Lost in Nightmares

kusza0700
Posty: 3
Rejestracja: pn 14 gru, 2009
Lokalizacja: Joozefowoo

Lost in Nightmares

Post autor: kusza0700 »

Witam

Właśnie ukończyłem dodatek lost in nightmares i mam mieszane uczucia... Czekałem na niego dosyć długo a ukończyłem go za pierwszym razem na poziomie normal w ... 56 minut. Z tego co pamiętam twórcy mówili o jakichś 2 godzinach. Pozytyw w końcu jakieś zagadki w ilości jednej;-) Ale tylko 2 rodzaje przeciwników nowe coś + koleś który tylko leży to masakra. Ogólnie mało zabawy mam nadzieję że następny dodatek dostarczy więcej akcji.

Recoil: Myślę, że ten dodatek wymaga osobnego tematu ;)
Ostatnio zmieniony ndz 12 gru, 2010 przez kusza0700, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
KaMoL
Posty: 184
Rejestracja: wt 24 lis, 2009
Lokalizacja: Katowice - Melbourne

Post autor: KaMoL »

LOL dobry jesteś dodatek ledwo wczoraj się ukazał a ty już go przeszedłeś :D.
Ale bardziej prócz nieszczegółowych info, podaj jakie wrażenia z gry bo to najbardziej mnie interesuje co także innych
kusza0700
Posty: 3
Rejestracja: pn 14 gru, 2009
Lokalizacja: Joozefowoo

Post autor: kusza0700 »

Ok wrażenia z gry:

Powrót do rezydencji jest niesamowity. Układ pomieszczeń jest podobny jak w oryginale(jadalnia z kominkiem, pokój z pianinem) Co prawda chciałbym mieć odwzorowaną całą rezydencję ale lepszy rydz niż nic;-) W jednym pomieszczeniu nieomal umarłem ze strachy(pamiętny motyw z psami z jedynki) a stracha napędził mi mały nietoperz. Ogólnie wrażenia są świetne i nie ma co narzekać na długość rozgrywki bo ile by jej nie było to zawsze będzie mało. Cieszy szczególnie walka z Weskerem jeden cios i lądujesz na przeciwległej ścianie!! Reasumując dla fanów pierwszej części będzie to świetna inwestycja ciężko kupionych 400 MP;-)
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

Chyba też temat trzeba oznaczyć jako spoilery bo niektórzy jeszcze nie grali i nie chcą psuć sobie niespodzianki, a na pewno ktoś się pokusi o napisanie kilku szczegółów :smiech6:
adder
Posty: 86
Rejestracja: pt 18 maja, 2007
Lokalizacja: (...)

Post autor: adder »

Dlaczego ja wiedziałem, że to się tak skończy? Sama informacja, że przejście będzie zajmowało 2 godziny, wywołało u mnie śmiech - też mi dodatek. A jeżeli to można roztrzaskać w godzinę, to pojawia się proste pytanie - dlaczego to nie zostało wydane jako dodatkowy tryb przy oryginale? No odpowiedź jest oczywista. Pieniądze. Ale jeśli to tak wygląda, to myślę, że osoby takie jak ja, na pewno nie będę nabijały kieszeni Capcomowi za tego "lepszego rydza".
matklein
Posty: 28
Rejestracja: czw 16 paź, 2008
Lokalizacja: Bleblog

Post autor: matklein »

Moje wrażenia z Lost in Nightmares?

Plusy:
- Nastrój klasycznego RE za serce ściska...
- Otwieranie drzwi nawiązujące do starych klimatów.
- Miłe nawiązania do poprzednich RE, chociażby nietoperze wlatujące przez okno w momencie w którym każdy pewnie się zastanawiał "Wskoczą te psy czy nie?"

Czy tak przypadkiem nie powinien wyglądać cały RE5? Albo chociaż kilka rozdziałów dla fanów z zeszłej dekady?

