Lost in Nightmares

Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Parę dni temu miałam wreszcie okazję zagrać w dodatki do RE5. Zaczęłam od LiN, gdyż byłam ciekawa co Capcomowi udało się zrealizować z obiecanego powrotu do rezydencji. Muszę przyznać, że wyszło im całkiem nieźle, bez rewelacji, ale grało się przyjemnie.

Jak widać, wystarczy wrzucić gracza do Rezydencji, żeby gra miała klimat. Do tego jeszcze burza, dookoła cisza...od samego początku gra przywołuje wspomnienia :) Szkoda, że nie wiedziałam jak ustawić statyczne kamery. Coś mi świtało, że się da, ale nie miałam pojęcia jak. Następnym razem koniecznie zagram w takiej wersji :)

Grałam z kumplem, co dostarczało mi trochę dodatkowych wrażeń, gdyż już wcześniej przeszedł kawałek gry i jak zaczęliśmy się zbliżać do pierwszego wroga, zaczął wyrażać niepokój I niezadowolenie ze zbliżającego się spotkania (graliśmy na Amateur). Ja, nie wiedząc, co mnie czeka, zaczęłam sobie wyobrażać, że to jakiś przerażający potwór, z którym nie da się wygrać, jego jeden cios zabija itp itd. Z napiętymi nerwami patrzyłam, jak kumpel się skrada i zza winkla próbuje wywołać przeciwnika, a moim oczom ukazuje się... skrzyżowanie bandersnatcha z katem. Nie mówię, że nie podoba mi się, bo pomimo lekkiej wtórności wygląda i walczy naprawdę nieźle, ale skoro można go rozwalić dwoma granatami i taką samą liczbą kopniaków...mam nadzieję, że na wyższych poziomach trudności zrobi na mnie większe wrażenie ;)

Szkoda tylko, że to zasadniczo jedyny przeciwnik w całej grze. Rozumiem, że to krótka rozgrywka i jest oparta na innych założeniach, niż ciągła walka (w przeciwieństwie do Desperate Escape), ale trochę urozmaicenia by nie zaszkodziło. Zombiaków na podłodze nie liczę, bo nie trzeba w ogóle się na nich pakować.

Bardzo podobał mi się powrót do przeszłości, w postaci gry na pianinie. Moonlight Sonata jest przyjemnym dla ucha utworem, a system QTE służący do zagrania jej wyszedł zgrabnie. Podobnie miłym akcentem jest pękająca szyba przy powrocie przez korytarz. Liczyłam na psiaczki, ale nietoperzem też mogę się zadowolić ;)

Jeśli chodzi o Weskera...cóż, zakończenie walki było wcześniej znane z podstawowej gry, więc tu rewelacji nie ma, a sama walka ma niewiele do zaoferowania. Szkoda, że do jej powtórzenia trzeba przebrnąć przez całą grę, chociaż nie jest długa.

Poza tym notatki bardzo dobrze wciągają w klimat gry, znaczki do zestrzeliwania są miłym dodatkiem (uwielbiam uprawiać zbieractwo w grach :P W Asasynie zbieranie flag dawało mi dużo frajdy :P). Niewątpliwie muszę jeszcze przejść kilka razy ten dodatek, zwłaszcza na wyższych poziomach, żeby wydobyć wszystkie smaczki. Ogólnie powrót do Rezydencji udany, chociaż krótki ;)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Necraria pisze:Szkoda, że nie wiedziałam jak ustawić statyczne kamery. Coś mi świtało, że się da, ale nie miałam pojęcia jak. Następnym razem koniecznie zagram w takiej wersji :)
Podejdź do drzwi wyjściowych i kliknij na nich przycisk akcji. Powtórz to 3 razy (albo 5 - nie pamiętam dokładnie) a kamera sama zmieni się na statyczną. Jednak z takim systemem celowania nie gra się zbyt łatwo. Kamerka jednak nie jest taka przez całą grę - w pewnym momencie przełącza się z powrotem na tradycyjną dla RE5.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Recoil pisze:
Necraria pisze:Szkoda, że nie wiedziałam jak ustawić statyczne kamery. Coś mi świtało, że się da, ale nie miałam pojęcia jak. Następnym razem koniecznie zagram w takiej wersji :)
Podejdź do drzwi wyjściowych i kliknij na nich przycisk akcji. Powtórz to 3 razy (albo 5 - nie pamiętam dokładnie) a kamera sama zmieni się na statyczną.
Właśnie to wyczytałam w temacie :) Muszę spróbować przy następnym podejściu.
Recoil pisze:Kamerka jednak nie jest taka przez całą grę - w pewnym momencie przełącza się z powrotem na tradycyjną dla RE5.
O, a tego nie wiedziałam. W sumie zrozumiałe, że przy tak dynamicznych walkach jak w nowych odsłonach RE trudno jest grać ze statyczną, niemniej szkoda. Kiedy dokładnie następuje przełączenie na widok znad ramienia?
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Oj, nie pamiętam dokładnie. Po wejściu do piwnic, albo lochów.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Lochów, po upadku i utracie ekwipunku
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Ostatnio miałem przyjemność zagrać w Lost in das Rezydencion (zakup RE 5 gold)

