[Ankieta] Ulubiona lokacja

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

[Ankieta] Ulubiona lokacja

Post autor: WESKER-DL »

No właśnie, podobnie jak w RE4 mamy schemat lokacji tyle że bardziej urozmaicony, mamy do zwiedzania naprawde ciekawe miejscówki:

Wioske Kjiuju i okolice

- Public Assembly
- Storage Facility
- Train Station
- Savannah

Wioske Plemienia oraz Rafinerię

- Marshlands
- Execution Ground
- Oil Field - Drilling Facilities

Jaskine i miejsce Progrenitor'a

- Cave
- Worship Area
- Underground Garden

Laboratoria i Statek

- Experimental Facility
- Uroboros Research Facility
- Ship Deck
- Main Deck
- Bridge Deck

Według mnie na największe uznanie zasługuje wioska Kjiuju i okolice, no cóż od początku wieści o RE5 nastawiałem się na tą miejscówkę i Mnie nie zawiodła. Efekt światła i gorąca już na początku daje sie praktycznie odczuć na skórze. Fajny desing lokacji i przeciwnicy, dodam jeszcze jako zakończenie Sawanne, którą przemierzamy ciężarówką z zamontowanymi Gun'ami. Bagna i wioska plemion równiez ma klimat, deszcz później oraz wygląd postaci, polecam obadać w dziale figurek ich gęby, coś niesamowitego, podobało mi sie równiez podróżowanie poduszkowcem, znany patent lecz wciągające było to szukanie części ;). Laboratoria były nieco na gorszym poziomie, niezapomniane Lickery i ich klatki dawały klimat ale poza tym jakoś reszta nie powaliła na kolana. Tomb Raider ehh tzn. lokacje z "zagadkami" wygrywają pomysłowością ale niebardzo trawię takie lokacje w serii RE, bardziej pasują mi właśnei do TR'a i niech tak pozostanie. Statek juz mi się przejadł po Dead Aim i zaliczyłem go bez większych ochów mimo to nie potrafiłbym okreslic go mianem Crap'a pod względem wykonania aczkolwiek stawiam na ostatniej pozycji.
Ostatnio zmieniony ndz 14 paź, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 3 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Naleśnik
Posty: 128
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: Craccoon City

Post autor: Naleśnik »

Największe wrażenie zrobił na mnie etap na jeziorku czyli Marshlands. Pomykanie na poduszkowcu kojarzy mi się troszkę z Water Hazard w Half-Life 2. Uwielbiam to!

Również początkowe etapy są świetne i urozmaicone. Już demko mnie zachwyciło. Kijuju rządzi w całości, szczególnie mi się podobał port. Etap na szynach (Savannah) był super, ale strasznie krótki moim zdaniem, tak samo Cave gdzie dźwigamy latarę. Rafinerię również zaliczam na plus. Ślicznie to wszystko tam się błyszczy. Grając nie mogłem się doczekać laboratoriów które zawsze mi się podobają w Residentach. No i się nie zawiodłem. Experimental Facility i Uroboros Research Facility były super. Moją uwagę zwróciły fenomenalnie wykonane szyby. Poczułem prawdziwy ludzki smutek w pomieszczeniu ze zwierzętami do eksperymentów. Świetny był ten długi korytarz, a w zasadzie dwa równoległe, gdzie nagle coś na nas wyskakuje. O miejscówce z bossem Uroborosem już pisałem przy okazji bossów. Miodzik.

Nie podobał mi się statek. Jakoś nie przepadam za tym rodzajem lokacji, chociaż są wyjątki jak np. w Soldier of Fortune 2 czy Chaos Theory. Ale wolałbym w RE5 krótki statek i coś jeszcze do tego. Takie sobie wrażenia ze statku, umknęły przy pierwszej walce z Weskerem i później na wulkanie. Lubię wulkany w grach, w Ninja Gaiden II też było fajnie na końcu. W sumie więc 99% miejscówek bardzo mi się podobało.

