[Pomoc] Problem z uruchomieniem - wersja PC

Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

To bez znaczenia, jeśli nie masz kopii rejestru nie pograsz sobie na starym koncie, mogę tylko dać ci możliwość gry od razu w merce, bez przechodzenia kampanii.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Witam

Mam Big Problem... otórz, płyta z RE5 nie chce mi ruszyć, wkładam do stacji dysków a ta jak gdyby w ogóle jej nie czyta, jak gdyby płyta była pusta... wie ktoś o co może kaman ?

Z góry dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Zawartość płyty możesz zawsze sprawdzić, chociażby w comanderze lub moim komputerze. Możesz też bezpośrednio z płyty uruchomić setup.


@Szakal

Przeczytałam, Jedu Alomar sugeruje, że płyta może być pusta więc napisałam, że można to sprawdzić.
Ostatnio zmieniony sob 05 lis, 2011 przez Finka, łącznie zmieniany 1 raz.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Finka...Przeczytaj proszę jeszcze raz to co napisał Jedu Alomar.

Jedu Alomar inne płyty napęd czyta bez problemu? Płyta nie jest porysowana?
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Płyta jest oryginalna. Owszem posiada parę rysek, ale nie tak porysowane gry działały. Gra na laptopie działa bez problemu, a na dużym komputerze niestety... inna kieszeń tak samo. Gdy włączam przez mój komputer i klikam na stacje dysków załóżmy "H" to otwira się pusty folder, i 0 mb zajetego miejsca i 0mb czystego miejsca na płycie, gdy wchodze we własciwości. Dziwne jest tez to, że płyta, odpalić na laptopie odpali, ale żeby gra działała bez komunikatu że nie ma płyty w napędzie, musze zresetować laptopa, próbowałem też tak na dużym PC, ale lipa... Kiedyś działało bez problemu...
Ricardos
Posty: 77
Rejestracja: czw 28 kwie, 2011
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Ricardos »

Prawdopodobnie posiadasz błąd taki jaki ja kiedyś miałem. Próbowałeś wyjąć ją, przeczyścić i włożyć ponownie ?? Ew postaraj się przeczyścić napęd bo najprawdopodobniej masz problem z laserem.
Gwiazdy świecą i migocą ale tylko późną nocą.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Jest jeszcze coś takiego jak firmware napędu. Wejdź na stronę producenta i ściągnij aktualizację. Może akurat....
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Z napędem wszystko ok. Wszystkie płyty chodzą, ta też kiedyś chodziła... nie wiem o co kaman, a nie chce wydawać kolejnej kasy na nowego resa... :((
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

To zanieś do kogoś znajomego i zobacz czy u niego chodzi, wyeliminuje to uszkodzenie nośnika. Jeżeli będzie chodzić to u Ciebie z napędem coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Hallelu ! Nagle zadziałało, aż zgłupiałem XD Wierzę że to dzięki waszym modlitwą :D

Nie chwal dnia przed zachodem słońca... płyta włączyć się włączyła, ale instalacja ani rusz...
Ostatnio zmieniony sob 05 lis, 2011 przez Jedu Alomar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Na 95% to wina napędu. Też tak kiedyś miałem, że jedną płytę czytał, a inną nie. Dopiero wymiana napędu pomogła. Możesz spróbować wyczyścić laser, ale nie polecam używać w tym celu tak zwanych płyt czyszczących, bo tylko zniszczysz sprzęt (mi się to zdarzyło, eh :pff2: ).
Najlepiej zrobisz jak pójdziesz z płytą do jakiegoś znajomego i sprawdzisz u niego czy płyta działa. Jeśli działa, problemem jest napęd. Jeśli nie działa, płyta jest uszkodzona.
Ostatnio zmieniony sob 05 lis, 2011 przez Szakal, łącznie zmieniany 1 raz.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Płyty z RE5 są tak pechowe, że żeby zainstalować grę musiałem użyć innego napędu, a uruchomić ją - płyta musiała znajdować się w napędzie przed uruchomieniem systemu.

Spróbuj zainstalować grę chociażby na penie przy pomocy innego PC, a potem przenieść pliki na swój PC (gra nie przechowuje swoich danych w rejestrze, więc możesz coś takiego zrobić).
Ostatnio zmieniony sob 05 lis, 2011 przez Oscark, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Działa. Amen :D !

Włączyłem instalke jeszcze raz, i poszło bez problemu, tylko teraz znaleźć dobrego towarzysza do przejścia resa przez neta... again ^^ i jedziemy z koksem :D

[ Dodano: 11 Lis 2011 18:42 ]
Przepraszam ze post pod postem.
Wie ktoś może czym spowodowany jest ten problem ? zawsze logowałem się bez problemów, teraz nie moge, zmieniłem nawet meila na teraźniejszy i hasło na nowe, ale nic... wyskakuje mi takie coś
http://zapodaj.net/images/6f9a210b39d0.png
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Games for widnows live vs Resident evil 5 pc

Post autor: Dreddenoth »

Na przywitanie wypada dać starą i znaną formułkę otóż przeszukałem forum w poszukiwaniu podobnego problemu i nie natrafiłem na nic takie jak mój problem. Minęło już sporo czasu odkąd gierzyłem w RE5 w necie.