Temat jest dość stary więc nie bede się rozpisywał i przejdę do podsumowania :rad4:

Ogólnie widać, że jak chcą to potrafią i mogą wrócić do korzeni. IMO LiN jest lepszy niż całe RE5!!
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

pinek pisze: LiN jest lepszy niż całe RE5!!
Całkowicie się z tym zgadzam. RE5 w tych klimatach byłby piękny :rad12:
Niestety, ludziom z Capcomu zabrakło odwagi.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dlatego teraz wydają Revelations i liczę na taki sam powrotny kopniak jak w przypadku LiN ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

No i ja w końcu obczaiłem LiN :rad11:. Powrót do rezydencji bardzo miły, klimatyczny i fajnie, że ponownie nas uraczono grą na fortepianie i dobrze nam wszystkim znaną melodią. Jedyny minus to jeden rodzaj przeciwnika.
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Leon. KennedY pisze: Jedyny minus to jeden rodzaj przeciwnika.
A pseudo zombie w lochach, to co? :P Nic cię nie zaatakował w trakcie zbierania elementów do otwarcia bramy?
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

A pseudo zombie w lochach, to co? :P Nic cię nie zaatakował w trakcie zbierania elementów do otwarcia bramy?
Byli, byli, ale co to za przeciwnik, który nie może ci nic zrobić :smiech7:.

PS: Ucieszyło mnie, że dodatki są na płycie. Nie muszę nic ściągać. Wystarczy przechodzić grę i wszystko się po kolei odkrywa :rad10:
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Leon. KennedY pisze: [Byli, byli, ale co to za przeciwnik, który nie może ci nic zrobić :smiech7:
Na dole to były dosyć niebezpieczne momenty bo gdyby w pobliżu był strażnik to......

Jeden przeciwnik ale taki , do którego czujemy respekt zwłaszcza na wyzszych poziomach. Ten dodatek ma jakby dwa oblicza: możemy ten epizod po prostu przejść albo możemy masterować a wtedy wszystko wygląda inaczej.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Na dole to były dosyć niebezpieczne momenty bo gdyby w pobliżu był strażnik to......
Trza było być czujnym, ale sam w sobie to żaden przeciwnik.
Widm0
Posty: 6
Rejestracja: pt 13 wrz, 2013
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Widm0 »

Zainwestowalem w nowa wersje gold. Dodatek LiN przeszedlem na amatorze z ranga s chyba w 20 minut, nie pamietam dokladnie bo od razu nacisbalem start. Spodziewalem sie czegos dluzszego pare minut w rezydencji a pozniej te nie klimatyczne silent hillowe podziemia wrrrr...
ps. Ktos wie czy da sie w tym dodatku zapisac gre bo u mnie tylko checkpoint wyskakiwalo.
Resident Evil
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Nie ma możliwości zapisu w trakcie gry.
Awatar użytkownika
Kratos
Posty: 87
Rejestracja: pt 02 paź, 2009
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Kratos »

Mam pytanie , wie ktoś ile można maksymalnie zdobyć punktów w tej kampanii ?
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Nie ma określonej maksymalnej ilości punktów. Na końcu są wymienione elementy, które są punktowane. Dokładnie już nie pamiętam ale najwięcej punktów zdobywamy za gwiazdy czy emblematy (ich wartość pokazywana jest w momencie zestrzelenia/podniesienia) i czas.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Kratos
Posty: 87
Rejestracja: pt 02 paź, 2009
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: Kratos »

Wydaję mi się że istnieją ramy czasowe , celności w których jeśli się w nich zmieścimy otrzymamy maksymalną ilość punktów . Na przykład przejdziemy kampanię poniżej 15 min a nasza celność będzie wynosiła mniej więcej 95 % to otrzymamy max punktów . Reszta to kwestia ,,znajdziek" oraz poziomu trudności . Dlatego mam przeczucie że istnieje możliwość zdobyciu maksymalnej liczby punktów .
Awatar użytkownika
Patriota_1988
Posty: 143
Rejestracja: czw 08 lis, 2012
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Lost in Nightmares

Post autor: Patriota_1988 »

Na najtrudniejszym poziomie chyba pro , najlepsza ocena jaką udało mnie się osiągnąć to tylko ocena A ,wtedy dodatek jest cholernie trudny ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”