Skarby - rozpiska

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Skarby - rozpiska

Post autor: WESKER-DL »

GOLD RING- cht. 1-1/1-2/3-2 - Wartość 5,000

- Po zabiciu Majini z Piłą/Big Man'a oraz za załatwienie Uroboros (w tym przypadku nie możemy użyć komnaty do spalania).

IVORY RELIEF - cht. 1-2 - Wartość 2,000

- Zdobywamy poprzez zabicie kobiety, która zostaje wciągnięta do domu

DEAD BRIDE'S NECKLACE - cht. 5-2/6-1 - Wartość 2,000

- Po wspólnym uruchomieniu wajchy zasilania i spotkaniu z pierwszym reaper'em naszyjnik będzie leżał na taśmociągu na którym znajduja się równiez Zombiaki. W 6-1 po zabiciu mini bosa z Gatlingiem i zebraniu dwóch kart przechodzimy do następnego pomieszczenia, jeden z przeciwników tam się znajdujących bedzie posiadał skarb.

ROYAL NECKLACE - cht. 5-3 - Wartość 5,000

- Po przejechaniu platformą musimy udac się do pomieszczenia które jest pilnie strzeżone przez majini z Rocket Launcherami, skarb leży w pomioeszczeniu przy komputerze.

JEWEL BANGLE - cht. 2-1/3-2/5-3/6-1 - Wartość 1,000

- Ten skarb pozostawiają zabici Big Man Majini, można spotkać pierwszego w dokach.

VENOM FANG - cht. 3-2 - Wartość - 3,000

- W rafineri po walce z dwoma "piłarzami", każdy z nich wyrzuci sakrb.

ANTIQUE CLOCK - cht. 1-2 - Wartość 2,000

W miejscu gdzie podrzucamy partnera po "Old Building Key", dobiegamy do końca alejki i zanim wykopiemy drzwi, wbiegamy do budynku obok (przez niebieskie drzwi), uderzamy na zachodni balkon uwarzając na dwóch Majini, skarb leży po lewej w skrzyni

CHALICE (SILVER) - cht. 3-1 - Wartość 2,000

- Bedąc w łodzi skieruj się napółnocną część, na wyspie w skrzyni znajdziemy skarb. Drugi leży w centralnej część mapy na wyspie.

CHALICE (GOLD) - cht. 5-3/6-2 - Wartość 3,000

- po przesunięciu kontenera (w miejscu gdzie atakuje horda lickerów), zeskoczeniu do pomieszczenia w którym jest wajcha do opuszczenia mostu, skarb leży w jednej z szafek obok wajchy. w cht. 6-2 równiez znajduje sie ukyty w szafce.

IDOL (SILVER) - cht. 3-1 - Wartość 2,000

- W północnej części mapy, na samym końcu wyspy sa dwa miejsca gdzie możemy podrzucić partnera, w jednym jest jedna z części do fabuły a po lewej znajduje się skarb

IDOL (GOLD) - cht. 4-1/4-2 - Wartość 3,000

- Znajduje się na półce skalnej obok drugiej statuły, która musimy razem pociągnąć za łańcuchy, po lewej stronie

CEREMONIAL MASK - cht. 4-1 - Wartość 4,000

Na samym końcu rozdziału,zanim wskoczymy do gondoli biegniemy przed siebie do jaskini, na samym jej końcu znajdziemy skrzynię ze skarbem

Diamond (Mar.) - cht. 6-3

Po rozbiciu samolotu, biegniemy przed siebie do momentu kiedy zawala się most (nie wbiegamy na niego!), kilka metrów przed nim celujemy w filar skalny po prawej, po jego rozwaleniu wbiegamy na most a następnie przeskakujemy po głazie na kolejny łapiąc Diamencik

- Topaz (Mar.) - cht. 1-1

Po skoku przez okno z dwóch stron zaczną napierać przeciwnicy, wybijamy wszystkich (najwięcej respaw'nów w całej grze), a później w jednej z odnóg alejki zabieramy zdobycz.

- Diamond (Sq.) - cht. 2-2

Zawieszony na skale, przy assist jumpie, wisi obok drabiny, możemy go strącić odchodząc nieco dalej a później zebrać wbiegając na górę, 2 techniki


- Topaz (Ov.) - cht. 6-1

Zesztrzel Manjini stojącego przy żurawiu

- Diamond (Ov.) - cht. 2-2

W jednym z korytarzy prowadzących do ślepego zaułka, skarb jest w skrzyni (kopalnia)

- Ruby (Br.) - cht. 5-3

Wisi przed głównym wejściem na końcu scenariusza

- Emerald (Br.) - cht. 5-3

Podczas walki z Weskerem i Jill, we wschodniej części obok kontenera TriCell

CIĄG DALSZY BĘDZIE AKTUALIZOWANY


Rozpiska każdego rozdziału i ile możemy z niego wycisnąć ;)

Rozdział 1-1: 8,000
Rozdział 1-2: 10,900

Rozdział 2-1: 18,600
Rozdział 2-2: 19,800
Rozdział 2-3: 0

Rozdział 3-1: 30,400
Rozdział 3-2: 28,220
Rozdział 3-3: 4,000

Rozdział 4-1: 43,600
Rozdział 4-2: 25,000

Rozdział 5-1: ~ 17,000
Rozdział 5-2: ~ 21,500
Rozdział 5-3: ~ 63,500

Rozdział 6-1: 21,000
Rozdział 6-2: 6,000
Rozdział 6-3: 15,000

Ogólnie: 332,520
Ostatnio zmieniony sob 13 cze, 2009 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
matthies
Posty: 2
Rejestracja: pt 12 lis, 2010
Lokalizacja: eylau