Jakiś czas temu nastąpiła aktualizacja GFWL która zniszczyła wszytko, otóż aktualizacja w grze rozpoczyna się po czym następuje stop i wyskakuje błąd 0x8007002.
Wujek google radził mi wiele rzeczy od podmianki rejestrów przez zmienianie ustawień Windows update, na naprawie z płytki Windowsa (na tym skończyłem) i formacie kompa kończąc ( jeszcze nie formatowałem wolę uniknąć tak drastycznej metody)
Windows update działa bez zarzutu, jednak kiedy wchodzę w grę, GFWL twierdzi że nie działa.

Gra bez multi wiele traci a mnie zamienia w frustrata zwłaszcza kiedy widzę masę wpisów pokroju "na cracku będzie ci działać".

Mój system operacyjny to Windows XP, używam routera przez kabel enternet, (ale dziwne by było gdyby nagle ni z tego ni z owego zaczol generować problem sadzę ze to coś z rejestrem)
GFWL ściągałem ze stronki producenta i instalowałem ręcznie ale żadne gry z ta usługa nie potrafią się zaktualizować

Bardzo proszę o pomoc bądź jeśli zdublowałem temat uśniecie tego
Midare
Posty: 1
Rejestracja: ndz 05 lut, 2012
Lokalizacja: Kalisz

Rozłączanie się Internetu przy włączaniu gry .

Post autor: Midare »

Witam. Mój problem wygląda następujaco :
Gdy kliknę 2x ikonkę Residenta i sprawdza czy mam płytę, rozłącza mi się Internet co uniemożliwia zalogowanie się w w windows live i zapisywanie gry.
Mam Internet z Iplusa.
Proszę o pomoc.
Midare .
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Po uruchomiwniu gry naciśnij przycisk "home" i zaloguj się.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Re: Games for widnows live vs Resident evil 5 pc

Post autor: Oscark »

Dreddenoth pisze:Na przywitanie wypada dać starą i znaną formułkę otóż przeszukałem forum w poszukiwaniu podobnego problemu i nie natrafiłem na nic takie jak mój problem. Minęło już sporo czasu odkąd gierzyłem w RE5 w necie.

Jakiś czas temu nastąpiła aktualizacja GFWL która zniszczyła wszytko, otóż aktualizacja w grze rozpoczyna się po czym następuje stop i wyskakuje błąd 0x8007002.
Wujek google radził mi wiele rzeczy od podmianki rejestrów przez zmienianie ustawień Windows update, na naprawie z płytki Windowsa (na tym skończyłem) i formacie kompa kończąc ( jeszcze nie formatowałem wolę uniknąć tak drastycznej metody)
Windows update działa bez zarzutu, jednak kiedy wchodzę w grę, GFWL twierdzi że nie działa.

Gra bez multi wiele traci a mnie zamienia w frustrata zwłaszcza kiedy widzę masę wpisów pokroju "na cracku będzie ci działać".

Mój system operacyjny to Windows XP, używam routera przez kabel enternet, (ale dziwne by było gdyby nagle ni z tego ni z owego zaczol generować problem sadzę ze to coś z rejestrem)
GFWL ściągałem ze stronki producenta i instalowałem ręcznie ale żadne gry z ta usługa nie potrafią się zaktualizować

Bardzo proszę o pomoc bądź jeśli zdublowałem temat uśniecie tego
A jak zainstalujesz to?
http://www.freewarefiles.com/Microsoft- ... 35222.html

Chyba to jest najnowsza wersja GFWL
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Controfiliburu
Posty: 17
Rejestracja: ndz 29 sty, 2012
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Controfiliburu »

Żeby grać w RE5 trzeba instalować te całe windows for live ?
Mam awarie routera i na moim drugim komputerze nie ma internetu , a na nim chce grać ponieważ spełnia wymagania gry.
Zakupiłem RE w którym jest ten klucz aktywacyjny ale narazie odpuszcze sobie co-op.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Tak, ale konto możesz wyeksportować i zaimportować na innym kompie, powinien Ci ruszyć wtedy

Aby gra działała będziesz potrzebował/-a 3 rzeczy.
1. Kopia klucza XLIVE z rejestru. Program sprawdza nasze PCID, więc jest on potrzebny. Po prostu eksportujemy klucz XLIVE, a potem importujemy.
2. Zapis stanu gry z folderu Capcom w Moich dokumentach.
3. Potrzebujemy kopię folderu XLIVE z C:/Dokuments&Settings/NAZWA/.....
gdzie NAZWA to twoja nazwa użytkownika, a ..... to dalsza ścieżka - jutro będę przy właściwym PC, to dopiszę, proponuję opcję szukaj .

Podane dane są dla komputerów z dostępem do Internetu. NIE WIEM, jak zachowają się z komputerem bez internetu. GFWL powinien wtedy przy logowaniu poprosić o CD-Keya, i zalogować Cię w trybie online. POWINIEN nie znaczy ZROBI :pff2:

Pamiętaj, ze możesz narazie założyć konto offline. Niestety, nie ma później możliwości zmiany typu konta.
Ostatnio zmieniony pn 06 lut, 2012 przez Oscark, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Re: Games for widnows live vs Resident evil 5 pc

Post autor: Dreddenoth »

Oscark pisze:

A jak zainstalujesz to?
http://www.freewarefiles.com/Microsoft- ... 35222.html

Chyba to jest najnowsza wersja GFWL
Zainstalowałem to właśnie, i niema żadnych zmian jak nie działało tak nie działa, ciągle wyskakuje mi ten błąd 0x8007002 czyli coś z rejestrami. Musiałem jakoś zepsuć rejestr od gfwl nie mam pomysłu jak to naprawić...
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”