Części RE + minigry + książki + komiksy (A-P)

Słownik pojęć związanych z Resident Evil. Projekt stworzony przez redaktorów MWRC: RE HQ, przy współpracy z użytkownikami forum.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Części RE + minigry + książki + komiksy (A-P)

Post autor: Deus Ex »

Ada The Spy – patrz: Assignment Ada.

Another Order – patrz: Separate Ways.

Another Side of BioHazard
Książka wydana tylko w Japonii w marcu 2001 roku z okazji pięciolecia serii. Zawiera wywiad z Shinjim Mikami, opowiadającym o początkach powstawania Resident Evil oraz innymi osobami odpowiedzialnymi za tą grę. Znajdziemy tam również opisy licencjonowanych produktów Capcom’u oraz gier (ISBN 4-846-52307-1).

Assignment Ada
Minigra dołączona do Resident Evil 4, znana w Japonii pod nazwą: Ada The Spy. Odblokować można ją poprzez jednokrotne przejście głównego scenariusza. Gracz wciela się w rolę Ady Wong (ubrana na czarno, zamiast czerwonej sukni) i jego zadaniem jest odnalezienie na wyspie pięciu próbek zawierających pasożyta Las Plagas. Przeszkadzają w tym dobrze znani z podstawowej rozgrywki przeciwnicy a bossem finałowym jest Jack Krauser, po pokonaniu którego dostajemy ostatnią próbkę z pasożytem. Nagrodą za ukończenie tej misji jest nowa broń – Chicago Typewriter, którą można wykorzystać w głównej grze.

Battle Game – (Resident Evil)
Minigra dostępna po ukończeniu głównej rozgrywki w wersji Resident Evil na Sega Saturn. Naszym zadaniem jest przejście przez szereg pokoi (dziewięć etapów) i pokonanie wszystkich potworów (w tym trzech bossów), które staną na naszej drodze. Nasza amunicja i środki leczące są przy tym ograniczone a czas odgrywa decydującą rolę w ocenie jaką uzyskujemy na końcu. Gra zawiera dwóch przeciwników, których nie spotkamy nigdzie indziej. Są to tyrant o złotej skórze oraz Albert Wesker jako zombie. Battle Game była pierwszą minigrą serii Resident Evil. Pomysł spodobał się tak bardzo, że już do Resident Evil 2 twórcy dołączyli aż trzy różne minigry.

Battle Game – (Resident Evil Code: Veronica(X))
Minigra dostępna po ukończeniu głównej rozgrywki Resident Evil Code: Veronica (X). Do wyboru mamy dwie postacie dostępne od razu (Chris’a i Claire Redfield) oraz trzy postacie do odblokowania (Steve Burniside, Albert Wesker i Claire Redfield w innym stroju). Każda postać charakteryzuje się innym ekwipunkiem i wytrzymałością na obrażenia. Celem Battle Game jest przebycie w jak najkrótszym czasie szeregu pokoi i pokonanie wszystkich pojawiających się przeciwników, w tym bossa. Do wyboru mamy dwa widoki – z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Postać Steve’a możemy odblokować uzyskując dobre wyniki Chrisem lub poprzez zabranie Złotych Lugerów z piwnicy na dysku 2 podczas głównej rozgrywki Weskera, podobnie jak Steve’a, odblokowujemy uzyskując dobre wyniki Chris’em. Alternatywna Claire dostępna jest po uzyskaniu dobrych wyników „zwyczajną” Claire.

BioHazard 0
Seria komiksów (6 zeszytów), wydawana w Hong Kongu, autorstwa Lee Chung Hing (jest także autorem komiksu Resident Evil: Code: Veronica). Fabuła dość luźno nawiązuje do tego co widzieliśmy w grze Resident Evil 0 i nie jest jej odzwierciedleniem. W komiksie przewijają się też fakty z Resident Evil: Remake m. in. zobaczyć można jak wyglądała Lisa Trevor przed rozpoczęciem na niej eksperymentów. Komiks dostępny jest tylko w języku chińskim i nigdy nie został przetłumaczony na język angielski.

