Problem z grą

Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Problem z grą

Post autor: Jedu Alomar »

Witam, mam następujący problem.
Grę wgrałem normalnie tak jak trzeba, zaktualizowała mi się wyjątkowo szybko (2h) lecz jak chcę ją włączyć, pojawia się czarny ekran z kursorem - klepsydrą i tak przez 5 min. Potem pojawia się kursor gry i czarny ekran bez końca, czasem pojawi się napis "wczytywanie" i wyskakuje błąd, co mnie dziwi bo przed przeinstalowaniem komputera gra działała normalnie... czy wie ktoś w czym może polegać problem ?

[ Dodano: 22 Wrz 2013 19:55 ]
Ok gra działa, tylko że teraz podczas 3 minut grania pada klawiatura, gra nie działa, a postać biegnie przed siebie jak dzika... o co kaman ?? Nic nie idzie zrobić. Heeeellllppp!!!
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Mysz działa normalnie, czy również przestaje działać?
Klawiatura jest pod USB czy PS/2?
Jeśli są jakieś pady podpięte do kompa - wyjmij je.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Ej, ludzie, weźcie powgrywajcie do swoich komputerów odpowiednie sterowniki do wszystkich komponentów (zalecane od producenta, a nie wyszukane w Google) oraz wrzucajcie do PC to co współgra ze sobą, a nie metodą "może zadziała" i wtedy róbcie cokolwiek. Od jakiegoś 1,5 roku gram także na PC, stery mam z płyt/www producentów i NIGDY nie miałem choć jednego problemu z miliona jakie przewijają się przez to forum.

SERIO. Zadbajcie o to.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Sterowniki od klawiatury?? Wątpie by były potrzebne, no chyba że posiada się jakąś mega wypasioną za kilka stówek. W 99% przypadków system sam potrafi znaleść dobre sterowniki do niej.
Ostatnio zmieniony pn 23 wrz, 2013 przez Oscark, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Nie chodzi o stery do klawiatury ale ogólnie. Cały czas czytam o wywalaniu do windowsa przy przerywnikach filmowych, źle wyświetlanej grafice czy innych duperelach i ja się za łeb łapię jak to czytam, bo ja takich problemów nie doświadczam. Wyjątkiem był RE4 gdzie dziadostwo wgrywało się przez 2h ale kupiłem z wydawnictwa Cenegi, które gry potrafi zepsuć koncertowo i od tamtej pory trzymam się od niej z daleka i wychodzę na tym in plus.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Jedu Alomar
Posty: 192
Rejestracja: czw 01 sty, 2009
Lokalizacja: Toronto

Post autor: Jedu Alomar »

Wszystko mam zaktualizowane, najlepsze jest to ze po czasie jak klawiatura nie działa, komputer sie resetuje albo wyskakuje ten dziki niebieski ekran z krzaczkami... mysz działa, klawiatura jest tradycyjna, nie USB
Bolek
Posty: 34
Rejestracja: ndz 01 maja, 2011
Lokalizacja: Glogow

Post autor: Bolek »

Jaki masz system??? Jeśli XP to może spróbój pobrać Service Pack 3...też kiedyś miałem problem z pewną grą po reinstalacji systemu...okazało się że nie miałem właśnie SP3...bo skoro cię wywala do biosu to chyba wina tego że komp jest przeciążony...a z jakiego powodu był reinstalowany system??? Coś się uszkodziło czy co ?
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Spisz nazwę błędu z tego "dzikiego niebieskiego ekranu" i wyszukaj w sieci co go boli. Na ślepo nic się nie da.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Nie wiem czy to jest zamysł gry, czy bug... ale czasami odnosiłem wrażenie, że postać, zamiast być usytuowana na środku ekranu, była umieszczona bardziej po prawej stronie. Momentami potrafi być to lekko dezorientujące, bo generalnie standardem w grach z perspektywy 3-ciej osoby jest to, że osoba, którą sterujemy, "znajduje się" na środku. Czy to jakiś bug, czy "tak to prostu jest"?
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

