Resident Evil 6 - błąd krytyczny po cutscenkach

Awatar użytkownika
Zilla
Posty: 43
Rejestracja: sob 16 sty, 2010
Lokalizacja: jestem?

Resident Evil 6 - błąd krytyczny po cutscenkach

Post autor: Zilla »

Witajcie!

-Mam problem z Resident Evil 6 a mianowicie wysypuje mi grę po cutscenkach. Każda cutscenka kończy się błędem 'Aplikacja przestała odpowiadać'. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do karty graficznej. Nie wiem już zupełnie co mogę zrobić i próbowałem zmian w ustawieniach graficznych i tak dalej ale to na nic. Próbowałem też grać w oknie. Też to na nic. Ktoś coś wie, co można z tym zrobić?

Mój PC:

GeForce 9500GT 1024MB
Proc: E5200 Dual Core 2.5 GHz x2
2 GB Ram

Serio nie mam już pomysłów.
Awatar użytkownika
MiGoo
Zarząd
Posty: 905
Rejestracja: pn 05 lut, 2007
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: MiGoo »

Zainstalować patcha, który właśnie dziś został wydany przez Capcom i który najprawdopodobniej Twój błąd też naprawia :)
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

jak pobrać tego patcha ? Mi tez w trakcie cutsecenek wyskakują błedy :(
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: D4rk_Roxas »

On pobiera się sam. Musisz mieć oryginał.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Mam, wczoraj w nocy mi się coś aktualizowało ale przerwałem aktualizację i wyłączyłem komputer, natomiast dziś nic mi się nie aktualizowało. początke gry przeszedłem pięknie ładnie płynnie, włączyłem kampanie Leona i w cutscenkach głos sięspóźniał a potem wyskoczył błąd, bład wyskcozył też gdy przerwałem cutscenke... jak inaczje można gre zaktualizować ? Aktualnie mam wersje 1.0.3 nie wiem czy to najnowsza czy nie...

P.S. Błąd wyskakuje mi jednak w trakcie gry notorycznie. Ide sobie sobie ide a u nagle błąd.. http://forum.pcformat.pl/attachment.php?aid=41348. Wie ktośo coh chodzi ?? Bardzo lis o pomoc !
Ostatnio zmieniony czw 25 kwie, 2013 przez Jedu Alomar, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: D4rk_Roxas »

Najnowsza to 1.0.4. Ale mi przy 1.0.3 nie było żadnych problemów to nie wiem dlaczego ciągle masz ten błąd.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

a czy to normalne ze gra aktualizuje sie 24h ? czy przy okazji pobieraja mi sie wsyzsktie DLC ?

Po aktualizacji błędy wyskakują mi na dzień dobry... i co chwile o coś innego mu chodzi...
Ostatnio zmieniony ndz 28 kwie, 2013 przez Jedu Alomar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
D4rk_Roxas
Posty: 136
Rejestracja: śr 06 lut, 2013
Lokalizacja: Z Polski

Post autor: D4rk_Roxas »

Mi te aktualizacje pobierały się kilka minut. A teraz jest nowa 1.0.5. Nie wiem w czym problem jest u Ciebie.
Ostatnio zmieniony pn 10 lut, 2020 przez D4rk_Roxas, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

PPM na grze w Steam > Właściwości > Pliki Lokalne > Sprawdź spójność plików gry

Powinno pomóc. Jeśli nie pomoże to może warto zainstalować nowe kodeki do dźwięku
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Kampania Leosia: po napisach końcowych wyskakuje mi błąd aplikacji. Skutkiem tego gra nie zalicza mi ostatniego rozdziału. Próbowałem kilka razy i nic to nie daje.
Ostatnio zmieniony śr 19 cze, 2013 przez Szakal, łącznie zmieniany 1 raz.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Modowałeś grę/korzystałeś z trainerów?

Zrób to co napisałem post nad Twoim, powinno pomóc
Ostatnio zmieniony śr 19 cze, 2013 przez Oscark, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Czysta instalacja. Zrobiłem, ale dostałem komunikat, że wszystko jest w porządku.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Jaki błąd dostajesz? Zwykły błąd typu nie wysyłaj, czy coś więcej?
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Po skończeniu kampanii Chrisa znów ten błąd. Tu nawet nie jestem w stanie znów pokonać ostatniego bossa, bo gdy wczytam ostatni zapis to amunicji mam tyle co mi zostało po walce, czyli niewiele. Cholera mnie chyba weźmie. Ogólnie gra ma zwyczaj dość często padać podczas wczytywania.

Czy jeśli mam niezaliczone kampanie to oprócz epilogów stracę coś jeszcze?
Złe oko moderacji czuwa.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Jeśli wersja PC nie różni się aż tak od konsolowej, to stracisz możliwość zakupu nieskończonej amunicji do poszczególnych rodzajów broni (za punkty doświadczenia, te umiejętności odblokowywane są po przejściu kampanii), i chyba trzeba ukończyć co najmniej jedną kampanię, by móc ustawić sobie osiem różnych konfiguracji umiejętności (na początek jest jedna, nie mylę się?).

Merce i reszta menażerii powinna być dostępna od początku.
Ostatnio zmieniony czw 20 cze, 2013 przez Maestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

W takim razie da się to przeżyć. Trochę szkoda, ale cóż nie jest to na szczęście nic ważnego :).
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Szakal, a nie lepiej reklamować produkt? Gra nie powinna jęczeć, a tym bardziej wywalać się do pulpitu przy byle cut-scence. Reklamuj to, bo tak to Cenega będzie cały czas partolić robotę. Z resztą nie wiem kto się u nich zaopatruje w gry po mega wtopie z RE4 i błędnymi danymi na okładce i wadliwym samym działaniem programu.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

To raczej nie wina wersji gry, bo i tak pliki ściągam ze steama. Po prostu coś się gryzie z grą na moim kompie :rad10: .

EDIT:

Tak patrzę na ten błąd i wydaje mi się, że chodzi o coś z directxem, ale używam najnowszej wersji więc nie wiem w czym problem.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 28519.html
Ostatnio zmieniony sob 22 cze, 2013 przez Szakal, łącznie zmieniany 1 raz.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

A czemu używasz XP, którego już nikt nie wspiera i ma problemy z nowymi grami? Mi kiedyś w RE5 na XP nie wyświetlało tekstur na filmikach, miałem na wpół czarne postaci i zmiana na Siódemkę pomogła. Serio, zmień system. Nawet sobie wpisz w Google hasło "Resident Evil 6 windows xp crash" i wyskoczy Ci multum stron o podobnym problemie.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Akurat RE5 to śmigało mi aż miło. Szóstka to pierwsza gra z którą mam takie problemy. Czemu nie zmienię XP na 7-kę? Bo nie mam teraz pięciu stów na zbyciu, a pirata nie chcę :rad2: .

EDIT:

Zgłosiłem się do pomocy technicznej Cenegi. Poradzili mi grę w oknie i...gra działa. A przynajmniej na to wygląda. Ukończyłem kampanię Leona bez żadnego błędu. Denerwuje mnie trochę niebieski pasek u góry i u dołu ekranu, ale to w sumie niewielka niedogodność :P. Ważne, że w końcu mogę normalnie pograć :D.
Ostatnio zmieniony śr 03 lip, 2013 przez Szakal, łącznie zmieniany 2 razy.
Złe oko moderacji czuwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 6”