BioHazard 1,5
Wczesna wersja gry BioHazard 2/Resident Evil 2, która nigdy nie została wydana, choć ukończono ją w około 70-80 procentach. Przyczyną zawieszenia produkcji było niezadowolenie szefa projektu – Shinjego Mikami - z dotychczasowych wyników prac, zwłaszcza z grafiki i fabuły. Dalsze prace postanowiono wtedy przerwać i zacząć tworzyć grę od początku co spowodowało, że ostateczny Resident Evil 2 różni się znacznie od Resident Evil 1,5. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest obecność w tej produkcji Elzy Walker – postaci, która w Resident Evil 2 została zastąpiona przez Claire Redfield. Oprócz Elzy, usunięto także postacie Lisy (zastąpiona przez Adę Wong), Johna (zastąpiony przez Roberta Kendo) oraz Roya – oficera RPD (prawdopodobnie zastąpiony przez Bena Bertolucci’ego). Inne miały być losy Annette Birkin, która miała zostać zainfekowana wirusem „G” oraz Briana Irons’a – szefa RPD, który miał być dobrym człowiekiem. Resident Evil 1,5 zawierał wiele ciekawych patentów, które nie ujrzały światła dziennego w Resident Evil 2, jak na przykład specjalne kamizelki ochronne, granaty, ubrania, które pokrywały się krwią gdy postać otrzymywała obrażenia i wiele innych. W grze miały być do pokonania zainfekowane wirusem „T” małpy (eliminatory), znane z Resident Evil chimery oraz Tyrant Mr X, noszący maskę przeciwgazową i uzbrojony w karabin maszynowy. Nazwę BioHazard 1,5/Resident Evil 1,5 nadali jej fani serii i nie jest to oficjalna nazwa twórców.

BioHazard 2
Seria komiksów (60 zeszytów!), wydawana w Hong Kong’u, autorstwa Lee Chung Hing (jest także autorem komiksu BioHazard 3: Last Escape). Fabuła komiksu jest luźno powiązana z grą. Komiks dostępny jest tylko w języku chińskim i nigdy nie został przetłumaczony na język angielski.

BioHazard 2 Figure Video
Film, dostępny w Japonii na kasetach VHS, wydany 25 października 1998 roku. Sprzedawany razem w figurką (G-type) ma za zadanie pokazać jak było tworzone Resident Evil 2. Zawiera obszerne wywiady z twórcami. Obraz trwa 45 minut (ISBN 9-441-9000-X).

BioHazard 2 Prologue of Terrors
Magazyn ilustrowany, który ukazał się w Japonii w dniu premiery BioHazard 2. Zawiera artykuły dotyczące historii powstania gry, opisy postaci, przeciwników i broni, wraz z nawiązaniem do pierwszej części BioHazard. Przedstawione są w nim również gadżety związane z wydaniem gry oraz sceny z reklamy telewizyjnej promującej BioHazard 2. Magazyn ilustrowany jest scenami z rozgrywki i kilkoma niespotykanymi nigdzie indziej artami (ISBN 4-88991-510-9).

BioHazard 2: Value Plus
Wersja Resident Evil 2, która ukazała się tylko w Japonii na platformę Sega Dramcast 22 grudnia 1999 roku. Jest to zwykły Resident Evil 2, zaopatrzony dodatkowo w płytę z wersją demonstracyjną Resident Evil: Code: Veronica. Na płycie tej znajduje się również spory zestaw melodii i dźwięków z gier Resident Evil/BioHazard pod nazwą „Sound Museum”. Część z nich to różne przeróbki i remix’y. Value Plus posiada wszystkie trzy minigry – The 4th Survivor, The Tofu Survivor i Extreme Battle. Nie wymagają one odblokowania i są dostępne od razu od początku gry.

