Fabuła i klimat

PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Też nie podobała mi się ta kampania.
Co do Ady??
Nie wiem. To było tak nijakie że nie mam za bardzo się do czego przyczepić. Była najbardziej nastawiona na skradanie co akurat nużyło. Skradanie w Re to nudny i poroniony pomysł. Wpychali wszystko to dali i to.
Awatar użytkownika
Chrris_BSAA
Posty: 15
Rejestracja: wt 21 mar, 2017
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Chrris_BSAA »

Hej PSKING, zgodzę się z Tobą, że w 6ce najlepszy tryb to Merce, moim zdaniem tam dynamiczna walka sprawdzała się bardzo dobrze ,nawet nie liczę godzin spędzonych na rozwałce zombiaków w co-opie, ale ja ograłem 10 map a nie 3, no chyba że potraktujemy to DLC jako ''spieprzenie'' (no cóż, to już nie te stare dobre czasy, że wystarczyło przejść kilkukrotnie grę, żeby wszystko odblokować :pff4: )

Zaś co do mojej ulubionej kampanii... no cóż, Chris i Piers (lincz za 3,2,1... :rad5: ). I nawet nie dlatego, ze jest to moja ulubiona postać z uniwersum RE. Po prostu Kapitan nie jest tutaj przedstawiony jako wymuskany niezniszczalny twardziel wyjęty żywcem z Hollywood czy... RE5 ale jest bardziej ludzki, targany silnymi emocjami, przechodzi poważne załamanie psychiczne, widać że ma już dosyć całej tej historii rozpoczętej w Arklay Mansion. Jednak dzięki Piers'owi i jego poświęceniu nasz stary wyga uwierzył że jego dalsza działalność ma sens. Może nieco naiwna fabuła, ale mi się spodobała :smiech6:
PS. może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób w ciągu jednego dnia Chris z ... alkoholika stał się ''wzorcowym'' komandosem? Serio - Piers z kolegami z BSAA wyciągają go z baru w Europe Wschodniej 29 czerwca 2013, a już 30 czerwca 2013 nad Waiyip nadlatują Blackhawki z naszymi bohaterami i zaczyna się desant... Naprawdę niezły ten Chris, ze po ponad pół roku ostrej konsumpcji alkoholu, bez żadnego treningu przygotowawczego (dopiero w trakcie misji ''wraca'' mu pamięć motoryczna) wkracza do akcji i prowadzi drużynę Alfa :smiech1:
Ostatnio zmieniony ndz 17 cze, 2018 przez Chrris_BSAA, łącznie zmieniany 7 razy.
I can't keep running away. I have to face the truth, accept responsibility. That's the only way I'll ever remember. The only way I'll get my life back.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Chrris_BSAA pisze:może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób w ciągu jednego dnia Chris z zapijaczonego menela stał się wzorcowym komandosem?
Jeśli wzorcowy komandos to taki który stawia na szali życie swoje i swojej drużyny, podąża ślepo za zemstą i nie bierze pod uwagę tego co mówią jego kompani, to myślę że nie ma czego tu wyjaśniać. Chris przez całą kampanię jest wrakiem samego siebie przez co ginie jego drużyna.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Chrris_BSAA pisze:Hej PSKING, zgodzę się z Tobą, że w 6ce najlepszy tryb to Merce, moim zdaniem tam dynamiczna walka sprawdzała się bardzo dobrze ,nawet nie liczę godzin spędzonych na rozwałce zdechlaków w co-opie, ale ja ograłem 10 map a nie 3, no chyba że potraktujemy to DLC jako ''spieprzenie'' (no cóż, to już nie te stare dobre czasy, że wystarczyło przejść kilkukrotnie grę, żeby wszystko odblokować :pff4: )

Zaś co do mojej ulubionej kampanii... no cóż, Chris i Piers (lincz za 3,2,1... :rad5: ). I nawet nie dlatego, ze jest to moja ulubiona postać z uniwersum RE. Po prostu Kapitan nie jest tutaj przedstawiony jako wymuskany niezniszczalny twardziel wyjęty żywcem z Hollywood czy... RE5 ale jest bardziej ludzki, targany silnymi emocjami, przechodzi poważne załamanie psychiczne, widać że ma już dosyć całej tej historii rozpoczętej w Arklay Mansion. Jednak dzięki Piers'owi i jego poświęceniu nasz stary wyga uwierzył że jego dalsza działalność ma sens. Może nieco naiwna fabuła, ale mi się spodobała :smiech6:
PS. może mi ktoś wytłumaczyć w jaki sposób w ciągu jednego dnia Chris z zapijaczonego menela stał się wzorcowym komandosem? Serio - Piers z kolegami z BSAA wyciągają go z baru w Europe Wschodniej 29 czerwca 2013 , a już 30 czerwca 2013 nad Waiyip nadlatują Blackhawki z naszymi bohaterami i zaczyna się desant... Naprawdę niezły ten Chris, ze po ponad pół roku ostrego picia, bez żadnego treningu przygotowawczego (dopiero w trakcie akcja ''wraca'' mu pamięć motryczna) wkracza do akcji i prowadzi drużynę Alfa :smiech1:
Wiesz,
Spoiler!
też zachlał i wrócił i to nawet szybciej, tyle, że jego ciąg był chyba krótszy (Vendetta) :D No właśnie Chris i jego historia to nie tylko rozwałka ale również ukazane sporo emocji (do Ady zwłaszcza i Pierce’a) co podoba mi się.
Ostatnio zmieniony ndz 17 cze, 2018 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Eee...bez spoilerów Vandetty!
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

