[Pomoc] Problem z przejściem gry

przemekknz
Posty: 18
Rejestracja: wt 07 cze, 2011
Lokalizacja: KNZ

[Pomoc] Problem z przejściem gry

Post autor: przemekknz »

Witam.
Mam następujący problem: Gram scenariusz Leona.
Spoiler!
moje obydwie postacie giną. Nie mogę nic zrobić, a próbowałem już kilkakrotnie. Posiadam wersje na pc.
Ostatnio zmieniony sob 23 mar, 2013 przez przemekknz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

No i się doigrałem, zarzucając Tobie spojlerowanie.
Właśnie doszedłem do tego momentu i u mnie dzieje się dokładnie to samo.
Moje Umbrellowe oko na ciebie patrzy (O_O)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Nie bardzo rozumiem w czym problem. Nie możecie przejść bo się wiesza, czy giniecie bo nie dajecie rady?
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
przemekknz
Posty: 18
Rejestracja: wt 07 cze, 2011
Lokalizacja: KNZ

Post autor: przemekknz »

nie nie.
Problem polega na tym, ze w momencie zakończenia się filmiku postacie po prostu giną. Tak bez przyczyny
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Dziwna sprawa, u mnie nic takiego się nie stało. Może nie macie aktualizacji gry chociaż to idzie z automatu zaraz po instalacji. Na szczęście każdy rozdział jest podzielony na podrozdziały więc można skoczyć do pociągu bo w międzyczasie już nic się nie dzieje.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

Na Steamowym forum pełno jest osób z tym samym problemem. Na dodatek, w kolejnym rozdziale również jest tego typu błąd w innej sytuacji.
Brawa dla Capcomu który kazał czekać pół roku dłużej na zbugowaną wersję (kłania się sytuacja z pewną kupą zwaną RE: ORC). Ogólnie to powinni dostać manto za robienie nas w bambuko.

przemekknz, inni gracze napisali kilka możliwych rozwiązań tego problemu. Niektórym pomagają, innym nie:
a) wyłączyć tryb pełnoekranowy w ustawieniach
b) grać Singlu
c) kilkakrotnie kontynuować grę po napisie "misja nieudana"
d) zrestartować Steama i włączyć ponownie

Plus jeden pewniak. Jest jeden sposób który pozwoli ominąć śmierć Leona, jest to pominięcie końcówki tej sceny. Chodzi o to, aby w głównym menu w "wyborze rozdziału", wybrać kolejną część fabuły, która powinna być już odblokowana.

Mam nadzieję, że któryś z tych sposobów jest skuteczny...

EDIT- pisałem tego posta przez dwie godziny, dlatego nie zauważyłem porady Finki.
Ostatnio zmieniony sob 23 mar, 2013 przez Slayer, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Umbrellowe oko na ciebie patrzy (O_O)
przemekknz
Posty: 18
Rejestracja: wt 07 cze, 2011
Lokalizacja: KNZ

Post autor: przemekknz »

Ok. Będę miał chwile to sprawdzę te sposoby i dam znać.
a) Nie działa,
b) nie działa,
c) nie działa,
d) nie działa.

Jest jeszcze jeden bug w rozdziale 5.4. Gra nie chce się wczytać. Cały czas jest wyświetlany ekran wczytywania. Przeskoczenie do 5.5 nie wchodzi w grę, bo za dużo się straci. Na steam'owskim forum też ludzie mają ten problem, ale brak rozwiązania. :(
Ostatnio zmieniony ndz 24 mar, 2013 przez przemekknz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: D4rk_Roxas »

No to pewnie trzeba czekać na patch. Na jedno dobrze chyba że nie kupiłem z premierą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

Ten błąd w kolejnym rozdziale to podobno coś z windą która się wiecznie wczytuje. Cena w Polsce to i tak pikuś, 67zł :smiech2: ale te bugi to jakaś żenada. Ciekawe ile im zajmie stworzenie takiego patcha. Pozostaje nam chyba tylko przejście pozostałych kampani...
Moje Umbrellowe oko na ciebie patrzy (O_O)
Polken
Posty: 56
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Polken »

Slayer pisze:Ten błąd w kolejnym rozdziale to podobno coś z windą która się wiecznie wczytuje. Cena w Polsce to i tak pikuś, 67zł :smiech2: ale te bugi to jakaś żenada. Ciekawe ile im zajmie stworzenie takiego patcha. Pozostaje nam chyba tylko przejście pozostałych kampani...
Miał to z tą windą wczoraj w nocy. Ale teraz jak włączyłem, poczekałem tą minute na "współgracza", chociaż gram sam, i gra się wczytała. Wszystko działa jak należy, właśnie skończyłem kampanie Leona :)

