Zakończenie

Awatar użytkownika
wiking011
Posty: 218
Rejestracja: czw 13 gru, 2007
Lokalizacja: nieważne

Zakończenie

Post autor: wiking011 »

(Nie wiadziałem pod co to podpiąć więc stworzyłem nowy temat w razie komplikacji z regulaminem prę o wysłanie PW)
Jak się skończyło większość z nas wie a jak nie to wystarczy odwiedzić youtube

I tu mam pewne uwagi. Nie wydaje się wam naciągane tzn pojawienie się Jill i Josha no wybaczcie ale wymieńcie 1 powód dla którego żołnierz BSAA miałby pomóc kobiecie którą pierwszy raz widzi na oczy i która usiłuje wmówić że została porwana i uratowana przez Chrisa i Shevę, nawet gdyby to kupił nie sądzę by zaoferował pomoc no i w ogóle czemu zamiast uciekać do najbliższej bazy BSAA bawi się w akcje ratunkowe z nieznaną kobietą

z drugiej strony jak to możliwe że się spotkali prawdopodobieństwo przypadku jest raczej niskie a celowo się mogli szukać bo się nie znali

No i czy Jill zdecydowałaby się prowadzić taką akcję z żołnierzem którego nie zna to ryzyko mogło zaważyć na życiu Chrisa i Shevy nie sądzę by się na to chętnie zgodziła

Nie wiem co powiecie ale moim zdaniem to było mocno naciągane

Recoil: Poza tym, co Ci napisałem, pamiętaj o dużych literach na początku zdania...
Ostatnio zmieniony sob 13 cze, 2009 przez wiking011, łącznie zmieniany 4 razy.
nie ma zła są tylko różne warianty dobra
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Posłuchaj to nie jest naciągane ponieważ po pierwsze Chris wyznał Shevie jaki jest jego cel misji a więc Sheva zgodziła się mu pomóc i podróżować z nim a jeśli chodzi o Josha to oni się z Shevą znali więc dlatego pomagał im a więc ja nic nie widzę naciąganego :rad12:
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
PiotrB
Posty: 28
Rejestracja: pn 10 wrz, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: PiotrB »

wiking011 pisze:I tu mam pewne uwagi. Nie wydaje się wam naciągane tzn pojawienie się Jill i Josha no wybaczcie ale wymieńcie 1 powód dla którego żołnierz BSEE miałby pomóc kobiecie którą pierwszy raz widzi na oczy i która usiłuje wmówić że została porwana i uratowana przez Chrisa i Shevę, nawet gdyby to kupił nie sądzę by zaoferował pomoc no i w ogóle czemu zamiast uciekać do najbliższej bazy BSEE bawi się w akcje ratunkowe z nieznaną kobietą
Jill tak jak Josh należy do BSAA (nie BSEE), więc to żaden problem. Wprawdzie uznano ją za martwą, ale jako, że była zapewne bardzo znaną członkinią BSAA, Josh powinien ją bez problemu rozpoznać.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

No właśnie a poza tym tak jak już pisałem Josh znał się z Shevą więc dlatego im pomagał :rad12:
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
wiking011
Posty: 218
Rejestracja: czw 13 gru, 2007
Lokalizacja: nieważne

Post autor: wiking011 »

Jill służyła w BSAA? jakieś dowody?
nie ma zła są tylko różne warianty dobra
Awatar użytkownika
PiotrB
Posty: 28
Rejestracja: pn 10 wrz, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: PiotrB »

Poczytaj sobie akta Jill w Library w grze :).
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Całe zakończenie było niestety za krótke i przewidywalne, chyba że załorzymy od momentu walki z Weskerem w samolocie, nie jest źle ale zdecydowanie zakończenie powinno byc dłuższe, np. podczas lotu samolotem lub po literach jakiś dodatkowy filmik, a w sumie obejrzeliśmy standard czyli Heli i słońce
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Zakończenie jest jak dla mnie troszeczkę za krótkie (sam filmik końcowy), w sumie typowe dla serii RE. Z drugiej strony nie mogę wszystkiego porównywać do Metal Gear Solid 4.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

NEMESIS US pisze:Z drugiej strony nie mogę wszystkiego porównywać do Metal Gear Solid 4.
Też mam tę tendencję. Nie ma się co dziwić - w końcu to chyba najlepszy tytuł na PS3 ;)

Inna rzecz, że samo zakończenie RE5 zalatywało strasznie MGSami, więc porównanie jest tu zupełnie uzasadnione.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

