[Pomoc] Problem z uruchomieniem - wersja PC

Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Zaraz zaraz - tu nie ma nic do rzeczy winRAR. Gra jest zainstalowana, czy installer kasuje pliki? Jeśli jest zainstalowana - po prostu ściągasz program games for windows live i instalujesz, gra ruszy bez najmniejszych przeszkód.

Jeśli nie zostają pliki - na jakim poziomie instalacja daje error? 50%? 80%? Po instalacji?
Ostatnio zmieniony czw 28 lip, 2011 przez Oscark, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Ricardos
Posty: 77
Rejestracja: czw 28 kwie, 2011
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Ricardos »

Dzisiaj odpaliłem ponownie gierkę by sobie pograć i zarówno na DX9 jak i DX10 nadal mam ten sam problem ze zwiechą kompa (wygląda jakby w stan hibernacji przechodził). I nic prócz przytrzymania przycisku "power" przez ten czas by się komp wyłączył nie pomaga.
Gwiazdy świecą i migocą ale tylko późną nocą.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Czarny ekran? Kiedy się pojawia?
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Ricardos
Posty: 77
Rejestracja: czw 28 kwie, 2011
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Ricardos »

Losowo w czasie gry . . przeważnie to się rozciąga w granicach 5-15min od momentu rozgrywki.
Gwiazdy świecą i migocą ale tylko późną nocą.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Czy komputer w czasie wystepowania tego bledu nie jest przypadkiem nagrzany? Nigdzie indziej nie wystepuja tego typu bledy? Komputer byl skanowany programem antywirusowym?

Po wystapieniu tego bledu i restarcie komputera uruchom dziennik zdarzen, oraz przeanalizuj wystapienia bledow pod katem aplikacji RE5DX9 badz RE5DX10. UPRZEDZAM - mozesz tam nie znalesc takowych, ale warto sprawdzic.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Szorna
Posty: 10
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Szorna »

Długo zastanawiałam się czy napisać to w temacie ustawki czy stworzyć nowy ale doszłam do wniosku że jednak w jakimś stopniu to problem z uruchomieniem.... A więc przejdę do rzeczy:

No więc w RE5 gram już od jakiegoś miesiąca (nowy komp czyli spełnione wymagania :D ) no i chciałabym w końcu spróbować gry przez internet, wiadomo nowe nowe doświadczenie no ale mam problem...Net podłączony, hula aż miło ale... Kiedy chcę dołączyć do sesji to nie ma ani jednej ;/ Chociaż wymagań nie mam. Tak samo kiedy tworze własną. Nic. Nikt nie dochodzi. Czy to najpierw trzeba się gdzieś w necie zalogować?


Z góry przepraszam Moderatorów jeżeli jednak to nie jest odpowiedni temat. Pozdrawiam
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Nie wiem czy dobrze rozumuję. Założyłaś konto na GFWL i podczas uruchamiania gry łączysz się z kontem? Czy masz offline? W tym drugim przypadku nie dołączysz do sieci innych graczy.
Szorna
Posty: 10
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Szorna »

Założyłam konto ale wyglądało to tak: Konto na GFWL jest i kiedy w grze wyskakuje mi okienko na meila i hasło nie łączy mnie. Wyskakuje że coś z siecią lub stronką czy jakoś tak. Więc konto usunęłam :) czyli muszę jeszcze raz założyć ?

I weź tu dopuść kobitę do RE5 :)
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Oczywiście nowe konto, a problemy z łącznością czasem się zdarzają, sam miałem to kilkakrotnie ;) .
Szorna
Posty: 10
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Szorna »

Czyli próbować do bólu? i Jak mnie zaloguje to już wszystko będzie ok czyli będę mogła śmigać w necie ?

Zaraz załączę drugiego kompa i próbuje. Dziękuje bardzo za pomoc :)


Ok zalogowałam się na GFWL ale nadal kiedy pobiera profil gracza w grze po chwili pojawia mi się, że problem z siecią lub z WL... Po każdej takiej informacji ponawiam próbę i nadal bez skutku. To samo. Jakieś porady?
Ostatnio zmieniony pt 23 wrz, 2011 przez Szorna, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Logujesz się na konto Offline (jak prosi o Cd-Key wciskasz zamknij), wciskasz Home>Informacje o sieci i sprawdzasz jaką masz kartę sieciową. Potem porównujesz ją z kartą sieciową używaną do łączenia z internetem - musi być taka sama.

