[Pomoc] Problem z przejściem gry

pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Strzelasz do ostatnie, albo przed ostatniej beczki (już nie pamiętam) z prawej strony gdy przejeżdża koło niej ciężarówka, samochodzik robi bam i po kłopocie.
---->www.pajacyk.pl<----
eranio
Posty: 1
Rejestracja: śr 25 lis, 2009
Lokalizacja: Wrocław

Ostatnia akcja na dwóch

Post autor: eranio »

Siemka potrzebuję pomocy.Mam problem z zakończeniem gry na 2. Ostatnia scenka z Weskerem - kamień zepchnięty, udaję się więc Shevą do Krzysia,zapada się podłoga i nie mogę się utrzymac - lecę w dół mimo iż wciskam "X" aż palce się palą :) Z góry dzięki za pomoc

Recoil: Nie ma potrzeby zakładania nowego tematu skoro już taki istnieje.
Ostatnio zmieniony śr 25 lis, 2009 przez eranio, łącznie zmieniany 1 raz.
Eranio
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Sekundę, bo nie bardzo rozumiem. W momencie, gdy kamień jest zepchnięty, a Sheva już udaje się do Chrisa (wskakuje na ten kamień, a potem dalej, do Chrisa, który łapie ją za rękę) nie ma już żadnego QTE. Oboje udają się na górę, mamy checkpoint i właściwą walkę na "arenie". Chyba, że mowa o momencie wcześniej, kiedy Wesker goni Shevę. Wtedy możliwości są dwie:
-jednak za mało palą Ci się palce i musisz postarać się mocniej (to chyba najdłuższe i najcięższe QTE w grze)
-Twój partner daje ciała i nie zatrzymuje Weskera, bo w momencie, gdy Ty tak wisisz to on powinien nie strącać kamień, tylko strzelać do Weskera, żeby odwrócić jego uwagę od Ciebie. W przypadku, gdy Chris zajmie się kamieniem zamiast Weskerem Twoje walenie w X nie ma sensu bo ten po prostu będzie Cię strącać.
Ostatnio zmieniony śr 25 lis, 2009 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Kit-Ket
Posty: 9
Rejestracja: ndz 27 gru, 2009
Lokalizacja: Kraków

Re: Ostatnia akcja na dwóch

Post autor: Kit-Ket »

1.)Kolega powyżej zdecydowanie ma racje
2.)Jest jeszcze jedno wyjście.Zauważyłem, że gdy Sheva ma mało życia (najlepiej żeby miała pełne) to chociażbyś walił w tego "x" nie wiadomo jak to ona raczej! i tak spadne.Próbowałem kiedyś kilkakrotnie i zawsze spadałem, gdy miałą mało zycia.Gdy użyłem spray'a i Sheva miała pełne życie to bez problemu się utrzymywała:)
Ostatnio zmieniony wt 29 gru, 2009 przez Kit-Ket, łącznie zmieniany 1 raz.
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

a ja mam taki problem i prosze o pomoc


uzytjownikow ps3 :) nie moge przejsc na profesionalu jill :P

chodzi o wyrywania jej tego czegos z klatki :P jak nie wcisne dobrze Qte to moj partner <si>
no porpsotu mnie nie ratuje ... mimo z ema spray nie zdarza i chcialbym zeby ktos pomogl mi to cholerstwo przejsc :P:P bo chyba z 16 razy juz dead :P

z przed ostatnim uroboros mialem mnijszy problem choc tez ciezko bylo :P :smiech1:

Recoil: Proszę Cię o używanie SHIFT, ALT i znaków interpunkcyjnych, bo ciężko się czyta to, co napisałeś.
Ostatnio zmieniony pt 29 sty, 2010 przez euroo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

OK, po kolei: Które QTE Ci nie wychodzi i co ma do tego ratowanie przez partnera?

Wiesz, jak powinna wyglądać cała zabawa skoro grasz na PRO. Znaczy to, że już przechodziłeś na niższym poziomie. Na PRO nic się nie zmienia. To, że partner Cię nie ratuje... No, nic na to nie poradzisz. Taki urok jej inteligencji. Po prostu podbiegaj do Jill i łap ją. Partner powinien wtedy zajmować się tym urządzeniem. A jak tylko Jill leży to podbiegaj do niej i sam wyrywaj.