Generalnie postać musi znajdować się lekko po prawej/lewej, bo stojąc na środku zasłaniałaby przeciwników przed Tobą. Odpowiadając więc na Twoje pytanie - myślę że tak po prostu jest ;)

PS. Nie narzekaj - gdy zdarzy Ci się grać jakimś zmutowanym javo, który zasłania 3/4 ekranu to jeszcze będziesz się cieszył że kamera jest jak jest :D
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

No niby tak, ale ja mam wrażenie, że momenty, kiedy postać jest "zasadniczo" usytuowana na środku, przeplatają się z tymi, gdzie jest ona ewidentnie na prawo (i nie mówię tu o jakichś zręcznościowych sekwencjach z ucieczką, tylko zwykłe etapy z chodzeniem i walką). Może i jest to praktyczniejsze rozwiązanie, pozwalające lepiej widzieć, "co przede mną", ale jak się ma takie silne przyzwyczajenie z innych gier, że ta postać jest na środku... Przez jakiś czas myślałem, że to może ja jakoś krzywo na monitor patrzę :rad3: Dobra, w sumie idzie się przyzwyczaić :)

Mam jeszcze jedno pytanie - czy da radę kupić te DLCki z innymi trybami gdzieś indziej niż na Steamie? Szukam ich, bo niby na Steamie "od zaraz" mógłbym kupić jeden za pieniądze z kart (czyli w sumie za nic :)), ale z drugiej strony szkoda mi tyle wydawać, skoro wystarczyłaby jakaś konkretniejsza obniżka pokroju 75%, żeby zgarnąć za tę cenę wszystkie (a niechby i była 66%, już byłbym kontent). Już miałem nadzieję, że z okazji dzisiejszego daily deala na Steamie (przeceniono również RE6) obniżą cenę na DLC... Ta, obniżyli, o 20%. A jeden zostawili nietknięty - i to jak na złość akurat ten, który chciałbym spróbować najpierw (Survivors). Można to gdzieś indziej kupić? Wiem,że na Gamersgate sprzedają jedynie jeden DLC (bodajże Onslaught), a poza tym nigdzie nie mogę się tego doszukać (a że teraz jest okres "świąteczno-noworoczny", to i dużo promocji się pojawia na przeróżnych serwisach).
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Chyba nie ma nigdzie indziej. Na innych tego typu stronach (GreenManGaming, Muve) przeważnie jest tylko wersja podstawowa.

Powiem jednak tylko tyle, że nie warto kupować DLC dla dodatkowych trybów, chyba, że masz jakąś pewną osobę, z którą będziesz grać. Na PC niestety bardzo trudno złapać kogoś chociażby do gry w Merce (zwykłe lub No Mercy), nie mówiąc już o pozostałych trybach gry. Jeżeli już, to bardziej kierowałbym się mapami, jakie dostajesz z każdym z DLC.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Z Oscarkiem bym chętnie zagrał :) A i myślę, że na moich "rodzimych" łowcach bym mógł poszukać chętnych. Swoją drogą w RE: ORC z początku obawiałem się, że będzie dziadowo w multi, a się okazało,że wystarczy się wcześniej umówić na steamowym forum (bo otwarte rozgrywki należą raczej do rzadkości) i można grać do upadłego :)

Inna sprawa, że na razie rozgrywki w ORC przerwałem, bo zmagam się z jakimś dziwnym brakiem płynności (o ile po zmniejszeniu detali pierwszą misję w kampanii, a potem serię porażek w multi grałem właściwie bez zaciachów(zdarzały się, ale sporadycznie i nie w "gorących momentach"), o tyle ostatnio, jak zdecydowałem się pograć w kampanię Echo Sześć, jest po prostu tragicznie - a dodatkowo obniżyłem detale, próbowałem nawet w ustawieniach karty graficznej dać operowanie teksturami z "naciskiem" na wydajność i nic, przycinki w najbardziej głupich momentach (czyli może się nic nie dziać, a i tak przytnie), dotknęło to nawet animacji, które wcześniej mi dobrze chodziły. Dodam, że nie jest to spowodowane jakąś trefnością tej kampanii, bo zagrałem ponownie w pierwszą misję kampanii Watahy i jest podobnie, a w misję nr 1 od Echo Sześć grałem również wcześniej, i nie uświadczyłem takich ścinek ani w grze, ani przy animacji z Jill uciekającą przed Nemesisem.