BioHazard 3: Last Escape – patrz: Resident Evil 3: Nemesis.

BioHazard 3: Last Escape – (komiks)
Seria komiksów (27 zeszytów), wydawana w Hong Kong’u od 1999 roku, autorstwa Lee Chung Hing (jest także autorem komiksu Resident Evil: Code: Veronica). Fabuła nawiązuje do tego co widzieliśmy w grze Resident Evil 3, lecz nie jest jej dokładnym odzwierciedleniem. Znacznie rozbudowana, opisuje wiele wątków, które w grze nie zostały dokładnie przedstawione. Dodane zostały również nowe, nieznane fakty, jak na przykład walkę Nemesis’a i zmutowanego Birkin’a, czy też wyjaśnienie wątku utraty jedenego oka przez tego pierwszego stwora. Część zeszytów nawiązuje do Resident Evil 2 łącząc fabułę obu tych gier. Komiks dostępny jest tylko w języku chińskim i nigdy nie został przetłumaczony na język angielski.

BioHazard 4D Executer
Prawie 20 minutowy, animowany film 3D, stworzony przez Capcom i opublikowany w 2000 roku w Japonii. Produkcja była przeznaczona do wyświetlania na ogromnych ekranach w specjalnych teatrach, dodatkowo wyposażonych w ruchome fotele i doskonałe nagłośnienie, co miało dać nowe, niesamowite wrażenia podczas projekcji. Film opowiada historię pięciu komandosów U.B.C.S., wysłanych do Raccoon City w celu odnalezienia i uratowania doktor Cameron – ważnego naukowca korporacji Umbrella. Ich misja napotyka na wiele trudności, a doktor Cameron okazuje się być nieskłonna do współpracy i ma swój sposób na ucieczkę z miasta.

BioHazard 4 Secret DVD
Płyta dodawana do Resident Evil 4 kupionego w przedsprzedaży, tylko w Japonii. Dostępne były trzy rodzaje tej płyty, różniące się tylko nadrukiem na nich (Leon, Ashley lub Ada). Płyta zawierała materiały z tworzenia Resident Evil 4 (m.in. stare koncepcje Resident Evil 3,5) oraz wywiad z twórcami, zwiastuny Resident Evil 4, filmu Resident Evil: Apocalypse oraz gry Killer 7.

BioHazard 4 Soundtrack Book
Wydany w grudniu 2005 roku zestaw, składający się z książki (48 stron) w języku japońskim oraz dwóch CD ze ścieżkę dźwiękową (62 utwory) z gry BioHazard 4/Resident Evil 4. Publikacja zawiera komentarze do każdego utworu dokonane przez samych kompozytorów – Shusaku Uchiyama i Misao Senbongi (ISBN 4-862-33012-6).

BioHazard 5th Anniversary
Zestaw gier z pod znaku BioHazard (Resident Evil), wydany z okazji pięciolecia całej serii, 22 marca 2001 roku. Dostępny był tylko w Japonii, w liczbie dziesięciu tysięcy sztuk. W eleganckiej, aluminiowej i zamykanej na kluczyk walizce, znajdowały się gry: BioHazard, BioHazard 2: DualShock Version, BioHazard 3: Last Escape, BioHazard: Code: Veronica Complete oraz wersja demonstracyjna Devil May Cry. Wszystkie gry w wersjach na konsolę Sony PlayStation i Sony PlayStation 2, umieszczone były dodatkowo w zbiorczym niebieskim pudełku. Oprócz gier, walizeczka kryła w sobie bardzo dużo różnych gadżetów, a były to: płyta DVD zawierająca Wesker’s Report, wojskowy nieśmiertelnik, pióro kulkowe, srebrny sygnet w czarnym woreczku, breloczek do kluczy i okolicznościowa moneta. Wszystko oczywiście z wygrawerowanym, słynnym „okiem” symbolizującym serię. Walizka od środka jak i wojskowy nieśmiertelnik, miały wygrawerowany kolejny numer od 00001 do 10000.