Nie wiem co Ci poradzić, bo z tego co piszesz to problem nie polega na tym, że coś źle robisz, tylko na tym, że AI jest po prostu głupie i Cię nie leczy. Jedynym sposobem jest po prostu nie dać się trafić...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

nom masz racje ai poprstu jest na tyle glupie :P:P

przechodzilem to juz na pro kiedys :P ale nei pamietam czy sam czy z kims ale chyba z kims skoro z si nie moge :P:P

chyba ze sheva dostala od weskera za mocnego kopa :P:P

Diadem: Prosił Recoil o poprawną pisownię? Proszę więc się dostosować...
Ostatnio zmieniony pt 29 sty, 2010 przez euroo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kratos
Posty: 87
Rejestracja: pt 02 paź, 2009
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Kratos »

Ja bym spróbował przejść jako Shevą ,Chris wtedy sam podchodzi gada do niej i łapie jest bardzo wygodne bo ty musisz go leczyć.
Ostatnio zmieniony sob 30 sty, 2010 przez Kratos, łącznie zmieniany 1 raz.
euroo
Posty: 154
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010
Lokalizacja: GdańsK

Post autor: euroo »

dzieki :)

i jescze jedno pytanko :P

nie moge zdobyc trofeum z kombosami jak je zrobic ????

ile trzeba kombinacji podpowie mi ktos ?? :P :smiech5:
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Po pierwsze po raz ostatni proszę o pisanie jak należy.

Po drugie, jeśli chodzi o kombosa, w którym wspólnie trzeba dokopać Manjiemu, to najlepiej wybrać takiego solidnie odżywionego, rzucić mu pod nogi flash grenade i przykopać nim w stronę partnera. Jeśli ten odkopie to wystarczy jeszcze tylko jeden cios i trofeum wpada. Reasumując musisz zaliczyć 3 ciosy z rzędu na jednym Manji.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
sebano79
Posty: 1
Rejestracja: sob 24 lip, 2010
Lokalizacja: Mazury

Nie zalicza mi emblematu

Post autor: sebano79 »

Na początek grzecznie się przywitać. W RE gram od czasu ukazania się Nemesisa na PlayStation.
Jak w temacie. Mówię o rozdziale 4.1 i ostatnim emblemacie. Problem polega na tym, że pomimo tego iż zestrzeliłem wszystkie 3 emblematy, gra zalicza mi tylko dwa. Próbowałem wielokrotnie na różnych poziomach trudności. Jest tu jeszcze jedna zależność - gdy zestrzelę pierwsze dwa emblematy to trzeciego wogle nie ma ?? Jak pierwszych dwóch nie ruszam to trzeci jest na swoim miejscu, ale jego zestrzelenie nic nie zmienia w podsumowaniu.

Diadem: Przeniesiono do odpowiedniego tematu.
Ostatnio zmieniony sob 24 lip, 2010 przez sebano79, łącznie zmieniany 2 razy.
Robert
Posty: 97
Rejestracja: wt 27 lip, 2010
Lokalizacja: Środa Śląska

Post autor: Robert »

Mógłby ktoś napisać jak pokonać tego rudego ryśka co głową bigos miesza w czarnej kurtce i ciemnych okularach i tą dziewczynę w niebieskim ubraniu i jasnych włosach oni są w ruinach gdy strzelam do niego to nie mogę go trafić on znika na chwilę i pojawia się zaraz przy mnie to jakiś błąd w grze czy co mógłby ktoś napisać jak to przejść :kopfwand: :fluch: :megaeek:
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Wesker na początku mówi 7 minut, 7 minut to czas który mogę poświęcić na zabawę z tobą (czy coś w tym stylu, nie pamiętam już dokładnie ;) ) . Musisz się przed nim chować 7 minut - w tym czasie nie zadasz mu żadnych obrażeń bo ten będzie ich unikał (bo Albert nas widzi). Musisz doprowadzić do tego aby Wesker nas "zgubił" wzrokiem (poznasz to po tym jak będzie chodził w kółko ). Gdy tak będzie chodził czekasz na odpowiedni moment (wybierasz najlepszą broń którą posiadasz na stanie) i strzelasz w niego aż "upadnie" (nie uniknie tych pocisków bo są one wystrzelone w niego z zaskoczenia). Wtedy możesz do niego podbiegnąć i wykonać dość długi "atak fizyczny". Jak wstanie uciekasz i powtarzasz to co napisałem wyżej. Mam nadzieję, że pomogłem :rad2: .
Ostatnio zmieniony czw 05 sie, 2010 przez Chris93, łącznie zmieniany 2 razy.
Robert
Posty: 97
Rejestracja: wt 27 lip, 2010
Lokalizacja: Środa Śląska

Post autor: Robert »

Dzięki FACET bez twojej pomocy przechodził bym to chyba do poniedziałku albo nawet dłużej DUŻE DZIĘKI :supz:

Bzdursky: ale "facet", podziękowania składamy poprzez PM.

