Sekrety, smaczki, nawiązania

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Sekrety, smaczki, nawiązania

Post autor: WESKER-DL »

Jeżeli udało Ci się znaleźć jakiś sekret lub nawiązanie do poprzednich części w postaci easter egga, to ten temat będzie tego kumulacją :P
Ostatnio zmieniony wt 02 paź, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
bodek
Posty: 907
Rejestracja: czw 15 maja, 2008
Lokalizacja: RC

Post autor: bodek »

WeDeL, musisz mieć wszystkie tematy? Nie przeżyjesz bez tego. Nie masz nic do napisania to po co piszesz? :ugly:
Ostatnio zmieniony wt 02 paź, 2012 przez bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alucard
Posty: 144
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Alucard »

To będzie spoilerek mały z 1 chapteru Leona, wiec na własną odpowiedzialność
Spoiler!
Ostatnio zmieniony wt 02 paź, 2012 przez Alucard, łącznie zmieniany 1 raz.
Playstation Network: Bansai_
Xbox Gamertag: kagannpwnz
3DS Friend Code: 2105-9086-2899

Zapraszam do wspólnej gry.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

bodek pisze: Nie masz nic do napisania to po co piszesz? :ugly:
Żeby poczytać inne osoby, które już coś odkryły, sorry ale mnie akurat to interesuje.

Ch.1
Spoiler!
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
bartekos
Posty: 16
Rejestracja: wt 25 wrz, 2012
Lokalizacja: lublin

Post autor: bartekos »

Mówiłem że 02.10 to dzień premiery :D.
Wyszedłem do sklepu o 10 rano z myślą że jest rano to będzie mało osób.
Wchodze do sklepu, a tam z jakieś 100 ludzi.
Kupiłem zwykłą za 210 zł.
Mam wszystkie(dosłownie) części resident evil jakie tylko są na xboxa 360.
A co do sekretów to narazie przechodze gre ale odkryłem że nie ma żadnych zagadek a gram około 6 godzin.
Tylko "Strzelaj,biegnij,kopnij,biegnij,otwórz".
Równierz nie można podnosić nic innego niż "Amunicja i roślinki".
A potwory też nie straszne.
Lickerów nie widać jak na razie.
Dodam że kampania Leona to prawdziwy horror,były momenty w których się bałem.
Kampania Leona ma bardzo dużo nawiązań do RE2.
Kampania Chrisa to zwykła strzelanka(ogółem,,Shooter,,)
Kampania Jake to skradanie się, uciekanie przed bossem,zabijanie pracowników umbrella,super moce,Furia.

Ogółem oceniam tak

Grafika 9/10
Klimat (L- Leon C - Chris J - Jake): L 9/10 C 4/10 J 6/10
Strach: 3/10 (ze względy na Scary Scenes w kampanii Leona.)
Fabuła: 5/10

Ogólnie gra dostaje ode mnie 7/10(jak narazie)

Może po przejściu gra sie rozkręci
Nie ma Quick Time jak już to bardzo rzadko
.

Sorry za spoilerowanie.
~Bartekos
Umbrella Corporation'
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Co Ty z tą premierą :D przecież każdy wiedział, że drugiego wychodzi. A co do Twojej opini to ciekawie ulożona, nie ma co :D

- Kolejny smaczek to maszyna do pisania przywodząca na myśl starsze odsłony i system save. Ikonka pojawia się przy zapisywaniu checkpointów ;)

- Ostatni rozdział Leona, piosenka one more kiss z RE2 a gdzie to nie napisze bo spoiler :)

- Pod koniec gry u Leona i Chrisa kiedy wchodzimy na jedne ze schodów, kamery są statyczne, miły ukłon w stronę fanów ;)
Ostatnio zmieniony ndz 07 paź, 2012 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 4 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
S666N
Posty: 3
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010
Lokalizacja: Malynie

Post autor: S666N »

Może to tylko moja i brata wyobraźnia, ale w 2 misji Chrisa jak walczymy na moście słychać jakby j'avo mówią po polsku. http://www.youtube.com/watch?v=oYXXPc1zz6M np. w 2:08 j'avo mów "nie możesz mi nic zrobić" czy też to słyszeliście?
Awatar użytkownika
Ewelaajn
Posty: 7
Rejestracja: śr 09 sty, 2013
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ewelaajn »