BioHazard Ad Arts Collection
Książka wydana w języku japońskim w 2006 roku na dziesięciolecie serii BioHazard/Resident Evil. Bogato ilustrowana, obejmuje materiały ze wszystkich części BioHazard/Resident Evil. Zawiera wiele posterów formatu A4, ale również kilkanaście artykułów (ISBN 4-862-33029-0).

BioHazard Archives
Obszerna książka (350 stron) wydana w 2005 roku, zawierająca bardzo dużo szczegółowych informacji o serii BioHazard/Resident Evil. Obejmuje dokładne opisy wydarzeń z gier, przeciwników i postaci nawet drugoplanowych. Bogato ilustrowana artami, z których część nie została wykorzystana w grach, wzbogacona dokumentami z gier, opisami przedmiotów, chronologicznym ułożeniem wydarzeń, a nawet wykresami pokazującymi zależności między postaciami serii, stanowi bardzo obfite źródło wiedzy. Pozycja wyjaśnia niektóre zawiłości fabuły, między innymi poprzez analizę „Wesker’s Report”. Część zamieszczonych w BioHazard informacji nie figuruje w grach serii, a mimo to uznawana jest za oficjalne. Książka została również przetłumaczona na język angielski i wydana pod tytułem: Resident Evil Archives (ISBN 4-906-58231-1).

BioHazard Catalysis
Zestaw DVD (107 minut) i książka w języku japońskim. Dysk zawiera krótkie filmy zmontowane z gier dotyczące przebiegu wydarzeń i opisu głównych postaci z BioHazard, BioHazard 2, BioHazard 3 Last Escape, BioHazard: Code: Veronica, BioHazard 0, oraz trailery. Książka stylizowana jest na album fotograficzny zawierający główne postacie i przeciwników (ISBN 4-906-58260-5).

BioHazard Collector’s Box
Zestaw gier BioHazard (Resident Evil), wydany 7 sierpnia 2003 roku. Przeznaczony był na Nintendo GameCube i zawierał wszystkie części, które ukazały się do 2003 roku na tą konsolę. Pakiet zawierał: BioHazard 0, BioHazard Remake, BioHazard 2, BioHazard 3: Last Escape oraz BioHazard: Code: Veronica Complete. Dodatkowo załączone zostały: płyta DVD z Wesker’s Report, Wesker’s Report II oraz dwie karty pamięci do GameCube. Całość zamknięta w jednym zbiorczym opakowaniu z logiem korporacji Umbrella. Edycja ta była limitowana i wyprodukowano tylko dziesięć tysięcy sztuk.

BioHazard Degeneration Visual & Scenario Archive
Książka formatu A4, wydana 30 stycznia 2009 w języku japońskim (część tekstów również po angielsku). Obejmuje na 160 stronach obrazy z filmu oraz koncepcyjne rysunki, niektóre czarno-białe, wywiady z autorami oraz krótkie opisy postaci i wydarzeń jakie miały miejsce w odniesieniu do całej historii Resident Evil (ISBN 978-4-86233-205-9).

BioHazard Double Feature
Komplet gier zawierający BioHazard 0 oraz BioHazard, wydany w Japonii w grudniu 2004 roku. Oprócz wymienionych gier, do zestawu dodano jeszcze demonstracyjną wersję BioHazard 4. Całość zamknięta jest w plastikowej walizce. Komplet wydano również na świecie pod zmienioną nazwą – Pure Evil. Wersja ta nie jest jednak pakowana w plastikową walizkę, ale w zwykłe kartonowe pudełko.

BioHazard: Fire Zone
Pierwotna nazwa gry Resident Evil: Survivor 2 Code: Veronica. Nazwę zmieniono z powodu chęci stworzenia całej serii Survivor, gdzie każda kolejna gra posiadałaby swój numer.

