Ulubiony/Najciekawszy Boss

Ulubiony/Najciekawszy Boss

Uroboros
4
5%
Popokarimu
4
5%
Ndesu
2
2%
Irving
7
8%
U-8
6
7%
Uroboros Mkono
6
7%
Jill&Wesker
35
40%
Uroboros Aheri
3
3%
Wesker Pierwsze Starcie
14
16%
Wesker Drugie Starcie
7
8%
 
Liczba głosów: 88

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Ulubiony/Najciekawszy Boss

Post autor: WESKER-DL »

A więc tak, który waszym zdaniem był najciekawszy i z którym prowadziło sie najlepszą walkę?

Lista i mały opis wrażeń:

1. UROBOROS - Ciekawa walka, przypomina załatwienie Leechman'a z Outbreak'a, krótka choc satysfakcjonujaca
2. POPOKARIMU - Z początku walka przypomina tą ze Skorpione z RE0 choć jest bardziej taktyczna i ciekawsza, nie walczymy tylko raz z tym Bossem, miny działają w 100%, ciekawy teren (zachodzące słońce) oraz fajnie wyglądajacy pod wzgledem desingu przeciwnik, za pierwszym podejściem juz uległ więc do trufnych nie należy
3. NDESU - czyli stary znajomy z Hiszpani po tuningu, walka przy pomocy Kosiary daje radę, choc myślałem że dłużej będzie trwała, na plus desing i zabawa Bossa otoczeniem. Słaby punkt oczywiście głowa
4. IRVING - Klon Salazara, ciekawa plansza daje niezłe wrażenia (pogoda/otoczenie), sam Boss również nie jest wymagający
5. U-8 - zdecydowanie najładniejsza walka z Bosem w całej serii, odpowiednia taktyka i Boss pada po kilku minutach, ogrom Bossa nie pozwala nieraz go złapać na cały ekran
6. UROBOROS MKONO - Jedna z walk, która wprawiła mnie w zachwyt nad możliwościami wykończenia, świetnie się spisuje Miotacz ognia a i sama plansza wygląda cudownie (szczególnie cienie rzucane na postać).
7. JILL & WESKER - Od tego momentu osłupiałem, raz że sama walka jest świetna, ruchy i akcje jakie widzimy na ekranie, tak postać animacja Wesker'a oraz świetnie dobrana muzyka, jeden z moich faworytów, do tego dorzucam walkę z sama Jill i wyrwanie jej czujnika, może nie jest to jakis przepych i ogrom ale za ciekawość ma u Mnie pierwsze miejsce, w serii tego jeszcze nie było
8. UROBOROS AHERI - Ogrom i taktyka, laser wygląda jak i sprawuje się świetnie, trochę przypomniał mi się Dead Aim pod wzgledem klimatu ale sama walka w RE5 bije go na głowę
9. WESKER PIERWSZE STARCIE - Krótka ale ponownie na rozpracowanie, animacja i ogrom planszy idzie w plus, ciekawa choć niera frustrująca.
10. WESKER DRUGIE STARCIE - walka typowa, jeno później na skojarzenie przychodzi motyw z Nosferatu z CV, zakończenie świetne (nie mówię o końcowym filmiku)

Także jak wcześniej wspomniałem dla Mnie na wyróżnienie zasługuje walka z Wesker'em i Jill no cóż nowość w serii a znakomicie odegrana pod niezłą muzyką, pierwsze miejsce
Ostatnio zmieniony pn 29 paź, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 5 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Misiuk
Posty: 9
Rejestracja: sob 31 maja, 2008
Lokalizacja: z re5

Post autor: Misiuk »

Zaznaczam U-8, ponieważ dostarczyła mi najwięcej przyjemności :) Ah te rozmiary ;>
Awatar użytkownika
Czarek199410
Posty: 144
Rejestracja: pt 26 paź, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Czarek199410 »

Jill&Wesker jedno słowo
EPIC
Gotta Whole lot of love
Awatar użytkownika
Komandos
Posty: 28
Rejestracja: śr 11 mar, 2009
Lokalizacja: Kamurocho