Nooo ! Na pewno usłyszałam " nie możesz mi ", ale dalej nie wiem :D Polski jest niezrozumiały dla innych, to mogli go użyc, tak samo jak w " Kronice opętania " xD
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

A to nie jest po prostu serbski? Te języki wiele słów mają wspólnych lub bardzo podobnych, które brzmią dla nas, Polaków, swojsko - ma on swoje korzenie w słowiańskich językach, stąd taki efekt. Mam sporo styczności w pracy z Serbami i czasem udaje mi się coś zrozumieć z tego, co mówią, stąd pewnie Wasze wrażenie, że słyszycie polski.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Dokładnie tak jest. W RE5 majini wypowiadają czasem słowo "dupa" ;D.
Ostatnio zmieniony ndz 13 sty, 2013 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Ginąc z rąk zombie (czasami) pojawia się animacja, w której zombie jedząc naszego bohatera "odwraca się do kamery". Nawiązanie do Resident Evil/Remake i pierwszego napotkanego zombiaka ;D.
Awatar użytkownika
MysticscoR
Posty: 209
Rejestracja: sob 08 maja, 2010
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: MysticscoR »

Na mapie Urban Chaos w trybie najemnicy, jest możliwość wyjścia poza teren mapy na której gramy. Przeskakując przez barierkę przy autobusie, można przez niego przeniknąć i wyjść na otwarty teren. Idąc za daleko można tam również zginąć
Ostatnio zmieniony pt 18 sty, 2013 przez MysticscoR, łącznie zmieniany 1 raz.
All this blood shouldn't just be mine
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Dzisiaj, grając na mapie Requiem dla wojny, pierwszy raz usłyszałam jak javo mówił: "wiśta wio" i nie mam wątpliwości, że jest to język polski. Nie tylko Capcom upodobał sobie naszą mowę bo słyszałam ją również w Dead Space 2.
No cóż, może nasz język pasuje do wszelkiej maści creatur ;) a może dla obcokrajowców ma strzaszne brzmienie....?
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Ewelaajn
Posty: 7
Rejestracja: śr 09 sty, 2013
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ewelaajn »

Noo, " wiśta wio " , jak to strasznie brzmi xD
Ale to tak jest, kiedy słyszymy obcy nam język, wydaje się on byc dosyc, straszny, przez to, że nie mieliśmy okazji go poznac i jest dla nas nieznany.
Odchodząc od tematu, w ferie planuję zagrac sobie z przyjaciółką we dwoje :D
Zapowiada się interesująco, chociaż nie sprawdzałam, jak się gra przy podzielonym ekranie.
Ktoś miał okazję spróbowac?

Recoil: Odchodząc od tematu powinniśmy przenieść się do innego, a nie oftopowac w tym.
Ostatnio zmieniony pn 21 sty, 2013 przez Ewelaajn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raccoon
Posty: 32
Rejestracja: śr 23 sty, 2013
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Raccoon »

W kampanii Chrisa , tam gdzie walczymy Iluziją (Wężem) jest ukryte w skrzyni 10000 umiejętności , trzeba pochodzić po tunelach , aż w końcu trafimy na ślepy zaułek :)

W kampanii Ady , tam gdzie walczymy z Ubistvo ( Na 99% ) Leżą zwłoki Lepotisy :smiech1:

W Kampanii Leona , w katedrze spotykamy kobietę , która mówi o córce , zapewne chodzi o tą , którą spotkaliśmy przed sklepem z bronią :rad1:

Bzdursky: ale spację stawiaj tylko po znakach interpunkcyjnych, przed nimi nie trzeba - ja tak robię i jestem modem, rozdaję autografy i pozuję do magazynów o miłych panach, khykhy.
Ostatnio zmieniony sob 26 sty, 2013 przez Raccoon, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Przem723
Posty: 39
Rejestracja: wt 07 sie, 2012
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Przem723 »

Z tymi polskimi słowami to szczerze nie mam pojęcia , czemu Capcom tak często go umieszcza w RE6. Chciałbym też dodać w sprawie występującej polszczyzny w serii Resident Evil. Mianowicie zawsze w RE4 jak wchodziło się do wioski i się skradało , to zawsze słyszałem coś w stylu - "Jest tam"
Gdy pierwszy raz to usłyszałem to mi serce stanęło , bo myślałem że Ganadosi mnie zauważyli xD
Ostatnio zmieniony sob 06 lip, 2013 przez Przem723, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

To nie jest polski tylko serbski...