Post autor: matthies »

fajnie ze jest rozpiska skarbów, ale przydała by się też mała podpowiedź odnośnie osiągnięć. mam tutaj na myśli np to, że przeszedłem grę w czasie poniżęj 4 h (na poziomie najlatwiejszym) i chyba za to dostałem nieskończoną wyrzutnie rakiet. pobudzony wizją innych nagród, postanowiłem zrobić to również na 2 poziomie trudności, za 2 razem się udało, ale tym razem nic nie dostałem.
znacie może jakiś dokładny opis co można dostać za co ? jakiś link bardzo by pomogl.

sorry że w tym temacie, ale wydaje mi się dość odpowiedni, oraz chyba bez sensu byloby zakładac nowy temat.

Bzdursky: popracuj nad interpunkcją i gramatyką - tak długie zdania czyta się co najmniej źle.
Ostatnio zmieniony pt 12 lis, 2010 przez matthies, łącznie zmieniany 1 raz.
grax
Posty: 36
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: z daleka

Post autor: grax »

Jeżeli chodzi o skarby to ten filmik jest bardzo pomocny :)

http://www.youtube.com/watch?v=iHvJDBbPRy0
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Ktoś mi kiedyś powiedział,że bodajże chapter 4-1 lub 4-3 jest najbardziej kasiastym chapterem,tzn chodzi mi o to,że najwięcej skarbów się na nim znajduje.A,że jestem w niektórych sprawach leniwy to pytam się tutaj ?
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Jesteś aż tak leniwy, żeby nie spojrzeć na pierwszy post tego tematu :P? Co się dzieje z tą dzisiejszą młodzieżą.... :P.
Rozdział 4-1: 43,600
Rozdział 5-3: ~ 63,500
4-3 nie ma.
Ostatnio zmieniony wt 21 gru, 2010 przez Szakal, łącznie zmieniany 1 raz.
Złe oko moderacji czuwa.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Sorry za głupie pytanie, ale za nic nie moge znaleźć ostatniego skarbu (w sensie gry, bo mi chyba czterech brakuje), tego we wulkanie podczas walki z Weskerem. Jest może jakiś filmik, gdzie on sie znajduje?
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

http://www.youtube.com/watch?v=qHlV7VOQ ... re=related

Od 3 minuty. Nie wiem czy o to chodzi.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

No właśnie o to chodziło, dzięki. Jak obadam, których jeszcze mi brakuje, to dam znać :)
Mati12321
Posty: 62
Rejestracja: pt 11 maja, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mati12321 »

Mógłby ktoś sprecyzować połażenie: Szafir ( brylant ) ?
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

WESKER-DL pisze:CIĄG DALSZY BĘDZIE AKTUALIZOWANY
Pfffff......

Kod: Zaznacz cały

38. SAPPHIRE (BRILLIANT) - Value: 2,500 - Description: A deep-blue, brilliant-cut gem. Location: - Chapter 5-3: When the fight with Wesker begins, head to the right and inspect the door. Wesker will throw you through it. Head up the steps after and continue to call Sheva after you. Head around to the western room on the second floor where you'll find a sarcophagus. Have Sheva help you open it. One of the treasures inside is the Sapphire. 
Read more at http://www.gamershell.com/faqs/residentevil5treasureguide/1.0/#BwlTYjEjlaH4RLM4.99 
Znasz na tyle j. angielski ;)? Jak nie to napisz na PM do mnie.
Mati12321
Posty: 62
Rejestracja: pt 11 maja, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mati12321 »

Dobra już się znalazł, nie wiem jak mogłem to przeoczyć.

Edit:

A tak w ogóle to (chyba) w tej rozpisce jest błąd, ponieważ w chapterze 5-3 na końcu nie wisi rubin (brylant) tylko topaz.
Ostatnio zmieniony pt 15 maja, 2015 przez Mati12321, łącznie zmieniany 4 razy.
Widm0
Posty: 6
Rejestracja: pt 13 wrz, 2013
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Widm0 »

Witam
1. Czy aby zaliczylo mi to osiagniecie musze w inwentory posiadac niesprzedane skarby ?
2. Ile dokladnie jest skarbow (sztuk) do zdobycia ?
Ostatnio zmieniony pt 13 wrz, 2013 przez Widm0, łącznie zmieniany 1 raz.
Resident Evil
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Widm0 pisze:1. Czy aby zaliczylo mi to osiagniecie musze w inwentory posiadac niesprzedane skarby ?
Wystarczy, że odnajdziesz dany skarb, nie ma znaczenia czy go sprzedasz czy będziesz trzymał w inventory. W inwentarzu masz widoczne odnalezione skarby, nawet jeżeli określony skarb już sprzedałeś.
Widm0 pisze:2. Ile dokladnie jest skarbow (sztuk) do zdobycia ?
50. Przy czym część z nich się powtarza i można je odnaleźć w różnych lokacjach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”