[ Dodano: 06 Sie 2010 18:52 ]
Przez co jakie PM o co ci ogólnie chodzi jeszcze nie przywykłem do tych nowych bajerów co są w dzisiejszych czasach ale gry są wypasione szczególnie teraz nie to co było 30 40 lat temu synu
Ostatnio zmieniony czw 05 sie, 2010 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Albert Wesker
Posty: 1
Rejestracja: śr 24 lis, 2010
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: Albert Wesker »

Ten facet to Albert Wesker, a babka to Jill(twoja partnerka ktora poświęciła się aby uratować cię przed Wesker-em ktory by ci nakopał i rzuciła się z nim w przepaść z rozbitego okna w domu Spencera)tak dla przypomnienia. :rad10: :okulary5:

Deus Ex: Nie bez powodu Twój pierwszy post został skasowany. Pomijając to, że nic odkrywczego tą wiadomością nie wniosłeś, problem z przejściem jest już raczej nieaktualny...
Ostatnio zmieniony śr 24 lis, 2010 przez Albert Wesker, łącznie zmieniany 2 razy.
AW
martus199s
Posty: 3
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011
Lokalizacja: dolnyslask

Post autor: martus199s »

Kratos dasz jakieś rady jak przejść pro, bo tylko tego brakuje mi do platyny ?

[ Dodano: 03 Lut 2011 10:34 ]
Aha jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała, a nie moge jej znaleźć to pytam tutaj. Jak chce grać przez neta to muszę zrobić aktualizację (gry). Czy po jej zrobieniu stracę wszystkie save'y z gry ?
Awatar użytkownika
Kratos
Posty: 87
Rejestracja: pt 02 paź, 2009
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Kratos »

martus199s pisze:Kratos dasz jakieś rady jak przejść pro, bo tylko tego brakuje mi do platyny ?

[ Dodano: 03 Lut 2011 10:34 ]
Aha jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała, a nie moge jej znaleźć to pytam tutaj. Jak chce grać przez neta to muszę zrobić aktualizację (gry). Czy po jej zrobieniu stracę wszystkie save'y z gry ?
Jeśli chodzi o pro , to zależy od momentu bo zazwyczaj wystarczy trzymać się blisko partnera , mieć mocno dopakowane bronie , trochę roślinek i styka , chyba nie muszę o tym pisać że bronie najlepiej mieć tak aby wciskając krzyżak broń ci wyskakiwała i jeszcze wyrzutnia rakiet by się zdała z nielimitowaną amunicja . A jeżeli masz problem z ndesu czy weskerem z jill to pisz bo oni akurat sprawiali mi najwięcej trudności . A co do tych aktualizacji to nic nie stracisz.
Ostatnio zmieniony czw 03 lut, 2011 przez Kratos, łącznie zmieniany 1 raz.
martus199s
Posty: 3
Rejestracja: ndz 23 sty, 2011
Lokalizacja: dolnyslask

Post autor: martus199s »

No właśnie ndesu. gram z kumplem już drugi dzień i za każdym razem wtopa

Szakal: Twoje pytania bardziej pasują do tego tematu. Przeniosłem.
Ostatnio zmieniony pn 07 lut, 2011 przez martus199s, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kratos
Posty: 87
Rejestracja: pt 02 paź, 2009
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Kratos »

Ja tam go sam przełaziłem , najważniejsze by się nie przejmować zombiakami które do ciebie strzelają i rzucają koktajlami mołotowa , strzelasz do nich wtedy gdy ndesu odskakuje , co do resztu to trzeba wyćwiczyć sobie szybkie reagowanie , jak podnosi belki to szybko strzelasz w beczki itp . z czasem ta walka będzie dla ciebie bardzo łatwa . A i najlepiej znajdź inny dział do zadawania tego typu pytań.
Waldas
Posty: 2
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011
Lokalizacja: Ostrów wlkp.

Jak dojść do tej skrzyni po skarb?

Post autor: Waldas »

Witam! nie wiem dokładnie który to poziom, ale to jest początek gry! Na takim targu, jakiś port, bo pełno łódek itp. Trzeba wziąć od trupa, co wisi w jednym z domków klucz do bramy, a gdy to się zrobi na tym targu wyskakuje pełno zoombie. Po środku jest zagrodzona ze wszystkich stron straganami skrzynia (w której prawdopodobnie jest złoto), tylko nie wiem jak się do niej dostać?? może ktoś z was będzie wiedział! z góry wielkie dzięki... dołączam zdjęcie.
http://img153.imageshack.us/i/skrzyniare5.jpg/

Szakal: Przeniosłem posty do tego tematu. Nie trzeba od razu zakładać nowego tematu.
Ostatnio zmieniony ndz 06 mar, 2011 przez Waldas, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”