).

Ps. Wkurzający system zapisu....
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Po prostu wchodzisz w opcję wyboru poziomu i wybierasz chapter.
To nadpisanie dotyczy tylko chackpointu czyli kontynuacji.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Czyli jak wybiorę rozdział pierwszy i go ukończę, to gra pójdzie dalej i będę mógł ukończyć pozostałe rozdziały tak jak jest w trybie fabularnym?
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

Szakal pisze:Czyli jak wybiorę rozdział pierwszy i go ukończę, to gra pójdzie dalej i będę mógł ukończyć pozostałe rozdziały tak jak jest w trybie fabularnym?
Dokładnie tak, można się bawić do woli, ja upatrzyłem sobie zdobycie rangi S na wszytkich poziomach. Po kolei przechodziłem levele od normala do zawodowca ( niestety weteran i zawodowiec jest ciezkoi do eSkowania)
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Na PC i tak nic nie ma za zdobycie wszystkich poziomów na S, chyba że się chcemy sprawdzić.
Mati12321
Posty: 62
Rejestracja: pt 11 maja, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mati12321 »

Powodzenia na zawodowcu można się bardzo łatwo zirytować ( jeśli grasz z botem ).
Dreddenoth pisze:( niestety weteran i zawodowiec jest ciezkoi do eSkowania)
Na weteranie jest jeszcze łatwo najgorszy jest zdecydowanie roździał 2-3, a na zawodowcu to eSkę mam tylko na pierwszych trzech planszach dalej lecą tylko oceny A. Jeśli uda ci się przejść wszystkie roździały na rangę S to szacunek.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

W takim razie ulżyło mi i za jakiś czas wezmę się za tego zawodowca :).

Jeszcze dwie sprawy:

1) Czy mogę stworzyć drugi profil dla drugiego gracza (PC, windows LIVE)? Po prostu mój bratanek chciałby zagrać (grał w RE4 i mu się podobało), ale z kolei ja nie chcę żeby mi coś nadpisał w moim profilu :).

2) Gdzie są pokazane wyniki w Mercach? Pokazuje mi tylko jaką osiągnąłem rangę daną postacią.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Dimitri
Posty: 52
Rejestracja: sob 31 mar, 2012
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dimitri »

Co do pierwszego pierwszego pytania to tak da się. Wystarczy, że podczas gry np. w menu klikniesz klawisz HOME. Następnie musisz się wylogować i stworzyć nowy profil. Wyniki są pokazane pod obrazkiem każdej z aren :)
Mati12321
Posty: 62
Rejestracja: pt 11 maja, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mati12321 »

Mam też jedno pytanko odnośnie merców. Przejdę do rzeczy otóż czasami gdy gram duet to po przejściu jakiejś obojętnie jakiej planszy nie zapisuje mi się wynik. Wygląda to mniej więcej tak:
a) Koniec mapy wynik nabity.
b) Wychodze i daję, żeby się zapisało.
c) Gdy patrzę na wyniki to nie ma tego wyniku ani puktów do wymiany.

Czy ktoś wie na czym to polega ?
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Mati12321, Nie możesz grać na 3 bądź 4 slocie. Tylko na pierwszym i drugim są zapisywane wyniki. Jeżeli nie używasz żadnych wspomagaczy do gry, to pilnuj by Twój nick był zawsze widoczny w ekranie wyboru postaci (jeśli jest czyjś inny to gra na pewno nie zapisze Twojego wyniku).
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Mati12321
Posty: 62
Rejestracja: pt 11 maja, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mati12321 »

Nareście Gra ukończona, zawodowiec jest już za mną. Wpadło wszystko co miało wpaść i jestem niezwykle usatysfakcjonowany tym faktem. Roździał 2-3 zaszedł mi za skórę, ale udało się go przejść i to z botem :okulary3: . Przy tym miałem tylko 19 zgonów :rad12: . Walka z Jill i Wesker'em także zapadnie mi w pamięć, chociaż nie będe wspominał jej zbyt dobrze. Ogółem zginąłem 39 razy, ale nie żałuję.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Mati12321, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Jakiś czas temu grałem w RE5. Majiniemu głowa poszła w drzazgi po rzuceniu w jego stronę granatu. Nigdy wcześniej mi się to nie przydarzyło.
PSKING
Posty: 1281
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Ludzie z CAPCOM'u są pazerni jak cholera,a RE5 było idealnym momentem na zakończenie serii
Spoiler!
Czy można zakończyć to lepiej ?
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Podzielam pogląd, że RE zakończyło się wraz ze śmiercią Weskera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”