Problem z uruchomieniem RE5 na ps3

Magier
Posty: 1
Rejestracja: pt 20 paź, 2017
Lokalizacja: Pl

Problem z uruchomieniem RE5 na ps3

Post autor: Magier »

Witam

Mój problem polega na wyłączaniu się playstation 3 slim, przy próbie uruchomienia gry.

Posiadam wersje elektroniczna RE5 gold, która ściąga się i instaluje bez najmniejszych problemów, ale przy próbie uruchomienia dochodzi najczęściej do momętu gdy synchronizuje trofea i konsola sie wyłącza sygnalizując dwoma piknięciami oraz migająca czerwona dioda na przycisku power.

Wersja zwykła RE5 na płycie chwile po włożeniu do napędu objawia sie takim samym problemem, ale zdecydowanie szybciej , albo nic nie zdąży pokazać sie na ekranie, albo pokaże się monitka o aktualizacji i zanim zdążę cokolwiek wybrać konsola również się wyłącza.

Wersja elektroniczna jak i na nośniku była sprawdzana na playstation kolegi i obie działają u niego bez problemu

Konsola nigdy nie była przerabiana.

Zaznaczam że taki problem mam tylko z tą jedna grą już od ponad pół roku, wczesniej działała, inne gry działają na konsoli bez najmniejszych problemów. Mimo wszystko wyczyściłem konsole wymieniłem pastę oraz termopady i nic sie nie zmieniło.
Próbowałem również wymiany dysku, aktualizacji oprogramowania przez usb oraz wyczyszczenia konsoli do ustawień początkowych tak jak przy sprzedaży i tez nic to nie zmieniło.

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Sprawdź, czy gra z płyty ruchy Ci bez pobierania patcha.
Ja raz miałem tak z inną grą, że pobrała patcha, ale patch zawierał poprawki do DLC którego nie posiadałem i podczas uruchamiania gry miałem podobny objaw. Innego powodu jakoś nie widzę. Konsola to nie PC, jak działa u kolegi to powinno i u Ciebie. Chyba że Twojej konsoli coś dolega a akurat ta gra jest wyczulona na ten problem.
Ostatnio zmieniony sob 11 lis, 2017 przez RON!N, łącznie zmieniany 1 raz.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Morricorne
Posty: 19
Rejestracja: śr 17 kwie, 2019
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z uruchomieniem RE5 na ps3

Post autor: Morricorne »

Stary temat ale odpiszę. Mam identyczny problem z Resident Evil 5 Gold edition na swoim ps3 gra samoistnie wyłącza konsolę zaraz po rozpoczęciu instalowania się na dysku konsoli. Ten ekran początkowy co trzeba wgrać pliki na dysk.
Kupiłem tą konsolę używaną. Wersja slim. Z kilkoma grami. I cała reszta gier z 15 uruchamia się bez problemu. Inne gry bez problemu instalują potrzebne dane do uruchomienia. Nie działa tylko Resident Evil 5. Ktoś ma jakąś radę jak naprawić ten błąd?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 5”