[ Dodano: 26 Mar 2013 18:20 ]
Gdy gramy Chrisem i uciekamy w zatoce po łodziach, wyskakują nam te "koniki polne" i ten gruby stwór i właśnie tam gdzie znajduje się ten grubas nie mogę przeskoczyć bo zawsze wpadam do wody i tonę...jakiś błąd czy ja coś źle robię?
dragon0
Posty: 10
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010
Lokalizacja: Raccon

Post autor: dragon0 »

To ja dodam kolejny problem gram kampanie Jake postacią sherry no i jak walczę z mutantem i ratuje mnie ktoś chyba to jest Ada no i po cut scence sherry mi ginie ot tak za każdym razem. . . macie jakiś sposób na to czy jednak na patcha trzeba czekać?

Recoil: Warn za brak interpunkcji. Prosiliśmy już kilka razy.
Ostatnio zmieniony wt 26 mar, 2013 przez dragon0, łącznie zmieniany 2 razy.
Polken
Posty: 56
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011
Lokalizacja: Rzeszów

Problem z przejściem. Chris chapter 5

Post autor: Polken »

Pomóżcie z tym bo już cały chodzę z nerwów....Gdy uciekam przed tym dużym stworem zawsze w jednym i tym samym miejscu nie mogę nic zrobić...przez <cut> kamerę...
KLIK
To jest zaraz jak pierwszy raz strzelamy w głowę temu czemuś.

Powiedzcie jak to przejść, bo dostane nerwicy

Recoil: Załóż osobny temat z problemem dla każdej postaci, w każdym chapterze i najlepiej na każdym poziomie trudności... Przenoszę. BTW, warn za bluzga.
Ostatnio zmieniony wt 26 mar, 2013 przez Polken, łącznie zmieniany 3 razy.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Nie popełniłeś błędów. Musisz mu tylko raz ostro przywalić w łeb, i po prostu wiej, staraj sie orientacyjnie, potem wiadomo, trzeba skakać/wślizgnąć przy poręczach. Ogólnie praca kamera na tym etapie jest tragiczna, więc musisz uzbroić sie cierpliwość.

Jeśli grasz na konsoli, przez sieć, to tym bardziej, bo nieraz lagi potrafią doprowadzić do szału (nie wiem jak jest z wersją PC). Ogólnie to łatwiej przejść samemu niż w co-opie, moim zdaniem :P
dragon0
Posty: 10
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010
Lokalizacja: Raccon

Post autor: dragon0 »

Sherry nie umiera. Udało się , wyłączyłem w opcjach pełny ekran i po, cut scence sherry nie umarła i ukończyłem kampanie.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Kurczę, to macie niezłego pecha. Ja osobiście nie doświadczyłem żadnego tego typu wpadek.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Bo Ty Leon pewnie grałeś na konsoli czy jednak na PC? Krótko mówiąc PC wersja została spektakularnie olana jak za czasów RE4 :) .
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Oczywiście wersja konsolowa, czyli to dotyka tylko wersji PC, no cóż nie dziwi mnie to zbytnio. Co do RE4 to zaliczyłem wersje PC i nie przypominam sobie jakiś wpadek utrudniających granie.
Ostatnio zmieniony śr 27 mar, 2013 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Mi w wersji konsolowej, oprócz problemów z ucieczką w ostatnim chapterze kampanii Chrisa (ale to przez lagi, i kamerę, jak pisałem wyżej), wydarzył się tylko jeden, jedyny błąd (w trybie on-line, kampania Chrisa), na tyle poważny że trzeba było restartować konsolę, bo Chris po prostu nie mógł wspiąć się po pionowej platformie (kamera sobie gdzieś odjechała, nie pojawiły sie żadne przyciski ani wskazówki co robić, i Chris sobie wisiał). Poza tym wszystko śmiga, ale jak widzę, to wersja z PC jest naprawde mocno zabugowana.
Awatar użytkownika
damian2412
Posty: 25
Rejestracja: pn 17 paź, 2011
Lokalizacja: Radlin

Post autor: damian2412 »

Witam.
Troche mnie zaskoczyły te błędy które was spotkały bo mnie nie spotkał żaden z nich.
Właśnie zakończyłem ostatni scenariusz (Ada) i obyło sie bez żadnych problemów.
Zauważyłem tylko jeden błąd.
Podczas grania gdy zrzucimy gre na pasek (alt+tab) i ponownym włączeniu to w grze znika kursor w menu i ekwipunku i niestety nie da sie wyrzucić lub wybrać konkretnego przedmiotu.
Polken
Posty: 56
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Polken »

Ja miałem takiego buga :)
KLIK mogłem sobie chodzić po niewidzialnej platformie ^^ ale w końcu spadłem i musiałem wczytać grę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 6”