Jeżeli jest - napisz czy masz router oraz zaporę sieciową (ewentualnie jaką).
Jeżeli nie - przygotuję dla Ciebie specjalny plik, który to naprawi.

Czekam na pierwszy raport :)

Jeżeli coś jest niezrozumiałe, pisz (najlepiej) skype, tutaj, lub PW, zawsze do usług. Jestem informatykiem, i to co mówie jest zrozumiałe dla mnie, ale nie wiem czy dla innych też ;).

Przy okazji - konto na xbox.com założone?
Ostatnio zmieniony pt 23 wrz, 2011 przez Oscark, łącznie zmieniany 2 razy.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Szorna
Posty: 10
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Szorna »

Więc... Zalogowałam się na profilu na którym grałam do tej pory czyli bezinternetowo :) (o cd key mnie nie prosiło no bo już chyba jakoś wcześniej podawałam). Tak jak kazałeś sprawdziłam w informacjach o sieci kartę i jest napisanę KARTA SIECIOWA : WCDMA. I tyle rozumiem :) Jeżeli chodzi o internet posiadam modem Orange 8 a antivirus to 60 dniowa wersja avasta, gdyż komputer dostałam od ojczyma z Hiszpani, ale płyt już nie no i czekam na przesyłkę a znając jego pamięć to to 60 dni wystarczy. Dobra zmieniłam temat... Aaa no i konto na Iksie założone. Nic tam w ustawieniach nie zminiałam prócz nazwy gracza no i wpisałam swoje imię. Starałam się nie mieszać i nie popsuć. :)

Przeglądam to forum już od dawna i tak jakoś miałam przeczucie, że Ciebie ten problem zainteresuje i jak już pomożesz - to konkretnie ;)

Oczywiście zaznaczam też, że posiadam orginalnego Resa. Kupiłam go rok temu, ale że komp nie spełniał wymagań to leżał tyle czasu na półce i czekał...
Ostatnio zmieniony pt 23 wrz, 2011 przez Szorna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Sprawdź teraz jaką masz nazwę połączenia z Internetem.

1 i 2 pokazuje jak się dostać do tego menu, 3 musisz odczytać. Powinno być takie same jak z kartą sieciową w RE5.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Szorna
Posty: 10
Rejestracja: ndz 09 lis, 2008
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Post autor: Szorna »

To chodzi o nazwę jak mam wlączone Orange ? To mam zaznaczone UMTS/GSM . Drugie CDMA ale to nie zaznaczone.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Masz po prostu odczytać co jest napisane pod numerem 3. Nic więcej ;)

Jakby co sprawdź gg, wysłałem wiadomość, tam szybciej rozwiążemy Twój problem.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Ja również wymieniłem sobie kompa (by pociągnął na najwyższych detalach BF3 ;) he he) i wcześniej grałem w RE5 odblokowując wszystko. Dodam jeszcze, że ta gra w maksymalnych detalach to niebo, a ziemia względem PS3, na której również mam RE5. Plik z savem skopiowałem sobie na inny dysk, ale po zrobieniu formata i zainstalowaniu gry ponownie nie wykrywa w ogóle save'a. Dodam, że konto miałem offline. Czyli zawsze po formatowaniu dysku będę musiał wszystko przechodzić ponownie? Czy może da się jakoś skopiować dane i potem tylko przerzucać?
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Save w wersji offline zależy prawdopodobnie tylko i wyłącznie od nazwy konta, ewentualnie PCID. Save w wersji online jest o wiele bardziej złożony.

By skopiować sobie save zalecam:
-zrobić kopię folderu Capcom z Moich Dokumentów
- zrobić kopię wpisu XLIVE z rejestru
- zrobić kopię folderu XLIVE z folderu C:\Users\Oscar\AppData\Local\Microsoft\XLive

Wtedy save będzie działać na 99% (nie dodaję tego jednego procenta bo nie testowałem, działa na pewno na wersji online).
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Zrobiłem identyczną wersję konta offline z tym samym loginem i hasłem i pisało, że save jest uszkodzony.
Ostatnio zmieniony pt 30 wrz, 2011 przez mentos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

A czy PCID jest to samo?
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Po formacie miałem dane usera i nazwę komputera zmienione. GWFL jednak takie samo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”