A jaki to spoiler (na trailerach chyba też to było) zresztą chyba już wszyscy zdążyli obejrzeć po kilka razy :D (Rebecca :okulary3: )
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

No nie. Dzisiejsze trailery są na tyle idiotyczne że nie warto ich oglądać.
Trailery(nie gameplay'e) gier to pikuś przy filmach, a Vandetta mimo wszystko się zalicza.
Przestałem oglądać trailery filmów od kiedy zaczęto pokazywać w nich najlepsze akcje, cameo itd.
O Rebecce wiedziałem, ale ponowie dawne pytanie...
Nie grałem w Re0, Remake, Revelations 2 i VII, czy powinienem przed obejrzeniem zaliczyć którykolwiek z tych gier?
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No właściwie ominie Cię wątek Rebecci ale reszta czyli 80% opiera się na RE6 więc aż tyle nie stracisz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Chrris_BSAA
Posty: 15
Rejestracja: wt 21 mar, 2017
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Chrris_BSAA »

RVRE pisze: Jeśli wzorcowy komandos to taki który stawia na szali życie swoje i swojej drużyny, podąża ślepo za zemstą i nie bierze pod uwagę tego co mówią jego kompani, to myślę że nie ma czego tu wyjaśniać. Chris przez całą kampanię jest wrakiem samego siebie przez co ginie jego drużyna.
RVRE, znam tą kampanię na pamięć (splatynowana na wszystkich poziomach, w tym No Hope), w tej sytuacji raczej nie mogło się to inaczej skończyć, dlatego ''wzorcowy'' (a nie wzorowy) miało tutaj podkreślić moją ironię :rad10:
Chodziło mi o także o podkreślenie absurdu, że Chris jeszcze z syndromem dnia poprzedniego od razu z drużyną leci na misję bojową - bez żadnej weryfikacji w BSAA, odpoczynku, badaniach czy nadal jest zdolny do służby, treningu i zgraniu się z nowymi (poza Piers'em) przecież żołnierzami Alfa Team, co jest podstawą w takich działaniach. Jak dla mnie jest to co najmniej ... ''trochę''(eufemizm) nielogiczne. Może zbytnio się czepiam, ale jednak ktoś z Capcomu to przepuścił. Niestety, RE6 chyba zdążył nas przyzwyczaić do kilku akcji godzących w inteligencję graczy, no cóż... :zmiesz2:
Ostatnio zmieniony ndz 17 cze, 2018 przez Chrris_BSAA, łącznie zmieniany 6 razy.
I can't keep running away. I have to face the truth, accept responsibility. That's the only way I'll ever remember. The only way I'll get my life back.
PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Resident zawsze był bardzo japoński pod względem logiki. Poza słabą kampanią jego problemem było chyba tak to że chciał traktować się poważnie mimo że był chyba najbardziej absurdalną częścią.
To właśnie podoba mi się w nowym Re2. Ta gra wydaje się być tak osadzona w rzeczywistości, zostając przy tym Re, stanowiąc świetny kontrast do orginału, jak i całej serii.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

RE6 miał trafić do elektoratu Call of Duty i stąd cała widowiskowość i luki fabularne. Capcom sam ogłosił takie info zaraz po oficjalnej zapowiedzi. Jest to najsłabszy RE ale to wciąż dobra gra i polecam remastera.
PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Nigdy nie powiedziałem że jest zły. Ok, masa elementów jest słabych ale gameplay był dobry. Mogli wydać spin off oparty o mercenaries i rozbudowany gameplay Re6 zamiast takiego Umbrella Corps, a tak wydali najgorzej ocenioną grę w historii marki, a sama mechanika Re6 pewnie przypadnie na wieki.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Nic nie przepadnie, na horyzoncie jest jeszcze Revelations więc spokojnie
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Mówisz jakby było cokolwiek wiadomo.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No niedawno wyszła nowa wersja REV2 na Switcha a poza tym Capcom teraz ma duże zasoby i doświadczenie plus silniki praktycznie z każdej możliwej kamery, nie ma potrzeby zażynania którejś z nich na koszt innej.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1286
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Czyste spekulacje.
Awatar użytkownika
a543210k
Posty: 8
Rejestracja: sob 16 cze, 2018
Lokalizacja: Grimsby

Post autor: a543210k »

WESKER-DL pisze:Pozostałe czyli Chris w zasadzie i Ada?


Chodzi mi o kampanie, a nie same postacie.
Adą najlepiej mi się grało w RE4. RE 6 nie jest to takie fajne.
Najbardziej mnie katedra irytowała, katakumby.
Jakieś zombi wzięte nie wiem skąd.
O ile infekowanie żywych wirusem miało sens w serii,
to nie wiem, gdzie jest sens w infekowaniu szkieletów i ożywianie kości w zbrojach.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Nie doszukuj się sensu w grze w której z kokona wielkości człowieka wychodzi ciężkie i mocno opancerzone bydle albo inny jaszczuropodny twór.
Awatar użytkownika
Chrris_BSAA
Posty: 15
Rejestracja: wt 21 mar, 2017
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Chrris_BSAA »

Te zombiaki w katakumbach to ofiary chorych i sadystycznych eksperymentów Simmonsa (''You're a twisted man, Simmons'' - Ada) w jego laboratorium pod katedrą, a wyglądają już bardziej jak szkielety bo powstały wcześniej niż te z Tall Oaks i są w bardziej zaawansowanym stadium rozw... rozkładu...
I can't keep running away. I have to face the truth, accept responsibility. That's the only way I'll ever remember. The only way I'll get my life back.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Simmons to w ogóle konkretny świr i postać nie do zaje... co irytuje już pod koniec.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 6”