Zapomniałem o etapie Tomb Raider. W sumie nie wiem jak go ocenić, chyba na plus ale taki mały.
Ostatnio zmieniony pt 20 mar, 2009 przez Naleśnik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Czarek199410
Posty: 144
Rejestracja: pt 26 paź, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Czarek199410 »

Wioski kjiuju najlepsze nic ich nie przebije

Dalej laboratoria Lickery,skradanie się,Uroboros tego się nie zapomina

Statek pamiętacie chapter 6-2 czuło się grozę i oczywiście piękne fajerwerki :smiech6:

Najgorsza lokacja według mnie plemiona nie trawię tarczy włóczni itp
Ostatnio zmieniony wt 17 mar, 2009 przez Czarek199410, łącznie zmieniany 1 raz.
Gotta Whole lot of love
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Zgadzam się W-DL te lokacje z zagadkami to wogóle takie nie Residentowskie od razu jak wszedłem do tych świątyń to mi się wszystko przestawiało co to Tomb Rider,a Do tematu to moją ulubione lokacje to te końcowe czyli Laboratoria i Statek :rad6: przynajmniej ściany w korytarzach przypominały Horror i te dobrze znane nam Lickery :smiech1:
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Jakem Gozdek
Posty: 163
Rejestracja: ndz 07 gru, 2008
Lokalizacja: sie wziął Merchant?

Post autor: Jakem Gozdek »

Ooo tak wszedłem do świątyni Inków od razu skojarzyło mi się z Tomb Raider'em albo ostatnim Indiana Jones'em. Upierdliwa plansza, ale zrobiona bardzo ładnie.
Oczywiście pierwsze miejsce to Kijuju (całe). Wolę nie opisywać, bo wyjdzie referat na całą stronę ;] Napiszę tylko, że jest pięknie, upalnie i klimatycznie. Tło jest przepiękne na Savannie, ten zachód słońca jest perfekcyjny, uwielbiam taki obrazek :D
Laboratoria są fajne, klimacik jest, mimo iż nie grałem w RE2 to przypuszczam, że właśnie ten klimacik odczuwali gracze, a przynajmniej zbliżony.
Dalej jeziorko Marshlands, "rdzenni Majini" jak ich nazywam, są fajnie zaprojektowani, pozdzierana skóra wygląda realistycznie, tak jak napisał Wesker, w figurkach można się im przyjrzeć, polecam szczególnie łucznika, jego pysk jest taki schizofreniczny ;p
Statek najmniej mi się podobał, tak jak w innych grach, nie bardzo lubię te kontenery i łażenie między nimi jest wkurzające (i w dodatku w tej mapce nie mam jednego emblematu BSAA)
No to na razie tyle, może kiedyś się zbiorę na opisanie innych, chociaż te najbardziej mi zapadły w pamięć.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Ale muszę przyznać że mi się jeszcze podobała lokacja Marshlands ponieważ te dzikusy robiły na mnie wrażenie i jeszcze te krokodyle i ta niezręczna cisza a tym jeziorku miodzio :D

Ps:oj chyba tam za cicho to nie było :rad12:
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Naleśnik
Posty: 128
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: Craccoon City

Post autor: Naleśnik »

Te krokodyle dały mi mocno w kość na początku. W końcu wpadłem na to że tam trzeba szybko biegać i omijać gady. Fajne te wioski. A najlepszy jest kurnik na środku gdzie często bywam po złote jaja :rad6:
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

No to fakt mi też nieźle przygryzły najpierw ale powiem szczerze że w tej grze najlepiej jak sie cały czas biega :smiech1: a no jeszcze do fajnych lokacji zaliczyłbym Public Assembly podobna mi sie tamtejszy klimat taki upalny a no i jeszcze jak kopią to coś w worku całkiem fajne :rad12:

A dopisuję bardzo podoba mi się plansza na której odbywamy pierwszą walkę z Weskerem & Jill super

WESKER-DL - Jak piszesz że dopisujesz to dopisz do wcześniejszego posta ;)
Ostatnio zmieniony pt 27 mar, 2009 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Czarek199410
Posty: 144
Rejestracja: pt 26 paź, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Czarek199410 »