Kończąc offtop o ORC dodam jeszcze ciekawą rzecz, jakiej dowiedziałem się od jednej osoby, z którą grałem w multi - podobno warto obadać... Rosję, a dokładniej godziny, jakie panują w jej strefie (strefach? - ale raczej chodziło jej o tę "europejską" część) czasowej, bo podobno najwięcej osób grających w ORC jest właśnie stamtąd.

Tylko żeby dopaść te DLC w jakiejś bardziej ludzkiej cenie... Przecenili też wersję Complete, która oczywiście wszystkie DLC-ki zawiera, ale je same "dotknęła" tylko symboliczna obniżka (poza Survivors). Miałem nadzieję na "sklepik" Capcom (dość niedawno robili tam przeceny na różne swoje tytuły, również te steamowe), ale teraz jak zajrzałem, przywitał mnie jedynie komunikat, że tenże sklepik został "tymczasowo zamknięty".
Mr_Zombie pisze:Jeżeli już, to bardziej kierowałbym się mapami, jakie dostajesz z każdym z DLC.
No to podpytam od razu - Survivors daje jakąś "normalną" mapkę, czy raczej "labiryntową"? Tego drugiego typu to trochę bym się obawiał jak na początek.
Ostatnio zmieniony pt 27 gru, 2013 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Sorki, pomyliłem się. Wygląda na to, że na PC wszystkie mapy są dostępne od razu (trzeba je tylko kolejno odblokowywać - kolejną mapę odblokowujesz dostając ocenę A na danym etapie). To na konsolach 6 map (czyli wszystkie, poza 4 pierwszymi) było dostępnych do kupienia jako DLC.

Kupowałem RE6 w pre-orderze na Steamie, więc miałem wszystkie DLC od razu w pakiecie i stąd moja niepełna wiedza w tym temacie. :P
Ostatnio zmieniony sob 28 gru, 2013 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Mr_Zombie pisze:Powiem jednak tylko tyle, że nie warto kupować DLC dla dodatkowych trybów, chyba, że masz jakąś pewną osobę, z którą będziesz grać. Na PC niestety bardzo trudno złapać kogoś chociażby do gry w Merce (zwykłe lub No Mercy), nie mówiąc już o pozostałych trybach gry. Jeżeli już, to bardziej kierowałbym się mapami, jakie dostajesz z każdym z DLC.
Przełamałem się i wysupłałem "karciane" fundusze na 2 DLCki (Survivors i Onslaught, raz kozie śmierć, rzekłem sobie, w końcu i tak nic mnie to na dobrą sprawę nie kosztowało, ale pozostałe dwa to już tylko przy obniżce, nie ma bata). I pierwsze pozytywne zaskoczenie - nawet nie jest źle z graczami. Co prawda kiedy próbowałem dołączyć się do gry, wyświetlało pustkę, ale kiedy sam założyłem grę - nie musiałem specjalnie długo czekać, bo już po kilku minutach znajdował się chętny. O ile Onslaught jakoś średnio mi się spodobał w praniu (choć sam pomysł wydaje mi się fajny), Survivors było dużo bardziej klimatyczne. Każdy ma ograniczoną ilość naboi (jeden pełny magazynek), grałem 1 vs 1 na pierwszej planszy ("3,5" partyjki - dwie z jednym graczem i "półtorej" z innym, czwartą przerwało nieoczekiwane wyłączenie się mojego kompa, przez co musiałem zakończyć) i jest naprawdę w dechę - każdy kluczył, jak podejść drugą osobę i kropnąć jak najsilniej i z najdogodniejszej pozycji, a do tego w pobliżu pałętają się, a jakże, niezawodne zombie. O ile "podchody" wychodziły mi całkiem nieźle, o tyle już w samej walce poszło nieco gorzej :P (aczkolwiek jeden pojedynek prawie wygrałem) Nie wiem czy w tym trybie można pozyskiwać jakoś amunicję, ale nawet jeśli nie, i tak jest zaskakująco udany, jak na (wydawałoby się z początku, niedorzeczną ideę*)"deathmatch w świecie RE".

