Zamknięcie usługi Games for Windows Live

Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zamknięcie usługi Games for Windows Live

Post autor: Mr_Zombie »

Microsoft, jak to Microsoft, tworzy produkt/usługę, upowszechnia go/ją, a jak przestaje przynosić zyski, to wycofuje nie bacząc na konsekwencje. Tak też prawdopodobnie stanie się z usługą Games for Windows Live. Swojego czasu (na początku sierpnia), na stronie Age of Empires Online pojawiło się poniższe info:
Games for Windows Live will be discontinued on July 1, 2014. Although it is available through Steam, Age of Empires Online requires features of the Games for Windows Live service. You can continue to enjoy all the features of Age of Empires Online as the service will remain 100% operational until July 1, 2014 when the server will shut down. Please visit the Age of Empires Online forums for additional details.
Dla osób nieznających angielskiego, dnia 1 czerwca 2014 serwery związane z usługą Games for Windows Live zostają wyłączone, a ponieważ Age of Empires Online z nich korzysta, granie w tą grę po tej dacie będzie niemożliwe.

Wkrótce ta informacja została usunięta ze strony (w tej chwili już jej tam nie ma), więc nie wiadomo, czy decyzja o zamknięciu usługi jest nadal aktualna.

Jakby ktoś nie był świadom, prawie wszystkie gry z ostatnich kilku lat wydane przez Capcom, które w jakikolwiek sposób wykorzystywały online, w tym oczywiście Resident Evil 5, korzystały z GfWL; zmieniło się to bodajże wraz z DmC, kiedy to Capcom w końcu przerzucił się na Steam. Bez GfWL nie ma mowy o grze w online; nie ma mowy też o zdobywaniu achievmentów. Część gier (nie pamiętam, czy to dotyczy RE5) nie pozwala nawet na zapis gry bez uprzedniego uwierzytelnienia gry na serwerach GfWL.

Jak napisałem wcześniej, na chwilę obecną nie jest jasne, czy faktycznie do tego dojdzie (informacja zniknęła ze strony Microsoftu). Jednak wielu developerów już przenosi swoje gry z GfWL na Steam (w bazie Steam pojawiło się informacje o steamowych acziwmentach dla Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City oraz Bioshock 2), bądź potwierdziło, że nad takowymi pracuje (FROM Software odnośnie Dark Souls). Jak na razie ze strony Capcom'u pojawiła się tylko następująca informacja na forum Capcom Unity:

ComboFiend:
These are great questions and we're currently looking into solutions. When we are 100% sure on what those solutions are, we will advise. Until then, we ask for your patience and do know that you guys haven't been forgotten.
Także jak ktoś chce pograć w co-op RE5 (OCR chyba tez korzysta z GfWL), to przygotujcie się na to, że mozecie mieć czas tylko do 1 czerwca. Ewentualnie nauczcie się, jak się łączyć za pomocą Tunngle (darmowy p2p VPN pozwalający na emulację gry LAN). ;)
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

Mam nadzieję, że znajdą jakieś rozsądnie rozwiązanie. Resident Evil 5 może być przecież świetną grą do coopa lokalnego albo singla. Jako gracza który wyłożył pieniądze na oryginał mało mnie to interesuje czy LIVE jest rentowny czy nie - wymagano ode mnie rejestracji do grania, teraz ja wymagam że nie będzie wycofywania sie i uniemożliwiania mi grania.

Poczekajmy na oficjalne stanowisko MS.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Ja sam jestem graczem głównie singlowym, ale skoro zapłaciłem za grę to dlaczego teraz mam mieć zablokowaną możliwość gry online? I raczej nie jestem w tym osamotniony. MS nieźle się na tym przejedzie.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Cóż, można rzec: NARESZCIE! Nie znoszę STEAM'a ani GFWL ale z dwojga złego lepszy już ten pierwszy. Za achievmentami ani online nikt tak naprawdę nie będzie płakał (jak za linuxem na PS3) tylko robi się bunt pod publikę. Poza tym jeśli mają przenieść z jednej usługi do drugiej, to tym bardziej nie widze sensu siania paniki. A nawet jeśli GFWL ma zniknąć, to może być spowodowane nowym Xboxem. Xbox Live ma u nas ponoć nie działać na starcie (co jest lekkim nieporozumieniem) więc pewnie GFWL też ulegnie przebudowie i go wyłączą na pewien czas.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

Nienawidzę gfwl, zniszczywszy zabawę z gta4 napsuło gry przy probie gry w orc, niech by steam przejął, niby to samo a stabilniejsze. Szkoda mi tylko 100% na RE 5, no i co z Bulletstormem oby nie trzeba było crackować oryginału by moc pograć w grę
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”