Post autor: Komandos »

Wesker w pierwszej formie- super muzyka, dużo kombinowania na początku. W ogóle walka bardzo widowiskowa, trochę nawet podobna do pojedynku Snake'a z Vampem w MGS4.
6. UROBOROS MKONO - Jedna z walk, która wprawiła mnie w zachwyt nad możliwościami wykończenia, świetnie się spisuje Miotacz ognia a i sama plansza wygląda cudownie (szczególnie cienie rzucane na postać).
Z tym kolesiem to jeszcze nie miałem okazji się pobawić, bo zawsze na niego RPG (wystarczy jedna rakieta) brałem, żeby czas zaoszczędzić :smiech1:
Ostatnio zmieniony pn 16 mar, 2009 przez Komandos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alucard
Posty: 144
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alucard »

samo z siebie jakoby bylo widac ze ten temat to spoilerownia, ale mozna by bylo dopisac notke w nazwie tematu, tak o, dla zasady zatajniania spoilerow przez czas obrany w ankiecie.

glosowalem na jill&wesker.
chociaz last boss fight, outstanding.

Wesker-DL: Premiera już była, Fani nie bedą siedziec cicho na forum poświęconym serii także nie martwcie się o konsekwencje, nikt nikogo nie zmusza do wchodzenia w dział RE5.
Ostatnio zmieniony pn 16 mar, 2009 przez Alucard, łącznie zmieniany 1 raz.
Playstation Network: Bansai_
Xbox Gamertag: kagannpwnz
3DS Friend Code: 2105-9086-2899

Zapraszam do wspólnej gry.
Awatar użytkownika
Naleśnik
Posty: 128
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: Craccoon City

Post autor: Naleśnik »

Wybór ciężki, bo wszystkie bosy były super. Zagłosowałem na Uroboros Mkono. Klimatyczna miejscówka, ciekawy boss i do tego nerwowe oczekiwanie na napełnienie miotacza.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Eh ile ja się z początku nalatałem aby go napełniać ;) a ile nerwów poszło jak brakło mi amunicji na strącenie słabych punktów :smiech3:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

JILL & WESKER to była moja najlepsza walka w tym Resie dlaczego przez to że z początku myślałem że trzeba strzelać do Jill i byłem bardzo zły ręce mi się trzęsły a Wesker wszystkie strzały omijał cwaniak :rad12: a no i jeszcze ta super muzyka która podczas tej walki była no ale ciesze się że jednak trzeba było zdiąć z niej to żelastwo bo chyba bym do niej nie strzelił :smiech7: i jeszcze podobała mi walka WESKER DRUGIE STARCIE ponieważ zginąłem pare razy i się trochę pomęczyłem :smiech6:
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Jakem Gozdek
Posty: 163
Rejestracja: ndz 07 gru, 2008
Lokalizacja: sie wziął Merchant?

Post autor: Jakem Gozdek »

Rozumiem, że nie ma wielokrotnego wyboru? A szkoda :rad6: Jill i Wesker było nieziemsko klimatyczne, sam Wesker w pierwszym etapie również fajnie się walczyło, można go wykończyć w kilka sposobów, niedawno odkryłem, że on umie rzucać rakietami XDD
U-8 jest wybitna walka, też można go rozwalić bodajże na dwa sposoby.
Więc waham się bardzo między Wesker'em a U-8, hmmmm... Strasznie ciężko wybrać, ale chyba zaznaczę Wesker'a.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Nom walka Jill & Wesker jest najlepsza

Ps:Możesz podać te kilka sposobów bo ja żadnych nie odkryłem :rad12: z góry dzienx
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Pozwolę sobie (żeby nie zakładać specjalnie nowego tematu) przybliżyć najgorszego bossa. Nie tyle pod względem wyglądu, klimatu, co po prostu faktu, że wciśnięty został na siłę. Generalnie mimo, że jest fajny, )bo kto nie lubił El Gigante) to równie dobrze mogło by go nie być, ba, nawet lepiej byłoby bez niego. Ew. lepiej byłoby bardziej sensownie go umieścić. No bo jedziemy sobie do portu, nagle jest sobie on, a potem znów nagle plyniemy łódką. Kompletnie abstrakcyjnie. Coś na wzór rafinerii zaraz obok lepianek. Niemniej fajnie byłoby spotkać go gdzieś w normalniejszych okolicznościach, i walczyć z nim w normalny sposób ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Arek pisze:

