[Pomoc] Problem z uruchomieniem - wersja PC

Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Salvin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

już działałem z tymi poradami , to nie przynosi skutku programy wykazują że działa wszystko ok widnows update działa a gfwl nadal wykazuje błąd pomimo że mam najnowsza wersje ściągnięta... najprawdopodobniej na mój problem jednym rozwiązaniem będzie format ale tego nie zrobię nawet dla residenta... dziękuje wszystkim za pomoc i porady, ale widać taki lamer jak ja nie pogra sobie po necie (może to i dobrze)

Recoil: Używaj shiftu.
Ostatnio zmieniony śr 08 lut, 2012 przez Dreddenoth, łącznie zmieniany 1 raz.
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
Privateer
Posty: 3
Rejestracja: pt 02 lis, 2012
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[Pomoc] Zacinający się RE5 PC

Post autor: Privateer »

Hello. Od jakiegoś czasu RE5 cholernie mi się zacina. O ile na początku jest ok, tak po około 3, 4 minutach zaczyna lagować jak głupie, i mogę już tylko zrestartować komputer. Najgorsze jest to, że z 1,5 miesiąca temu grałem w to non stop i wszystko było ok, tym bardziej, że mój komp, chociaż potworem nie jest, pozwalał mi na granie w grę w miarę sensownej rozdzielczości, między średnimi, a wysokimi ustawieniami, i nic nie spowalniało, jedynie ciut na placu zgromadzeń, ale wiadomo, ile tam narodu było. Ale to tylko drobne spowolnienie, a nie lagi uniemożliwiające grę. Próbowałem przeinstalowywać grę, stery do karty graficznej, format robiłem, wczoraj przeinstalowałem system, jako, że jeśli nic nie pomaga, to reinstall windowsa zazwyczaj tak. I fajnie grałem z godzinę, dzisiaj kontynuować chciałem, a tu znowu. Czasem zaczyna lagować po kilku minutach gry, innym razem już w menu, a raz na kilka restartów komputera udaje mi się grać kilka godzin. Grę mam oryginalną, konto online założone. Nie wiem, może ktoś się z tym spotkał już, i jakoś zaradził? Jak coś to jadę na AMD Athlon 64 X2 Dual Core 3600+, 2 GB pamięci, Geforce 8800 GTS, Windows XP SP3. Obniżałem też detale w grze, ale to nie pomaga, całkiem inna przyczyna musi być. :/ Nieźle zacząłem karierę na forum lol, ale co zrobić. Niech no tylko w wakacje popracuje więcej, kupię sobie PS3 i spokój, z pecetem to człowieka szlag trafi prędzej czy później.

Bzdursky: scalone z istniejącym tematem, następnym razem zanim założysz topic zorientuj się, czy nie ma podobnego na forum.
Ostatnio zmieniony sob 03 lis, 2012 przez Privateer, łącznie zmieniany 2 razy.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

To raczej nie jest wina kompa. Na Twoim gra powinna chodzić bez żadnego ale. Problem może być po stronie GFWL. Coś podobnego miałem w Bioshocku 2 jak zaktualizował się Live, dlatego wolę Steama. Jak grałem na offline to nie było tego problemu. Zobacz u siebie.
Privateer
Posty: 3
Rejestracja: pt 02 lis, 2012
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Privateer »

Oks, spróbuję. Szkoda, że w offline nie będę miał trofeów, ale do diabła z nimi. :D

Usunąłem konto GFWL, założyłem offline i to samo.
Ostatnio zmieniony pt 02 lis, 2012 przez Privateer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mari
Posty: 32
Rejestracja: śr 29 lut, 2012
Lokalizacja: ta pewność?

Post autor: Mari »

Privateer - Spróbuj sprawdzić temperaturę poszczególnych podzespołów podczas uruchomionej aplikacji RE5, możliwe, że jakieś chłodzenie odmawia posłuszeństwa. Zrobisz to za pomocą programów: Speedfan lub Everest Ultimate, natomiast sprawdzony na WinXP jest HWMonitor.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Privateer pisze:Oks, spróbuję. Szkoda, że w offline nie będę miał trofeów, ale do diabła z nimi. :D

Usunąłem konto GFWL, założyłem offline i to samo.
Żeby zagrać offline nie trzeba usuwać konta, wystarczy odpiąć kabel sieciowy.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Privateer
Posty: 3
Rejestracja: pt 02 lis, 2012
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Privateer »

Nieważne, jak rozwiążę ten problem z lagami to wtedy sobie od nowa założę, daleko nie zaszedłem i tak. HWMonitor mam, później ogarnę. Tylko że gdyby tak od zawsze było to nie miałbym jakiegoś żalu do gry, ale żebym najpierw grał na luzie przez kilka miechów, a później z niewiadomych przyczyn nie mógł - w pale się nie mieści. :D A jeśli chłodzenie nawala, to na innych grach chyba też występowałby ten problem - tymczasem cała reszta działa idealnie.
Ostatnio zmieniony pt 02 lis, 2012 przez Privateer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mari
Posty: 32
Rejestracja: śr 29 lut, 2012
Lokalizacja: ta pewność?

