Resident Evil 4 czy 6?

Domin1
Posty: 1
Rejestracja: wt 24 mar, 2020

Resident Evil 4 czy 6?

Post autor: Domin1 »

Siemka! Przychodzę z pytaniem, którą odsłonę Resident Evil lepiej kupić - 4 czy 6? Jest to dla mnie dość ciężki wybór, gdyż sentyment wybiera czwartą część, a rozum podpowiada szóstą. :)
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Resident Evil 4 czy 6?

Post autor: RON!N »

Domin1 pisze: wt 24 mar, 2020 Siemka! Przychodzę z pytaniem, którą odsłonę Resident Evil lepiej kupić - 4 czy 6? Jest to dla mnie dość ciężki wybór, gdyż sentyment wybiera czwartą część, a rozum podpowiada szóstą. :)
Oczywiście że 'czwórka'. Ten drugi tytuł to tylko z nazwy RE.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil 4 czy 6?

Post autor: PSKING »

Kupuj czwórkę jeśli liczy się dla ciebie jakość. Re6 potrafi bawić, ale jest zepsuty i niedorobiony, o czym przypomina co jakiś czas. Ma też masę irytujących elementów. Same dodatkowe tryby też nie przyciągają na dłużej. Mercenaries w Re4(nie mówiąc o scenariuszach Ady) przyciągają i bawią dłużej, niż cokolwiek co mają najnowsze edycje Re6.
Re4 w przeciwieństwie do nie mającego umiaru Re6 pokazuje że czasem mniej, znaczy więcej.
Największy problem jaki miałem z Re5(tak, pięć) to moment w którym pojawili się przeciwnicy z bronią palną, co strasznie upraszcza rozgrywkę. Sprowadza ją do chowania się za osłonę, i strzelania na odległość. Normalnie rozgrywka wygląda jakbyś grał w jakąś planszówkę. Celujesz w daną część ciała, strzelasz, podchodzisz, uderzasz, biegniesz by nie oberwać, ustawiasz się w odpowiednim miejscu i tak w kółko. Takie postępujące po sobie kroki dają naprawdę masę satysfakcji. Dlaczego o tym piszę? Bo w Re6 na dobrą sprawę zaczynasz od początku walcząc z przeciwnikami wyposażonymi z bronią palną. Wniosek nasówa się sam.
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Resident Evil 4 czy 6?

Post autor: Arc »

Zabawne pytanie :) Ale odpowiedź może nie być tak oczywista, mogłeś nie grać w RE6 a spędzisz tam dużo godzin, powiedzmy zabawy. Zresztą, kupuj obie :) Jeszcze zależy na jaką platformę, jak masz okazję RE4 na PS3 to bierz, ja kupiłem a teraz bym miał problem z ceną i dostępnością. Mam cyfrową tylko.
RE6 zawsze możesz sprzedać, ja pudełkowego opyliłem i zostawiłem cyfrową sobie bo miała wszystkie DLC.

Odnotował ktoś problem z wpadnięciem trofeum Pierca gdy trzeba jego snajperką zdjąć kogoś z większej odległości? Dłuuugo mi nie wpadało gdy powinno, udało się na moście. Nie wiem czy to szerszy problem ale nie spotkałem się nigdzie by ktoś narzekał, może problem mojego wirtualnego egzemplarza?

No i RE6 ma dziwne sterowanie postacią do którego nie mogę przywyknąć, kamera się obraca dookoła postaci i jak jesteś przyzwyczajony do RE4 czy 5 to będzie Ci dziwnie, bieganie też jest jakieś niepełnosprytne.

Aha, to pytanie było na poważnie czy jaja sobie z nas robisz? :)
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil 4 czy 6?

Post autor: PSKING »

Odpowiedz jest całkiem oczywista. Nie ważne czy ten ktoś pytał serio czy nie, Re6 mimo dobrej rozgrywki, w tym sterowania(nie mam pojęcia na co narzekasz) jest strasznie głupią i popsutą grą. Pisałem w innych tematach, Re4 niestety się zestarzało, głównie przez istnienie Re5. W mojej opinii jeśli ktoś w ogóle myśli o zagraniu w Re4, to musi to zrobić przed sequelami.
Co prawda Re6 dość mocno się różni pod względem rozgrywki, ale nie tak bardzo by nie było porównań.
Można w mojej opinii zagrać najpierw w dylogię Revelations, a później w 4, ale nie powinno się grać w 6, po czym w 4. Jasne?
Jeśli pytanie brzmi która gra jest tą lepszą? Jasne że Re4. Nawet Re5 pod pewnymi względami kuleje w porównaniu.
Jeśli pytanie brzmi w którą najpierw...to całą trylogię w kolejności od Re4.
W ostatnich latach mocno zmieniłem zdanie o Re6, przez co uważam dziś że ktoś kto ogrywa całą serię nie powinien jej pomijać, i nawet nie chodzi o fabułę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 6”