[Ankieta] Rozczarowani fabułą czy zachwyceni trybem co-op?

Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

http://nextgame.pl/resident-evil-5-recenzja-gry/


Recenzja RE5 mojego autorstwa zamieszczona na portalu internetowym, dla którego aktualnie pracuję :rad10:
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Tak lekko nie na temat, ale może nie wstawisz mi warna z offtop ;).
Świetna robota z tą recenzją, że tak zapytam jeszcze - podpisy pod obrazkami są Twojego autorstwa? Zarówno one jak i tytuły kolejnych akapitów są bardzo zabawne ;).

Śródtytuły moje, podpisy admina strony. Trafiłeś na mój dobry dzień - skończymy na upomnieniu. Mamy Cię na oku :rad10: Jutro wieczorem powinna na stronę wpaść moja kolejna recenzja - Borderlands
Ostatnio zmieniony sob 13 mar, 2010 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Moja pierwsza gra w piątkę jest już za mną :) .

Ogólnie jestem zadowolony z tej części i grało mi się lepiej niż w RE4, choć początkowo się na to nie zapowiadało. Przyczyną tego była duża widowiskowość rozgrywki zupełnie jak w grze akcji, a nie za to polubiłem tą serię. Z czasem jednak przestałem zwracać na to uwagę i po prostu czerpałem z gry jak najwięcej funnu. Fabuła jest dużo lepsza niż w czwórce. Po za tym dużo bardziej lubię Chrisa niż Leona. Większość archaizmów, czy niespełnione obietnice Capcomu o których wspomniano na wcześniejszych stronach tego tematu mi nie przeszkadzały, może dlatego, że grałem dobrych kilka lat po premierze i te sprawy dawno już przebrzmiały :) .

Co mi się nie podobało?
Po pierwsze gra jest krótka. Pierwsze przejście zajęło mi 13 godzin, dla porównania RE4 zajęło mi około 20 godzin.
Po drugie dziwnie zrealizowany ekwipunek i brak handlarza.
Po trzecie brak maszyn do pisania, czyli kiepski sposób zapisywania gry. Teraz jeśli chcę zacząć od nowa na wyższym poziomie trudności to muszę usunąć swoje zapisy, bo nie da się utworzyć dwóch profili jednocześnie...

Na koniec to co mnie specjalnie nie ruszało, ani negatywnie, ani pozytywnie to nastawienie tej gry na co-op. Nie jestem zwolennikiem takiego grania, ale z botem grało mi się całkiem dobrze (poziom trudności normal). Słyszałem jednak, że na wyższym poziomie trudności można się wściec przez liczne zgony naszej towarzyszki. A propos Shevy to naczytałem się jaka to irytująca postać, a mnie wcale nie irytowała, ale też z drugiej strony jej specjalnie nie polubiłem. Wolałbym gdyby to Jill wystąpiła w parze z Chrisem. Dobra, Capcom wolał inaczej, ale przynajmniej w ostatniej scenie w wulkanie, to ona powinna strzelać z wyrzutni z Krzysiem, a nie Sheva. Z perspektywy fabuły serii Jill miała do tego zdecydowanie większe prawo.

Dobrze, obowiązek spełniony, czyli mam już czyste sumienie i spokojnie mogę teraz czekać do premiery RE6 na PC :) . Choć pewnie do tego czasu przejdę piątkę jeszcze raz :D.
Ostatnio zmieniony ndz 20 sty, 2013 przez Szakal, łącznie zmieniany 1 raz.
Złe oko moderacji czuwa.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Życzę powodzenia na PRO z botem :rad10: . Akurat zdobywanie broni uważam za lepsze rozwiązanie to z RE5 niż 4. Sprzedawca po prostu nie pasował i wyglądało to dziwacznie. Lipa, że ekwipunek jest niedopracowany w 5 i ma mało slotów.
Ostatnio zmieniony ndz 20 sty, 2013 przez Salvin, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”