BioHazard Incubate
Zestaw DVD (97 minut) i książka (24 strony) w języku japońskim, wydany w 2006 roku. Płyta zawiera film zmontowany z gry BioHazard 4/Resident Evil 4, będący wiernym odzwierciedleniem rozgrywki, ale widzianym z innego ujęcia kamery i wzbogaconym o wydarzenia z Separate Ways. Książka zawiera wiele informacji o życiu mieszkańców hiszpańskiej wioski przed i po przybyciu kapłanów Los Illuminados (ISBN 4-862-33080-0).

BioHazard i-Survivor
Gra na komórki wydana tylko w Japonii w 2001 roku, korzystająca z systemu i-Mode. System ten pozwalał na stworzenie lokalnej sieci graczy, którzy mogliby jednocześnie grać w BioHazard i-Survivor. Podczas rozgrywki możliwa była wymiana/handel ziołami leczącymi, bronią i amunicją. Gracze mogli współpracować wykonując wspólnie zadania i wymieniając się informacjami. Rozgrywka toczy się w Raccoon City, głównie w szpitalu oraz w podstacji energetycznej, znanych z Resident Evil 3 Nemesis. Główni przeciwnicy to zombie (najczęściej zarażeni policjanci RPD), cerberusy, lickery, a także Tyrant. Możemy wcielić się w rolę dwóch postaci: Tylera Hamiltona lub Noami McClain, znanych z innej gry na telefony komórkowe – Resident Evil: Confidential Report. Gdy rozgrywka toczy się w sieci, możemy również wcielić się w postać niektórych członków S.T.A.R.S. Gra nigdy nie została wydana na zachodzie z powodu małego zainteresowania systemem i-Mode.

BioHazard The Beginning
Krótkie, składające się z trzech rozdziałów opowiadanie autorstwa Hiroyuki Ariga, stanowiące część książki „The True Story Behind BioHazard”. Narratorem opowiadania jest członek S.T.A.R.S. – Chris Redfield. Opisuje on historię jaka przydarzyła mu się przed incydentem w willi Spencera oraz wspomina powstanie jego jednostki i rozwinięcie działalności przez korporację Umbrella w Raccoon City.

BioHazard The Best of The Northern Sea
Książka autorstwa Kyu Asakura, wydana w 1998 roku wyłącznie w Japonii (ISBN 4-087-03067-9).

BioHazard The Episodes
Gra wydana na komórki w czerwcu 2007 roku, jedynie w Japonii, jest trzecią i ostatnią bazującą na Resident Evil: The Missions 3D. Akcja znowu ma miejsce w Raccoon City, a bazą są tła z Resident Evil 3 Nemesis. Tym razem Jill walczy z zombie w różnych miejscach miasta, na jego ulicach.

BioHazard The Operations
Gra na komórki wydana w 2007 roku jedynie w Japonii. Jest to kolejna po BioHazard The Stories gra podobna swą mechaniką do Resident Evil: Missions 3D. Tym razem akcja toczy się na przedmieściach Raccoon City, w rezydencji lorda Spencera. Tła nie pochodzą jednak z oryginalnego Resident Evil, ale z Resident Evil: Remake, który ukazał się na konsolę GameCube i wyglądają niesmowicie jak na wersję komórkową gry. W The Operations oprócz Jill Valentine, możemy zagrać także Chris’em Redfield’em.

BioHazard The Stories
Gra na komórki wydana w 2005 roku jedynie w Japonii. Jest bardzo podobna do Resident Evil: Missions 3D, ale zamiast posterunku RPD, głównym miejscem walki Jill z potworami jest wieża zegarowa z Resident Evil 3 Nemesis. Do odblokowania są postacie najemników UBCS: Nicholai Ginovaef, Mikhail Victor i Carlos Oliveira.

BioHazard The Umbrella Chronicles Art of Arts
Książka formatu A4, wydana 20 lutego 2008 roku, zawierająca 128 stron artów z gry Resident Evil: Umbrella Chronicles. Obrazki przedstawiają głównie postacie i przeciwników widocznych w grze. Oprócz artów, pozycja obejmuje również wywiady z autorami gry. Całość w języku japońskim (ISBN 4-862-33172-6).