Minusy:
- 1.5h w spacerowym tempie, podziwiając każdy zakamarek to strasznie nie wiele.
- Ze skrajności w skrajność... zagadki zastąpiły grę. Całą akcja sprowadza się do szukania kodów i tworzenia pułapek na "to coś", a po przejściu dodatku na koncie mamy 7 rozwalonych przeciwników...

Czy warto?
Uważam że tak, to była bardzo miła chwila za te 15 zł. I uważam że każdy powinien kupić ten dodatek. Dlaczego? Bo dzięki dobrej frekwencji będzie szansa na kolejne dodatki.
Rynkiem rządzą pieniądze i nie łudzę się że ktoś robić coś dla fanów ot tak. Capcom chce zarobić, a ja chce grać w nastrojowe RE, dlatego z przyjemnością płacę i czekam na kolejne DLC.
Ostatnio zmieniony pt 19 lut, 2010 przez matklein, łącznie zmieniany 2 razy.
Deidara
Posty: 29
Rejestracja: ndz 10 sie, 2008
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: Deidara »

co prawda, nie gralem jeszcze bo czekam na Gold Edition ps3, ale ogladalem te gameplaye, i sie zawiodlem, bo myslalem ze reyzdencja bedzie naprawde odwzorowana a tu....nic.
Awatar użytkownika
kotlet1986
Posty: 103
Rejestracja: pn 16 lip, 2007
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: kotlet1986 »

Potrzebuje pomocy!!

Mianowice sprzedałem podtsawową wersje gry Re 5 i pobrałem dzisiaj z Ps store dodatek lost in nightmers i zapisal mi sie on w jakimś innym folderze chyba służącego do dodatków i nic sie nie da z nim zrobić bo jak sie domyślam trzeba mieć podstawową wersje gry.Jak bede juz mial podstawową wersje gry to jak załączyć ten dodatek??nie trzeba wybrać chaptera kiedy chris jedzie z schevą motorówką i opowiada schevie co sie stało i wtedy sie ten dodatek załączy czy jak??niewiem na jakiej zasadzie to działa bo nigdy nie pobieralem dodatków odpiszcie
Ostatnio zmieniony czw 18 lut, 2010 przez kotlet1986, łącznie zmieniany 1 raz.
matklein
Posty: 28
Rejestracja: czw 16 paź, 2008
Lokalizacja: Bleblog

Post autor: matklein »

kotlet1986 pisze:Potrzebuje pomocy!!

Mianowice sprzedałem podtsawową wersje gry Re 5 i pobrałem dzisiaj z Ps store dodatek lost in nightmers i zapisal mi sie on w jakimś innym folderze chyba służącego do dodatków i nic sie nie da z nim zrobić bo jak sie domyślam trzeba mieć podstawową wersje gry.Jak bede juz mial podstawową wersje gry to jak załączyć ten dodatek??nie trzeba wybrać chaptera kiedy chris jedzie z schevą motorówką i opowiada schevie co sie stało i wtedy sie ten dodatek załączy czy jak??niewiem na jakiej zasadzie to działa bo nigdy nie pobieralem dodatków odpiszcie
Musisz mieć podstawową wersje gry.
Musisz ściągnąć darmowy dodatek z DLC
W menu będziesz miał dostępna nową opcje z nowymi grami z dodatku.
Awatar użytkownika
kotlet1986
Posty: 103
Rejestracja: pn 16 lip, 2007
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: kotlet1986 »

Dzięki matklein wszystko chyba wyjaśnione:) co do 2 pkt jaki napisałeś musze sie nie zgodzić bo dodatek nie jest darmowy :rad5:
matklein
Posty: 28
Rejestracja: czw 16 paź, 2008
Lokalizacja: Bleblog

Post autor: matklein »

kotlet1986 pisze:Dzięki matklein wszystko chyba wyjaśnione:) co do 2 pkt jaki napisałeś musze sie nie zgodzić bo dodatek nie jest darmowy :rad5:
Jest darmowy, miałem na myśli Patch-aktualizacje z Game Marketplace który uaktywnia w menu nowe opcje. Nie jestem pewien czy jest niezbędny bo bez niego nie próbowałem ale na pewno jest darmowy ;-) Dodaje w menu opcje nowego Mercenaries, Lost in nightmares oraz Desperate Escape ( premiera za 2 tygodnie )
Awatar użytkownika
kotlet1986
Posty: 103
Rejestracja: pn 16 lip, 2007
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: kotlet1986 »