1) Na początku scenariusza Leona jest dialog pomiędzy nim, a Heleną w którym wspomina on o Raccoon. Helena mówi: Incydent w Raccoon. Jesteś jednym z nielicznych ocalałych", na co Leon odpowiada "Tak,... nigdy tego nie zapomnę". Podobne słowa Leon wypowiada na początku RE4.

2) To raczej ciężko przegapić, ale kiedy Simmons ginie ostatecznie i nadziewa się na ten szpikulec to jego krew rozlewa się tworząc znak Umbrelii.

3) Na wyrzutni rakiet, którą Ada zostawia Leonowi na dachu Poczwórnej Wieży jest ślad jej szminki.

4) W trzecim rozdziale kampanii Jake, w kompleksie Neo Umbrelli można znaleźć pianino. Kiedy na nim zagramy krótką melodię dostaniemy jeden z potrzebnych nam emblematów. Pianino widzimy też w RE Zero oraz RE1/Remake.

5) W swoim epilogu Jake zanim wsiada na motor zakłada ciemne okulary przeciwsłoneczne. To oczywiście nawiązanie do Weskera Seniora.

6) Stwór Iluzijja z kampanii Chrisa to nawiązanie do Węża z RE1/Remake.

EDIT:

7. Jedna z mutacji j'avo, ta z wielką zmutowaną ręką przypomina Grabbera z RE CV X.

EDIT 2:

8. Kiedy Chris i Piers zjeżdżają windą do podwodnego kompleksu Neo Umbrelli i rozmawiają o odejściu Chrisa z BSAA... Muzyczka, którą wtedy słychać to ta sama, lub bardzo podobna, z napisów końcowych RE Remake.
Ostatnio zmieniony sob 06 lip, 2013 przez Szakal, łącznie zmieniany 3 razy.
Złe oko moderacji czuwa.
Andrzej80
Posty: 62
Rejestracja: śr 06 lip, 2011
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Andrzej80 »

W Katedrze jeden z ocalałych wspomina o synu Marco który służy w BSAA. Owy Marco występuję w 3 chapterze kampanii Chrisa.

W 3 chapterze Ady , widząć Chrisa z Piersem ścigających klona Ady mówi "sami znajomi z Raccoon City"

W 1 chapterze Kampanii Leona walka w sklepie z bronią przypominę walkę w domu z RE4.

W kampani Jake w 1 chapterze kiedy Sherry przedstawia się Chrisowi i żołnierzom BSAA, Chris wspomina, że była w Raccoon City Sherry pytajać skąd to wie, ten odpowiada Claire i że siostra dużo o niej mu opowiadała.

W 5 chapterze Ada zostawia wyrzutnie rakiet koło helikoptera, potem używa jej Leon. Oczywiste nawiązane do końcówki RE4, gdzie również Ada rzuca wyrzutnie rakiet Leonowi.
Ostatnio zmieniony ndz 06 paź, 2013 przez Andrzej80, łącznie zmieniany 1 raz.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Andrzej80 pisze:Oczywiste nawiązane do końcówki RE4,
Raczej do RE2, gdzie ów motyw zrzutu RL przez Adę pojawił się po raz pierwszy :) Tenże motyw w RE4 nawiązuje właśnie do RE2. Pamiętajmy o starych częściach w tym kontekście i nie mylmy punktów odniesienia.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Drugi strój Piersa w Mercenaries, wygladający jak billboard... Oprócz wiadomego Capcom, widać logo fikcyjnej sieci stacji benzynowych Stagla z Raccoon oraz naszywkę RPD, reszty nie rozpoznaję (aczkolwiek chyba Tattoo rzuciło mi sie w oczy kiedyś, ale głowy nie dam ;) )

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 6”