Post autor: Mari »

Niekoniecznie na wszystkich. Miałem taką sytuację tylko z Max Payne 3(mam laptopa), również na każdych ustawieniach graficznych, podczas gdy inne gry działały normalnie. Kupienie podkładki chłodzącej załatwiło sprawę. Oby przyczyna była bardziej błaha niż chłodzenie, jednak napisałeś, że robiłeś format, warto więc spróbować w tym kierunku, nic innego na tę chwilę nie przychodzi mi tutaj do głowy.
Ostatnio zmieniony pt 02 lis, 2012 przez Mari, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Zmień system. Masz XP, a XP jest cienki jak bolka trampki. Sam miałem taki problem z RE5 że zanim się wczytał, to mogłem obiad ugotować, a jak robiło checkpoint, to ścinało mi kompa jakbym miał miliard procesów otwartych. Przerzuciłem się na Win7 i było wszystko w porządku. Zero lagów czy ścięć przy zapisach lub graniu.
One man forced to seek REVENGE
Mati12321
Posty: 62
Rejestracja: pt 11 maja, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mati12321 »

Postanowiłem napisać tutaj ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu.

Do rzeczy. Mam problem z rozdziałem 2-3 ( sawanna ). Otóż włączam i normalnie jest gra rozwaliłem wszystko jest filmik, na którym jest pokazana ucieczka przewijam i pojawia się wczytywanie. Problem w tym, że nie znika dobre pare minut czekałem i nic dalej się wczytuje. Gdy wyłączam grę pokazuje się:
RE5DX9.EXE. Proszę o jakąś radę.

PS: Już przeszedłem raz ten roździał i wszystko było dobrze.

EDIT:

Już wszystko dobrze problem rozwiązany.
Ostatnio zmieniony wt 11 gru, 2012 przez Mati12321, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Varrok
Posty: 418
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Flotsam Island

Post autor: Varrok »

Najlepiej byłoby podać specyfikację swojego komputera, głównie model karty graficznej. I wgrać najnowsze sterowniki do karty graficznej i najnowszą wersję bibliotek DirectX.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Najlepiej to mieć oficjalny release Windowsa, a nie jakiś zmodowany "Edition Campaign 21" w którym raz może wszystko działać, a raz nie.
One man forced to seek REVENGE
kowalkowal67
Posty: 4
Rejestracja: pn 24 cze, 2013
Lokalizacja: Oleśnica

Problem z włączeniem RE5

Post autor: kowalkowal67 »

Witam, wiem że ten problem był rozwiązywany wiele razy i na wielu stronach ale bezskutecznie, tylko niektórym udało się pozbyć błędu "error code 80070002". Ja nadal nie pozbyłem się tego błędu, spełniam wymagania gry na 100%, moja karta graficzna to : ASUS EAH 3650 . Macie może jakieś pomysły jak zwalczyć ten problem ?

Szakal: Po co zakładasz nowy temat skoro podobny już istnieje? I to w dodatku jako przyklejony u samej góry strony. Scaliłem.


Przepraszam, widziałem ten temat, ale nie chciałem odświeżać :)
Ostatnio zmieniony pn 24 cze, 2013 przez kowalkowal67, łącznie zmieniany 2 razy.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Zobacz tutaj: http://forum.pcformat.pl/Resident-Evil- ... 2-t?page=2

Taki sam problem był i pomogło, choć tymczasowo, ale można spróbować. Radeony niestety często mają problemy z powodu sterów.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

kowalkowal67, uruchamiasz grę przez Launcher czy przez RE5DX9.exe? Musisz uruchamiać ją launcherem
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
kowalkowal67
Posty: 4
Rejestracja: pn 24 cze, 2013
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kowalkowal67 »

Salvin :
"Udało się rozwiązać problem! Grzebiąc w Catalyst Control Center w rubryce Display Options zaznaczyłem Force Video Component Detection i zastosowałem zmiany. O dziwo gra działa!"
Sprawdzałem to tylko zamiast opcji "Force Video Component Detection" miałem jakąś inną podobną zaznaczyłem i nie pomogło ;/

Oscark :
Podczas uruchamiania przez RE5DX9.exe włącza się błąd "error code 80070002", a podczas uruchamiania przez Launcher włącza się czarny ekran zrzuca od razu do paska i jest błąd "nie wysyłaj... "

Ale dzięki za chęci ;p ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ? ;p
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Tak czy tak musisz uruchamiać grę przez Launcher, inaczej wogóle jej nie włączysz (RE5DX9/10 ma wadę i nie działa na wszystkich komputerach jakie istnieją). Spróbuj przywrócić ustawienia standardowe w CCC, oraz po rozwinięciu komunikatu o błedzie powinieneś mieć coś takiego jak moduł błędu. Możesz go napisać?
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
kowalkowal67
Posty: 4
Rejestracja: pn 24 cze, 2013
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kowalkowal67 »

No w CCC próbowałem na wiele sposobów m.in. przywracałem ustawienia standardowe. Teraz jest problem bo przestał działać Launcher, to pewnie przez to bezmyślne instalowanie sterowników itd. Mianowicie podczas uruchamiania przez Launcher pokazuje mi się takie okno : http://imageshack.us/a/img29/7498/e0s.png , gdy pozaznaczam tam ok yes itd. to potem wyskakuje takie coś : http://imageshack.us/a/img812/2198/xqw.png
Wiecie o co chodzi ? ;d
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Tak. Płyta musi być w napędzie ;)
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”