To gdzie dokładnie w menu pokazuje się ta opcja żeby zagrać w dodatek??jak wchodzi się na new game?czy tak jak coś pisałeś że to jest w trybie mercenaries?
Awatar użytkownika
Michał666666
Posty: 203
Rejestracja: pn 15 lut, 2010
Lokalizacja: Gierczyce

Post autor: Michał666666 »

Też oglądałem gameplaye i szczerze powiedziawszy to nie tego się spodziewałem, no owszem jest rezydencja, jest klimatycznie, ale brak mi zombiaków których od dawna nie widziałem, no i liczba przeciwników nie powala. Teraz to sam nie wiem czy warto mi kontynuować heroiczną walkę o zniesienie identyfikatora do Live Boxa. Och, oczywiście wiem co napiszecie, że nie powinienem czytać oglądać spojlerów, ale ja mam taką naturę że nie kupuję kota w worku. Ale mimo to zagram aby samemu ocenić.
"A blessing for the living, a branch of flowers for the dead.

With a sword for justice, the punishment of death for the villains.

By this, we arrive at the altar of the saints."
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

kotlet1986 pisze:To gdzie dokładnie w menu pokazuje się ta opcja żeby zagrać w dodatek??jak wchodzi się na new game?czy tak jak coś pisałeś że to jest w trybie mercenaries?
Naciskasz "play game" i na samym dole jest "extra content" a w nim wszystkie dodatki i nowe figurki.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
kotlet1986
Posty: 103
Rejestracja: pn 16 lip, 2007
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: kotlet1986 »

Dzięki Finka :rad13: . Dzisiaj wieczorem dopiero zagram w ten dodatek
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Miałam zagrać w dodatek dzisiaj żeby się podelektować ale wczoraj miałam więcej wolnego czasu to zagrałam.
Nie bardzo jest o czym pisać i jedno co mi utkwiło to......głucho wszędzie, pusto wszędzie....
Nie mniej te kilkanaście złotych nie żałuję bo w końcu lubię sobie nawet ot tak połazić po rezydencji a przy okazji zebrać trochę kasy, za którą nie miałam co kupić :rad12: nie ma ani jednej zagadki i statycznej kamery też nie no bo po co ;)
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

http://www.youtube.com/watch?v=pyuUsooWkIQ

Może gdzieś w ustawieniach można to zmienić?
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

W opcjach nie ma zmiany kamery. Na filmiku (w opisie) gość pisze, że trzeba kilka razy podejść do drzwi to wtedy będzie pytanie o zmianę na classic. Nie miałam pojęcia, że jest taki myk :rad12:
Może jest więcej niespodzianek, chyba to sprawdzę :rad12:
Ostatnio zmieniony pt 19 lut, 2010 przez Finka, łącznie zmieniany 2 razy.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
kotlet1986
Posty: 103
Rejestracja: pn 16 lip, 2007
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: kotlet1986 »

Niewiem ile w tym prawdy ale żeby pojawiła się kamera statyczna trzeba otworzyć 3 razy główne wyjściowe drzwi do holu aż usłyszymy szczekanie psów(motyw z pierwszego residenta)

tutaj jest wątek do tego http://www.ps3site.pl/to-co-z-ta-kamera/37023/

Pozdrawiam :smiech6:
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Dzisiaj zaczęłam grać drugi raz żeby sprawdzić kamerę statyczną a przy okazji coś jeszcze o czym zapomniałam poprzednio. Chodzę sobie spokojnie i zbieram karteczki a w pewnym momencie zostałam tak zaskoczona, że padłam trupem ;) ale nie chcę spoilerować :rad12:
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”