Szkoda tylko, że przy wyborze postaci powinno się kierować głównie zestawem broni, jakie posiada (np Pierce ma naprawdę konkretny arsenał, mimo że za samą postacią nie przepadam, to muszę przyznać, że wydaje się to jednym z lepszych zestawów). Byłoby ciekawiej, gdyby dało się choć częściowo modyfikować uzbrojenie.

*mimo to i tak byłem jej ciekaw, lubię specyficzne eksperymenty :)
Ostatnio zmieniony ndz 29 gru, 2013 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 5 razy.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Najlepszym IMO dodatkowym trybem w RE6 jest ten, w którym wysyłasz swoich zabitych wrogów na teren przeciwnika- a im większe combo, tym silniejsi przeciwnicy pojawią się po stronie wroga ;P
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Spróbowałem trochę tego trybu, choć sama idea wydaje mi się całkiem w porządku, o tyle po dwóch partyjkach (tyle do tej pory rozegrałem) jakoś mnie specjalnie "nie porwał". Swoją drogą - jedna osoba, z którą grałem (ale już nie pamiętam, w jakim trybie) była raczej małomówna (posiadała mikrofon, wiem bo pod koniec drugiej rozgrywki zaczęła mówić, że "dobrze mi idzie", wyczuwałem drwinę :P), ale jak przeglądałem postacie (żeby zobaczyć, który zestaw uzbrojenia mi najbardziej podpasuje), usłyszałem krótki śmiech przy przejściu na Leona-pirata, jak również krótkie gwizdnięcie i "ok" przy Sherry w, ekhem, "szkolnym" stroju. Niby detal, ale grało się w atmosferze "na luzie" i nawet porażka tak nie irytowała :)

Swoją drogą - orientuje się ktoś może, jak to wygląda z bronią/amunicją w trybie Survivors? Można amunicję jakoś uzupełniać? Co do broni, to wydaje mi się, że w trakcie gry można podnieść jakąś inną broń niż standardowa (bo kilka razy pojawił mi się komunikat - "X podniósł broń"), ale sam jakoś nie dostrzegłem, żeby na planszy takowa była (nie wiem czy taką gapą jestem/tak jestem zaabsorbowany wypatrywaniem innych graczy, żeby mi łba nie odstrzelili/czy może jakiś warunek trzeba spełnić).

A właśnie, czy jest jakiś sposób, żeby szybko umknąć przeciwnikowi, jeśli postać upadnie? (np oberwie pod wpływem jakiejś mocniejszej broni). Mam wrażenie, że wstaje zdecydowanie za długo.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

W sumie sprawa wydaje mi się przegrana, no ale spytać nie zaszkodzi. Otóż wrócił mój komp z serwisu - dziady nie dość, że nie "potwierdziły usterki", to jeszcze zmusiły mnie do reinstalacji systemu i pozostałych rzeczy (bo dysk wrócił "goły"). No i ok, instaluję RE6, przed włączeniem sprawdzam, czy jest włączona opcja z "chmurą", włączam grę, a tu klops, bo save'a nie odzyskałem. Przed oddaniem kompa zrobiłem kopię folderu CAPCOM z moich dokumentów, ale się okazało, że to jednak nie to, bo mimo przekopiowania, gra nie wychwyciła żadnego save'a. Grałem od początku z podłączeniem do re.net, ale zdaje się, że ten przechowuje jedynie statystyki i nic więcej. Pytanie brzmi - jest jeszcze jakaś szansa, żeby ten stary save przywrócić, czy nie ma już opcji? (zacząłem już grać na nowym zapisie, jakby co)