2-2 chyba najlepszy z całego kjiuju mam na myśli jaskinia w której nic nie widać partner Musi trzymać lampę a po tym wszystkim kiedy wyjdziemy najpiękniejszy widok jaki Widziałem no i ten BOSS
Ostatnio zmieniony sob 21 mar, 2009 przez Czarek199410, łącznie zmieniany 4 razy.
Gotta Whole lot of love
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Nom nom fakt widoki piękne i w tej jaskini z tą latarką taki fajny klimacik :rad12:
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Alucard
Posty: 144
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alucard »

Kijuju i tylko Kijuju, majstersztyk.
Playstation Network: Bansai_
Xbox Gamertag: kagannpwnz
3DS Friend Code: 2105-9086-2899

Zapraszam do wspólnej gry.
Awatar użytkownika
Nerobianco
Posty: 132
Rejestracja: sob 13 gru, 2008
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Nerobianco »

Korytarz z Lickerami - 100% klimatu Resident Evil. Mniej światła i było by perfekcyjnie.
Reszta mimo świetnego wykonania nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Bardzo podoba mi się ta komnata ( cokolwiek to jest ) w której rosną kwiaty, jednak to mi do Final Fantasy pasuje ; )
Chętnie bym zobaczył jakąś akcję w pomieszczeniu z klatkami vide jakieś Cerberusy <3
&#12480;&#12540;&#12463;
Awatar użytkownika
Prisonbull
Posty: 77
Rejestracja: wt 26 cze, 2007
Lokalizacja: br

Post autor: Prisonbull »

Lokacja w której zaczynają się lickery i sala z królikami doświadczalnymi. W miejsce tych kóz i szczurów wstawiłbym cerberki bez skóry (takie jak w filmie RE) i huntery.

Najbardziej residentowe lokacje :)
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1864
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Ulubiona lokacja? Hmmm... Chyba Uroboros Facility. Chociaż Kijuju Port, Savanna i statek również są świetne. Kurczę, w tej grze każda lokacja jest na 5+.
Obrazek
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Wioska Kijuju - świetnie zaprojektowane levele wioski oraz superowy zachód słońca w czasie walki z motocyklistami.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

O tak wioska wszystkie etapy w wiosce Kjiuju są świetne.Ale i tak najlepsze lokacje w Re5 to korytarze z Lickerami miodzio. :rad12:
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Jak już mam wybierać ulubioną lokację, to będzie to laboratorium z lickerami - te odrapane ściany, plamy krwi na podłodze...tylko czemu lickery stadami nadchodziły? :zmiesz8: Wioska tubylców nijak nie przypadła mi do gustu. Kjiuju - nic specjalnego, ale może być.
Awatar użytkownika
Mic126p
Posty: 10
Rejestracja: pt 22 sie, 2008
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Mic126p »

Mi podoba się Kjiuju.Bardzo słonecznie.Można się opalić :smiech6: .Także lubię laboratorium z lickerami.W końcu coś mnie ruszyło,jak zobaczyłem tą krew na podłodze i ścianie,ślady pazurów oraz jakieś resztki ciał czy coś takiego. :rate10: .A inne etapy takie sobie :rate5: .Trochę dużo tych lickerów było.Najgorzej,gdy czekało się na windę,aż zjedzie,ale nie zbaczajmy z tematu.Ogólnie nie jest źle z tymi lokacjami :rad12: .
Awatar użytkownika
Runii
Posty: 105
Rejestracja: sob 17 sty, 2009
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Runii »

Jak większość napisała podobało mi się laboratorium aż czuło się ten klimat takiego typowego Re dużo krwi,pazury na ścianach,klatki gdzie były trzymane lickery miodzo :) a, najmniej statek oraz wioska.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Zdecydowanie Kijuju i okolice ;). Skąpane w słońcu miasto (gdzie grasują nieprzyjaźni Majini) czy zachodzące słoneczko na sawannie budują niesamowity klimat (zwłaszcza miasto). Reszta lokacji też jest świetna i klimatyczna (Marshlands czy Laboratoria z Lickerami i Uroboros). Najgorszymi lokacjami są dla mnie
WESKER-DL pisze:Jaskinie i miejsce Progrenitor'a
'

Te miejscówki są zbyt Tomb Raider'owe :P.
Ostatnio zmieniony pt 02 wrz, 2011 przez Chris93, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”