BioHazard The Umbrella Chronicles Expert Pack
Specjalne wydanie gry Resident Evil: Umbrella Chronicles, dostępne tylko w Japonii. Pudełko oprócz samej gry zawierało Wii Zapper'a, książeczkę Wesker's Extra Report oraz zestaw nalepek dotyczących gry.

BioHazard The Umbrella Chronicles (Side A & Side B)
Książka opisująca wydarzenia z gry Resident Evil: Umbrella Chronicles (głównie wątek rosyjski), wydana w Japonii w dwóch częściach: Side A – grudzień 2007, Side B – styczeń 2008.

Biohazard Umbrella Chronicles (Overture to the Collapse) – patrz: Resident Evil: Prelude to The Fall.

BioHazard Zombie Shooter
Gra na komórki wydana przez Capcom tylko w Japonii w 2004 roku. Jest to jedyna gra spod znaku BioHazard/Resident Evil, która nie jest grą przygodową, ale zwykłą grą zręcznościową. Polega ona na jak najszybszym nakierowaniu kursora na pojawiające się obrazki potworów (zombie, hunter, Nemesis) i zastrzeleniu ich. Im dłużej będą widoczne na ekranie, tym większe obrażenia nam zostaną zadane. Gra nie posiada oczywiście żadnej fabuły.

Birth of BioHazard
Film trwający 37 minut, opublikowany 21 maja 1996 roku. Dostępny był tylko w Japonii na kasecie VHS. Zawiera wywiady z twórcami, historię powstania Resident Evil oraz wiele ciekawostek m. in. siłę broni dostępnych w grze oraz ujęcia z kręcenia cut-scenek do gry.

Capcom Design Works
Książka wydana w sierpniu 2001 roku, zawierająca arty z gier stworzonych przez Capcom m.in. Onimusha, Dino Crisis, Street Fighter, The Breath of Fire. Pozycja obejmuje również ilustracje stworzone do BioHazard 2 i Biohazard Gun Survivor (ISBN 4-757-70412-7).

Dino Stalker
Gra wydana w 2002 roku na konsolę PlayStation 2, będąca trzecią częścią serii „Survivor”. Dino Stalker znany w Japonii pod tytułem „Gun Survivor 3: Dino Crisis”, nie ma żadnych powiązań z fabułą Resident Evil, ale zaliczany jest do serii „Survivor” z powodu takiej samej „mechaniki gry”. W grze zamiast walczyć z zombie i innymi potworami będącymi wynikiem działania wirusa „T”, musimy stawić czoło agresywnym dinozaurom.

Elimination
Minigra dołączona do Resident Evil: Outbreak File 2. Polega na pokonaniu przeciwników w losowo wybieranej lokacji w określonym czasie. Występują trzy typy tej minigry – Elimination 1 (lokacje i przeciwnicy z RE: Outbreak), Elimination 2 (lokacje i przeciwnicy z RE: Outbreak #2), Elimination 3 (lokacje i przeciwnicy z obu gier).

Extreme Battle
Minigra dołączona do Resident Evil 2 w wersjach na PC, Sega Dramcast, Nintendo GameCube oraz w wydaniu Resident Evil 2: DualShock Version na Sony Playstation. Staje się dostępna po ukończeniu scenariuszy Leona A/Claire B (lub Claire A/Leon B) z rangą A na poziomie „normal”, czyli odblokowujemy ją tak samo jak minigrę The 4th Survivor. Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru bohatera. Dostępni są: Leon S. Kennedy, Claire Redfield, Ada Wong i Chris Redfield. W wersji na PC mamy możliwość wyboru spośród tych czterech postaci. W pozostałych wersjach od początku dostępni są tylko Leon i Claire. Adę Wong odblokować można przechodząc grę Leonem i Claire. Dostajemy wtedy również możliwość gry na drugim poziomie trudności (wszystkich jest trzy). Po przejściu tego poziomu wszystkimi postaciami odblokowany zostaje Chris Redfield. Postacie różnią się tylko posiadanym ekwipunkiem. Naszym zadaniem jest przedarcie się przez hordy zombie i innych potworów z laboratorium Birkina do posterunku RPD. Tam odnaleźć musimy cztery anty-wirusowe bomby, które posłużą nam do zniszczenia wirusa w pociągu ewakuacyjnym laboratorium Umbrelli. Nasz wynik zależny jest od czasu w jakim uda nam się owe bomby odnaleźć, a także od liczby dokonanych zapisów gry i od tego czy używaliśmy broni specjalnych typu karabin maszynowy.