Drugie pytanie (zakładając, że save'a już nie odzyskam) - aby uzyskać pełnię "funkcjonalności" w najemnikach i ocalonych(postacie, plansze, zdolności), wystarczy ponabijać każdej postaci odpowiedną ocenę (drugi kostium), przejść kampanię Ady (żeby móc grać Adą i odblokować Carlę), no i przynajmniej raz na każdej planszy zdobyć adekwatną ocenę, żeby wszystkie były dostępne? (no i rzecz jasna ponabijać punkty, aby odblokować zdolności) Nic nie stracę, jeśli zostawię w spokoju wszystkie kampanie poza Adą?
Ostatnio zmieniony wt 04 mar, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Sejwy do RE6 nie są trzymane w Moich Dokumentach, ale w katalogu Steam (C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\xxx\221040\ - xxx to chyba id użytkownika, 221040 - id RE6 w katalogu gier na Steam). W Moich Dokumentach przechowywane są tylko pliki konfiguracyjne.

Dziwne, że gra nie ściągnęła automatycznie sejwów z chmury. Może po prostu nie zdążyła się zsynchronizować. W tej chwili to juz po ptokach, bo stare sejwy zostały zastąpione przez nowe.

Na przyszłość do backupowania sejwów z gier polecam program GameSave Manager. Skanuje on dysk (wskazane dyski) i na podstawie wbudowanej bazy danych, która jest spora i cały czas rozwijana, wykrywa sejwy różnych gier i pozwala na ich łatwy backup (w tym backup na Dropboksa). Przywracanie sejwów jest równie łatwe.

Jeżeli chodzi o odblokowywanie rzeczy - z tego co pamiętam, to wystarczy przechodzić kolejne plansze w Mercach i zdobywać odpowiednie oceny. Kampania jest potrzebna tylko do zdobycia Ady oraz Carli.
Ostatnio zmieniony śr 05 mar, 2014 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Mr_Zombie pisze:Dziwne, że gra nie ściągnęła automatycznie sejwów z chmury. Może po prostu nie zdążyła się zsynchronizować. W tej chwili to juz po ptokach, bo stare sejwy zostały zastąpione przez nowe.
Myślę, że raczej wynikało to z tego, że (ku mojemu zdziwieniu) opcja ta nie jest domyślnie włączona. Bo po reinstalce systemu, kiedy zainstalowałem steama i RE6, musiałem aktywować ją we właściwościach, więc najprawdopodobniej nawet tych save'ów "w chmurze" nie miałem. Swoją drogą zauważyłem, że o ile różnego rodzaju "tytuły" w nieśmiertelnikach zachowały mi się, o tyle już wszystkie "kształty" (odblokowywane po przejściu kolejnych rozdziałów w kampanii) już nie. Cóż, tylko tyle zostało po moim poprzednim zapisie gry :P

Inna sprawa, że już i tak właściwie wszystko poodblokowywałem - na szybko przeszedłem kampanię Ady (bo bez Carli w survivors ani rusz), co dodatkowo ułatwiła pewna dziwna opcja (bug?) - po dojściu do danego rozdziału i przejściu do opcji wyboru tegoż, można wybrać dowolny podrozdział, nawet jeśli się do niego nie doszło. No i jak już się ma jako takie rozeznanie w planszach, to wstukuje się "A" (a nawet "S-ki") całkiem sprawnie. Nie mówiąc już o bezproblemowym nabijaniu punktów do zakupu umiejętności w trybie "Bez Litości" (swoją drogą do tej pory zachodzę w głowę, na jakiej zasadzie końcowy wynik z danej planszy jest "przeliczany" na punkty do zakupów). Jeszcze tylko myszkę wymienić (bo tym dziadostwem co mam to w survivors najwyżej siebie mógłbym postrzelić ;) ) i wracam do multi :)
Ostatnio zmieniony czw 06 mar, 2014 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 6”