No tak to prawda zakończenie jest stanowczo za krótkie ale to niestety w serii Resident Evil zawsze tak mamy :rad12:
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Alucard
Posty: 144
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alucard »

Myślę że długość i jakość filmików podczas gry rekompensuje to z nawiązka ?
Playstation Network: Bansai_
Xbox Gamertag: kagannpwnz
3DS Friend Code: 2105-9086-2899

Zapraszam do wspólnej gry.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Może troszkę ale mogliby chociaż raz się postarać z filmikiem końcowym na szczęście wszystko skończyło się Happy Endem :rad12: i jest ważne.
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Ale ten happy end jest taki typowy, helikopterem w stronę słońca. :rad12:
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

NO tak to prawie zawsze tak samo ale ważne że Happy end Chris leci z Jill. :rad12:
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Nerobianco
Posty: 132
Rejestracja: sob 13 gru, 2008
Lokalizacja: Zambrów

Post autor: Nerobianco »

Trochę szkoda że Jill ma zniszczoną klatę ; )
Generalnie sądzę że zakończenie traci gwałtownie na klimacie w momencie lądowania. Ta akcja w samolocie jest genialna, potem już jakby na siłę a i cudowne pojawienie się "Rescue team" jest jakieś takie przewidywalne. Motyw z retrospekcją jest świetny, pokazuje trochę bardziej ludzką stronę Krzysia, przez całą grę jest jakiś taki bezpłciowy :)
ダーク
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

A dla Mnie szczęśliwym zakończeniem byłaby jednak śmierc jakiegoś dobrego bohatera, przynajmniej by sie cos działo, albo Chris został by razem z Weskerem uwięziony na terenie wulkanu, później nastapiła by erupcja i jill z Shevą by odleciały, to byłoby ciekawe zakończenie :okulary3:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ramones
Posty: 15
Rejestracja: wt 24 mar, 2009
Lokalizacja: z miasta

Post autor: ramones »

Zgodze sie z Weskerem. Jakaś smierć by się przydała zeby ożywic świat RE:) (nie licze Weskera, Alberta:)
Tylko czyja? Chrisa mi szkoda, zżyłem sie z facetem od poczatku jego przygód w swiecie zombie. Może ranna Sheva, Josh rzucający sie jej na pomoc, i w tym momencie jakies ostatnie tchnienie Weskera efektownie go zabija, niby nie głowny bohater, ale to zawsze jakaś smierc pozytywnej postaci.
I szkoda klateczki Jill. jak tylko zobaczyłem nadajnik juz sie martwiłem o jej ciało:] a jak go wyrwałem to byłem załamany tą blizną:/
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Z jednej strony zakończenie jest przegięte i wtórne (wielki boss, ucieczka, walka, helikopter, wyrzutnie, napisy końcowe. Samo naparzanie się w wulkanie pełnym toksycznych substancji i z temperaturą przekraczającą normy), z drugiej to wcale nie musi być koniec Weskera. Zostawili sobie furtkę - Spencer wspominał, że Wesker był wyprodukowany i to jako jeden z wielu.
Ostatnio zmieniony ndz 24 maja, 2009 przez Saladyn, łącznie zmieniany 1 raz.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
Alucard
Posty: 144
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alucard »

I była notka o tym że tylko 1 z projektu W. (wesker?) się udał, więc wątpie.
Playstation Network: Bansai_
Xbox Gamertag: kagannpwnz
3DS Friend Code: 2105-9086-2899

Zapraszam do wspólnej gry.
Awatar użytkownika
Jakem Gozdek
Posty: 163
Rejestracja: ndz 07 gru, 2008
Lokalizacja: sie wziął Merchant?

Post autor: Jakem Gozdek »

Ten temat ma etykietkę "Spoiler", więc nie trzeba używać tutaj czarnej czcionki.

Poza tym czuję, że zaraz nastąpi odchylenie od tematu, bo między zakończeniem a początkiem RE6 jest cienka granica. Nie przekraczajmy jej.

Co do zakończenia, też uważam, że niektóre elementy są trochę przewalone (np walka w wulkanie wokół lawy, nieoczekiwana pomoc i znajomość lokalizacji Chrisa i Shevy), ale rozwalenie Weskera było nawet fajne. Samo zakończenie jest ZA KRÓTKIE, byłem nieco rozczarowany, spodziewałem się gadki między bohaterami, a oni niemi. Ogółem pozostaje pewien niedosyt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”