Ps:Możesz podać te kilka sposobów bo ja żadnych nie odkryłem :rad12: z góry dzienx
Granat w paszcze, jeden strzał z IRL lub zwyczajnie
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nyu
Posty: 50
Rejestracja: sob 28 mar, 2009
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Nyu »

Bossowie w tej części są na zero. Nie mniej, nie więcej. Czemu? Bo choć wyglądają ładnie a walka jest efektowna, tak ogranicza się do strzelania w weak point. A takiego czegoś nie lubię, bo to nudzi i jest schematyczne. Na pewno walka z Jill i Weskerem była ciekawa (ale też ograniczała się do zadania określonej ilości damage'u w weak pointa). Reszta to naparzanie bo różniących się wyglądem przeciwnikach. No a pokonanie Ndesu mnie zawiodło, bo walka okazała się zwykłym celowniczkiem. Ogólnie lepiej to wyszło w poprzedniej odsłonie. Zresztą jeszcze wcześniejsze też miały imo ciekawsze walki, np. z Nemesisem (w ogóle ten typ to moc), Tyrantami i wiele więcej.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Tak to prawda,porównując walki z poprzednimi bossami (Nemek,Tyrant nigdy tego nie zapomnę)to fakt w najnowszych odsłonach RE bossowie im nie dorównują strachem ani charyzmą,NP nemek:był to postach przez cała grę i gdy tylko się usłyszało to piekielne S.T.A.R.S to od razu uciekało się z danej lokacji mam racje :smiech6: .Odnośnie walki Ndesu w RE5 jak dla mnie to ok że to jest celowniczek bo ten Gigant moim zdaniem jest dużo silniejszy od tego z RE4 więc walki z nim sobie nie wyobrażam. :rad12:
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
=Rzeźnik=
Posty: 99
Rejestracja: wt 15 maja, 2007
Lokalizacja: wakacje/Afryka

Post autor: =Rzeźnik= »

Jill&Wesker. Najlepsza walka i najbardziej klimatyczna. Grając, jak wpatrywałem się w Jill (kiedy jeszcze był Wesker na polu walki) to wyglądała jakby stała po niczyjej stronie. Obok mnie przebiegła i nawet mi kopa nie sprzedała, lecz gdy drugi raz potrzedłem niestety było inaczej. Moim zdaniem ona w tej walce jest po SWOJEJ stronie :D .
"Gdy usłyszysz ryk piły spalinowej ,jest już za późno."
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Walka z Irvingiem. Ale nie dlatego że najlepsza tylko że najładniejsza graficznie :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Największe wrażnie budzą walki z Weskerem... Ta postać i jego konfrontacje z Chrisem przebijają wszystko i wszystkich... no i te cuda jakie Wesker wyprawia :smiech1:. A tak ogólnie patrząć to RE5 ma najlepszych przeciwników ze świata RE :rad1:
Awatar użytkownika
Angela
Posty: 189
Rejestracja: sob 31 maja, 2008
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Angela »

Pierwsze starcie z Weskerem było nawet ciekawe, te wszystkie jego ruchy, ataki jakoś bardzo mnie ciekawiły, sama nie wiem dlaczego.
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Jill i Wesker. Fajny był sam Wesker, ale przed mutacją był za króki, a po mutacjy, tendencyjny i słaby. U-8 u mnie jest na drugim miejscu. Jill i Wesker, fajnie jest stanąć na przeciwko tych postaci i poprostu się z nimi strzelać i robić QTE :)
Stay Punk
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Oddałam głos na Ndesu ze względu na jego wygląd. Mógłby być jeszcze Wesker ale w ostatnim starciu został oszpecony i przestał mi się podobać.
Jednakże w moim prywatnym rankingu króluje czerwony kat :rad12:
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”