Gun Survivor – patrz: Resident Evil: Survivor.

Invisible Enemy
Minigra dołączona do Resident Evil: Remake. Polega na walce z przeciwnikami, którzy są całkowicie niewidoczni. Odblokować ją można po ukończeniu gry Chrisem oraz Jill na poziomie Normal. Po pokonaniu wrogów w czasie krótszym niż pięć godzin w nagrodę otrzymujemy wirtualną kartkę z wiadomością od twórcy gry oraz galerią kostiumów, które nigdy nie zostały użyte.

Leech Hunter Minigame
Minigra dodana do Resident Evil 0, dostępna po ukończeniu głównej rozgrywki z dowolną rangą i czasem. Kierując Rebbecą i Billy’im mamy za zadanie odnaleźć po pięćdziesiąt zielonych (może je podnieść tylko Rebecca) i niebieskich pijawek (może je podnieść tylko Billy), ukrytych w Management Training Facility. W zadaniu przeszkodzić próbują nam ci sami przeciwnicy co w głównej grze. Po drodze odnajdujemy również dodatkową amunicją i przywracające zdrowie medykamenty. W zależności ile pijawek uda nam się zdobyć, nagrodą są bonusy dostępne w głównej rozgrywce, w postaci dodatkowej amunicji, broni lub nieskończonej amunicji.

Making of BioHazard 2 TV-CM
Film dostępny na kasetach VHS w 1998 roku w Japonii, pokazujący „od kuchni” jak były tworzone telewizyjne reklamy gry Resident Evil 2.

Master of Knifing Minigame
Minigra dodana do Resident Evil: Deadly Silence, dostępna po ukończeniu gry w trybie „Rebirth Mode”, posiadająca pięć poziomów trudności. Postać, którą sterujemy, pokazywana jest w widoku pierwszej osoby. Wyposażeni tylko w nóż mamy za zadanie przedrzeć się przez hordy zombie.

Nemesis Report
Raport o potworze Nemesis, który ukazał się na stronach poradnika do gry Resident Evil 3: Nemesis - GAMEPLAYERS MAGAZINE, Biohazard 3: Last Escape Complete Domination Official Guidebook. Artykuł ten uznawany jest za oficjalny i zawiera informacje, których nie uzyskamy nigdzie indziej, m.in. dokładną historię powstania potwora, opis jego zdolności, mutacji oraz przyczyn wysłania go do Raccoon City.

One Dangerous Zombie
Specjalny tryb w Resident Evil: Remake, dostępny po jednokrotnym przejściu gry Chrisem lub Jill na poziomie Normal. W tej rozgrywce podczas zwiedzania rezydencji Spencera możemy napotkać na specjalnego zombie, który porusza się bardzo szybko i jest obwieszony materiałami wybuchowymi. Jeden strzał w jego stronę kończy się śmiercią naszej postaci dlatego jedyny ratunek przed nim to szybka ucieczka. Po przyjrzeniu się temu zombie dostrzeżemy, że jest to Forest Speyer – zabity przez zarażone wirusem T kruki członek S.T.A.R.S.

Pure Evil – patrz: BioHazard Double Feature.
Zablokowany

Wróć do „Słownik Resident Evil”